Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Da Li Da Se Vratim U Mostar ???? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

RE: Kuku tamo , kuku vamo`! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Omar:

        citat od oko:

          citat od Omar:

            citat od Sarajlija ba:

          "Sta cu moja doli , kad mi je ovdi dobrije."

          To reæe jedna anamo u æemerici kad su je pitali hoæe li za Mostar.... ! 07.gif 13.gif 13.gif



        Moj Sarajlija ba.. 01.gif

        Sve pokondirene tikvice,koce ponovo dolikan u "Galebinu",
        mooj brrtee... 18.gif
      ~1

      19.gif Pricali mi nasi da je jedna u Dansku kad je 92. god. dosla , rekla:
      "E , fala Karadjicu , sto me procero, krave , ovce , njiva , svekra , svekrvu pazi, cojek me udri , ni krivu ni duznu, eee, haj nek me bubne odje sakom medju pleca, ode u zatvor.." 13.gif a svasta ima, narode moj , 21.gif


    POTPISUJEM....... 21.gif

    Jadi jadi sto nas spadi
    nekad i ja mlad bijah od ljepote sav se sijah
    bijem za novac,a nekog cu i djaba... 01.gif

    Ovo su rijeci od mog meni veoma dragog prijatelja
    pokojnog Jove Svrdlina kad bi malo uceifio... 01.gif


DOPISUJEM.... 21.gif

Dodjoh ko`turista,
postah azilista,
Tamo me sunce grijalo, 01.gif a
ovdje me kisa leda kupala,
od jugovine , neba bez sunca..
skoro prolupala.. 29.gif
I necu da budem izbjeglica,
nemam ja dva lica,
moje je jedno Mostarsko,
gaje raste smokva i maslina,
a ne ovdje gdje mi je,dan je godina,
A tudjina tmina,
ko`tamnica ,
a. care : jesu vaznije pare?
il dobro bit , s rajom,
u rah, Muje kafu pit,
a, nisam gladna bila ni u ratu,
ovo vam rekoh ko brat bratu .. 10.gif pa nek shvati kako ko hoce, al dusa tamo hoce!!! 19.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

05-11-2010 20:03 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Legendo,vrati li se ti bogati,ili sredjujes jos "Papirologiju",
vidim na kraju tvog posta kazes;Dusha tamo hoce".... 01.gif

05-11-2010 20:22 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Omar:

    Legendo,vrati li se ti bogati,ili sredjujes jos "Papirologiju",
    vidim na kraju tvog posta kazes;Dusha tamo hoce".... 01.gif

10.gif
Jasta cu, registrovana sam , sutra odoh potpisati neke papirine, a moraju maksimum 3 mj.
uradit papire , da me vidis jaro, tipkam u termo carapama kupila u Kineza , u januaru u Mostaru, hladno, zimske jakne...ma bjeri`kraljevino, nije me ubio snajper u ratu da me zima
i jugovina dohaka...plus , nema nasih, asvaltora i asvaltina, sve SAO-Kokorina, a danci stranci ko stranci! Eto mene ako Bog da !mislim jul , da cu polecet ka`tica !
Zapakijem samo kompjuter dobro, i mo-fo raju , i u Starmo, jojj sta bi dao svabo , danac, skandinavac..da sjedne pod smokvu u Blagaju, i da u C-duru -veselo-polako jede grozdje,
ih!
10.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

05-11-2010 21:12 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesi LEGENDA,cuj u C-duru,gricka bobe u hladu,hehehe 13.gif
Posto ja zivim u Blagaju,Bujrum s familijom u Smokve,grozdje,sipak,
u svaka doba legendo od srca..... 10.gif

05-11-2010 21:56 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Mostar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mostarboy... ti nisi dovoljno star da se vratis ali ako uspijes da sredis svicarski pasos i da sredis da otvoris neko predstavnistvo Svicarske firme u Mostaru sa stalnim kontaktom sa Svicarskom, onda je ok....Malo tamo , malo vamo...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

05-12-2010 00:47 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
jagnje jagnje is a Male
puter


Poruka: 72
Location: svedska

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja sam se vratio i bolje mi je .treba nekad i srce poslusati.meni je vrijednije kako se osjecam iznutra nego sve pare ovog svijete .da moram ostati u svedskoj ubio bih se.dole je vrijedniji jedan dan nego godina u swe.bar ja tako osjecam.naravno imam odraslu djecu ali i obaveze u swe.placam sve racune jos uvjek.ali kad se hoce sve se moze.

