Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LISKALUCI » Mostarac U Svijetu Cudesa » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
kmosst kmosst is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 407
Location: germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kmosst:

    a ovom nije bilo do sale...



tek sad primjetih, ovo je crtao neki "nase gore list": Mike Luckovich...

01-06-2010 16:37 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne sjabajite mi temu

ocu domaci cirkus......dosta mi je tudeg 11.gif 11.gif

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-06-2010 18:14 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vidiš da je domaæi - ko bi drugo ovako provaljivo? 13.gif

___________________________________________________________________

    01-06-2010 18:21 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    kmosst kmosst is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 407
    Location: germany

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gizenga57:

      ne sjabajite mi temu

      ocu domaci cirkus......dosta mi je tudeg 11.gif 11.gif


    sorry gizenga...bice, bice...ali ovo sam morao negdje prikaciti, nadam se da nije zasmetalo raji, ako jest, premjesticemo....ja se slabo snalazim po ovim temama...

    01-06-2010 19:16 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
    PST PST is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1156
    Location: vazda u kuci

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    neki dan moj muz ode u Sarajevo i trazi nekakav mali hotel .
    Zaustavi prvog jarana sa ulice a ovaj mu mratv hladan objasni ovako :
    vozis pravo , pa onda malo lijevo , pa onda desno , e tu u toj ulici je samo neznam jeli ono bijese sa lijeve ili desne strane 13.gif 13.gif 13.gif gledaj bolan malo okolo

    01-06-2010 22:10 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
    gizenga57 gizenga57 is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1099
    Location: nederland
    pokretac teme Thread Started by gizenga57

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    JEBACINA BEZ KURCA

    Jedna nasa tada mlada i lijepa zemljakinja,pravnica jos za titina vakta, negdje oko Zaostroga

    upozna fina i uljudna holandanina koji nije nimalo licio na proste i grube balkanceiz njene okoline.

    Jos dok je teklo med i mlijeko preseli se ona u Holandiju , za ljubav njegovu ostavivsi sve i svakoga.



    Ja je upoznah na kursu holanskog kao runiranu i raastresenu udovicu,tridesetogodisnjakinju,

    bivsu zenu jedog sizofrenicara i samoubojice i majku odrasle kceri.

    Samo mozete predpostaviti sav pakao njenog zivota kada je tek nakon

    12 godina bivanja u Holandiji sa sa nama izbjeglicama posla na kurs jezika.

    Uglavnom,kafica po kafica razgovor po razgovor,tajnica po tajnica i postajasmo nas dvoje

    sve prisniji, pa mi ona jedared rece:

    ZNAS STA BIH VOLILA< UPOZNAT JEDNOG NASEG COVJEKA INTELELTUALCA< FINOG I KULTURNOG

    PA IMALA SI NJIHOVOG SA SVIM TIM ATRIBUTIMA...SAD TRAZI SAMO A JOS IMA PARA I TO JE TO ...

    NECU...NECU NJIHOVOG NEMA TIH PARA

    ZASTO BONA NE BILA?

    DOSTA MI JE NIJIHOVE BEZ KURCA JEBACINE----rece ona i zastidi se...al jebi ga.... morala je reci

    a i ja se morah zasmijati

    ___________________________________________________________________
    ne boj se ziivota s tobom je raja
    ne boj se smrti idi do kraja

    01-07-2010 09:48 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa jesi li joj barem pomogao? 04.gif 04.gif

    ___________________________________________________________________

      01-07-2010 09:52 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jedna nasa zemljakinja,uciteljica,dosla u strani svijet sa muzem dvoje male djece.

      Muz masinski inzenjer odmah se zaposlio u fabrici kao radnik a ona je bila domacica i ucila strani jezik.

      Djeca postala veca pa i prohtjevi ,pa in opna potrazi posao.

      Bez kvalifikacije dobi posao cistacice u jednom advokatskom uredu sa kliznim

      radnim vremenom tako da je ona cistila dok su jos mnogi namjestenici bili na radnom mjestu.

      To bijahu uglavnom mladi muskarci koji su je gledali i nisu propustali prilike da je nesto upitaju ,da komentarisu ili dvosmisleno dobace.

