Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Danasnja Hutba: Nova godina i Djeda Mraz su daleko od islama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (22): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

    I to je najgore na svijetu? slavljenje nove godine je gore nego ubiti nekog? ili ovo što mi tako para oèi gore, muslimanska djeca i kršæanska djeca, djecu tako dijeliti od malih nogu. fuj


Cinjenica je da ima djece koja se odgajaju u Islamu, krscanstvu, judaizmu i ostalim religijama to nije nikakvo cudo. Svako odgaja svoju djecu kako on/ona misli da je najbolje! A kada djeca vec budu velika onda je do njih da li ce i oni misliti da je tako najbolje ili nije.

12-28-2012 17:22 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Allah dz.s. dijeli poklone i nagrade svaki dan 365/24/7 a posebno u zadnjoj trecini noci
pa ko bi onda sebe i svoju djecu uskarcivao ovih nagrada i paznju pridavao jednom godisnje nekome ko niti moze pomoci ali moze odmoci

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-28-2012 18:05 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

        citat od vjetar:

      ..mostarac .islam je islam i on se ne djeli na muslimane arape i muslimane europljane ..elementarno znanje svaki musliman vrlo dobro poznaje ,sto ga se ne pridrzaju to je druga stvar ..



    ISLAM je samo JEDAN! i nema Bosanski Islam i Evropski ISLAM! to pokusavaju neki od sljedbenika strasti da urade ali je to ne tacno! Postoje muslimani koji su Bosnjaci, arapi, albanci, amerikanci, i drugi ali im je jedna vjer i svi se moraju cvrsto drzati Allahovog uzeta i nikako se NE smiju razjediniti ! Ovo ti je prevod znacenja Kuranskog ajeta koji se nalazu u trecoj suri Ali Imran.


    Uzvišeni Allah, dželle šanuhu, u prijevodu znaèenja kaže: ''Svi se èvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošæu Njegovom, prijatelji; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.'' (Ali Imran, 103)


Svjetlost, poštujem tvoju vjeru i tvoje rjeèi, ali mi objasni kad je Islam jedan i isti svugdje zašto se veèina graðanstava kod nas ne pridržava toga Islama??? a kažu da su vjernici.

12-28-2012 18:42 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Viribus:

        citat od -Svjetlost-:

          citat od vjetar:

        ..mostarac .islam je islam i on se ne djeli na muslimane arape i muslimane europljane ..elementarno znanje svaki musliman vrlo dobro poznaje ,sto ga se ne pridrzaju to je druga stvar ..



      ISLAM je samo JEDAN! i nema Bosanski Islam i Evropski ISLAM! to pokusavaju neki od sljedbenika strasti da urade ali je to ne tacno! Postoje muslimani koji su Bosnjaci, arapi, albanci, amerikanci, i drugi ali im je jedna vjer i svi se moraju cvrsto drzati Allahovog uzeta i nikako se NE smiju razjediniti ! Ovo ti je prevod znacenja Kuranskog ajeta koji se nalazu u trecoj suri Ali Imran.


      Uzvišeni Allah, dželle šanuhu, u prijevodu znaèenja kaže: ''Svi se èvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošæu Njegovom, prijatelji; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.'' (Ali Imran, 103)


    Svjetlost, poštujem tvoju vjeru i tvoje rjeèi, ali mi objasni kad je Islam jedan i isti svugdje zašto se veèina graðanstava kod nas ne pridržava toga Islama??? a kažu da su vjernici.


Pokusat cu ovako brzinski da ti odgovorim malo zurim. Ovo je iz perspektive vjernika muslimana.

Na tvoj odgovor kazem, zato sto im je Shejtan uljepsao grijeh i omrzio vjeru. On (Shejtan) je uzeo vlast nad njima jer nemaju vezu s Bogom. Kako bi covjek neki imao vezu s Bogom a ne drzi se temeljnih i striktno obaveznih stvari u vjeri. Znaci taj insan postaje veoma lagan plijen Shejtanu.

