Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Cigarete i stetnost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (21): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2201
Location: North see
pokretac teme Thread Started by Gianni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala LElo ma imam jednog pored sebe ( moj stari) koji mi je vazda usvjesna sta pusenje moze napravit od covjeka 29.gif
Prezivio 2 infrakta u 42 godini zivota radi pusenja , 3 kutije cigara dnevno pushio 21.gif to je bilo pretjerano ..I sada mora pazit na sve zivo sta jede , sta radi kako se krece ....

ON mi je velika opomena

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

11-03-2003 23:10 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
zvechka zvechka is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1374
Location: Somewhere nice

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja mislim da je meni tata ogadio cigare,

stalno je meni i sestri pokazivo ruke

kako su mu zute, pa zube, pa nam je onda reko

sta mislite kakva su mi pluca 21.gif

mama se je stalno ljutila zbog nas, a i zbog zavjesa 35.gif

Evo zapalite,reko bi, ako hocete, nemojte sakrivat,

ali morate bit svjesne da vas ceka ovisnost

Hvala mu 01.gif nijedna od nas tri ne pusi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zvechka dana 11-03-2003 u 23:14.

11-03-2003 23:11 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zvechka , ja vjecito perem zavjese .

Doduse, pushi se samo u kuhinji ,tako da je ostatak stana svjez i cist.

Starija kcerka ne pusi i kad je u posjeti kod nas , ne ulazi u kuhinju

dok se dobro ne izluftira . Uzas kako kosa smrdi , roba

Pusim manje od jedne kutije dnevno , ali mislim da je i to puno.

Mladja kcerka pusi . Savjetujem ,pricam ali los sam primjer . ~299~

11-03-2003 23:51
celmica celmica is a Female
MOtordzija




Poruka: 122
Location: Sarajevo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I ja sam bila strastveni pusac... prvo sam pocela da fuckam cigare (bez uvlacenja dima), a onda sam pocela da pusim cigare kao smog... kutiju dnevno... a s' druge strane i moja mama je pusila (a obje smo pusile Davidoff... kvalitetni otrov)... lagano je pocela da kaslje, nije mogla da hoda, pluca su joj se jednostavno skupila... ma bila je grozota gledati je. Tu ja njoj ponudim jedan dogovor "Ja cu prestati pusit', ako i ona prestane"... imajuci u vidi kolika je majcinksa ljubav ona je pristala na to. Evo... ima vec 3 godine kako nisam zapilila cigaru, a ni moja mama (cak je i zabranjeno pusiti u kuci... na sta se gosti ibrete:))... mama vise ne kaslje, lakse dise i jos lakse hoda (ne ostaje bez daha kao prije).

Moram priznati da sam par puta dosla u iskusenje da ponovo zapalim... i to svaki put pred ispit... stojim sa ostalim studentima i svi puse, valjda od nervoze... u tim trenucima sam uzimala cigaru i lagano vadila duhan iz nje (i to smiruje zivce).


Uglavnom... vise mi ne smrdi kosa i prsti... ne smrdi mi odjeca... mama je zdrava... kad' malo bolje razmislim od cigara nisam imala nikakvog hajra i ko god kaze da ne moze da se odvikne iz tog i tog razloga- laze!!!... moze, samo nece.

Gianni, potrebno je samo malo volje i cvrsta odluka... vjeruj mi, cigare ti mogu samo naskoditi... imas moju podrsku (nije neka pomoc, al'...) 01.gif

___________________________________________________________________
Ovdje ni lokum nije rahat!

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane celmica dana 11-04-2003 u 02:06.

11-04-2003 02:05 celmica is offline Posalji Email za celmica Pregledaj poruke od celmica Dodaj celmica u listu prijatelja
MoStArKa23 MoStArKa23 is a Female
nije mi vise 23 :)




Poruka: 460
Location: Mostar ;)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gianni sta bi sa ovom temom...

jesi li uspio prestati 14.gif

haj budi iskren i reci koliko ti je

steka cigara ostalo 23.gif

11-07-2003 16:15 MoStArKa23 is offline Posalji Email za MoStArKa23 Pregledaj poruke od MoStArKa23 Dodaj MoStArKa23 u listu prijatelja
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2201
Location: North see
pokretac teme Thread Started by Gianni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