      Ona je samo sutila i radila svoj posao cak im ni pogledom neodovarajuci.

      Mrzila je sve sebe,ovaj posao,sebe, ovu zemlju i ove ljude sto je gledaju sa visine.

      u jednom momentu kada jedan mladi holandanin joj se obrati ona stade kraj njega siroko razrogacenih ociju

      ispustajuci neartikulisano samoglasnike AAAAAAAAEEEEEEEEEEEOOOOOOOOOOO i pokazujuci na svoje usi i usta

      momak je bez rijeci,zapanjen posmatrao

      Od tada je pustise smirom.

      samo je cula komentar

      JADNA ZENA, TAKO LIJEPA I MLADA....A GLUHONIJEMA 11.gif 11.gif

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      01-07-2010 10:06 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      FASUNG

      Moj kolega Marko otisao u njemacku i na bausteli radi sa nasim ljudima na papire mrtvog talijana.
      Posto nije znao jezik kolege mu napisu sta ce za marendu i on ode do bakereja, pekare

      Jedan dan dode on u prodavnicu sa spiskom i prodavacica crce od smijeha, pozove i ostale kolegice i kada im pokaza sljedovanje
      sve seodvalise od smijeha
      Marko je gutao knedle i bjesnio....
      Na putu na gradiliste srete jednog naseg i upita ga da mu prevede sta na papiru pise i pajdo mu prevede
      TOLIKO SALAME DOTIKO KRUHOVA I KIFLA<TOLIKO SIRA..........
      i na kraju stajalo......POLA KILE CEKICA U GLAVU 11.gif 11.gif

      Ne moram ni reci da je pisac fasunga fasovo kilo markove sake u glavu

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      01-07-2010 10:16 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nisam imaodgovarajucu diplomu.....ne mozes nista samo sa tehnikom 11.gif 11.gif

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      01-07-2010 10:19 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      kmosst kmosst is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 407
      Location: germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      gizenga ne znam hoce li ovo pasovati na ovoj temi:

      Nasi mostarski smradovi sirom svijeta

      Jedna friska mostarska, cuo jucer na kahvi.

      Po sto cuo po to prod‘o.

      Ratnih godina otisao jedan momcic put bijela svijeta, da se spasi od rata i da pokusa uspjeti. I uspio. Uplovio u vode Show biznisa. Muzicki producent. U drustvu mu sve krema iz svjetskog muzickog svijeta.
      Novu godinu odlucio sa probranim drustvom provesti u Dubrovniku, a onda doletiti malo i do Mostara, da malo zamirise, a i da posjeti babu i majku.
      I stigao momak u Mostar, ali sa momkom - crncem.
      Dok je sjeo u kafic da popije kaficu sa starom rajom, neko odletio babi da mu javi mustuluk. Ali taj reko babi da je i crnac tu. Babo porucio sinu da mu ne treba kucni prag prelaziti. A majka ko majka, cula i rekla: I moj je ko i tvoj, neka dodje da ga majka vidi…

      Mostar je u zimskim mjesecima zeljan senzacija, a pogotovo ovakve vrste, pa nije cudo sto se vijest munjevitom brzinom prosirila oko zemaljske kugle.

      Novo vrijeme, nove navike, a zgoda jebe naroda.

      01-07-2010 12:05 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pase smajo ka ne pase...dobar trac zlata vrijedi

      samo bi ja pricu zavrsio majkinim rijecima NE K DODE STA FALI STO JE CRNAC>>>FALA BOGU NE SAMO VLAH NIJE 11.gif 11.gif

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      01-07-2010 12:44 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      CAMUGA

      Jedna nasa bjelosvjetska dama imala talijana,pa starog nijemca i dogurala do mladog crnca i sa njim dobije dijete
      I tog malog dovede ona dei na ljetni raspust
      Dedo ni sa kim od srece ne govori,samo sebi nesto mrmlja i sklanja os sjene svoje i od ljudi
      Tako jednom sjedi on zamisljen na tronoscu u basti kad mu pride njegov domaci unuk i upita ga

      DEDO STA TEBI DODJE OVAJ MOJ RODJO CAMUGA??..(camovina-crno drvo)

      DODJE MI KO I TI ....DODJE PA OSTANE....PAS VAM MATERE VASE 11.gif 11.gif

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-07-2010 u 12:59.

