Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Jadanja! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    Ja sam se najvise razocaro u bivshe "prijatelje " i raju


Pravi Mostarac 01.gif

Mozes li navesti razlog sto i zasto si se razocarao u prijatelje i raju,mislim da nisu bas svi losi,
barem kod mene,(istina malo ih je),ali eto bolje ista nego nista 10.gif

03-02-2010 04:56 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tuzno je sto su pravi prijatelji rijetki,i sto danas svi gledaju svoje interese,
latinska poslovica kaze:
da je covijek covijeku vuk!
Surovo al istinito!
zato "pravi Mostarac"
glavu gore i vjeruj u ljubav i prijateljstvo,sve to postoji i ceka te 10.gif

03-02-2010 05:42 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U nas je velika mana da uvijek odmjeravamo,
ko je kome vise ucinio,to je prokletstvo,
koje je upropastilo mnoge veze,
kakve god da su prirode-prijateljske ili ljubavne.
21.gif

03-02-2010 06:26 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ima još prijatelja kojima sve možeš reæi, živimo u takvom brzom svijetu gdje i sam moraš razmisliti tko ti je prijatelj i zašto ti je prijatelj.treba razmisliti jesi li i sam spreman biti nekom prijatelj.

12-04-2010 18:22 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ljudi su postali sebicni i tajnoviti.. 21.gif
Neki novi (odvratan vakat),moj burazeru Viribus... 25.gif

12-04-2010 23:13 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Omare svaka chast na ovim postovima 10.gif

12-05-2010 00:06 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4676
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne vidimo mi ljude kakvi su oni,
vec kakvi smo mi...

Ti Omare napisa da si otisao tamo zbog para a ne zbog dushe... Sta covjek trazi, to i dobije. Sta si ocekivao?

Mozda malo idem u krajnost sa svojim nacinom razmisljanja, ali to je ponekad jedini nacin da se kaze i objasni sustina stvari.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

12-05-2010 08:32 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Omare jest novi vakat zato se prilagodi, mi smo Mostarci lako se snaðemo jedino ako neopèekuješ nešto veliko.

12-05-2010 12:56 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo me naæeraste da proèitam ovaj lijep Omarov tekst. 10.gif
Šta reæi? Istina je da mi vidimo druge kako su se promijenili zato se potrudimo da i oni tako ne dožive nas. Ja svakodnevno radim s masom ljudi. Ako želim mogu se sto puta zakaèiti, zakrviti, mogu èak polaziti s pozicije autoriteta i vlasti ali uvijek pomislim da i "on" ima neki problem , da mu se sin drogira,žena pobjegla s jaranom,gazda ga jebe u ono malo mozga i tada se zaustavim. I obièno biva da na blagu rijeè vraæa mi se istom mjerom. A ako se desi suprotno (rijetko) pomislim da æu ja veæ nekako potrpiti s njim pet minuta a on æe sam sebe morati nositi do groba. Pa mi opet lakše. A u tuðem dvorištu je najbolje poštivati zateèene obièaje a u svojoj odaji ostati svoj. Niti silom primati tuðe niti nametati svoje. Ima mjesta za sve ljude. Na vascijelom dunjaluku pa èak i u Mostaru gradu.

12-05-2010 15:46 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11491
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svaka cast Abra 10.gif Nije sve crno- bijelo.

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

12-05-2010 15:52 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Ne vidimo mi ljude kakvi su oni,
    vec kakvi smo mi...

    Ti Omare napisa da si otisao tamo zbog para a ne zbog dushe... Sta covjek trazi, to i dobije. Sta si ocekivao?

    Mozda malo idem u krajnost sa svojim nacinom razmisljanja, ali to je ponekad jedini nacin da se kaze i objasni sustina stvari.


Naprotiv....

Ne gledam na bogastvo,varljivo je,
istina je da ne cjenimo ono sto imamo,dok ne izgubimo,istina je da neznamo sto nam nedostaje dok nas to ne zahvati,...Kad se jedna vrata srece zatvore,druga se otvore,
vishe puta dugo stojimo pred zatvorenim vratima i zalosno gledamo u njih,a ne opazimo da
je prozor vec odavno otvoren..
U zivotu ima trenutaka kada nekoga tako snazno trebas,da ga zelis preseliti iz snova kako bi ga konacno zagrlio,
hocu reci dovoljan je samo jedan osmijeh,ljepa rijec da se tvoj oblacan dan razvedri
Ljubav pocinje s osmijehom... 01.gif 25.gif

12-06-2010 04:51 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    Svaka cast Abra 10.gif Nije sve crno- bijelo.


