Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Jazzbina Abraxas 5 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (472): « prva ... « prethodna 411 412 413 [414] 415 416 417 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako treba Labude........ 01.gif
Hvala za posjedovanje i posredovanje znanje...

02-18-2013 21:25 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Danas sam dobio goste i kao što je red došli na stol kafa i kolaèi.
Ja pokušavam reæi iz srca kako bi mi želja imati neki kutak gdje bi ljudima spremao kafu po starinski. A moje društvo odmah sve pretvorili u pare i dobit. Bez profita ne dolazi u obzir. Istopi mi se prièa kao kocka šeæera u filðanu. Možda i zbog toga u jednom trenu zavrtjelo mi se pred oèima. Pa opet sam morao slušati što nisam htio. Povišen mi tlak, odmah da ga izmjerim, puknuti æe aorta....Sad æu lijepo u miru popiti kafu, slaðu, ( previðam i dijabetes) a vi samo prièajte. Kad sam ostao sam lijepo legoh,odsanjah svoje. Trèati za profitom, trèati za posljednjim busom, trèati zbog vitkog stasa i zdravog života, trèati što bržr da bi ostao na mjestu. Odbacio sam. Sad mogu kupiti onu svesku u izlogu sa požutjelim papirom i lijepim koricama i pisati poeziju. 12,90 eura nevine, nesilovane hartije za moju dušu. Mogu podijeliti s njom moju slobodu, moj egzil. Nekontrolisano, sirovo strastno a opet bezobrazno nježno. Kao da neko mari za to.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane abraxas dana 02-18-2013 u 21:49.

02-18-2013 21:48 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 294

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Tako treba Labude........ 01.gif
    Hvala za posjedovanje i posredovanje znanje...



Abraxas, hvala tebi na opažanju. Hvala ti i na dojmljivim, lakonski sroèenim, snažnim tekstovima, kojima veoma lucidno prenosiš razlièita stanja tvoga duha. 10.gif

02-18-2013 23:14 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 294

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

'' Dijete koje se ne igra, nije dijete, a èovjek koji se ne igra, zauvijek je izgubio dijete koje je bilo u njemu i propustit æe mnogo'' (Pablo Neruda)

    pCzuavTCEIQ#t=2s

02-20-2013 18:41 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
dubravka
SexNepoznat

Poruka: 534
Location: beograd

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vise ne pijemo mleko, dok se ne dogovore da li je ispravno, ili ne. Mozda nas lazu,
navikli smo da nas stalno plase. Ali, sta, ako govore istinu? E, pa necu upasti u
zamku. Bolje je i sigurnije piti vino. "In vino veritas". Ziveli!

02-21-2013 07:49 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    WW1ckdAr9Bk



Pijmo èašu gorkih suza.... 01.gif

___________________________________________________________________

    02-21-2013 11:03 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    bijelilabud bijelilabud is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 294

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      1zRddxrHsPw#t=0s

    02-22-2013 21:20 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8353
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    U danima sutnji koje dolaze u valovima...

      n69-VEhVbsk

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 02-22-2013 u 23:12.

    02-22-2013 23:05 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    bijelilabud bijelilabud is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 294

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Le silence des vagues. (Tišina valova.)


      _YmvhABUMv8#t=3s

    02-23-2013 13:33 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas
    pokretac teme Thread Started by abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hasta.gif

    02-24-2013 23:25 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    bijelilabud bijelilabud is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 294

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da malo zavirimo u jazbinu.

      iFIhApwEAQs#t=0s

    02-27-2013 23:14 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
    dubravka
    SexNepoznat

    Poruka: 534
    Location: beograd

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ponekad sretnem mog dugogodisnjeg mostarskog prijatelja. Procaskamo u prolazu,
    kao da ne zelimo dirati u neke zajednicke teme iz mladosti...on je postao dr filozofije,
    omiljeni profesor svojim studentima, sto je i bilo za ocekivanje. Uvek je znao sta hoce
    i uspeo je.
    U tom nasem kratkom susretu, uvek mi padne na pamet koliko je voleo zene, koliko
    je puta "bezao" u Mostar da se tajno sastane sa nekom od njih...tada sam ga osudjivala,
    bio je vezan svetim zavetom braka...danas ga razumem...negde duboko u njemu
    bili su mu potrebni ti "izleti"...medju mostarsku raju, u toplinu juga, u mirise i lepote
    najlepseg grada. Pobeci od titula, od stalnog dokazivanja, stalnih obzira.
    Jedino je u Mostaru bio "svoj na svome".
    Kada se rastajemo, posle kratkog caskanja, pita me, onako nehajno, da li cujem
    nesto za nju. Odgovaram da dodje na Moforaju, na fb...mozda ce je tamo naci.
    Ne, on ne voli virtuelne stvari...pa dobro, onda ostaj mi zdravo, mostarski prijatelju.
    Slucajno, znam, da i ona pita za njega...a mozda je on, ipak, na "Moforaji" i sve ovo
    cita, preispituje svoje greske iz mladosti.