05-12-2010 08:55 jagnje is offline Homepage of jagnje Pregledaj poruke od jagnje Dodaj jagnje u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od jagnje:

    ja sam se vratio i bolje mi je .treba nekad i srce poslusati.meni je vrijednije kako se osjecam iznutra nego sve pare ovog svijete .da moram ostati u svedskoj ubio bih se.dole je vrijedniji jedan dan nego godina u swe.bar ja tako osjecam.naravno imam odraslu djecu ali i obaveze u swe.placam sve racune jos uvjek.ali kad se hoce sve se moze.


10.gif nek si se vratio , svaka cast , ja sam sad na razgovoru bila, za povratak!
Ako Bog da ! 10.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

05-12-2010 10:32 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

RE: Da Li Da Se Vratim U Mostar ???? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mostarboy:

    Dragi moji forumasi,
    imam veliku dilemu sto me muci ima nekoliko vremena...

    Imam 33 godine, zivim u svicarskoj odavno imam dobar poso i recimo
    neki "polozaj" u gradu !!

    Ali dzaba odrasto sam u Mostaru, trcim dole kad god stignem
    i falimi Mostar ko eurokrem palacinki....

    Dilema je dali da se vratim, imam nesto malo i para da pocnem nesto
    otvoriti, imam kucu na luci itd ??

    Molim vas budite realni !!!
    10.gif

    Pozdrav svima 02.gif


Palaèinka može biti dobra i bez eurokrema, recimo sa džemom od šipka meni je èudo!
Elem...što se povratka tièe..moj je savjet da prièekaš još koju godinu, možda èak i do mirovine jer kako i sam kažeš èesto dolaziš ovdje. Za to vrijeme razraðuj taktiku, ispituj teren, pružaj pipke...mislim da otvoriš neki biznis èisto da ti ne bude dosadno kad se vratiš.
Nije u pitanju samo hoæeš li odmah poèeti raditi i zaraðivati neke novce ovdje, u pitanju je èisto snalaženje u životu kakav mi ovdje imamo. Nije isto biti u posjetu i živjeti s èoporom vukova i vuèica.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

05-12-2010 11:36 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
moforaja




Poruka: 2481
Location: milano

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vrati se jasta ces da narod dole o cemu ima pricat 04.gif 10.gif

___________________________________________________________________
Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

05-12-2010 11:41 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... 01.gif "Uostalom , danas jesmo ,a -sutra ko zna gdje smo !"

Dobro je ztrazit savjet , vecine , razmislit o nekoj odluci ... 14.gif kad si u dilemi !
Ja odlucim , pa sta Bog da!
I ako pogrijesim moja je greska , platit cu je !
07.gif Ipak vjerujem u odredjenje sudbine, i nek tako bude . 01.gif + 16.gif +14.gif =
01.gif .Ko se ne osjeca dobro bilo gdje , moze otici, a to vazi za sve situacije , veze..
mozes otici tamo gdje te dusa "tjera"-vuce, a " dusa moze odrzati covjeka, tjelo nikad !"
10.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

05-13-2010 09:31 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od oko:

    ... 01.gif "Uostalom , danas jesmo ,a -sutra ko zna gdje smo !"