      01-07-2010 12:54 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      SUNET

      Dvojica mostaraca na putu ka zapadu nadu se u italijanskom gradu.

      Niko ih ne zna nikoga ne znaju,ni jezika, ni papira, ni para.....samo dobra (NE)volja....

      Dan dug prode trandajuci, al poce padati noc...duga i hladna...kud sada ???

      Udose u jedan bar...kontaju dok ima pive u casi ne mogu ih izbaciti,...pivo mogu al prenociste ne mogu platiti

      I tako sjede oni pijuckaju i zencaju nece li sta naletit....kad naleti.....dvije dame...i to ne obicne vec prave nocne dame ....

      Parlataju one meduse kodjoja talijanski al cuje se iz aviona. .... ascento yugoslavico...

      Tad rece jedan mostarac tiho priki ;ZIPA DASA TOBRA...

      i onda jako naglas: JA ....KAD SU ME OSUNETILI BABO I MENI I BURAZU DAO KAPUTICE OD SUNETA SKROJIT....

      nasta mali tajac kad se oglasi jedna od dama

      JA BAS KAZEM KOLEGICI, OVA DVA GOSPODINA MI SE CINE NEKAKO POZNATI...

      KRENU CAPRI....I prenociste bi ucas rjeseno 11.gif 11.gif

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      01-07-2010 15:18 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pomirili se Bitlisi i odlucili da odrze samo jedan koncert u Mostaru u Kosaci
      Za tu priliku iz groba ustali Lenon i Harison....i bi koncert u prepunoj dvorani
      Vracaju se dvojica mostaraca kuci i komentarisu

      Nije im neki razglas...
      Meni su sola malo beze...
      Ma onaj sa cvikama pjeva ko zensko...
      Ma nisu nesto,matere mi...zali Boze deset maraka 11.gif

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      01-07-2010 15:34 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      kmosst kmosst is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 407
      Location: germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od gizenga57:

        pase smajo ka ne pase...dobar trac zlata vrijedi

        samo bi ja pricu zavrsio majkinim rijecima NE K DODE STA FALI STO JE CRNAC>>>FALA BOGU NE SAMO VLAH NIJE 11.gif 11.gif


      slusaj...nisam htjeo dalje pisati...ostavio sam citaocu da kraj sam konfigurira...ova tvoja varijanta je jedna od vrlo mogucih...gluho bilo...

      01-07-2010 17:19 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
      Japrak Japrak is a Male
      moforaja




      Poruka: 2118
      Location: kad bi i ja znao

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dosho ja u Mostar prvi put poslije rata negdje 97-98.
      Nakon nekoliko dana izadjem sa zenom i malom u grad i odemo u Fole, cini mi se tada tek otvorio....
      Sjednemo mi i narucimo pice, ja po obicaju narucio pivo. Eto ti konobara i nosi Lasko u boci i stvavi na sto i ode...
      Bola sto mi ga ne otvori, kontam ja....Te ti ja flasu pod ruku i prema konobaru i taman ga ja sretnem negdje na pola terase i kazem mu: Bolan sto mi je ne otvori... pruzajuci mu bocu...
      Covjek stao pa me gleda, misleci okle ovog hajvana majko moja. Uze bocu i otvori je rukom..Ukoliko on to uradi onda skontah i ja da ne treba otvarac da se otvori piva. Poklopih se ja ko posran.....

      ___________________________________________________________________

        01-07-2010 20:50 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Znate li onu anegdotu... ali živa istina...

