Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LISKALUCI » koja je razlika izmedju babe na svadbi i zrinjskog u eUropi? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gizenga57:

    sinoc gledah dokumentarac o foklandskom ratu

    za engleze su nastupali SKOTSKA GARDA, WELSKA BRIGADA, ODRED GURKA, SAS-britanci
    mogu nabrojati i slicne primjere iz drugih visenacinalnih drzava kao sto su turska ili austrougarska bile ...
    ne trebam reci da su vise bitaka i ratova dobili nego izgubili.....ko zna na sto bi to licilo da su gurali multieticnost pa da irce budev skotske gajde i da gurke umjesto jutarnjeg caja piju irsko pivo...o zastavama da ne govorim
    o cemu se radi
    O PRINCIPU RAZLICITOSTI I PRIZNAVANJU ISTIH I DAVANJE IM PROSTARA

    JA NE VIDIM RAZLOGA ZASTO ZRINJSKI NE BI BIO HRVATSKI A VELEZ BOSNJACKI KLUB....I ZASTO BI SE ZA TO IMAO NEKO STIDJETI ILI NEKOME PRAVDATI....PRIMJERA ZA TAKVO STO MEDU FUDBALSKIM KLUBOVIMA JE BEZBROJ
    I SVI TI KLUBOVI KOJI SU OSNOVANI NEKADA NA PRINCIPIMA OVOG ILI ONOG SVETONAZORA NEMAJU NISTA PROTIV DA ZA NJIH IGRAJU DRUGE VJERE <NACIJE,RASE... SELTIC NIJE POSTAO PROTESTANTSKI STO JE ZA NIH ZABIJAO GOLOVE PROTESTANT VENEGOR VAN HESELINK NITI SU GA NAVIJACI ZBOG TOGA MANJE VOLJELI ...

    ZNAM DA JE U TOM SLUCAJU u mostarskoj perpektivi VELIKI PROBLEM ime,OSTAVSTINA,, ZASLUGE, ZNACAJ i , SIMBOL i SENTIMENTI VEZANI UZ VELEZ...

    kako to prebroditi...po meni lako...
    prihvatiti cinjenicno stanje i priznati pravo izbora...

    i jos slovo o o zvijezdi petokraci....crvenoj
    nije to vise ona KRVLJU ZALIVANA...simbolika se isprala vremenom a sa njom znacaj i ponos onih koji je nose....samo jedna zvijezda u moru folklora....
    davno su prosla vremena da igraci ne bi zamjenili zvijedu za neku zabu, propeta konja, krokodila, ovna ....NI ZA SVE PARE SVIJETA
    PROSLO VRIJEME DAVNO NEPOVRATNO...

Zasto bi Velez bio bosnjacki klub, da bi klaudiji, bagi i petom desetom bilo lakse sto su presvukli dresove. Velez je jedini klub na podrucju ex-YU koji je ujeo ruku koja ga je trebala hraniti (citaj SDA) i tako se zbog principijelnih razloga odrekao politicko-ekonomskog sponzorstva kojwe je postalo standard u BiH i bez kojeg je nemoguce izaci u eUropu. Problem Zrinjskog nije etnicki sastav njegovog prvog tima, nego ideologija i tradicija koju njeguje a koji njegovi navijaci tako strasno demonstriraju. Zrinjski je jednostavno orudje jedne politike koja zeli da napravi jedan potpuno novi grad sa novom istorijom, novim mentalitetom i novom funkcijom. Velez je u svakom slucaju casno istupio iz takve rabote na suprotnoj strani. I samo za informaciju eventualni bosnjacki klub u Mostaru bi se trebao zvati MOSK "Jedinstvo" ukoliko bi se neko bacio na posao dizanja iz mrtvih ovog rahmetlije bilo bi para napretek.

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

08-25-2010 09:41 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

RE: koja je razlika izmedju babe na svadbi i zrinjskog u eUropi? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 08-25-2010 u 13:25.

08-25-2010 09:53 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pas tri mater sine , osusila ti se ta ruka dabogda 21.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

08-25-2010 10:01 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zasto se toliko vezemo za postupke pojedinaca kao recimo sada ovaj djecak ultras
to je njihov nacin navijanja i nista novo u demokratskoj europi, sloboda misljenja, opredjeljenja...
kada su partizani pobijedili 45-te onda su petokraku na svakom zidu nacrtali
kako smo mi uzrastali uz ove simbole i danas je normala da se crta po zidovima
red je da prihvatimo i vehabije i ultrase i partizane i svakome damo priliku da normalno zivi
ima puno vaznijih stvari koje bih pod hitno trebali promijenuti
kada se to promijeni i ovakvi ce se umiriti i sakrivati da ih ko ne vidi
do tada ce mo mi da mislimo da je ono sto kazemo jedino ispravno i da mora biti tako
ko zna mozda je i ovaj djecak u zivotu osoba kakvu bih pozeljeli a ovaj momenat da izbaci negativnu energiju
ako ce mo svaki postupak osuditi na linc onda nam je u buduce opet ratovati jer se ne slazmo ni u cemu
lincovanje je postalo svakodnevnica na prostorima balkana svaki sistem i valst je radila isto
ubili smo princa i zamtnuli svjetski rat a danas sami sebe mrzimo u ubijamo ko zna sta ce jos biti
a sto se tice veleza i zrinjskog daboda se igrali za prva dva mjesta u ligi i nadigravali za plasman u ligi shampiona

