Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » * Zasto Arapski Islam* » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11491
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dolaf33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 04-12-2009 u 12:40.

04-12-2009 12:33 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

divno.........dolaf 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________
simply the best

04-12-2009 15:25 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
goodGirl goodGirl is a Female
rodjena


Poruka: 848
pokretac teme Thread Started by goodGirl

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

    Je l' tamo okopnilo? 13.gif

    Relax sestro, pa ne bi tako jedna muslimanka ni din-dusmaninu odgovorila a kamoli drugoj muslimanki. Ma u 5 deka sam dobila odgovor kakav sam ocekivala.

    Da, bojim se Boga, zato ti se i fino obracam 07.gif ta necu se bojati tebe i takvih kao ti pa taman im zmijurina bila na glavi, a ne na avataru 13.gif jeza me hvata dok ti ovo pisem 19.gif 13.gif


        Sekte unutar islama


      Ovdje su svrstani pravci koji za sebe smatraju da su muslimani, ali koje matica ne smatra muslimanima.
      ....
        Kuranije

        Kuranije je naziv za religioznu grupu ljudi koji sebe sami zovu pokornima, no zbog njihove prakse vjerovanja u Kur'an a ne i u Hadise, prozvani su Kuranijama.


      S obzirom da ne vjeruju u Hadis, niti u bilo kakve druge religiozne izvore, oni ne obavljaju namaz u obliku u kojem ga obavlja veæina muslimana, nego smatraju da svako može obaviti namaz onako kako on osjeæa da je potrebno, te da su u Kur'anu date upute šta je zabranjeno, a šta dozvoljeno u namazu.[10]

      Kuranije su religiozna grupa ljudi koji inaèe za sebe nikad ne koriste ovaj termin, ali se ovaj termin udomaæio kao oznaka ove grupacije. Oni sami sebe nazivaju iskljuèivo muslimanima, a èesto ovaj temin prevode u svoje maternje jezike pa tako u engleskom sebe nazivaju submitters, odnosno na bosanskome pokorni. Ne postoje pouzdani podaci o njihovoj brojnosti. U SAD-u su organizirani u United Submitters International zajednicu koji je osnovao Rashad Khalifa. U Evropi su raštrkani, bez jasne krovne organizacije, mada se smatra da je jedan od glavnih njihovih predstavnika Veliki muftija od Marseja Soheib Bencheikh, koji pored kuranija uživa ugled i kod mozabita.

      Vjerovanje

      Vjeruju iskljuèivo u Kur'an, te odbaciju bilo kakve druge religiozne izvore ukljuèujuæi i hadise. Za njih je Kur'an potpun, detaljan i savršen. Sve što je potrebno za spasenje i život na ovom svijetu nalazi se u Kur'anu. Amerièke kuranije vjeruju i u kur'ansko èudo izraženo u broju 19, dok evropske kuranije uglavnom ne vjeruju u posebnost broja 19, te odbacuju poslanstvo Rashada Khalife. I jedni drugi
        drže da su ostali muslimani zalutali s pravog puta prihvaæajuæi hadise pored božje objave Kur'ana.


      Molitva

      Amerièki submitteri imaju pet dnevnih molitvi, dok u Evropi broj molitvi varira od tri do dvije dnevne molitve.




        p.s. ovo ja samo radi drugih forumasa cisto da se zna s kim "raspravljamo" 07.gif


      Ipak, osvrnucu se, samo na ovo: tvrdis Kur'anije su sekta. Sta onda za sebe kazes, koja se izgleda ne zove po vjeri, vec po svojoj pripadnosti mezhebu... sta mislis o sebi sta si ti? 14.gif Sta mislis sta ja mislim za tebe? 12.gif

      ___________________________________________________________________
      ciao

      04-14-2009 18:49 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
      goodGirl goodGirl is a Female
      rodjena


      Poruka: 848
      pokretac teme Thread Started by goodGirl

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Provler2:

        Amarillys je kraljica . 13.gif 11.gif


      Moze li bez offova?! 12.gif

      ___________________________________________________________________
      ciao

      04-15-2009 21:15 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
      goodGirl goodGirl is a Female
      rodjena


      Poruka: 848
      pokretac teme Thread Started by goodGirl

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Danas cu zatvoriti ovu temu. Ocigledno je niko ili ne razumije, ili tabuizira stvar, a ja nemam vremena za gluposti... Samo cu jos jedno reci, zakljucno - ako neko misli da je Allah patente podijelio na vjeru, vara se, i to kako! Selam.

      ___________________________________________________________________
      ciao

      04-21-2009 21:46 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
      Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
      rezimski novinar




      Poruka: 3241
      Location: Iza

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zasto arapski kad imamo nas 14.gif
      Navescu par razloga.
      -zato sto nemam krizu identiteta da bih ga trazio izvan okvira podnevlja u kome sam rodjen
      -zato sto hocu da znam gdje su mi grobovi najmilijih i da se zna gdje je moj
      -zato sto nikad ne bih ozenio rod pa ni onaj najdalji a da za njega znam
      -Zato sto mi je i jedna zena previse 35.gif

      P.S.
      Offovi u Kontejneru

      P.P.S. Pokretacu teme
      Svi clanovi imaju pravo na misljenje, pa i onda kad se ono kosi sa nasim i ma koliko nam se ono nesvidjalo
      25.gif

      ___________________________________________________________________
      Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 04-26-2009 u 18:52.

      04-26-2009 18:45 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



        Razlike izmedju Shiita i Sunnita su JAKO MALE bez obzira na Idiotske ratove i krvoprolica tokom godina i godina


        postoji samo "Strozije" ili "Blaze" praktikovanje islama negdje se recimo zene "zamotavaju" totalno ngdje malo blaze a negdje nikako kao ovdje

        Isto kao i obicaji i "pravila" u porodici negdje je malo strozije i "Glavu familije" mora se pitati za sve a negdje malo blaze a negdje je Anarhija

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane metallica dana 04-26-2009 u 18:55.

          04-26-2009 18:55 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          goodGirl goodGirl is a Female
          rodjena


          Poruka: 848
          pokretac teme Thread Started by goodGirl

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ozbiljna sam, i ozbiljno smatram da ste smjesni. 14.gif 12.gif Senade, pricekaj malo s metlom, hoces li? 23.gif

          ___________________________________________________________________
          ciao

          05-07-2009 14:54 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
          goodGirl goodGirl is a Female
          rodjena


          Poruka: 848
          pokretac teme Thread Started by goodGirl

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja sam rekla zatvaram... Jeste mislili salila sam se. 12.gif 01.gif
          Ili da cu trpiti to sto se vec svako osjetio prozvanim da raspravlja i pametuje? E pa nece ovdje!

          ___________________________________________________________________
          ciao

          05-12-2009 14:49 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11491
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Tema zakljucana na zahtjev autora.

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          05-12-2009 15:17 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Thread is closed
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com