TEma je jos tu 13.gif

Jos nisam pokuso jer su mi ostale 2 kutije 29.gif znaci jos danas i sutra i od NEdelje krecemo 01.gif

a sto to ti pitash 07.gif 13.gif

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

11-07-2003 16:22 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nekoliko puta sam pokusavala i uspjevala ostaviti cigarine jedno mjesec dva i onda jovo nanovo. 21.gif

Ono sto je meni pomogalo, je da znam da imam cigare. Recimo, ako u kuci nema ni jedne cigare, ja sam iz koze iskakala, od muke. Medutim, kada bi kupila kutiju, pa stavila nekolike u dnevni, pa nekolike u auto (fino ih raspodijelila), ne bi posezala za njima.

Lakse mi je bilo ne zapaliti, kad imam cigare, nego misliti, kuku sta cu ako dode dur guzici.

Isto tako i dan danas cigare (otvorenu kutiju) drzim gdje mi nije na dohvat ruke. Svaki put kad hocu da zapalim, moram se ustati. Kad su na stolu kraj mene jednu gasim drugu palim.

___________________________________________________________________

    11-07-2003 16:23 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    P.S Ja radim 8 sati i nikad mi ni ne padne na pamet da zapalim. Kad sam pokusavala prestati, sama cinjenica da nemam niti jedne cigare, me je prosto dovodila do ludila. Tako sam ja jednom s posla uzela pola sata, otisla do prve pumpe, kupila kutiju cigara, vratila se na posao i nisam ni zapalila. Moje mentalno stanje je bilo isto ko da mi je neko skinuo 100kg sa pleca.

    ___________________________________________________________________

      11-07-2003 16:26 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      To je i do karaktera.
      Ako kazes da neces pusiti onda treba cvrst karakter i pridrzavati se.
      Uostalom sto da prestanem pusiti pa umiru od raka i pusaci i oni koji je nikad u usta nisu stavili. 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
      18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
      18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
      18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
      18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
      18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      11-07-2003 16:30 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      Gianni Gianni is a Male
      raja




      Poruka: 2201
      Location: North see
      pokretac teme Thread Started by Gianni

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Maggie:

        P.S Ja radim 8 sati i nikad mi ni ne padne na pamet da zapalim. Kad sam pokusavala prestati, sama cinjenica da nemam niti jedne cigare, me je prosto dovodila do ludila. Tako sam ja jednom s posla uzela pola sata, otisla do prve pumpe, kupila kutiju cigara, vratila se na posao i nisam ni zapalila. Moje mentalno stanje je bilo isto ko da mi je neko skinuo 100kg sa pleca.


      MA meni je bolje kad ih nemam nikako jer bojim se da sam nekaraker pa ci posegnt za njima 29.gif
      A najgore mi je sto na poslu svi pushe i svako malo neko navrati do kancelarije i pita hocemo li zapalit 23.gif
      MA sve se moze kad se hoce 10.gif

      PAsha ma nije do raka i tih bolesti nego do kvalitete zivota 01.gif
      Koliko bolji hrana ima ukus , zrak miris itd................................
      A ja obozavam igrat fotball pa mi malo smeta na utakmicama ..........istrcim 2 puta puni sprint i onda bi se najradije mjenjo snekim odma 07.gif 07.gif

      ___________________________________________________________________
      There are no wrong choices; there are only different choices.

      11-07-2003 16:42 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I te kako je do karaktera, ali meni licno je lakse bilo trenirat karakter, kad znam da ako hocu da zapalim imam, nego kad se pocnem trest, pa bi 10 milja odala do prve prodavnice.

      Polako Gianni, za sve treba vremena.

      Ovdje kod nas imaju nakve prazne cigare, pa kofol da drzis u ruci. I to mi je pomagalo, jer mi nisu onda ruke prazne.

      Ti se samo cvrsto drzi i ne daj se rode 10.gif

      ___________________________________________________________________

        11-07-2003 16:48 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        tekija2 tekija2 is a Female
        carica decembra '03


        Poruka: 1116

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sta da ti kazem pusim negasim je X puta mi se desilo da mi gori u pepeljari, a ja se hvatam za kutiju i palim drugu 21.gif .Kad sam u drustvu o tom i da nepricam.