Agresija koja se dogodila nad bosnjacima je bila i hajr u neku ruku. Jer nakon zlostavljanja od strane nemuslimana su muslimani (pojedini) dozivjeli preporod. I to je i mudrost iskusenja od Uzvisenog Allaha, da se covjek popravi!. Medjutim imamo i drugu skupinu bosnjaka koji su dozivjeli suprotno preporodu, oni su dozivjeli moralni pad i propast. Tako da mozemo vidjeti Bosnjacke familijie kojima je recimo NE prihvatljivo bilo da im djeca imaju momka ili curu s kojima zive. To je bilo ne shatljivo, dok je danas za mnoge totalno normalno sta vise i neki se ponose s tim. Vidimo oceve i majke koji ne osjete ljubomore prema svojoj kcerki kad izadje polu gola (moze se svaki dan po Mostaru vidjeti). Ovdje bukvalno mislim polu gole ili vecina tijela gola a i nazalost vidimo Cecine koncerte ovdje na zapadu koji su puni bosnjaka itd itd....

Jos jedna stvar Viribus, Stanje se ne mijenja tako lako. Ako pogledamo nazad vidjet cemo da su ljudi jedva Kuran s prevodom posjedovali a kamoli knjige najpoznatijih ucenjaka (milsim na nase prostore) dok sada imamo ljude koji zive za vjeru i idu studirati i uciti arapski jezik. Isto je tako napredovao svijet kada je tehnologija u pianju. Tako da je sada nogo lakse prevoditi i raditi na pozivanju u vjeru.

peace

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-28-2012 u 19:34.

12-28-2012 19:02 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako onaj sistem noje dozvoljavao ispoljavanje vjerskih ubjedjenja.jeste ali tamo gdje im je mjesto.u bogomoljkama a ne u javnim ustanovams.drugi.ja sam isla u mejtef prije rata i deda mraza nije niko spominjao niti govorio da je yo grijeh.pa deda mraz je cista komercijala.i de mi reci svjetlost po kojem kalendaru ides na posao?bola i kinez i indijac i bosanac slave novu godinu.

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-28-2012 23:46 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      Kako onaj sistem noje dozvoljavao ispoljavanje vjerskih ubjedjenja.jeste ali tamo gdje im je mjesto.u bogomoljkama a ne u javnim ustanovams.drugi.ja sam isla u mejtef prije rata i deda mraza nije niko spominjao niti govorio da je yo grijeh.pa deda mraz je cista komercijala.i de mi reci svjetlost po kojem kalendaru ides na posao?bola i kinez i indijac i bosanac slave novu godinu.


    Ja ne idem po kalendaru, biciklom idem na poso'

    Nek je slavi ko hoce i nek je ne slavi ko nece, nas interesuje vjerski pogled na to a ko hoce vjeru da slijedi nek to i radi a ko hoce svoje strasti pa sam ce odgovarati za svoj izbor..

    12-29-2012 00:05 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ni ceteresnica kad se desava nema veze sa islamom,ali je dio tradicije u Bih pa se nastavila koristiti.

    12-29-2012 06:06 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17884
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    meni nije jasno zasto su neki vjernici toliko tvrdi po pitanju deda mraza.

    ja sam musliman vjernik, i ne vidim nista lose u tome da se deda mraz predstavlja djeci.

    iako sam svjestan da je deda mraz ustvari hriscanski svetac, to mi nimalo ne smeta.
    ne moram i ne zelim da mrzim obicaje drugh religija, i to me ne cini manje muslimanom.
    deda mraz u mojoj familiji nema religiozni predznak. to je jednostavno nesto u cemu djeca uzivaju.

