Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Hotel Neretva » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

i ako celopek przi,radi se radi Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



Ni visoke temperaturature i trenuta politièka situacija u Mostaru, nije zaustavila obnovu jednog od mostarskih urbanih simbola, hotela Neretva.Radovi napreduju iz dana u dan. Rok za završetak prve faze rekonstrukcije je 400 dana, a hotel æe s vanjske strane zadržati svoj autentièan izgled dok æe unutrašnjost biti prilagoðena današnjim hotelijerskim standardima.

Hotel æe, uz nove izmjene, imati 90 soba i bit æe ureðen kao poslovno-ugostiteljski objekt.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 07-22-2009 u 17:33.

07-22-2009 12:49 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..... 14.gif a mogli su mu i jevtinije prodat, bivsi muckarosi, gradonacelnik, nacelnik Z. Hadziomerovic, i A. Balalic, bivsi pravobranioc, ..haj`sta je tu je !
A, ja prijeratni uposlenik "Hetmosa", i poslijerata sam radila sekretarica , generalnom direktoru M.Hadzajlicu, znam kako i ko je "prodavao " za sitnis, "Ruzu", pa "Bristol "...i ostale objekte "Hetmosa".
E, Safa, sta si sve ispod stola, "prodao"....vrijeme , ce pokazati.. 18.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

08-05-2009 20:23 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

OBNOVA HOTELA NERETVA TEÈE PREDVIÐENOM DINAMIKOM




Mostar (RTM) - Maja ove godine zapoèela je sanacija, rekonstrukcija, dogradnja i revitalizacija u ratu porušenog objekta hotela Neretva, koji je sagraðen krajem 19. stoljeæa.

Investitor je Neretva d.o.o. Visoko, dok su izvoðaèki radovi povjereni konzorciju Graðevinar Fajiæ Mostar i Gazit Mostar.
Vrlo šture informacije dobili smo na licu mjesta. Reèeno je da radovi napreduju predviðenom dinamikom.
Pogledamo li graðevinu sa mosta Musala, uoèavamo da je potpuno uklonjena donja terasa i prostor nekadašnjeg crvenog salona - restorana.
Ustvari, sada se može vidjeti izvorni oblik predn jeg dijela zgrade, kakav je bio 1892. godine. Restorana u donjoj etaži nije bilo, a na tom mjestu su rasla stabla, èije su krošnje davale obilan hlad gostima u sobama. Saznajemo da æe na ovom prostoru biti restorani na dvije etaže.
Desni dio hotela, zbog velike rastrešenosti usljed granatiranja, potpuno je uklonjen, tako da su susjedni zidovi sanirani cementnim malterom, postupkom demolicije.
Kako je hotel upisan na listu nacionalnih spomenika BiH, kao historijska graditeljska vrijednost, graðena u pseudomavarskom stilu, pred investitore su postavljeni zahtjevni uslovi. Hotel mora imati izvorni oblik, dimenzije i štuko ukrase na fasadama.
Iz projekta prezentiranog prije nekoliko godina, vidljivo je da æe hotel imati nisko potkrovlje, što bi uz restorane u suterenu bila jedina promjena u odnosu na raniji izgled.
Predviðeno je da se obnova hotela Neretva završi juna naredne godine.
Kad hotel primi prve goste, prelijepi, luksuzni stambeno-poslovni objekat Vile Neretva, koji je obnovljen funkcionalno i po svim savremenim zahtijevima rekonstrukcije, još više æe dobiti na vrijednosti, jer æe èiniti jednu cjelinu sa hotelom i Banjom, koji su povezani podzemnim hodnikom. (RTM.ba, Zlatko Serdareviæ)

___________________________________________________________________

    09-06-2009 16:05 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    SAMO NEK SE RADI 10.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    09-06-2009 17:54 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8041
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od denani:

      SAMO NEK SE RADI 10.gif





    Zapoèela druga faza obnove hotela Neretva


    Kao i svi mostarski hoteli i hotela Neretva nakon ratnih razaranja dugo je èekao na obnovu. Brojne birokratske zavrzlama, prouzroèene dijelom i èinjenicom da je hotel Neretva izgraðen prije više od stotinu godina, toènije 1892. godine te da se nalazi na podruèju koje je pod zaštitom, 13 godina èekalo se na njegovu obnovu.

    Radovi na uklanjanju dijelova ruševnih dijelova praktièno su privedeni kraju, nakon èega je uslijedio pravi posao na izgradnji. Podsjetimo kako objekt s vanjske strane mora zadržati svoj autentièan izgled dok æe unutrašnjost biti prilagoðena današnjim hotelijerskim standardima.

    Projektom je predviðena izgraðena i podzemne garaža s 20 mjesta, što dodatno poveæava zahtjevanost i umješnost jer hotel je izgraðen na samoj obali rijeke Neretve. Uz neke izmjene hotel kada bude gotov imat æe 90 soba i bit æe ureðen kao poslovno-ugostiteljski objekt.

    Osim što je spomenik kulture obnova Neretve obogatit æe i turistièku ponudu i smještajne kapacitete grada.

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    10-08-2009 09:11 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hajde Mostarci - ima li neka slika te hotel Neretve, pa da se stavi u našu arhivu.
    Inaèe ova mi se ideja dugo vrti po glavi. Ne bi bilo loše nekoga zadužiti (normalno onoga ko ima volje i afiniteta) da barem jednom u 2 - 3 mjeseca prodje malo Mostarom, da uslika neke novosti koje se dogadjaju na licu mjesta (renoviranje, izgradnja, rušenje...) pa da otvorimo temu kao nešto: Što je novo u Mostaru ili sl. To bi bilo dobro i za one koji žive dolje, a pogotovu za one koji su vani, tako da budu u toku zbivanja.