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

08-25-2010 11:13 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne bih se nimalo s tobom složio. postoji jedan opæi stav u cijeloj evropi i svijetu o fašizmu i svugdje su zakonom zabranjena njegova obilježja pa i ovakav pozdrav. i ja najmanje ovom klincu zamjeram, šta on zna, krivi su mu roditelji i okolina, kriva je i uprava zrinjskog koja se nikad nije jasno ogradila od takvog navijanja. i sve dok je to tako zrinjski nije sportski kolektiv nego politièka èinjenica.

08-25-2010 11:59 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    red je da prihvatimo i vehabije i ultrase i partizane i svakome damo priliku da normalno zivi ima puno vaznijih stvari koje bih pod hitno trebali promijenuti

debelo se ne slazem.
prvo i prvo izjednacavanje simpatizera oslobodilacke borbe sa retrogradnim ekstremno desnicarskim idejama ili sa zatucanim fanatizmom vjerskih organizacija, ne moze biti ni u snu!!!! ocigledno ljudi pojmove demokratija i tolerancija shvataju pogresno. nkako je moguce tolerisati one koji ne zele da tolerisu tebe? malo paradoksalno.
naravno da ima puno vaznijih stvari koje treba promijeniti. upravo KORIJEN tih stvari lezi u ovakvim retrogradnim idejama...ili da pojasnim na primjeru srbije i gl;asaca extremne desnice ovde.
nemamo da jedemo. u kreditima smo do gushe. dzaba nam pasos bez viza kad nemamo para nigdje da odemo....I UZ SVE TO NEKI TAMO HOCE DA NAM UZMU NASE KOSOVO EEEJ BREEEE!
jebes i posao sutra i platu i sve. idem bre pred americku ambasadu da im jebemo mater sto podrzavaju kosovo. oni ce nama nase kosovo hej bre?! nema veze sto sam 90to godiste i nikad na tom kosovui nisam bio. nema veze ni sto radim za jadnu platu. hm, mozda bi bolje bilo da se mi radnici udruzimo u sindikat i sutra prostestujemo protiv ovakvih uslova rada, za bolje uslove za vece plate itd..........ma jokkkk! ikakav bre sindikat, idem sutra da ruisim kontejnere i semafore i da mitingujem za kosovo, nase kosovo eeej bre



sta hocu da kazem? dok je ovakvih zadojenih pricama o drzavi i nacionalnom ponosu....svaka balkanska drzavica ce biti u kurcu jer je najlakse tu sirotinju sa pricama "ONI NAMA hoce da uzmu nesto NASE" okrenuti od problema egzistencijalne prirode s kojima se ta omladina susrece.


      citat od pasha:

    a sto se tice veleza i zrinjskog daboda se igrali za prva dva mjesta u ligi i nadigravali za plasman u ligi shampiona


s ovim se slazem! apsolutno nemam nista protiv sahovnice i protiv onog H u hsk zrinjski. da imam nesto protiv, to bi znacilo da imam nesto i protiv rodjene babe :)
znaci, svako dobro zelim zrinjskom, osim naravno u tekmama sa velezom. ne smta mi to H u hsk, smeta mi ono karakteristicno U u ultrasima.


za kraj - ne znam ko je pitao, mislim carmela..da odgovorim: ne, tema nije nastala nakon prolaza partizana, vidi se fino po vremenu posta kad je napisan.

08-25-2010 12:23 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja èekam da nam Klaudija objasni ovu sliku. 08.gif

Fašizam, ništa drugo.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane green dana 08-25-2010 u 12:54.

08-25-2010 12:54 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da, ja sam pitala...znaš zašto? Zato što bespotrebno dolijevaš ulje na vatru ovakvom temom. I još si je stavio na liskaluke a vrlo dobro znaš da æe se ispolitizirati isti tren.
Priznajem, nisam baš pogledala pažljivo vrijeme kad si napisao post jer sam prva podlegla politizaciji teme koju si diskretno, bez uvrede, ali i sam poèeo 23.gif .

