Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Homoseksualizam I Vjera 1 Votes - Average Rating: 2.001 Votes - Average Rating: 2.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4676
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od VolimRodjene:

    jes jes ja i ganda smo pederi 13.gif

    ganda volim te 33.gif 13.gif 13.gif


Ja volim i tebe

i Rodjene.... 19.gif 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

11-24-2006 00:16 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
al capone al capone is a Male
moforaja




Poruka: 5015
Location: grad andjela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne izdaji homicki rod 21.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________



    http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

    11-24-2006 00:17 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    a drame 04.gif 04.gif 04.gif
    jos ce neko nekome govoriti je li vjernik ili nije 21.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      11-24-2006 00:24 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3842
      Location: kod Hita...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        a drame 04.gif 04.gif 04.gif
        jos ce neko nekome govoriti je li vjernik ili nije 21.gif


      ah pa nista novo, desavalo se vec 19.gif

      11-24-2006 00:27 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      mishko mishko is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 343
      Location: croatia

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od VolimRodjene:

            citat od giovanni:

            amire ,ne moze vjernik pravi bit homoseksualac ,zato jer mu vjera to ne dozvoljava
          ,kratko i jasno,ja znam, da se homoseksualac ne postaje preko noci ,to je ono što nosiš u sebi od samoga rodzenja,al onda prijatelju ,mora prevagnuti na jednu stranu ,jer ako si homic ,a vjeruješ u boga istinski i pravo tj praktikuješ vjeru ,a ne samo govoriš da si vjernik ,onda ne mozeš biti homoseksualac,jer vjerovanje u boga je jace od bilo kakve ovozemaljske strasti,nemoj mislit da ti ja ovo govorim ,zato što sam ja neki vjerni ,nisam prijatelju ,ja ti ovo govorim cisto zato jer ja to tako vidim 10.gif


        ama bola koja vjera, kakva vjera? krscanstvo, islam, nesto trece? mozes li ti shvatiti da ima ljudi koji iskreno i duboko vjeruju u boga, a ne vjeruju u ono sto pise u svetim knjigama? Sta sad oni nisu vjernici je li? Oni su ateisti, a ljudi vjeruju da ima boga? Ogroman broj ljudi ne vjeruje onome sto pise u kuranu, bibliji i ostalim svetim knjigama, ali vjeruju u boga i ti sad nama tvrdis da u boga vjeruju samo oni koji vjeruju po tim knjigama, a to nije tacno. Dakle homoseksualac, kao i svaki covjek bilo kakvog opredjeljenja na ovoj zemlji moze biti vjernik u boga, ali VJERA U BOGA NE PODRAZUMJEVA NI U JEDNOM JEDINOM SEGMENTU VJERU U ONO STO PISE U SVETIM KNJIGAMA. Vjera u boga je individualna stvar, kao sto je isto tako individualan nacin na koji ce se ta vjera prakticirati. Ja mozda vjerujem u boga, ali ne priznajem ni jednu svetu knjigu kao nesto sto me uvjerilo ili promjenilo moje svjetonazore. Jednostavno imam svoje misljenje o tim knjigama, postujem ko vjeruje po njima, ali isto tako ogroman je broj ljudi koji misle da te knjige nisu bozji glas. Dakle vjera u te knjige je individualna ZEMALJSKA stvar i vjera u boga ne podrazumjeva vjeru u te knjige, a te knjige kazu da homoseksualnost ne valja i da ih bog zabranjuje, a ko kaze da homoseksualci vjeruju u boga prema ucenjima tih knjiga. Mi ovde imamo u danasnjem svijetu manipulaciju i monopol nad dusama od strane najvecih religija koje nastoje da upravljaju i onim sto mislimo ali zato im mogu samo pokloniti 34.gif
        Da ne bude zabune, ovo ne poklanjam bogu, nego onima koji se kunu u njega unutar institucija a uzivaju da gledaju ratove na TV koje su sami proizveli u cilju lakseg monopola nad nasim dusama.




