Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Epilog: Bolje da smo se priklju » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4439
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

More samo neka je domace 35.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

02-09-2010 22:44 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Loza krštašica, ganða i kupus ( i to sa dna kace, ispod kamena ðe pritiska). 19.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-09-2010 23:01 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tvrancic:

    sve dok se u glavama Hercegovaca ne prelomi. Dok se ne okrenu sebi, svojim problemima, svojoj zemlji... 10.gif

smiley24.gif smiley24.gif smiley24.gif smiley24.gif
Ajoj stolara mi....Pa prije ce moja rahmetli nana i pokojna baka isheklat sa onog svijeta jedno 3 milijarde tona NANO VLAKANA i od toga ce onda intelektuvalci zapadne ercegovine da naprave jedan jeben lift za svemir (dizalo za vanzemaljstvo) 02.gif i onda ce nam biti omoguchen takozvani "timetravel into unkown----i to preko sindikata"
Eh sada,vovo gore je jedna jebena navucna famtastika i granici se sa idejom koju si ti naveo Tibore...
Pa ti domachi busachi prsa su veci 'rvati neg oni medj granicama 'rvacke....
Fenomen.....jeben...

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

02-10-2010 00:23 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
ria ria is a Female
miss foruma 2010




Poruka: 3067
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...vidi...vidi 02.gif

___________________________________________________________________
girl_ahaa.gif

02-10-2010 00:24 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I vovi joboti su postali nacijonalisti, vovaj gornji post treba ozbiljno uzeti u razmatranje za obodin.

Halo moderatori, šta je vovo, kako se ovaj obnaša vovuda, kakvi su mu ovo šarafi?

Viðu viiðu, i ja velim. 30.gif 17.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-10-2010 00:27 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ugh...zamolijio bih vas da me ne uvlacite u taj vas sendvich natezanja.Ja sam samo konstatovao tuznu i zalosnu situvaciju domacheg zivlja sa tudjinskim pashoshima.
Kaze meni mala poslje prvog boravka Mostaru ovo proslo ljeto."Ma fina je tamo ona strana al ima onih kockica puno"....Sta je htjela reci...Ima vise Hrvatskih zastava nego u samoj Hrvatskoj...

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane R2-D2 dana 02-10-2010 u 00:32.

02-10-2010 00:31 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
ria ria is a Female
miss foruma 2010




Poruka: 3067
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

....neka pati koga smeta 01.gif

___________________________________________________________________
girl_ahaa.gif

02-10-2010 00:32 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja bogumi raspravljam samo s tobom, a ne s nekim drugim preko tebe.

I jopet ti o nakvim kockicama, obodin, reko sam ja. 19.gif 17.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-10-2010 00:33 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mah...rekao sam ja...Nano vlakna i putevi u neznano...
10.gif

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

02-10-2010 00:34 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od djemila:

          citat od tvrancic:

        Ne da je odlièan, nego fantastièan tekst. Pogodio je srž problema, koji se neæe baš tako riješiti, sve dok se u glavama Hercegovaca ne prelomi. Dok se ne okrenu sebi, svojim problemima, svojoj zemlji... 10.gif


      To je to Tvrancicu.
      samo da dodam--Juce sam bila u apoteci i jedna djevojka radi tu oko 30- tak godina, na djepu joj stoji ime..na upit "Odakle si" kaze iz Hrvatske...pitam koji grad, mjesto..

      kaze Citluk 14.gif
      rekoh joj pa to je Bosna i Hercegovina...

      kaze" Ne, ne moja je mama iz jednog mjesta kod Capljine ".(koje je majke ti mjesto kod Capljine- moze biti samo selo)

      rekoh to je i dalje Bosna i Hercegovina...
      ona me gleda...malo neukusno ali sam joj ipak rekla "Ti nisi ni odakle"



    Pa Djemila draga, ðe ti živiš, jadna ne bila.... 19.gif

    Progooglaj malo po web-u, pa æeš lako vidjeti da je i u (izmeðu mnogo šta ostalog) vremenskim prognozama i Mostar jedan grad u Hrvatskoj,
    a i ovaj forum je Croatian forum.

    Džaba nam je kreèit, ne možemo poricati svoje korijene, kako bi nam krtola i kupus rasli...