    uostalom, svi smo mi odrasli uz deda mraza i ne vidim zasto bi to sada mijenjali.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-29-2012 21:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ,,glupo bi mi bilo da neko nekim dekretom zabranjuje deda mraza ,ne moze ga u stvari ni zabraniti sve da hoce , jer je to hricanski svetac ..meni deda mraz ne smeta na ulicama ni mostara ni sarajeva ,ko zeli da mu djecu uveseljaje deda mraz i to mi je sasvim normalno ..ko opet ne zeli da djete prima paketic od deda mraza neka fino sjedne sa svojim djetetom i neka mu objasni zasto ne moze da dobije paketic od djeda mraza i zasto mama i tatat ne kite jelku ..ja kad sam bio mali ja sam zelio da imam jelku u kuci ,onda su mi lijepo roditelji objasnili zasto se to ne radi nashoj kuci .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-29-2012 22:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ,,glupo bi mi bilo da neko nekim dekretom zabranjuje deda mraza ,ne moze ga u stvari ni zabraniti sve da hoce , jer je to hricanski svetac ..meni deda mraz ne smeta na ulicama ni mostara ni sarajeva ,ko zeli da mu djecu uveseljaje deda mraz i to mi je sasvim normalno ..ko opet ne zeli da djete prima paketic od deda mraza neka fino sjedne sa svojim djetetom i neka mu objasni zasto ne moze da dobije paketic od djeda mraza i zasto mama i tatat ne kite jelku ..ja kad sam bio mali ja sam zelio da imam jelku u kuci ,onda su mi lijepo roditelji objasnili zasto se to ne radi nashoj kuci .




    Vjetre, nebi se složio sa tvojim kometarom, jelku kite ljudi svih vjera, i nije to samo predviðeno za kršæane.

    12-29-2012 22:30 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      meni nije jasno zasto su neki vjernici toliko tvrdi po pitanju deda mraza.

      ja sam musliman vjernik, i ne vidim nista lose u tome da se deda mraz predstavlja djeci.

      iako sam svjestan da je deda mraz ustvari hriscanski svetac, to mi nimalo ne smeta.
      ne moram i ne zelim da mrzim obicaje drugh religija, i to me ne cini manje muslimanom.
      deda mraz u mojoj familiji nema religiozni predznak. to je jednostavno nesto u cemu djeca uzivaju.

      uostalom, svi smo mi odrasli uz deda mraza i ne vidim zasto bi to sada mijenjali.


    Selam Tana. Zato sto je mnogo hadisa i ajeta koji ukazuju na zabrane oponasanja drugih religija. Kroz stoljeca su ucenjaci tako tumacili Kuranske ajete i hadise. Sad je do tebe da li ces sam TI kao jedinka tumaciti ili ipak ces poslusat sta Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve sellem, Ashabi, tabini i tabi tabini (prve tri generacije) i ostalu Ulemu koja ih slijedi u dobru kazu.

    Nije mi jasno ovo kazes u pocetku
      "iako sam svjestan da je deda mraz ustvari hriscanski svetac"
    pa onda nastavljas
      "deda mraz u mojoj familiji nema religiozni predznak."
    Halali brato mozda ja ne razumijem nas jezik kako treba ali meni ovo ispade i jeste i nije.. pa sta je ako nije Hriscanski svetac.

    Tana Allah ti dao svako dobro ti radi kako mislis da je najbolje Istina se jasno razlikuje od zablude i svi cemo za sebe odgovarat.

    Koliko li je samo bosnjaka "muslimana" koji jedva cekaju Novu Godinu da najskuplja odjela obuku ali kad bajram dodje nidje tih "muslimana" ...

    Allah ti podario sve najbolje!

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-29-2012 u 22:47.

    12-29-2012 22:45 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

          citat od vjetar:

        ,,glupo bi mi bilo da neko nekim dekretom zabranjuje deda mraza ,ne moze ga u stvari ni zabraniti sve da hoce , jer je to hricanski svetac ..meni deda mraz ne smeta na ulicama ni mostara ni sarajeva ,ko zeli da mu djecu uveseljaje deda mraz i to mi je sasvim normalno ..ko opet ne zeli da djete prima paketic od deda mraza neka fino sjedne sa svojim djetetom i neka mu objasni zasto ne moze da dobije paketic od djeda mraza i zasto mama i tatat ne kite jelku ..ja kad sam bio mali ja sam zelio da imam jelku u kuci ,onda su mi lijepo roditelji objasnili zasto se to ne radi nashoj kuci .




      Vjetre, nebi se složio sa tvojim kometarom, jelku kite ljudi svih vjera, i nije to samo predviðeno za kršæane.


    Kite zato sto nemaju svog identiteta!!!

    Pogledaj Istoriju jelke pa nam se vrati...

