Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Svedjani I Njihove Zene » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Renata Renata is a Female
mofo beba


Poruka: 7
Location: Göteborg

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

uvijek me iznova "obraduju" ovakva balkanska razmisljanja macho-muskaraca koji rado pljucaju po muskarcima koji zenu smatraju ravnopravnim partnerom a ne svojinom koja je tu da njima ugadja ali sa jezikom iza zuba.
ja sam udata za svedanina vise od 10 godina i da, ako ostane na pice u gradu prvo mi sej avi na telefon i pita dali imam ista protiv ( a ne dali smije ) jer:
mozda smo planirali nesto drugo, mozda je on trebao uzesti maloga u vrticu, mozda je on taj koji kupuje na putu kuci s posla neke prehambene namirnice i jos puno drugih mozda.

bas zbog tog nerespekta kakvi macho-menovi imaju prema zenama svedankama kad dodu doma kad zele, zive momackim zivotom u braku i zene smatraju za neravnopravne partnere mnogi brakovi izmedu ljudi sa balkana i svedanki ne uspijevaju dok bas zbog tog respekta koji svedani imaju prema zenama mnogi brakovi izmedu njih i zena sa balkana i te kako uspijevaju.

nema potrebe generalizirati i na racun par iskustava ocjeniti cijelu naciju . pozdrav iz göteborga 10.gif

07-06-2006 08:08 Renata is offline Pregledaj poruke od Renata Dodaj Renata u listu prijatelja
Dalibor Dalibor is a Male
brato




Poruka: 619
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Renata:

    uvijek me iznova "obraduju" ovakva balkanska razmisljanja macho-muskaraca koji rado pljucaju po muskarcima koji zenu smatraju ravnopravnim partnerom a ne svojinom koja je tu da njima ugadja ali sa jezikom iza zuba.
    ja sam udata za svedanina vise od 10 godina i da, ako ostane na pice u gradu prvo mi sej avi na telefon i pita dali imam ista protiv ( a ne dali smije ) jer:
    mozda smo planirali nesto drugo, mozda je on trebao uzesti maloga u vrticu, mozda je on taj koji kupuje na putu kuci s posla neke prehambene namirnice i jos puno drugih mozda.

    bas zbog tog nerespekta kakvi macho-menovi imaju prema zenama svedankama kad dodu doma kad zele, zive momackim zivotom u braku i zene smatraju za neravnopravne partnere mnogi brakovi izmedu ljudi sa balkana i svedanki ne uspijevaju dok bas zbog tog respekta koji svedani imaju prema zenama mnogi brakovi izmedu njih i zena sa balkana i te kako uspijevaju.

    nema potrebe generalizirati i na racun par iskustava ocjeniti cijelu naciju . pozdrav iz göteborga 10.gif



Renata, prva poruka pa takva 10.gif
Nije samo problem u Svedskoj. U Mostaru imamo znatan broj muzeva koji se u braku ponasaju onako momacki i samo nastavljaju svoj pubertetski zivot. Posljedica je da se skoro 50 % brakova sklopljenih u zadnjih 15 godina raspalo ili je blizu raspada. Ja sam izuzetak sa stazom od skoro punih 12 godina. Zene su se promjenile i vecina ne zeli zivjeti pored neizivljenih pubertetlija.

07-06-2006 09:42 Dalibor is offline Pregledaj poruke od Dalibor Dodaj Dalibor u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    U Mostaru imamo znatan broj muzeva koji se u braku ponasaju onako momacki i samo nastavljaju svoj pubertetski zivot


moj dalibore..

to ti je ''nepisano'' pravilo grada mostara..

veza od jedno 4,5,6, 7 ..godina

ozeni se..zenu parkira u kuhinju..godisnji izlazak za osmi mart (sad verovatno u bristol, jer ruza ne postoji)

a on nastavi i dalje sa momackim zivotom..setajuci puterice mostarske, koje su s njim, baj d vej, zbog njegove ''reputacije'' frajera (citaj para)

07-06-2006 09:45 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

OK

I sta je tu lose ? 19.gif


13.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

07-06-2006 10:03 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...to sto se zenite svabicama 35.gif

07-06-2006 10:07 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2201
Location: North see

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovo samo krv moze saprat 21.gif 21.gif

19.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

07-06-2006 10:16 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif

Drama na pomolu 19.gif 04.gif

07-06-2006 10:19
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

was? 02.gif

07-06-2006 10:20 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
Dalibor Dalibor is a Male
brato




Poruka: 619
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Indijanac:

    OK

    I sta je tu lose ? 19.gif


    13.gif


Bjeri bola Svabo, dok smo sjedili u Mostaru stalno si razmjenjivao poruke sa svojom svabicom. A mene moja nije ni jednom zovnula. Reko sam joj da mi je krepala baterija. 13.gif

07-06-2006 11:50 Dalibor is offline Pregledaj poruke od Dalibor Dodaj Dalibor u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e sad ce bit Kosovo 13.gif

07-06-2006 12:08 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja volim posmatrati ljude...
I licno mislim da ljudi na zapadu zive brak onakav kakav bi trebao biti u 21. vjeku.
Da postuju zenu, da se dogovaraju oko svega, da zajdeno djecu odgajajau...
I drago mi je cuti da nije samo u Svicarskoj tako, nego i u Njemackoj, Svedskoj, Holandiji...
Nije stvar u tome, sto on nju mora nazvati (jer je se "plasi").
Nego je sve po dogovoru.
Znaci, on ce nju nazvati, jer zeli da i ona isto uradi...

A to spontano, toga na Balkanu i previse ima...
I samo na Balkanu covjek moze zenu istjerati na ulicu, bez dinara u dzepu... I to spontano...

07-06-2006 12:50
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2201
Location: North see

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

JA se slazem sa vama zenama u potpunosti da treba da postoji komunikacija i jednakost izmedzu parova ali znam uvjek dolazi ovo ALI 07.gif neki se muskarci toliko prepuste da zene pocinju sa njima da upravljaju totalno ...U tome je pogreska sto se prepuste da ih voda nosi .. Zovnes prijatelja :hocemo li za 2 sedmice izac ugrad , ono drago mu JASTA CU , nakon 2 dana zovne i rekne znas sta onaj nemogu bas taj vikend imam nesto 29.gif pa se ispostavi da je sjedio kuci taj vikend ... 29.gif

I sta rec na to 23.gif

bjezi kome svetice glumite 19.gif

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

07-06-2006 13:10 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
laverna laverna is a Female
seka




Poruka: 898
Location: i ja se pitam

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od MJESECARKA:

    Ja volim posmatrati ljude...
    I licno mislim da ljudi na zapadu zive brak onakav kakav bi trebao biti u 21. vjeku.
    Da postuju zenu, da se dogovaraju oko svega, da zajdeno djecu odgajajau...
    I drago mi je cuti da nije samo u Svicarskoj tako, nego i u Njemackoj, Svedskoj, Holandiji...
    Nije stvar u tome, sto on nju mora nazvati (jer je se "plasi").
    Nego je sve po dogovoru.
    Znaci, on ce nju nazvati, jer zeli da i ona isto uradi...

    A to spontano, toga na Balkanu i previse ima...
    I samo na Balkanu covjek moze zenu istjerati na ulicu, bez dinara u dzepu... I to spontano...

jes jes jako su spontani 08.gif
sreæa pa nisu svi isti

07-06-2006 14:09 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Gianni:

    JA se slazem sa vama zenama u potpunosti da treba da postoji komunikacija i jednakost izmedzu parova ali znam uvjek dolazi ovo ALI 07.gif neki se muskarci toliko prepuste da zene pocinju sa njima da upravljaju totalno ...U tome je pogreska sto se prepuste da ih voda nosi .. Zovnes prijatelja :hocemo li za 2 sedmice izac ugrad , ono drago mu JASTA CU , nakon 2 dana zovne i rekne znas sta onaj nemogu bas taj vikend imam nesto 29.gif pa se ispostavi da je sjedio kuci taj vikend ... 29.gif

      I sta rec na to
    23.gif

    bjezi kome svetice glumite 19.gif


Da zena vjerovatno nevoli da je sa tobom u drustvu...
Ili imas los uticaj na njega, ili joj se svidjas, ili si je bario... 35.gif

07-06-2006 14:23
zela zela is a Male
avenija kruzno




Poruka: 161

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Renata:

    uvijek me iznova "obraduju" ovakva balkanska razmisljanja macho-muskaraca koji rado pljucaju po muskarcima koji zenu smatraju ravnopravnim partnerom a ne svojinom koja je tu da njima ugadja ali sa jezikom iza zuba.
    ja sam udata za svedanina vise od 10 godina i da, ako ostane na pice u gradu prvo mi sej avi na telefon i pita dali imam ista protiv ( a ne dali smije ) jer:
    mozda smo planirali nesto drugo, mozda je on trebao uzesti maloga u vrticu, mozda je on taj koji kupuje na putu kuci s posla neke prehambene namirnice i jos puno drugih mozda.