Jeli se obrao majdonos iz Oluka.... 13.gif 13.gif

facaj... 33.gif

12-06-2010 07:12 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Omar:

        citat od gandalf:

      Ne vidimo mi ljude kakvi su oni,
      vec kakvi smo mi...

      Ti Omare napisa da si otisao tamo zbog para a ne zbog dushe... Sta covjek trazi, to i dobije. Sta si ocekivao?

      Mozda malo idem u krajnost sa svojim nacinom razmisljanja, ali to je ponekad jedini nacin da se kaze i objasni sustina stvari.


    Naprotiv....

    Ne gledam na bogastvo,varljivo je,
    istina je da ne cjenimo ono sto imamo,dok ne izgubimo,istina je da neznamo sto nam nedostaje dok nas to ne zahvati,...Kad se jedna vrata srece zatvore,druga se otvore,
    vishe puta dugo stojimo pred zatvorenim vratima i zalosno gledamo u njih,a ne opazimo da
    je prozor vec odavno otvoren..
    U zivotu ima trenutaka kada nekoga tako snazno trebas,da ga zelis preseliti iz snova kako bi ga konacno zagrlio,
    hocu reci dovoljan je samo jedan osmijeh,ljepa rijec da se tvoj oblacan dan razvedri
    Ljubav pocinje s osmijehom... 01.gif 25.gif


Po meni ljubav pocinje razmjemom pozitivne energije 01.gif

I sama mislim da je sve d nas, cesto trazimo i vidimo sami sebe u drugima.
Percepcija je cudo, istina ne postoji, ona je samo iluzija naseg trenutnog psihickog stanja.
Mudri drug abra, bas kao i ganda, to fino rezimirase; svaki put kad mi neko stavi etiketu, zapitam se vidi li on sebe ili mene, svaki put kad je neko drzak, pokusavam ga ignorisati, nema svrhu gubiti eneregiu na ljude koji svoje frustracije istresaju na drugima.
Sto se prijatelja tice, ne smaram svakog prijateljem, ali oni koje imam zlata vrijede, nema tog materijalnog bogatstva koje mi moze zamijeniti jedan iskren razgovor, iskrenu razmjenu misljenja i percepcija.
Njavise cijenim one koji mi ne idu uz dlaku, vec znaju da me dobro protresu kad je to neophodno. Osjecam se sretna i bogata, tako da nisam u stanju reci da je svijet los, da se nemam kome pozaliti, ili da nemam kad saslusati neciji problem i dati moju percepciju dogadjaja.
Mislim da od svakoga mozemo nesto nauciti, da svako ima pozitivne strane, na nama je da ih otkrijemo i prilagodimo odnos s osobom u skladu s njenim pozitivnim stranama.
Ovo ne znaci biti slijep za negativne strane licnosti, vec ih staviti u drui plan.
Ovo vazi i za prijateelje i kolege s posla koji nisu mostrci, ako se otvorimo svijetu, otrkicemo da je bogat, ako se zatvorimo u nostalgiju za mostarcima, osiromasicemo se.
Sve je do nas...

12-06-2010 12:15 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fali jadanja, nije da ne fali...ono uživo, oèi u oèi, fejs tu fejs, i nama koji smo ostali. Ovdje sad upada ovaj post od Pipi. Sve što je napisala stoji, do nas je. Ne treba mi gomila ljudi, treba mi iskren prijatelj koji æe mi reæi istinu ma kakva ona bila.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

12-06-2010 12:46 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

RE: Jadanja! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Omar:

    Mi smo imali familiju,komsije,prijatelje,kolege s posla,da se jedan drugom izjadamo.
    Ako to ne pomogne onda je to klupa u velikom parku,Liska parku itd.Sjednes pored neke dobre duse,
    spremne da te saslusa i istreses sav svoj jad i cemer.Za tekuce probleme mi smo imali Velezov stadion.
    Jos kao dijete sam se pitao,zasto navijaci pocnu da galame na sudije i protivnicke igrace,psuju im majku,a oni jos nisu ni izasli
    na teren?Zasto je sudija "Kurva",a on musko.
    Trebalo je mnogo godina da shvatim 01.gif
    Ovdje u Americi je drukcije,ako imas problem,izgubio poso,djeca se drogiraju,sef te ne voli,dionice pale,
    kome da se izjadas???
    Familija i prijatelji nemaju vremena i zelje da se bave tvojim problemima.
    kolega na poslu bez "dobro jutro",sjeda u svoj kutak pali kompjuter,
    ako ima sto da ti kaze posalje Email.
    Ako sjednes pored nekog na klupi,taj odmah ustaje i daje ti do znanja nije mu do price,i sto vidis na kraju ovdje si sam
    Ko "Hamidina Krava",sa svojim problemima.
    Nekad nas je nervirala komsinica,koja bi bez kucanja ulazila pravo u kuhinju da vidi sto se kuha,Mozda to nije u redu,
    al nije ni u redu kad ti komsija,koji je zivio sam,umre i nadju kostur u pidjami,sjedi u fotelji,gleda tv,radio mu svira,ispod vrata listici za glasanje,racuni,nikom nije padalo na pamet da mu pokuca na vrata,nikom nije nedostajao!
    Ja ovdje odem na stadion kad sam mutan,medjutim ovdje protivnicki igraci sjede zajedno,jedu piju i ne uzbudjuju se.
    Tuku se samo igraci na terenu,sve obrnuto nego kod nas,sto ja tu da radim-da uletim na teren,pa da me uhapse i kazu
    ovaj je poludio?
    Ovi su sve u stanju da okrenu naopako,u stanju su da ativiraju bolesnike,psihopate,i da im daju "STATUS",
    a normalne ljude pretvore u bolesnike,psihijatrijske slucajeve i BESKUCNIKE!!!



evo pod jedan - familija i prijatelji...

iskreno i ovdje je tako postalo...doduse u nas jos uvijek roditelji i djeca komuniciraju normalno i podrzavaju se ali opet nema se vremena...ja zivim u zaliku a starci mi u mahali....nekad se ne vidimo po mjesec dana....jednostavno stil zivota te natjera na to...
drugo, da na posao dodjes i svom poslu budes...kod mene u firmi nije tako iskreno, svi smo dio tima i ja kao osoba koja je kao njihov nadredjeni ne bih nikad dozovlila takvu atmosferu....mislim da ljudi bolje rade kao tim nego da svak igra za sebe...ali ima firmi u kojima je katastrofa...nedavno mi je kolegica dala odkaz u firmi zbog osoba s kojim je radila....
mislis da je ovdje kad sjednes pored nekog na klupi nesto bolje...isto kao i u americi...mi postajemo bezosjecajni gadovi kao u americi...ne zelimo to priznati ali je tako...ja ne bih niakd mogla biti takva ali nazalost sve je vec broj ljudi koji ne zele da vide neke stvari...tipa u hitnoj se cura izvrne, niko nista, pa cak ni medicinski brat....svi o svom poslu....meni je to grozno inepojmljivo ali na moje oci se desilo...to sto sam ja reagovala ne pije vode...jer su mi jebali majku (doslovno) kao zasto se javljam i da gledam svoja posla...
sto se tice komsiluka....ista stvar ko u americi...nekad mi nismo morali zakljucavati vrata ali sad imamo svi blindo!....komsije iskreno i ne znam niti zelim da znam....iz razloga sto snjuhaju previse a i sve su pemzici...daleko od toga da ih uredno ne pozdravim ili pomognem...u kuhinju slobodno i inace u kucu mi moze uci i ponasat se ko u svojoj uzi krug prijatelja...


sto se tice normalne ljude pretvorit u bolesnike....pa kud ce bolji primjer od msotara...ovdje su ljudi sami sebe proglasili psihickim slucajevima...

an...poenta je da nije isto kao u americi ali debelo koracamo prema tome nazalost :(

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-06-2010 12:56 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    salakovac salakovac is a Male
    trudim se


    Poruka: 145

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zasto covjek covjeku nije brat,ako mu da svoju krv????

    12-09-2010 19:13 salakovac is offline Posalji email za salakovac Pregledaj poruke od salakovac Dodaj salakovac u listu prijatelja
    mami mami is a Female
    raja




    Poruka: 1378
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Evo me naæeraste da proèitam ovaj lijep Omarov tekst. 10.gif
      Šta reæi? Istina je da mi vidimo druge kako su se promijenili zato se potrudimo da i oni tako ne dožive nas. Ja svakodnevno radim s masom ljudi. Ako želim mogu se sto puta zakaèiti, zakrviti, mogu èak polaziti s pozicije autoriteta i vlasti ali uvijek pomislim da i "on" ima neki problem , da mu se sin drogira,žena pobjegla s jaranom,gazda ga jebe u ono malo mozga i tada se zaustavim. I obièno biva da na blagu rijeè vraæa mi se istom mjerom. A ako se desi suprotno (rijetko) pomislim da æu ja veæ nekako potrpiti s njim pet minuta a on æe sam sebe morati nositi do groba. Pa mi opet lakše. A u tuðem dvorištu je najbolje poštivati zateèene obièaje a u svojoj odaji ostati svoj. Niti silom primati tuðe niti nametati svoje. Ima mjesta za sve ljude. Na vascijelom dunjaluku pa èak i u Mostaru gradu.