    Dobro je ztrazit savjet , vecine , razmislit o nekoj odluci ... 14.gif kad si u dilemi !
    Ja odlucim , pa sta Bog da!
    I ako pogrijesim moja je greska , platit cu je !
    07.gif Ipak vjerujem u odredjenje sudbine, i nek tako bude . 01.gif + 16.gif +14.gif =
    01.gif .Ko se ne osjeca dobro bilo gdje , moze otici, a to vazi za sve situacije , veze..
    mozes otici tamo gdje te dusa "tjera"-vuce, a " dusa moze odrzati covjeka, tjelo nikad !"
    10.gif

Oko, svaka èast na rezoniranju i životnom optimizmu. Volio bih kad bi ga više bilo medju nama. Volio bih i da se svi njime zarazimo, a da cjepiva protiv te zaraze nema 10.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    05-13-2010 09:49 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    oko oko is a Female
    moforaja




    Poruka: 2443
    Location: Lokal-BiH-DK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif fala na pitanju ok sam , na ovoj jugovini 10.gif 10.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    " KORILI MI VRIJEME ILI NE,
    SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

    05-13-2010 13:40 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
    Mostarboy Mostarboy is a Male
    proplivo


    Poruka: 18
    Location: Luka
    pokretac teme Thread Started by Mostarboy

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobri vam svi savjeti nema sta reci...
    Sto kaze oko, pametno je zatraziti svaciji misao i
    tudze vizije te dileme.
    Ali ja odlucim i ja platim plusove il minusove te odluke !!

    Usput hvala i pozdrav svima bas ste mi pomogli !! ;)


    Pozdrav Svima !!

    ___________________________________________________________________

      23.gif

      05-14-2010 11:44 Mostarboy is offline Pregledaj poruke od Mostarboy Dodaj Mostarboy u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11491
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne mora biti, niti je sve tako crno.

      Ako covjek ima posao, ima gdje stanovati/zivjeti zasto ne i probati, mlad si...

      u Mostaru je divno zivjeti.Zivot je dosta ispunjeniji.. manje stresa..dan sporije prolazi, kafa se duze pije, drugacijeg je ukusa...(ovo govorim za sebe)

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      05-14-2010 11:54 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11491
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od oko:

        ... 01.gif "Uostalom , danas jesmo ,a -sutra ko zna gdje smo !"

        Dobro je ztrazit savjet , vecine , razmislit o nekoj odluci ... 14.gif kad si u dilemi !
        Ja odlucim , pa sta Bog da!
        I ako pogrijesim moja je greska , platit cu je !
        07.gif Ipak vjerujem u odredjenje sudbine, i nek tako bude . 01.gif + 16.gif +14.gif =
        01.gif .Ko se ne osjeca dobro bilo gdje , moze otici, a to vazi za sve situacije , veze..
        mozes otici tamo gdje te dusa "tjera"-vuce, a " dusa moze odrzati covjeka, tjelo nikad !"
        10.gif


      Tako je OKo 10.gif 33.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      05-14-2010 11:55 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      adis b adis b is a Male
      rambling reck




      Poruka: 1083

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ako mislis da mozes pokrenuti neki privatni biznis ili, jos bolje, privuci malo (ili malo vise) investicije iz Svicarske ja bi ti rekao odmah se tivra, nemas sta cekati
      time bi pomogao i sebi (ti rahat, vidi djemilin post iznad, to rijetko gdje ima na zapadu) i gradu gdje bi mozda cak i zaposlio koga zavisno od biznisa...

      ___________________________________________________________________
      ...

      05-14-2010 12:50 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
      djelda djelda is a Male
      raja




      Poruka: 1646
      Location: dolina grka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Puno skeptiènosti ovdje 14.gif 21.gif

      Pogotovo od raje koja nije u Mostaru trenutno...... 21.gif
      Jest da ruže ne cvatu, al' brate niko od gladi još ne umrje ovdje ( što za ostale države ne bih garantovao ) a i još sigurnu imamo mnogo manje bezkuænika i takvih socijalnih sluèajeva veæ po tamo inim metropolama.