    bas zbog tog nerespekta kakvi macho-menovi imaju prema zenama svedankama kad dodu doma kad zele, zive momackim zivotom u braku i zene smatraju za neravnopravne partnere mnogi brakovi izmedu ljudi sa balkana i svedanki ne uspijevaju dok bas zbog tog respekta koji svedani imaju prema zenama mnogi brakovi izmedu njih i zena sa balkana i te kako uspijevaju.

    nema potrebe generalizirati i na racun par iskustava ocjeniti cijelu naciju . pozdrav iz göteborga 10.gif



uvijek me iznova "obraduju" izjave ex balkanki i novo pecenih zapadnjakinja .
e golemo
pozdrav iz zaprcica gornjih 10.gif

___________________________________________________________________

    [/SIZE]

    07-06-2006 14:39 zela is offline Pregledaj poruke od zela Dodaj zela u listu prijatelja
    kajser kajser is a Male
    puter




    Poruka: 84
    Location: fontana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A boga vam kako vam se cini ova solucija !
    ONA-SVEDJANKA, EMANCIPIRANA, ON BALKANAC, MOSTARAC, znam ga ! E TO MACE NJEGOVO,SVAKI DRUGI PETAK IMA TJEJ-djevojacko vece. ONO KO ZENSKE SKUPA IZADJU ! E, SAD VJEROVALI VI TO ILI NE, AKO JE TU VECE NIKO NE "namiri" NE VALJA JOJ VECER ! VIDJAO SAM KAKO PO NJOJ (odgojeni,ozenjeni, te jako zuti ) SVEDJANI BALAVE I ODVLACE U AUTO ! STA RADE "pogodite vi"...

    ___________________________________________________________________
    10.gif MOSTAR-MOSTARCIMA10.gif
    08.gif podjele-mostarcanima 08.gif

    07-06-2006 15:46 kajser is offline Pregledaj poruke od kajser Dodaj kajser u listu prijatelja
    kajser kajser is a Male
    puter




    Poruka: 84
    Location: fontana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    DA ZAMALO ZABORAVIH, UVIJEK SE UCTIVO JAVI SUPRUGU MOBILOM "ukoliko misli da ce zakasnit" TO ME PODSJETI NA OVE SVEDJANE KOJI UOKOLO "BLANJAJU" A SKUZILI NASE MAZLUMICE, KAKO POPASU FORU odgojenosti, demokracije i jednakosti ! E JADNE KOK(osk)E BALKANSKE ! GLUPE LI STE - uz ogradu da se opaska ne odnosi na sve zene, VEC SAMO NA ONE KOJE SE U PRICI "PREPOZNAJU"...

    ___________________________________________________________________
    10.gif MOSTAR-MOSTARCIMA10.gif
    08.gif podjele-mostarcanima 08.gif

    07-06-2006 15:54 kajser is offline Pregledaj poruke od kajser Dodaj kajser u listu prijatelja
    Indijanac Indijanac is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 530
    Location: Fuckin' Germany

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od glumica:

      ...to sto se zenite svabicama 35.gif


    Nuto djavla, nuto...

    Nevista, Janez je pola svabe 19.gif

    35.gif

    ___________________________________________________________________
    Ko bi mogo opjevati redom
    sve ljepote divnoga Mostara,
    zar se èudiš srce što ga ljubim
    sa ljubavlju sinovskoga žara?

    07-06-2006 21:58 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
    glumica glumica is a Female
    Trn u oku


    Poruka: 4415

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jok..pola holandeza 02.gif

    07-06-2006 23:13 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    RE: Svedjani I Njihove Zene Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

      Vidim puno zajebancije na ovaj racun, ali da koju ozbiljno progovorimo.

      Probat cu da ne generalizujem (iako se to iz naslova teme ne bi bas moglo reci).

      Naime,
      u svakodnevnom kontaktu sa svedjanima i svedjankama zapazio sam (izmedju ostalih stvari) i sljedece:
      1. Vecina svedjana se "boji" svojih zena
      2. Zenu pitaju za skoro sve
      3. Zene ih ucjenjuju i prijete sexom (tj nesexom) 14.gif 13.gif 13.gif
      4. Najvece "pizd 38.gif " u Svedskoj su u stvari muskarci (curama svaka cast)

      Da ne bi rasprava otisla u pogresnom pravcu, samo da kazem da nisam ni za kakav sovinizam, (zenu u kucu, za sporet, peri, pusi, peglaj, itd) vec za jedan ravnopravan odnos baziran na zdravom razumu, a ne na ugovoru.

      Zasto je to tako u Svedskoj, kad i same svedjanke kazu da su im muskarci (nema nase rijeci za to) ali eto, papucari?




    pigment i temperament ... 28.gif nema nas nidje 18.gif 12.gif

    ___________________________________________________________________

      07-06-2006 23:15 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Stranica (6): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com