    12-29-2012 22:46 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

          citat od vjetar:

        ,,glupo bi mi bilo da neko nekim dekretom zabranjuje deda mraza ,ne moze ga u stvari ni zabraniti sve da hoce , jer je to hricanski svetac ..meni deda mraz ne smeta na ulicama ni mostara ni sarajeva ,ko zeli da mu djecu uveseljaje deda mraz i to mi je sasvim normalno ..ko opet ne zeli da djete prima paketic od deda mraza neka fino sjedne sa svojim djetetom i neka mu objasni zasto ne moze da dobije paketic od djeda mraza i zasto mama i tatat ne kite jelku ..ja kad sam bio mali ja sam zelio da imam jelku u kuci ,onda su mi lijepo roditelji objasnili zasto se to ne radi nashoj kuci .




      Vjetre, nebi se složio sa tvojim kometarom, jelku kite ljudi svih vjera, i nije to samo predviðeno za kršæane.





    ...Viribus izvini ja to prvi put cujem

    ..nemoj mi sad reci ja vidio kod muslimana da kite jelku ..ja znam da pravoslavci i katolici kite jelku ,.kod muslimana to nije bio obicaj

    ,,ne tvrdim ja da nema muslimanski kuca gdje se kitila jelak prije i danas se moze naci da neko kiti od muslmana ..oni koji drze do religije sigurno je ne kite

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 12-29-2012 u 23:03.

    12-29-2012 23:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..viribus u mojoj kuci se nije kitila nikada ,.rekao sam gore da su mi roditelji objasnili zasto se jelka ne kiti u nashoj kuci ,posle toga ja vshe nisam trazio da se kiti ,niti sam je sam kitio svojoj djeci .hoce li je djeca kititi svojoj djeci ja to ne znam .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-29-2012 23:07 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

          citat od Viribus:

            citat od vjetar:

          ,,glupo bi mi bilo da neko nekim dekretom zabranjuje deda mraza ,ne moze ga u stvari ni zabraniti sve da hoce , jer je to hricanski svetac ..meni deda mraz ne smeta na ulicama ni mostara ni sarajeva ,ko zeli da mu djecu uveseljaje deda mraz i to mi je sasvim normalno ..ko opet ne zeli da djete prima paketic od deda mraza neka fino sjedne sa svojim djetetom i neka mu objasni zasto ne moze da dobije paketic od djeda mraza i zasto mama i tatat ne kite jelku ..ja kad sam bio mali ja sam zelio da imam jelku u kuci ,onda su mi lijepo roditelji objasnili zasto se to ne radi nashoj kuci .




        Vjetre, nebi se složio sa tvojim kometarom, jelku kite ljudi svih vjera, i nije to samo predviðeno za kršæane.





      ...Viribus izvini ja to prvi put cujem

      ..nemoj mi sad reci ja vidio kod muslimana da kite jelku ..ja znam da pravoslavci i katolici kite jelku ,.kod muslimana to nije bio obicaj

      ,,ne tvrdim ja da nema muslimanski kuca gdje se kitila jelak prije i danas se moze naci da neko kiti od muslmana ..oni koji drze do religije sigurno je ne kite


    eto vidiš hoæu ti reæi baš to, da se jelke kitile svugdje za novu godinu, odgojio sam se sa muslimanima, i znam kao djete da je u tim kuæama bila jelka isto kao kod mene, a ne samo tada veæ i danas kite svojoj djeci. nemam se više namjeru raspravljati na ovu temu jer bi mogli do besvjesti se ubjeðivati.

    12-29-2012 23:13 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kazem ja da se kitila , iskljucivo zbog djece .da je bila dio vjerskog obicaja ,to nije sigurno..to sto ti tvrdish nije vjersko pravilo

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-29-2012 23:25 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

          citat od vjetar:

            citat od Viribus:

              citat od vjetar:

            ,,glupo bi mi bilo da neko nekim dekretom zabranjuje deda mraza ,ne moze ga u stvari ni zabraniti sve da hoce , jer je to hricanski svetac ..meni deda mraz ne smeta na ulicama ni mostara ni sarajeva ,ko zeli da mu djecu uveseljaje deda mraz i to mi je sasvim normalno ..ko opet ne zeli da djete prima paketic od deda mraza neka fino sjedne sa svojim djetetom i neka mu objasni zasto ne moze da dobije paketic od djeda mraza i zasto mama i tatat ne kite jelku ..ja kad sam bio mali ja sam zelio da imam jelku u kuci ,onda su mi lijepo roditelji objasnili zasto se to ne radi nashoj kuci .