      E jesi prolupo svaka ti cast. kakav je ovo
        tebe treba njegovati i cuvati a i ispitivati

        ___________________________________________________________________

          11-24-2006 00:41 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
          mishko mishko is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 343
          Location: croatia

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nisam mogo da mu ne reknem u lice zbog njega samog da se malo pribere. izvini

            ali ko da sa tobom nesto nije u redu ili zelis se pokazati ko da si pametan ili pametniji od drugih. procitaj na glas sebi samom sta si napisao bar jedno 10 puta pa razmisljaj jedno sat -dva o tome

            ___________________________________________________________________

              11-24-2006 00:44 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
              mishko mishko is a Male
              bice nesto od mene




              Poruka: 343
              Location: croatia

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              homoseksualnost je bolest uma a ne neciji prohtjev ili nesto sto je normalno. pa prema tome oni nisu dobro dosli ni u jednu religiju

              ___________________________________________________________________

                11-24-2006 00:46 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
                refleksija refleksija is a Female
                moforaja




                Poruka: 3364
                Location: dark side

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od mishko:

                  homoseksualnost je bolest uma a ne neciji prohtjev ili nesto sto je normalno. pa prema tome oni nisu dobro dosli ni u jednu religiju

                a ti si mesija koji siri vijest...imas neku wirelles vezu s bogom pa ti on prosljedjuje informacije...znas li ti koliko ima religija...odakle nekoem pravo da nekog zove vjernikom ili nevjernikom??? ako neko vjeruje u Allaha jel to njega cini nekim vecim vjernikom od nekog ko ne vjeruje...ima bolje mjesto...sjedi do boga, sta li???

                ___________________________________________________________________


                  Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                  11-24-2006 00:54 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                  VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                  rodjeni




                  Poruka: 1037
                  Location: Prve proleterske 1

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od refleksija:

                        citat od mishko:

                      homoseksualnost je bolest uma a ne neciji prohtjev ili nesto sto je normalno. pa prema tome oni nisu dobro dosli ni u jednu religiju

                    a ti si mesija koji siri vijest...imas neku wirelles vezu s bogom pa ti on prosljedjuje informacije...znas li ti koliko ima religija...odakle nekoem pravo da nekog zove vjernikom ili nevjernikom??? ako neko vjeruje u Allaha jel to njega cini nekim vecim vjernikom od nekog ko ne vjeruje...ima bolje mjesto...sjedi do boga, sta li???


                  on nije mesija, on samo nema mentalnu sposobnost da vidi dalje od svog mindera 07.gif

                  ___________________________________________________________________

                    11-24-2006 01:00 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                    Musala Musala is a Male
                    rodjeni




                    Poruka: 1304
                    Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    [quote]

                      citat od VolimRodjene:

                    Dakle homoseksualac, kao i svaki covjek bilo kakvog opredjeljenja na ovoj zemlji moze biti vjernik u boga. Vjera u boga je individualna stvar, kao sto je isto tako individualan nacin na koji ce se ta vjera prakticirati.

                    Potpisujem 10.gif

                    ___________________________________________________________________
                    -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

                    11-24-2006 02:18 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
                    BiH BiH is a Male
                    rodjeni




                    Poruka: 953

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Pa nece bas biti tako 01.gif
                    Kako neko moze vjerovati u Boga, ili kako moze znati da Bog postoji? Odgovor je preko njegovih Objava u kojima se "predstavlja" ljudima, u kojima nas upoznaje sa sobom i u kojima nam daje upute sta i kako treba da radimo. Znaci covjek koji ne vjeruje da su Bozje Objave istinite a vjeruje u Boga vjeruje u ono sto zeli da vjeruje, o ono sto mu odgovara.

                    ___________________________________________________________________
                    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

                    11-24-2006 04:37 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
                    Musala Musala is a Male
                    rodjeni




                    Poruka: 1304
                    Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    01.gif
                    Ja sam tebi vec prethodno odgovorio na drugoj temi.
                    'Sloboda i pravo izbora svakog pojedinca' 01.gif

                    ___________________________________________________________________
                    -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 11-25-2006 u 01:51.