    Bogati, zavisi kako ko ima koji izvor informacija i koji se televizor nosa na ramenima... 02.gif


u vankuveru slabo snijega dabogda da bude olimpijade

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-10-2010 00:36 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6556
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

        citat od Stari Grad:

          citat od djemila:

            citat od tvrancic:

          Ne da je odlièan, nego fantastièan tekst. Pogodio je srž problema, koji se neæe baš tako riješiti, sve dok se u glavama Hercegovaca ne prelomi. Dok se ne okrenu sebi, svojim problemima, svojoj zemlji... 10.gif


        To je to Tvrancicu.
        samo da dodam--Juce sam bila u apoteci i jedna djevojka radi tu oko 30- tak godina, na djepu joj stoji ime..na upit "Odakle si" kaze iz Hrvatske...pitam koji grad, mjesto..

        kaze Citluk 14.gif
        rekoh joj pa to je Bosna i Hercegovina...

        kaze" Ne, ne moja je mama iz jednog mjesta kod Capljine ".(koje je majke ti mjesto kod Capljine- moze biti samo selo)

        rekoh to je i dalje Bosna i Hercegovina...
        ona me gleda...malo neukusno ali sam joj ipak rekla "Ti nisi ni odakle"



      Pa Djemila draga, ðe ti živiš, jadna ne bila.... 19.gif

      Progooglaj malo po web-u, pa æeš lako vidjeti da je i u (izmeðu mnogo šta ostalog) vremenskim prognozama i Mostar jedan grad u Hrvatskoj,
      a i ovaj forum je Croatian forum.

      Džaba nam je kreèit, ne možemo poricati svoje korijene, kako bi nam krtola i kupus rasli...

      Bogati, zavisi kako ko ima koji izvor informacija i koji se televizor nosa na ramenima... 02.gif


    u vankuveru slabo snijega dabogda da bude olimpijade


moj pasha poplocajte kockicama ko shto je bilo na bulevaru pa napravite ljetne,sta fali nek se raja igra 35.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

02-10-2010 00:43 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

        citat od Stari Grad:

          citat od djemila:

            citat od tvrancic:

          Ne da je odlièan, nego fantastièan tekst. Pogodio je srž problema, koji se neæe baš tako riješiti, sve dok se u glavama Hercegovaca ne prelomi. Dok se ne okrenu sebi, svojim problemima, svojoj zemlji... 10.gif


        To je to Tvrancicu.
        samo da dodam--Juce sam bila u apoteci i jedna djevojka radi tu oko 30- tak godina, na djepu joj stoji ime..na upit "Odakle si" kaze iz Hrvatske...pitam koji grad, mjesto..

        kaze Citluk 14.gif
        rekoh joj pa to je Bosna i Hercegovina...

        kaze" Ne, ne moja je mama iz jednog mjesta kod Capljine ".(koje je majke ti mjesto kod Capljine- moze biti samo selo)

        rekoh to je i dalje Bosna i Hercegovina...
        ona me gleda...malo neukusno ali sam joj ipak rekla "Ti nisi ni odakle"



      Pa Djemila draga, ðe ti živiš, jadna ne bila.... 19.gif

      Progooglaj malo po web-u, pa æeš lako vidjeti da je i u (izmeðu mnogo šta ostalog) vremenskim prognozama i Mostar jedan grad u Hrvatskoj,
      a i ovaj forum je Croatian forum.

      Džaba nam je kreèit, ne možemo poricati svoje korijene, kako bi nam krtola i kupus rasli...

      Bogati, zavisi kako ko ima koji izvor informacija i koji se televizor nosa na ramenima... 02.gif


    u vankuveru slabo snijega dabogda da bude olimpijade


E vidiš, baš to za vankufer je tabu tema... 19.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 02-10-2010 u 00:49.

02-10-2010 00:44 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u mene me karta kijmeta sve do vankuvera pa i jos malo 01.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-10-2010 00:57 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    u mene me karta kijmeta sve do vankuvera pa i jos malo 01.gif


Ne pada ðe treba nego drugdje. Neki dan prikazuju Vankuver, niðe s glave snijega u gradu.

Najhladnija zima zadugo u Evropi, tamo slabo.
Ko ima šuhu za export, mogo biznis napravit.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

02-10-2010 01:04 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@vvb,

"Tu krvavu svinjariju uglavnom smo gledali sa ravnodušne distance... " - piše, UGLAVNOM, ko što i jest uglavnom, veæina ih je ipak gledala i šutila.

