Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Zna li ko objasniti? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vvb vvb is a Male
brato


Poruka: 518
Location: MO/sa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Apusrd je sto se sada HDZ pojavljuje kao zagovornik jedinstvenog grada a SDA, kao vjeciti borac za jedinistvenost, zeli najmanje 2 opcine.

Mislim da je ovo pritisak da se rekonstruira Federalna vlada.

Objasnjenje je kratko: Ustavni sud je presudio, a na zahtjev HDZ-a, da se ponisti specificni izborni zakon u gradu Mostaru. Znaci gradonacelnik se ne bi birao kao do sada nego glasackom vecinom, kao i u ostalim gradovima. Medjutim, kako se slika (nacionalni sastav) grada poslije rata (znamo svi zasto i kako i u ciju korist i na ciju stetu) potpuno izmjenila SDA smatra da je potrebno zastititi Bosnjake od mogucnosti preglasavanja te u tu svrhu predlaze da se formiraju opcine, najmanje dvije. SDP tu ne moze nista jer je na taj nacin, znaci preglasavanjem (po misljenju mnogih politicara, novinara, analiticara, pa i mom osobnom) dobio vlast u Federaciji i formirao vladu sto ga cini "krivcem" za ovo. Zato i suti. Protiv su formiranja opcina ali ne smiju dati grad HDZ-u.

HDZ ima jokera i ne moze izgubiti ni u kom slucaju: ili ce uci u Federalnu vladu pa popustiti SDA i posrat se u ceif SDP-u cime ce postati jos jaci, ili ce ostati na svom - ovaj mandat ne uci u Vladu ali trajno dobiti Mostar. Ovo je bilo toliko ocito, SDP je ovo morao prije predviditi..

03-09-2012 13:02 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ljudi ,ne bojte se.....doæi æe anða ,i na sve æemo zaboraviti 10.gif

___________________________________________________________________

    03-09-2012 13:02 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vvb:


      HDZ ima jokera i ne moze izgubiti ni u kom slucaju: ili ce uci u Federalnu vladu pa popustiti SDA i posrat se u ceif SDP-u cime ce postati jos jaci, ili ce ostati na svom - ovaj mandat ne uci u Vladu ali trajno dobiti Mostar. Ovo je bilo toliko ocito, SDP je ovo morao prije predviditi..


    HDZ ima JOKERA..... znaèi remi ,kako god okreneš...
    sa druge strane,SDP-ovce slabo ide šah,slabi su na šahari....
    Nisu nauèili ništa od najboljeg šahiste na svijetu,u kojeg se kunu.... Tito je bio najbolji šahista,žrtvovao DAMU za PARTIJU. 29.gif

    ___________________________________________________________________

      03-09-2012 13:11 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sve su to ista govna ..samo na pola presjecena ..govna tamo govna ovamo

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-09-2012 13:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jes ,da nije one ...... e naša su govna ljepša 19.gif

      ___________________________________________________________________

        03-09-2012 13:14 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..nasha mirishu njihova smrde 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        03-09-2012 13:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        antiprotivan antiprotivan is a Male
        moforaja




        Poruka: 2825
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ma ljudi moji, nije problem u govnima, nego nema niko da pusti vodu !!

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          03-09-2012 13:55 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          Viribus Viribus is a Male
          moforaja


          Poruka: 5295

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od chaba:

                citat od alfons:

                http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/komentar-dana/83921-izdaja-mostara.html


              ako vas dobro razumijem po vama je najbolje PRIHVATITI SITUACIJU kakva jeste (eventualno otici na kafu, opustiti se) i cekati bolja vremena. Na moju i vasu veliku zalost na takav nacin ne dolaze bolja vremena, na takav nacin mogu doci samo gora vremena. Covjek dodje do zakljucka da vam to stanje ipak najvise odgovara. prihvatiti situaciju i kritikovati ispod tiha. Meni je jako zao zbog toga, ali izgleda pomoci nema........


            A hajde mi samo reci šta to ti radiš konkretno za promjenu situacije?
            Uputi nas ostale...



          DAJE SAVJETE OD NEGDJE TAMO DALEKO.

          03-09-2012 14:55 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
          Viribus Viribus is a Male
          moforaja


          Poruka: 5295

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od antiprotivan:

            Ma ljudi moji, nije problem u govnima, nego nema niko da pusti vodu !!



          10.gif 10.gif 10.gif

          03-09-2012 14:56 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
          chaba chaba is a Male
          moforaja




          Poruka: 2558
          Location: EU

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Eee, davno je Èola pjevao, pusti, pusti vodu....