          Vjetre, nebi se složio sa tvojim kometarom, jelku kite ljudi svih vjera, i nije to samo predviðeno za kršæane.





        ...Viribus izvini ja to prvi put cujem

        ..nemoj mi sad reci ja vidio kod muslimana da kite jelku ..ja znam da pravoslavci i katolici kite jelku ,.kod muslimana to nije bio obicaj

        ,,ne tvrdim ja da nema muslimanski kuca gdje se kitila jelak prije i danas se moze naci da neko kiti od muslmana ..oni koji drze do religije sigurno je ne kite


      eto vidiš hoæu ti reæi baš to, da se jelke kitile svugdje za novu godinu, odgojio sam se sa muslimanima, i znam kao djete da je u tim kuæama bila jelka isto kao kod mene, a ne samo tada veæ i danas kite svojoj djeci. nemam se više namjeru raspravljati na ovu temu jer bi mogli do besvjesti se ubjeðivati.




    Golemo je nas narod stvarno, znam i u nas je bila jelka al hvala Allahu nikad vise!!! uz Allahovu pomoc. Kako smo ponizeni bosnjaci osim onih koji znaju ko su i sta su....

    De mi reci Viribus je li u tebe bilo kakvog kicenja kada je muslimanska nova godina?? da li znas da poztoji Hidzretska godina? (Islamska) ... naravno da nije.... Isto ko sto samo nasi imaju tudja imena.. Mozete li zamisliti srbina ili hrvata da se zove Amer, Emir, Almir. Almin itd... ?? Samo se bosnjo moze zamisliti sa srpskim ili hrvatskim imenima...

    12-29-2012 23:25 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svijetlost,ne znam koji posao radis ali ako ugovaras sastanak pa ugovaras ga po ovom kalendaru koji vazi u cijelom svojetu.i kinezi imaju svoju novu godinu ali se ravnaju po ovom kalendaru.zasto bi bio grijeh cestitati nekome bozic.to te ne cini manje muslimanom.time samo odajes postovanje i imas toleranciju prema necijim vjerskim ubjedjenjima.to po meni ne cini covjeka grijesnim nego plemenitim.moje misljenje.jelka i deda mraz su komercijala i ne pretstavljaju nikakvo oponasanje.uostalom,onaj ko je siguran u svoje vjersko ubjedjenje moze okititi stoinu jelki ako one njemu nista ne znace u religijskom smislu i po meni je veci grijeh ne otici komsiji na bozic.

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      12-29-2012 23:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Svjetlost,molim te nemoj stavljati znak jednakosti izmedju bosnjak i musliman.to te cini neobrazovanim a ipak mislim da nisi.a o imenima da ne govorim.je li to grijeh dati dijetetu ime koje nije muslimansko. I da oborim tu tvoju tvrdnju.moj muz koji je srbin ima mater koja se zove slavica i slavicina sestra tj.od mog muza tetka je azra.sta se zamarate tako nebitnim stvarima.grozno

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        12-29-2012 23:44 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jelka se moze posmatrati sa psiholoskog, socijalnog, ekonomskog i kojg god hocete stanovista i traziti opravdanja za jelku

        te vole djeca, te nije vjersko. te sta ima veze, te radost djeci

        Musliman ako drzi do svoje vjere nece kititi jelku niti slaviti Novu godinu

        Ja znam i one koji slave i kite i oni koji ne slave i nekite

        Jedni idu na dzume a drugi neidu
        jedni poste a drugi neposte
        jedni idu na teravije a drugi ne
        kod jednih se klanja u kuci a kod drugih ne

        Pogodite koji kite jelku i slave novu godinu

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        12-29-2012 23:57 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        Stranica (22): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Thread is closed
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com