    03-01-2013 12:50 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dubravka 33.gif 33.gif 33.gif

    03-01-2013 15:16 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    bijelilabud bijelilabud is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 294

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Za dušu slavjansku, ko je god osjeæa u sebi.

    .

      jcEjXMZbVok#t=0s

    03-01-2013 15:23 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
    dubravka
    SexNepoznat

    Poruka: 534
    Location: beograd

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Veceras je kafanski stimung...u najboljem smislu. Toma Zdravkovic, Silvana
    Armenulic, Himzo Polovina...to su bila vremena, prava narodna muzika i vecne
    sevdalinke. Pevalo se iz duse, i sad , kad ih slusam obuzima me dert...i sve se
    pojacava, uzburkane emocije, i slatko i tuzno...ko zna dokle? Do zore? Dokle mi
    srce iste!

    03-03-2013 01:27 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dubravka 33.gif 33.gif 33.gif UZIVAJ

    03-03-2013 01:31 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    dubravka
    SexNepoznat

    Poruka: 534
    Location: beograd

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bogami sam uzivala....do sitnih sati...kanula je i neka suzica, dert je to i vazda ostaje
    k`o uzdah, ko ceznja...ali, dobro je, jos srce oseca, jos ume da se raduje, da se nada.
    Prijatelji stari, gde ste? Volim vas godinama, pitam stalno za vas...
    Ni razni meridijani, ni vreme, ni novi zakoni, ni novi poredak, ma nista, bas nista ne
    moze umanjiti lepotu naseg druzenja. Ono sto si iskreno nosio u srcu, dok si bio
    mlad, nosis i sad. I ponekad, naidju veceri i noci, pa obnavljas onaj smeh, ludovanje,
    doduse sam, a svi mili, rasuti po svetu, su sa tobom...
    Pozdrav Bozo, ma i ti si nocas budan sanjao....

    03-03-2013 09:28 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas
    pokretac teme Thread Started by abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sevdah, karasevdah, sevdah opšte prakse...starogradska, varoška...lagano kao što teku naše rijeke ravnièarske prema Kara Deniz...èak i kad se svira èardaš,drmeš, beæarac naši durevi nisu tako tvrdi kao tuði. Nama su naši durevi mekani kao da je mol.

      http://www.youtube.com/watch?v=i3oRz4Rp5hU

    03-03-2013 11:02 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas
    pokretac teme Thread Started by abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ameri ovo zovu kantrijem. Western & contry. A ja imam obièaj ovo zvati Eastern & Country. I obièaj imam stari zovnuti konobara da donese èaša za namjerno razbijanja istih. Zbog toga volim Beograd. Tamo doðe uglaðen kelner i pita "bato, da još donesem 200 komada, vidim da ti merak".

      http://www.youtube.com/watch?v=2lS8mCTRyt0

    03-03-2013 11:07 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas
    pokretac teme Thread Started by abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      afEnLOdt2uM


    Najviše sam volio razbijati u Romani Taru na Terazijama i u Trojci. Samo Bog i Dubravka znaju da li postoje krème stare ili ih je ubilo vrijeme. Ja nisam. Ja sam ih razbijao nježno, skoro milujuæi ih.
    Ni hotel Neretva nije ovakav zbog mog djelovanja. Kad napravih lom izgleado je još ljepši. (Hari, sjeti se 01.gif ). Moj grad nije volio da neko strši iz okoline zato je odmah bila podignuta žandarmerija na noge. Ali Begeš....to ne mogu da zaboravim.....Pa krème Fontana na Novom Begešu i jedne novembarske noæi sa Tomom. Dotakosmo dno života.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane abraxas dana 03-03-2013 u 11:22.

    03-03-2013 11:20 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    Stranica (472): « prva ... « prethodna 411 412 413 [414] 415 416 417 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com