          03-09-2012 15:15 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11491
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          jeli ovo menza za politicare ili ...? 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          03-09-2012 15:22 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ako ne bude "martovska revolucija", nikad neæe bit 23.gif

          ___________________________________________________________________

            03-09-2012 15:24 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            cheri cheri is a Female
            moder u peMziji




            Poruka: 3810
            Location: Svizzera
            pokretac teme Thread Started by cheri

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od antiprotivan:

              Ma ljudi moji, nije problem u govnima, nego nema niko da pusti vodu !!


            Odlièno reèeno 10.gif

            03-09-2012 15:39 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
            alfons
            SexNepoznat

            Poruka: 80

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            svaka ova prica zavrsi nekim "poklapanjem" tipa "ta ce on" i karavana prolazi. Cinjenica je da ja ne mogu nicim drugim pomoci "ODAVDE" nego eventualno dobrim savjetom. Jer samim s tim sto sam "ODAVDE" imam mogucnost situaciju vidjeti iz drugog ugla i MOZDA pomoci i vama KOJI DEFINITIVNO MOZETE MNOGO DA UCINITE a ne znate kako. A ova prica o spustanju vode i ostalim glupostima ipak ovdje ne spada, ovo ja dozivljavam kao ozbiljnu temu koju treba ozbiljno i diskutovati. VAsi zivotni standard je u pitanju, da ne kazem prezivljavanje u ovim teskim vremenima.

            03-09-2012 16:23 alfons is offline Posalji email za alfons Pregledaj poruke od alfons Dodaj alfons u listu prijatelja
            chaba chaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 2558
            Location: EU

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Opet kažem, ne vidim u èemu se razlikuješ od nekog od nas. I ja evo 20 godina jebem mater bagri koja mi je uništila najbolje godine žæivote i koja i dalje jednako drma kao i na poèetku. Dovoljno dugo da skontam da ne mogui nièiju glavu promjeniti i natjerat ih da drugaèije glasaju.

            03-09-2012 16:55 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ..znaci dobro je dok glasaju za njih ,,ko mjenja tim koji pobjedjuje ..samo kod nas se glasa za one koji te jebu u mozak ..sto vishe jebu sve ih vishe vole

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-09-2012 u 17:13.

            03-09-2012 17:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            Viribus Viribus is a Male
            moforaja


            Poruka: 5295

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od alfons:

              svaka ova prica zavrsi nekim "poklapanjem" tipa "ta ce on" i karavana prolazi. Cinjenica je da ja ne mogu nicim drugim pomoci "ODAVDE" nego eventualno dobrim savjetom. Jer samim s tim sto sam "ODAVDE" imam mogucnost situaciju vidjeti iz drugog ugla i MOZDA pomoci i vama KOJI DEFINITIVNO MOZETE MNOGO DA UCINITE a ne znate kako. A ova prica o spustanju vode i ostalim glupostima ipak ovdje ne spada, ovo ja dozivljavam kao ozbiljnu temu koju treba ozbiljno i diskutovati. VAsi zivotni standard je u pitanju, da ne kazem prezivljavanje u ovim teskim vremenima.


            vjetrenjaæa više nema ,a vjetrovi istio pušu. savjetnika iz daleka dojadilo slušat, svak ima svoj izlaz iz situacije ali od tamo negdje daleko. Vdiš od tamo da je narodu dobro pa ništa ne poduzimaju, kad im dojadi sigurno æe nešto mijenjati.

            03-09-2012 17:33 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17887
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            fini komunisti i drug tito

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            03-09-2012 21:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            refleksija refleksija is a Female
            moforaja




            Poruka: 3364
            Location: dark side

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ne vidim da to ista mijenja....mislim svakako smo podjeljeni...dva vodovoda, dvije bolnice...sve je u duplo ionako...ali ne kontam sta vise djele...ne bi vala da smo grad s milion stanovnika...

            i super je ovo kad neko iz "pticije prespektive" govori kako mi u mostaru zivimo svaki dan...
            u mostaru nema 20% mostaraca...pa pobogu demografska slka se promjenila...ovim sto su dosli s brda gdje su na sranje i popis morali ic 100 metara od kuce ovo odgovara...a sto i ne bi...

            ___________________________________________________________________


              Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

              03-10-2012 10:45 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
              KULJE1969 KULJE1969 is a Male
              raja




              Poruka: 1794
              Location: Brace Krpo 19

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Dobar je Sdp tu su vecinom gradska raja ,ali sta oni mogu sa 3 do 4 % glasova?

              03-13-2012 02:31 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
              Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com