    ___________________________________________________________________

      10-08-2009 09:22 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tibo, ideja ti je prava. Ja predlažem da se Zalik malo šeæe po gradu. Em mu je to dobro za zdravlje a i ima èovjek smisla za fotografiju. Samo da se dogovorimo za honorar odnosno putarinu. Ja bi mu kupio cipele 02.gif

      10-08-2009 14:06 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od abraxas:

        Tibo, ideja ti je prava. Ja predlažem da se Zalik malo šeæe po gradu. Em mu je to dobro za zdravlje a i ima èovjek smisla za fotografiju. Samo da se dogovorimo za honorar odnosno putarinu. Ja bi mu kupio cipele 02.gif

      Ako pristaje - bilo bi super. Bila bi stvarno zanimljiva rubrika - kao putujuæi reporter ili slièno. Hajde Zalik izjašnjavaj se: 10.gif

      ___________________________________________________________________

        10-08-2009 14:36 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od abraxas:

          Tibo, ideja ti je prava. Ja predlažem da se Zalik malo šeæe po gradu. Em mu je to dobro za zdravlje a i ima èovjek smisla za fotografiju. Samo da se dogovorimo za honorar odnosno putarinu. Ja bi mu kupio cipele 02.gif


        ja cu mu podjoniti 13.gif

        10.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        10-08-2009 14:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Oèito Zalik nije zainteresiran za ovo...ili se varam???

        ___________________________________________________________________

          10-11-2009 12:27 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mozda nije vidio temu a i "ponudu" 07.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          10-11-2009 12:30 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5028
          Location: Umag - Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Zato sam je refreshirao 04.gif

          ___________________________________________________________________

            10-11-2009 12:33 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            djemila djemila is a Female
            Naj-Moder 2008




            Poruka: 11483
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Da pocnemo mozda od odijela... 07.gif

            ___________________________________________________________________
            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

            10-11-2009 12:34 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5028
            Location: Umag - Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Možda da mu složim PP?? Šta ti misliš??

            ___________________________________________________________________

              10-11-2009 12:38 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              djemila djemila is a Female
              Naj-Moder 2008




              Poruka: 11483
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Mislim, da bi urodilo plodom 10.gif

              inace, puno bocun gonja. pa ovamo i nema kad svratiti 07.gif

              ___________________________________________________________________
              Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

              10-11-2009 12:40 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
              zalik13 zalik13 is a Male
              moforaja




              Poruka: 4619
              Location: Rio de Zalik

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od djemila:

                Mozda nije vidio temu a i "ponudu" 07.gif


              tek sad ugleda temu i prijedlog.ma ja sam ti samo na temi FK Lokomotiva i KK Lokomotiva,tako da rijetko zalazim na druge teme i forume.

              Ideja je i ostvariljiva,ali ima jos forumasa sa kvalitenijim fotoaparatom pa bi mogli nesto i uslikati.Ja ne bjezim od obaveza.

              sad kad sam primio PP od tvrancica pogledao sam tremu.

              FK-LokomotivaMostar.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 10-11-2009 u 13:09.

              10-11-2009 12:58 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
              djemila djemila is a Female
              Naj-Moder 2008




              Poruka: 11483
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Super10.gif

              ___________________________________________________________________
              Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

              10-11-2009 13:08 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
              zalik13 zalik13 is a Male
              moforaja




              Poruka: 4619
              Location: Rio de Zalik

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od djemila:

                    citat od abraxas:

                  Tibo, ideja ti je prava. Ja predlažem da se Zalik malo šeæe po gradu. Em mu je to dobro za zdravlje a i ima èovjek smisla za fotografiju. Samo da se dogovorimo za honorar odnosno putarinu. Ja bi mu kupio cipele 02.gif


                ja cu mu podjoniti 13.gif

                10.gif


              nahoda se ja po kisi,bez kisnog odijela,bez cizama,jos sam se prehladio................


              26.gif

              10-12-2009 16:24 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
              denani denani is a Male
              moforaja




              Poruka: 8041
              pokretac teme Thread Started by denani

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Terasa svratista (kasnije hotela) Neretva


                ___________________________________________________________________
                33.gif 33.gif 33.gif

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 11-05-2009 u 11:13.

                11-05-2009 11:12 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
                gizenga57 gizenga57 is a Male
                samo sto nisam




                Poruka: 1099
                Location: nederland

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                STARA DAMA
                Kad u deset u Narce
                kucama krenu ljepotice
                Utihne Vajta i Cola
                Seno i Fasa kupe flase sa stola
                Sank postane mali za prazne case
                vrijeme je za gibanje
                do STARE DAME

                A ona STARA DAMA ,
                Stoji na kraju TITOVA,ponosna,sama
                Sarom ugarskom nafitmijana
                A halje joj pale niz kaskade
                Sve do imenjakinje vjecno mlade.

                Caj sa rumom za bubrege iznenadenje
                Dok Vasko i Mmi sviraju ziku hotelsku
                Za treznjenje
                Crvene stolice za dugo cekanje
                I price muske,lovacke U nadi da se
                Da se cure iz Narce predomisle
                U sitne sate
                I Do STARE DAME da navrate.

                Zdenko Boskovic
                Nov 2009

                OVU PJESMU POSVECUJEM MOM PRIKI DENANIJU

                ___________________________________________________________________
                ne boj se ziivota s tobom je raja
                ne boj se smrti idi do kraja

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 11-05-2009 u 12:03.

                11-05-2009 12:02 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
                Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com