"Milijarde koje su u posljednih petnaest godina iz naše državne blagajne odlazile za vojne penzije bezbrojnih seoskih vucibatina koje je Tuðman uèinio generalima, ..."
ovo se odnosi valjda na sve generale, tipa Korade, Zagorec, Rojs i slièni vozaèi kamiona i autobusa. ne vidim gdje tu nešto loše o hercegovcima piše.

ovo što prièaš uvoz - izvoz, kakve to veze ima?
to su zakoni tržišta i ako se nekom više isplati portugalsku robu uvozit, onda æe je i uvozit. ovdje se prièa o direktnim parama iz državnog proraèuna. hajd pošteno priznaj koliko ih znaš sa 2200 maraka penzije iz hrvatske? a da im nikad ništa nije bilo? ja znam trojicu, nit ranjeni nit im šta izgorilo. sredili sebi ljudi.

02-10-2010 11:04 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

koliko ih znaš sa 2200 maraka penzije iz hrvatske? a da im nikad ništa nije bilo? ja znam trojicu, nit ranjeni nit im šta izgorilo. sredili sebi ljudi.

BLAGO TEBI ...NE MORAS IM NISTA SLATI
11.gif ja ne znam nikoga

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

02-10-2010 11:24 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
vvb vvb is a Male
brato


Poruka: 518
Location: MO/sa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako zakoni trzista ne naprave toliki suficit Hrvatskoj npr. prema Madjarskoj, ili Sloveniji? Zasto bas prema BiH, zasto je bas BiH najveci uvoznik Hrvatske robe?

Ovdje se govori o skoro 1,8 mlrd KM godisnje. Suficita Hrvatskoj. Ako je nekom lakse oko 900 miliona eura. SUFICITA!!!

Pa ko koga ovde izmuze!!!!!!!!!!

Neka neko potrazi koliki je godisnji proracun F BiH, mene strah! Garantiram da je manji od ove cifre!

Mirovine nisu tajna, i ja poznam ljude koji primaju vojne mirovine iz Hrvatske. Njih nije malo u Hercegovini, u sredisnjoj Bosni pa i u Bihackoj krajini.Ima ih invalida i neka primaju. Invalidi su nastali prema planovima iz Hrvatske. Najvise prema strateskim ciljevima i interesima Hrvatske tada. Problem su ti lazni! Ali je Ante pizdun pa ne udari i po laznim invalidima u Hrvatskoj, kojih je mnogo vise i koji isto tako opterete taj budzet. Sto je, barem po meni, isto bezobrazluk!

Ono sto me najvise zacudilo jeste vrijeme kad je to napisano. Protega - Postanska banka, Podravka - Ina folovi, SMS - milioni, ministri HDZ-a pod istragom, afera vojni kamioni..., da ne peglam milioni i milioni pronevjere a glavna tema hercegovci. Ma hajde...

Ovo mi lici na passing shot, prebaci lopticu a drugu stranu prema direktivi HDZ-a... I tu se Ante Tomic uklopio idealno, sto me iznenadilo...


"Tu krvavu svinjariju uglavnom SMO gledali sa ravnodušne distance... " , podvlacim "SMO"!!!!


I evo jedno pitanje tebi..

Da li se ti, kao hercegovac (pretpostavljam da jesi ) i kao osoba koja zivis i radis u Zagrebu ( tako pise), nadjes u tom tekstu?

02-10-2010 11:57 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ajd po redu,

u vezi suficita, opet ti kažem, to nema veze s ovom prièom. a niti sa mnom.to što su neki todoriæi i slièni sebi probili tržište opet nekim mutnim kanalima, briga me. Ako tu ima šta nezakonito, nek izvoli to riješiti država Bosna i Hercegovina.

što se tièe mirovina, slažem se, ko je invalid, neka mu, imam rodbine, najebali ljudi, osatli bez ruku i oèiju pa neka mu, ko bi se normalan bunio. al gdje je taj invalid da se malo pobuni protiv ljudi koji su mu obeæavali da æe bit dio hrvatske ijoš brda i doline. ma ne, takav šuti i lakše mu je pljunut po josipoviæu. lažnih invalida ima i u hrvatskoj, al to je opet jedno drugo pitanje.