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

08-25-2010 12:55 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a ne vidjeh odmah H. na slici, desno u majici sa saharom :)
klaudija pozdravi mi H. zapismo se prosle godine u filmu na semovcu pa smo pjevali velezove pjesme skupa. :)

08-25-2010 12:57 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Carmela:

    Da, ja sam pitala...znaš zašto? Zato što bespotrebno dolijevaš ulje na vatru ovakvom temom. I još si je stavio na liskaluke a vrlo dobro znaš da æe se ispolitizirati isti tren.
    Priznajem, nisam baš pogledala pažljivo vrijeme kad si napisao post jer sam prva podlegla politizaciji teme koju si diskretno, bez uvrede, ali i sam poèeo 23.gif .


pa carmela draga sve je politika. ovo je shupanje kad pogledas realno..ko sto je shupanje bilo - kako se velezovac kune? oba mi boda :)))))) moram priznati da sam umirao od smijeha na tu foru....
i ovo je fora, zato je postavljena na liskaluke. nije za sporta nije za raspali...ako mdoeri misle da jeste., nek je prebace, aferim.
e sad sto se pojedini uhvate na fashu, pa ispolitiziraju, nisam im ja kriv. ne moze svako imati isti iq...

08-25-2010 13:00 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naravno da ne može. I ne pravdaj se istim 23.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

08-25-2010 13:04 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

fasizam fuj, dojenje djece fasizmom fuj,pendrek preko ledja pa cu vidit onda hoce li dizat ruku uzrak 10.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

08-25-2010 13:08 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nemoj tako, možda mali, ko Ðapiæ, pokazuje koliki æe bit kukuruz kad oni na vlast doðu 05.gif

08-25-2010 13:12 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4676
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

19.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 08-25-2010 u 13:45.

08-25-2010 13:12 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

oke, skrenuli smo s teme..i sam sam kriv za to...
u principu ova tema je na liskalucima i nije za polemiku. vise je kao fora, kao ono "oba mi boda"....sto se mene tice moderi mogu zakljucati temu ili dio prebaciti na raspali ili obrisati sve postove osim prvog koj je poenta, ako se drugi slazu...meni je svejedno...

08-25-2010 13:13 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slaže li se klaudija?? 01.gif

___________________________________________________________________

    08-25-2010 13:19 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Klamidija...
    Evo ja izbrisao sliku da ne bi bilo... a i da se ne komentiraju ljudi koji su sluèajno na njoj

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 08-25-2010 u 13:26.

    08-25-2010 13:26 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
    pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    umalo da zaboravim najbitnije :)

        citat od tvrancic:

      Tozza, samo se nadam da kad veæ znaš cijeli scenarij dešavanja, da neæeš upasti na istu navlakušu 10.gif 33.gif 33.gif


    ili da okrenemo pricu - samo se nadam (ja licno) kad vec moderi znaju cijeli scenarij desavanja da nece upasti na istu navlakusu 23.gif da se ne bi opet desilo, tozza lud si, tozza izmisljas, tozza opterecen si...tozza banovacemo te...da bi na kraju bilo ...sta? tozza bio u pravu. nije sto sma ja ali ono... :)))

    08-25-2010 14:04 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od el-tozzinjo:

      umalo da zaboravim najbitnije :)
          citat od tvrancic:

        Tozza, samo se nadam da kad veæ znaš cijeli scenarij dešavanja, da neæeš upasti na istu navlakušu 10.gif 33.gif 33.gif


      ili da okrenemo pricu - samo se nadam (ja licno) kad vec moderi znaju cijeli scenarij desavanja da nece upasti na istu navlakusu 23.gif da se ne bi opet desilo, tozza lud si, tozza izmisljas, tozza opterecen si...tozza banovacemo te...da bi na kraju bilo ...sta? tozza bio u pravu. nije sto sma ja ali ono... :)))

    Nadam se da znaš da je ovo od mene bilo dobronamjerno!? 10.gif

    ___________________________________________________________________

      08-25-2010 14:11 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      Hogar Hogar is a Male
      moforaja


      Poruka: 2729
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Stvarno je nevjerovatno, kako se bilo koja pricha o gorucim problemima u gradu i drzavi koji nas drze na sigurnom odstojanju od civilizovanog svijeta, odmah zatiru u startu shupljim terminima "politizacija", "dolijevanje ulja na vatru", "svi su isti", " i... i... i
      Umjesto da se svi upitamo kako je doslo do toga da se onaj decko onako ponasha. Treba li shutiti i narednih 50 godina i pripremiti sljedecoj generaciji teren i uslove za pokolj.
      I na kraju krajeva nije tozza ispolitizovao ovu temu, ispolitizovali su je nosioci shuplje o "novom Velezu" i na kraju krajeva ja sam je ispolitizovao, prebacite je na politiku ako je problem. Ali kakva je vazda akcija protiv tozze cim dirne u skakljivu temu.

      ___________________________________________________________________
      lose,lose MSP

      08-25-2010 14:33 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
      Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com