    10.gif jako lijepo razmišljanje. U potpunosti se slažem.

    ___________________________________________________________________
    25.gif

    12-10-2010 08:08 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11491
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Omar:

          citat od djemila:

        Svaka cast Abra 10.gif Nije sve crno- bijelo.


      Jeli se obrao majdonos iz Oluka.... 13.gif 13.gif

      facaj... 33.gif


    Jasta je 07.gif
    33.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-10-2010 11:30 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    salakovac salakovac is a Male
    trudim se


    Poruka: 145

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zvor svih ovozemaljskih zala
    je ljudska glava.
    Zbog nedaca i muka
    kriva je ljudska ruka,
    ni noga covjekova nevina nije
    njome covjek koraca
    zlo kad sije.

    12-12-2010 19:12 salakovac is offline Posalji email za salakovac Pregledaj poruke od salakovac Dodaj salakovac u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara

    Homo homini lupus est ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Davno su rekli "Homo homini lupus est"....Covjek je covjeku vuk... Ja bi to malo izmjenio u :"Homo homini homo est "..."Covjek je covjeku covjek"..mozda je realnije..
    Sta me boli najvise ? Moja generacija i one malo iza mene a i one puno prije mene su dozivile ono za sto vrijedi zivjeti... Nije bilo puno politike, nacije...Bilo je druzenje, feste, Izvidjaci, Ferijalci, Omladina, ORA i sve sto je valjalo.Jedva sam cekao kada cu vani da sretnem raju. Nije bilo kompjutera, mobitela i sve ove savremene tehnike sto nas sve vise odvaja od stvarnosti.
    Jedino ovaj internet, bog mu dao zdravlje, nas je priblizio u cijelom svijetu pa se mozemo cambati preko tastature...
    Sta imamo sada ? Kad idem u Mostar, uvijek se pripremam u Zaliku ili Biscu Polju, zavisi odakle dolazim, na ulazak u moj rodjeni grad... Vidim tuzne ljude , svak se o sebi zabavio, malo raje sjedi u kaficima, svi trce za kojom markom...Razumijem u potpunosti.
    Ali me najvise boli sto nema vise smijeha, djecije igre, druzenja, hakanja na Rondou autoprevoznika , trule kobile, korza i cigle u mraku da ko naleti, vodoskoka kod Hita , bazena i remija, pun stari grad raje i smijeha....
    Sta imamo sada ? Grad podijeljen po nacionalnostima, brlozima, mjesnim zajednicama, cuvar pred kucom ili stanom nekog "guzonje" , seljake sa motorima i bijesnim autima sto voze i 100 /sat kroz grad, napiju se i pucaju na cuku koji stoji na trotoaru, prebiju neduznog momka njih petorica....
    Kad ulazim u Mostar ...trebao bi da se prestrojim u neku grupu...Balija,Cetnik,Ustasa , novopeceni Mostarac ili ostali... Mozda ima jos koja grupa...
    Nisam ni za jednu grupu...Nisam ni za ovakav Mostar , nisam ni za moje mostarce koji gledaju u zemlju kada hodaju, oboljevaju od raznih bolesti prerano i umiru, nisam ni za Fejicevu bez razgovora, price medju rajom, hakanja, poziva "haj na kafu papak" i svega ostalog sto mi fali i nedostaje...
    Mogu otici sa milion maraka ili sa jednom markom isto se osjecam u dusi kada vidim moj Mostar. Nadam se , duboko se nadam, da ce nesto pokrenuti masinu u pravom smijeru i vratiti Mostar bar malo onako kakav je bio... Grad nece nikad umrijeti...Zgrade ne umiru, Stari most ce biti jos puno generacija na istom mjestu a sta je sa nama i sljedecim generacijama i generacijama prije nas ???
    Cesto su govorili da covjek kada ispusta dusu , pokazuje sve u ocima sta osjeca u tom trenutku. To sam se uvjerio nekoliko puta i ne bih volio da vide u mojim ocima tugu , bol i prazninu kad budem umirao...

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane Ricina dana 12-12-2010 u 21:50.

    12-12-2010 21:45 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com