a ovo na kraju, u kojem tekstu jel se naðem? jesam hercegovac koji živi i radi u zagrebu, ne ko bandiæ da sam poèeo kajkat preko noæi, evo 16 godina, još naglaska nisam promjenio. i nikad se stidio odakle sam, a bome je zajebano, vjeruj mi da se nikad na semaforu ili oko parkinga nije desilo da se pokaèim s nekim, a da ne èujem odgovor vrati se odakle si došao. zagreb je dosta ksenofobièna sredina, koja se isto poseljaèila u ovih zadnjih 20 godina (otkad sam ja tu 13.gif ) i sva se krivica svaljuje na hercegovce zbog tog. s jedne strane, jadno, bijedno, šovinizam ko šovinizam, ništa novo. s druge, kako ja da obranim te hercegovce, kad mene 30 ljudi u ponedjeljak ujutro, poslije izbora pita, pa šta je vama dole?? halo, u redovima èekaju penzioneri da glasaju, pa onaj jadni dedo još kaže za bandiæa, da nam bude bolje. tužno. i ne trudim se branit od takvih, ko mi od purgera paše, paše, ko ne paše, ne družim se s njim, i ovako ne stižem ništa. moja hercegovina je AB Šimiæ, Malter studio, Stari most, nevesinjska teletina i èitluèko vino i masa dobrih stvari kojima se èovjek može ponosit.
što se Tomiæa tièe, sa svakom se slažem njegovom. pogotovo ono s napasnom ženom hercegovinom. vjernoj svom bivšem mužu, iako ovaj šara li ga šara, malo s kosovom, mallo sa slovenijom, pa malo više sa srbijom, pa se malo naguzi EU-u. i ne samo da ga vjerno èeka, neko zdušno primi i rak glave od njega, u narodu poznat kao Glavaš.

02-10-2010 14:15 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
vvb vvb is a Male
brato


Poruka: 518
Location: MO/sa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znaci mozemo se sloziti oko postojanja sikaniranja hercegovaca u Zagrebu!? Ne samo hercegovaca nego i bosanaca... I ne samo Hrvata nego i ostalih... Tipicne brahiokefalne osobine hercegovaca , bijele carape, snalazljivost, sklonost kradji, naglasak.. Nesto slicno kako su etiketirani Jevreji u Njemackoj pred 2. svjetski rat. Je li i tebe glava coskasta, izduzena? Nosis li bijele carape? Cackas li uho kljucem od mercedesa? Koliko imas dionica Tiska? Jesi u talu sa Kutlom? Jesi 5. ortak?

Kad govorim o suficitu, non-stop se prezentira da hercegovci ( mozda je pravilnije Hrvati u BiH ) otimaju pare od poreznih obveznika RH a nigdje se ne prezentira cinjenica o suficitu koju sam naveo. Racunica je jednostavna 10 godina je otp. 18 milijardi KM, golema lova. Onaj dio novca koji Hrvatska salje u BiH (po raznim osnovama, bilo kao invalidnine, mirovine, gradnja sveucilista) nije ni blizu, ali bas ni blizu te cifre. To se prije moze nazvati investicija nego financijsko pomaganje. U stvari to je muznja, uzimanje lopatom gradjana BiH od strane RH, a najvise Hrvata u BiH jer su oni ti koji najvise konzumiraju te proizvode.

Uistinu stoji cinjenica da je veliki dio tog novca otisao u pogresne ruke ( nesto slicno kao novac iz inostranstva koji je namjenjen Armiji BiH za obranu drzave, cisto usporedbe radi ), lopovima, probisvijetima, kriminalcima i tu se s A.T., a i s tobom u potpunosti slazem, ali je to mogao napisati tada kad se uzimalo ( trebao se upitati ) a ne sada kad se vec zadnjih 10 godina ( od dolaska Mesica na vlast ) vodi racuna gdje svaka kuna odlazi. Svi invalidi, pa i oni iz BiH, idu na kontrolu i reviziju kod komisije koje odredi Vlada RH. E tu, uz prave invalide, prolaze lazni invalidi a ne kod Chabe i vvb-a ili dr Mehe Meskica ili dr Bobe Shukica iz Mostara...

I slazem se i nekoliko puta sam to i napisao, smatram strasno licemjernim nekoga ko vise vodi racuna o glasanju u Hrvatskoj nego u svom gradu ili drzavi. Ne samo licemjernim nego i glupim! A penzioner ko penzioner, sta ce drugo raditi. Potrosi 300 KM penzije za 10 dana pa mu svaki dogadjaj dobro dodje, samo da nije u kuci... Ta skupe se samo na izborima i sahranama!