                    11-24-2006 09:29 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
                    VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                    rodjeni




                    Poruka: 1037
                    Location: Prve proleterske 1

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od BiH:

                      Pa nece bas biti tako 01.gif
                      Kako neko moze vjerovati u Boga, ili kako moze znati da Bog postoji? Odgovor je preko njegovih Objava u kojima se "predstavlja" ljudima, u kojima nas upoznaje sa sobom i u kojima nam daje upute sta i kako treba da radimo. Znaci covjek koji ne vjeruje da su Bozje Objave istinite a vjeruje u Boga vjeruje u ono sto zeli da vjeruje, o ono sto mu odgovara.


                    recimo ja mislim da bog postoji, ali da su ove njegove navodne objave cista prevara i sredstvo manipulacije ljudima. Mislim da su ih ljudima objavile izvanzemaljske civilizacije i da ne duzim vec o tome. Dakle ja vjerujem u boga i vjerujem da na kraju dobro uvijek pobijedi nad zlim i ne vidim razlog zasto si ti veci vjernik od mene. Je li zato sto ti vjerujes da je tvoja knjiga bozja objava? Izvini ali ja isto tako vjerujem da tvoja knjiga nije bozja objava, nego vanzemaljska obmana. Dakle sve je do nacina vjerovanja i prakticiranja vjere i isto tako ne vidim nikakav razlog da si ti u necemu bolji vjernik od mene. Je li zato sto ides u dzamiju ili slicno? Izvini ali moja dzamija su moja djela i ja vjerujem da je jedino ispravno vjerovanje u boga koje bog priznaje to da cinis dobra djela i ne cinis ljudima zlo, a to koliko mu se ko puta danas moli, koliko puta u njegovo ime ili zbog njega radi neke druge stvari mislim da nema veze sa vjerovanjem u boga, jer vjera je stvar duse, a ne stvar statistike, ali ako to ljude koji vjeruju ispunjava zadovoljstvom ja postujem, ali neka mi ne govore da je samo njihova vjera ispravna

                    ___________________________________________________________________

                      11-24-2006 10:28 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                      Rondo Rondo is a Male
                      stalni dopisnik


                      Poruka: 1085

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Za ove sto se javno deklarisu kao vjernici:
                      Svaka vjera podrzava i propovjeda suzdrzanost i sexualnu apstinenciju prije braka, je li tako?
                      E de mi vi vjernici na sva usta recite jeste li vi cekali da se ozenite da ga zbiberite nekome i da nikada niste mlatili majmuna samo zato sto vam vjera nalaze tako?
                      Niste, jok!!! Ahhhaaaaaaa!!!

                      11-24-2006 10:51 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                      Plastic Plastic is a Male
                      moforaja


                      Poruka: 2533
                      Location: space

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od mishko:

                        homoseksualnost je bolest uma a ne neciji prohtjev ili nesto sto je normalno. pa prema tome oni nisu dobro dosli ni u jednu religiju
                      bolest, mozda da uzme 2 andola i da se preznoji dobro, mozda bi i ozdravili!

                      11-24-2006 14:24 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
                      Maggie Maggie is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 2736
                      Location: daleko

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Vjera u Boga je privatna stvar. Vjera je izbor i neko vjeruje neko ne vjeruje. Poznajem tonu ljudi koji vjeruju u Boga, ali ne idu u bogomolje (iz kojekkavih razloga) niti sjede i citaju i proucavaju vjerske knjige, ali vjeruju da postoji Bog cija smo SVI mi djeca i koji VOLI svakog podjednako.

                      Kako se samo mozemo usuditi da odredjujemo ko je vjernik, a ko nije?

                      Ko moze da vjeruje u postojanje Boga, a ko ne moze?

                      Odkud nam pravo da se mjesamo u necije tako privatne stavove i da ih ispravljamo?