      U biti dosta raje koja su silom ili milom otišla put bijela svijeta i dan danas su ''tamo'' na socijali, valjda se nisu snašli ili.... 14.gif

      A sa druge strane neznam nikoga, pogotovo Mostarca ili Mostarku, koji su se vratili a da im raja nisu pomogla da naðu posao, a znate kako to ide kao u svim demokratskim zemljama - 5 000 € u kovertu, malo vezice i eto ti ga poso u telekomu ili bolnici.......

      Zamolio bih pojedince koji imaju neke ''skromne'' komentare o Mostaru i životu u njemu da se suzdrže, pogotovu ako ne žive tu ( osim onih 10 ak dana u godini ), i ovdje sigurno ima hljeba za ljude koji hoæe da rade, a za neradnike Bogami nema nigdje, pa taman u Trezoru živjeli....

      Pozdrav i svako dobro !! 25.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

      05-14-2010 13:04 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11491
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      AdisB, Djelda.. 10.gif

      Ja sam pisala na mnogim temama kako vidim zivot u Mostaru, kakve su prednosti zivota, tj, zivljenja, s puno optimizma a i sada tvrdim, (uslove sam vec navela posao, smjestaj) pa me zahakase 07.gif nekolika puta
      Sve zavisi sta ko zeli i ocekuje...Mostar niti jedan grad ne nudi nista ako i sam ti ne das nesto od sebe..i ne pobrines se za sebe.

      Sva moja rodbina, ama bas sva je u Mostaru, dooosta ih ne radi svoje poslove ili (nikako) ali opet opstaju i zive..znam zivot nije lagan,borba vazda..a zar nije ni na "zapadu" plus sto je stalno(mnogima srce prazno)...inace se ne bi sastajali na ovim stranicama i zurili u ekran, ha neko sliku Mostara postavi...

      Heleneise...ja znam za sebe. Ja cu "sarati" malo ovdje /djeca su mi ovdje) malo u Mostaru.. i ja sam kupila kartu u jednom pravcu... 07.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      05-14-2010 13:16 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11491
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Djelda, ubrzo cemo je akoBogda piti u onoj hladovini 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      05-14-2010 13:17 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od djelda:

        Puno skeptiènosti ovdje 14.gif 21.gif

        Pogotovo od raje koja nije u Mostaru trenutno...... 21.gif
        Jest da ruže ne cvatu, al' brate niko od gladi još ne umrje ovdje ( što za ostale države ne bih garantovao ) a i još sigurnu imamo mnogo manje bezkuænika i takvih socijalnih sluèajeva veæ po tamo inim metropolama.

        U biti dosta raje koja su silom ili milom otišla put bijela svijeta i dan danas su ''tamo'' na socijali, valjda se nisu snašli ili.... 14.gif

        A sa druge strane neznam nikoga, pogotovo Mostarca ili Mostarku, koji su se vratili a da im raja nisu pomogla da naðu posao, a znate kako to ide kao u svim demokratskim zemljama - 5 000 € u kovertu, malo vezice i eto ti ga poso u telekomu ili bolnici.......

        Zamolio bih pojedince koji imaju neke ''skromne'' komentare o Mostaru i životu u njemu da se suzdrže, pogotovu ako ne žive tu ( osim onih 10 ak dana u godini ), i ovdje sigurno ima hljeba za ljude koji hoæe da rade, a za neradnike Bogami nema nigdje, pa taman u Trezoru živjeli....

        Pozdrav i svako dobro !! 25.gif 33.gif


      Apsolutno se slažem s tobom u svemu što napisa 10.gif . No ne možeš zamjeriti "skepticima" jer su minimalno pola svog života proveli vani, dakle u koliko toliko sreðenim ekonomskim uvjetima. Mnogi se Mostara u smislu kafana i druženja èak i ne sjeæaju jer su baš bili djeca.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      05-14-2010 13:42 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com