Ali isto tako smatram licemjernim onoga ko po diktatu vladajuce strane ( istog onog koji je stvorio ovo st/ranje ) napise tekst samo da bi se odvukla pozornost s drugih problema koje HDZ mogu stajati cak i vlasti... Tu se on razlikuje od ove cijenjene dame Martine ( iz Sirokog Brijega prepostavljam ). Njega ce tamo tapsat po ramenu, zato je i napisao taj tekst, zbog pausalno iznesenih tvrdnji a nju ce pljuvat. On ce se mirno zasuskati a ona ce strijepiti hoce li joj kakva nabildana harlovina, koja se u tekstu prepoznala, razbit stakla ili prijetiti...

Mozda bi taj tekst i provario da se vise bazirao na kritiziranje vlasti u RH koja je ovo sve napravila ili navodeci barem neke dobre strane hercegovaca npr. kad su stali obranu Hrvatske jer se Hrvatska nije branila samo u Hrvatskoj ( sjetimo se zaustavljanja tenkova u Pologu, demonstracija i zaustavljanja na Balinovcu, otvaranje ratista na Kupresu, Glamocu kako bi se rasteretila HV ) pa onda malo i udri, jebiga, niko nije savrsen. Ali samo kritiziranje ( a on je samo posmatrao a pisac je!) mi vise lici lizanje guzice vladajucoj strani.

A dobro znas da je bilo novinara i pisaca koji su to stanje kritizirali i tada, za vrijeme vladavine Tudjmana. VIVA LUDEZ!!! Ali A.Tomic je tada mudro sutio pa sada pise za Jutarnji list, najtirazniji list u Hrvatskoj i fino zaradjuje a Boris Dezulovic se satro pisajuci, kritizirajuci vlast pa sada pise kolumne po nezavisnim internet portalima jer tamo nema cenzure. Za Viktora Ivancica vise i ne cujem... A i Feral je vec davna proslost.

E to je ono sto me malo nervira...

02-10-2010 16:23 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jest, Feral je davna prošlost nažalost. Kao i radio 101 koji se potpuno promjenio od 01.02. Nezavisni ne mogu opstat, bez neke interesne skupine koja ih podupire, a zauzvrat se promièu njihovi interesi. Ja znam da je i Jutarnji na taj naèin financiran, ali èisto sumnjam, ne tvrdim jer ne znam, ali èisto sumnjam da je Ante Tomiæ jedan od plaæenih novinara za takve stvari. Odavno ga èitam, pisao je puno puta i protiv ovdašnje i vlasti i oporbe, sad je takvo vrijeme da su ovakve teme aktualne. Ali po tom pitanju, takoðer se slažem s tobom, Martini nek je sa sreæom, stvarno ne mogu ni zamislit kako joj je i odakle joj hrabrost za pisati onako.
a odogovor :

vvb :
Znaci mozemo se sloziti oko postojanja sikaniranja hercegovaca u Zagrebu!? Ne samo hercegovaca nego i bosanaca... I ne samo Hrvata nego i ostalih... Tipicne brahiokefalne osobine hercegovaca , bijele carape, snalazljivost, sklonost kradji, naglasak.. Nesto slicno kako su etiketirani Jevreji u Njemackoj pred 2. svjetski rat.

apsolutno, od velike veæine ljudi, tih tzv. autohtonih, ako takvo nešto postoji. i nije nimalo ugodno. ali opet ti kažem, moj naèin borbe protiv toga, nije napadanje sdp-a, mesiæa, kukanje da kad su me trebali su me zvali, a sad odjebavaju... to je tužno i dosadno.

a najbitnija reèenica koju si ti naveo u gornjem postu je : samo da bi se odvukla pozornost s drugih problema. Vjeèni problem ovih država.. tako im je svima lako odvuæ pozornost od bitnih stvari. Evo, vidim idu izbori u BiH, naravno da su teme opet šupljaci, Maoèe, treæi entiteti i referendumi, gadi mi se više sve to. A koji dan nakon izbora, slijedi prodavanje elektroprivrede. i to je to onda. eto vam svaki dan po jedan referendum i entitet i akcije protiv raspiratelja mržnje. kad sve posjeduju austrijanci, ameri i talijani.. vjerujem da oni i financiraju novine koje samo o ovim gore navedenim temama pišu.

02-10-2010 16:47 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com