        Imam dvoje djece i na obe trudnoce nisam pusila pa neke 3 god.Al opet krenem starim vodama luda zelja za cigarom.
        Prije ovih trudnoca uvjek sam govorila nema sanse,ko bi me natjero da prestanem pusiti,
        IMA,a to je onaj momenat kad sam prvi put saznala da sam trudna izlazim iz ginekologa vadim kutiju skoro puna,zguzvam je i bacim u kantu od smeca.
        Mislim da covjeku samo treba cvrsta volja 10.gif .
        Reces sad Gianni-pa Tekija ja nemogu ostati trudan 13.gif
        Mnogo zena znam koje negledaju na to dok su trudne puse i nemaju volju ni tad da prestanu.
        Gianni SAMO CVRSTA VOLJA TE MOZE SPASITI. 10.gif
        Puno srece 01.gif

        ___________________________________________________________________
        ZaGuzicu.gif

        11-07-2003 17:06 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
        obala obala is a Female
        puterica


        Poruka: 80

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od pasha:

          To je i do karaktera.
          Ako kazes da neces pusiti onda treba cvrst karakter i pridrzavati se.
          Uostalom sto da prestanem pusiti pa umiru od raka i pusaci i oni koji je nikad u usta nisu stavili. 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
          18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
          18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
          18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
          18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
          18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif

        A dobre reklame Pasha 07.gif

        11-07-2003 18:03 obala is offline Pregledaj poruke od obala Dodaj obala u listu prijatelja
        obala obala is a Female
        puterica


        Poruka: 80

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Draga Tekija,mozda si pogresno prevela moj post
        Mislila sam isto sto i ti 33.gif

        11-07-2003 18:53 obala is offline Pregledaj poruke od obala Dodaj obala u listu prijatelja
        obala obala is a Female
        puterica


        Poruka: 80

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Bona Tekija nisam ja to napisala,nego Pasha
        a moj odgovor nije znacio da ja to ptvrdujem
        Haj necemo vise o tome... 01.gif

        11-07-2003 19:02 obala is offline Pregledaj poruke od obala Dodaj obala u listu prijatelja
        tekija2 tekija2 is a Female
        carica decembra '03


        Poruka: 1116

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jebo majku ja jos na oci nisam progledala.
        Izvini evo jedna za tebe 24.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        ZaGuzicu.gif

        11-07-2003 19:08 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
        Gianni Gianni is a Male
        raja




        Poruka: 2201
        Location: North see
        pokretac teme Thread Started by Gianni

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        VAs dviije ste mi ko dusu dale za Off topica 07.gif


        Evo kupio sam NIkotinske flastere 11.gif 10.gif
        Sad da ih jos pocnem ljepit 04.gif

        ___________________________________________________________________
        There are no wrong choices; there are only different choices.

        11-07-2003 19:13 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
        MoStArKa23 MoStArKa23 is a Female
        nije mi vise 23 :)




        Poruka: 460
        Location: Mostar ;)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Gianni:

          VAs dviije ste mi ko dusu dale za Off topica 07.gif


          Evo kupio sam NIkotinske flastere 11.gif 10.gif
          Sad da ih jos pocnem ljepit 04.gif



        Sretno 10.gif 01.gif

        11-07-2003 19:26 MoStArKa23 is offline Posalji Email za MoStArKa23 Pregledaj poruke od MoStArKa23 Dodaj MoStArKa23 u listu prijatelja
        tekija2 tekija2 is a Female
        carica decembra '03


        Poruka: 1116

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od djemila:

          raja , ove postove sa tackicama 07.gif stoje prazni , sta mislite da ih pobrisem
          hvala


        Dzemka sve sto je makirano sa . brisi 10.gif

        ___________________________________________________________________
        ZaGuzicu.gif

        11-07-2003 19:29 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
        Gianni Gianni is a Male
        raja




        Poruka: 2201
        Location: North see
        pokretac teme Thread Started by Gianni

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od MoStArKa23:

              citat od Gianni:

            VAs dviije ste mi ko dusu dale za Off topica 07.gif


            Evo kupio sam NIkotinske flastere 11.gif 10.gif
            Sad da ih jos pocnem ljepit 04.gif



          Sretno 10.gif 01.gif



        HVALA 33.gif
        ~152~

        ___________________________________________________________________
        There are no wrong choices; there are only different choices.

        11-07-2003 19:35 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
        Stranica (21): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com