                      21.gif

                      ___________________________________________________________________

                        11-25-2006 01:33 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                        buba088 buba088 is a Female
                        puterica




                        Poruka: 101
                        Location: Kanada

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        moze vijerovati u Boga, kako da nemoze
                        naprimjer, u Kanadi, medju domacim Indijancima, ima nesto sto se zove berdache ili amazon...Berdache je osoba muskog pola koja se oblaci kao zensko i koja preduzme zenski rad, a amazon je suprotno (osoba zenskog pola koja se oblaci kao musko i preduzima muski rad kao lov, itd.)...i ovo je izbor roditelja i ostalog naroda iz komune...ako roditelji imaju tri sina i rodi se jos jedan sin, taj najmladji sin postane berdache da bi mogao pomoc majci sa svakodnevnim radom...i proces postajanja berdache i amazona sadrzi 'vision quest' (prividjenje) i kod Indijanaca vision quest je svakodnevna stvar jer Indijanci su uvijek u srodstvu sa svijetom duhova svojih ljudskih i zivotinjskih predaka...i to je dio njihove vijere i religije...i eto, taj proces postajanja berdache i amazona je u saradnji religije i berdachi i amazoni su veoma postovane osobe jer su velika pomoc njihovim roditeljima i komuni
                        ...i neki berdachi i amazoni (ne svi...zavisi kojoj bandi pripadaju) su homoseksualci i znam da Indijanska narod nema nista protiv homoseksualaca...

                        ___________________________________________________________________

                          11-25-2006 02:16 buba088 is offline Pregledaj poruke od buba088 Dodaj buba088 u listu prijatelja
                          BiH BiH is a Male
                          rodjeni




                          Poruka: 953

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          VR ja vjerujem da si ti OK ali se nikako ne slazem s tvojim gornjim postom. Naime kako bi covjek uopste znao da postoji Bog ako mu se On nije na neki nacin ukazao ili objavio. Kako bi znao o njegovim osobinama, o njegovim uputama. Kako bi znao sta je dobro sta je lose.
                          Ne ulazim ovdje u to koja je Objava prava, to nije poenta teme. Poenta je da ako se Bog nije "predstavio" ljudima onda su ga ljudi izmislili, tvoja teorija mi na to naginje.
                          Ja ne kazem da se slijepo pridrzaves neke od religija. Znam recimo da ima puno krscana koji vjeruju u Boga i citaju i izucavaju Bibliju a ne idu u crkvu. Moze se biti vjernik i bez da se pripada nekoj od religija. Ako je to tvoja poenta onda razumijem.

                          ___________________________________________________________________
                          Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

                          11-25-2006 04:17 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
                          hercegovka84 hercegovka84 is a Female
                          raja




                          Poruka: 1874
                          Location: planet earth

                          RE: Homoseksualizam I Vjera Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od giovanni:

                            ponukan temom od kolegice refleksije ,pade mi nešto na pamet,da li osoba homoseksualne orijentacije moze biti vjernik ,tj vjerovati u boga ,kad kazem vjernik mislim na pravog istinskoga vjernika,a ne na ove današnje baterijaše ,moje mišljenje je da ne moze ,jer ni u jednoj svetoj knjizi ,jednostavno nema govora o postojanju ovoga neprirodnoga stanja duha,što znaci da je to poremecaj ,u suštini ispada da su svi homoseksualci ,ateist il ti ga nevjernici,jer se sam cin sex sa drugim muškarcem smatra velikim grijehom,nemojte mi samo nabrajat ,koji su još smrtni grijesi svi to znamo ,da tema nebi otišla u pogrešnom smjeru ,hvala 05.gif


                          10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif 11.gif 11.gif 11.gif 11.gif 11.gif 11.gif 11.gif

                          ___________________________________________________________________

                            girl.gif

                            11-26-2006 02:08 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
                            Maggie Maggie is a Female
                            moforaja




                            Poruka: 2736
                            Location: daleko

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Prva osnova vjerovanja u Boga jeste da je On, Bog stvorio svako ljudsko bice i sve oko nas i da smo SVI Bozja djeca. Samim tim mi nije jasno kako vjernici negiraju homosexualce. Pa i njih je stvorio Bog, nije ih donijela roda. Ako nas je sviju stvorio Bog, onda je napravio gresku u koracima sa homosexualcima i onda je pitanje gdje je jos zastopao.

                            ___________________________________________________________________

                              11-26-2006 02:43 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                              Stranica (6): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                              Postavi novu temu Odgovori
                              Go to:
                              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com