        Bili naši Izviðaèi na kampovanju na moru u Hr, i uðu u jednu prodavnicu.
        "Molim Vas, daæete nam jednu kiselu vodu!"
        Reèe prodavaèica: "Kaže se mineralnu vodu!"
        Izviðaè: "Dobro, dajte mi litru mineralne vode, i jednu teglu mineralnih krastavaca!" 13.gif

        ___________________________________________________________________

          01-08-2010 06:04 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          kmosst kmosst is a Male
          bice nesto od mene


          Poruka: 407
          Location: germany

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Muzej
          Jucer iskoristih dan za malo kulturnog uzdizanja. Museum Tag, svakog prvog cetvrtka u mjesecu, ulaz besplatan za gradjane Kelna. Otidjoh prvo u Römisch-Germanisches Museum, ostadoh bogami dobar sahatak, mozda sat i po, a onda predjoh u susjedni muzej avangardne umjetnostu Ludwig Museum. Tu se zabavih vise od dva sahata. Postavka svjetskih umjetnickih dostignuca, a na gornjoj etazi postavka “Politische Bilder” ruski fotografi 1918-1941. Vrlo interesantno. Muzej ko muzej.
          Nasa raja bi rekla: Jebo muzej. Ali eto. Nesto vidis, nesto cujes. Prosetas unutra u toplom, ako se vec po ovom minusu ne moze dugo setati vani. A dzaba. Ugodno sa korisnim.
          Ali mostarac u svijetu ne bi bio mostarac, ako se ne prospe ili ako ne provali stogod.
          U historijskom Rimsko-Germanskom muzeju jedna grupa gleda jedan kameni luk, precnika otprilike 5-6 metara.Kustos objasnjava da je to bio luk koji su gradili Rimljani birvaktile, iznad ulazne kapije, da su kroz njega prolazila konjska kola, da se uvecer kapija zatvarala. Jedan iz grupe kaze da je vrlo interesantno kako su to rimljani gradili. Okrugli poluluk, tolikog precnika, a da se ne srusi.
          Nisam mogao izdrzati a da se ne prikljucim grupi i ne reknem glasno:
          - Kod lucnih gradjevina takve vrste najbitniji je onaj zadnji kamen. On citavu kamenu konstrukciju nategne i drzi pod naponom i ne da joj da se srusi.
          Sva me grupa pogleda. Kustos narocito. Upita me jesam li mozda gradjevinar po struci kad to znam.
          Ja mu rekoh:
          - Ne ja sam Hercegovac, a mi znamo nesto o kamenu.
          Osjetio sam se nadmocno. Kako me je samo ta citava grupa pogledala znacajno.
          U muzeju umjetnosti posebno su mi se dopale dvije postavke koje asociraju na rat. Jedna sa tenkom od papirnih traka koje vise sa jedne stange na dolje I titraju kad neko prodje pored njih. I druga sa americkim vojnicima pod sljemovima, a u nastavku te kompozicije postavljen je stol sa stolicama i automat za Coca-Colu. Americki lifestyle. Dopadose mi se ove postavke. Nema ih na slikama u prospektu. Gledam okolo, nema nigdje table sa prekrizenim fotoaparatom. Ne bi mostarac bio mostarac kad bi prvo pitao smije li se slikati. Dakle prvo uslikati pa onda pitati. Okinuh jednu sliku sa mobilnim, uostalom to i nije fotoaparat, to je telefon. Ali cini mi se nije se svjetlo blica ni razislo po prostoriji, kraj mene se stvori jedno divno stvorenje, mlada kustosica, venj taka, osmjeh od uha do uha. Takve i pasu uz muzeje umjetnosti. Rece mi:
          - Ali gospodine, fotografisanje u muzeju nije dopusteno.
          - Izvinite molim vas. Nisam znao – rekoh pravdajuci se – ako treba izbrisacu ovu sliku odmah sa memorijske kartice.
          - Ne, ne, mozete slobodno zadrzati to sto ste uslikali, ali molim Vas nemojte vise.
          Osjecao sam se ne kao mostarac u zemlji cudesa, nego kao BALKANAC.
          A Balkanac u Evropi, to je tacno odredjeni synonim, upravo za takvo nesto…
          Ali eto, ostade barem ta slika.
          Haj vozdra.

          broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane kmosst dana 01-08-2010 u 17:03.

          01-08-2010 17:00 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
          kmosst kmosst is a Male
          bice nesto od mene


          Poruka: 407
          Location: germany

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sta je rec, Gizenga usutio si se...

          01-09-2010 10:52 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
          Stranica (10): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com