Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
orion orion is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1113
Location: mobilna

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TUTI:

    u mene ima jedan drugi problem 04.gif 04.gif 04.gif zeljeza imam previse i granicu normale je presao 04.gif 04.gif 04.gif a i to nije dobro kaze doktorica 28.gif

    pa sta raditi 23.gif


cu sta, daj malo meni i svi rahat 01.gif

___________________________________________________________________

    02-12-2009 20:13 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
    TUTI
    Mister foruma 2008

    Poruka: 5888

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif eto me u martu pa cemo podijeliti Orion 33.gif

    02-13-2009 09:42 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    meni fali i zeljeza i kalcija...i sta cu sad 13.gif
    ja cu trazit da mi daju drugi hemijski spoj...ovaj ne fercera 19.gif

    anw...meni za zeljezo rekla da jedem sto vise djige-mige i paprika...ja to dvoje ne da jedem nego zderem...ljubitelj mesa inace nisam a ni masne hrane...sto se tice kalcija dovoljno je reci da laktozu ne podnosim pa samim tim ni mlijecne proizvode...pojedem onaj monte 02.gif
    a pila sam one ampule zeljeza...svako jutro 2....

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      02-13-2009 12:10 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

        meni fali i zeljeza i kalcija...i sta cu sad 13.gif
        ja cu trazit da mi daju drugi hemijski spoj...ovaj ne fercera 19.gif

        anw...meni za zeljezo rekla da jedem sto vise djige-mige i paprika...ja to dvoje ne da jedem nego zderem...ljubitelj mesa inace nisam a ni masne hrane...sto se tice kalcija dovoljno je reci da laktozu ne podnosim pa samim tim ni mlijecne proizvode...pojedem onaj monte 02.gif
        a pila sam one ampule zeljeza...svako jutro 2....


      nidje veze 01.gif 10.gif


      za zeljezo jedi cveklu,blitvu,borovnice,kupine valjda nesto od toga volis 14.gif a ima vise zeljeza i zdravije je 10 puta od jetre/dzigerice 10.gif

      a sto se tice kalcija mozes da jedes i sladoled ako ti grlo podnosi 10.gif a ako ne volis sladoled onda mozes da jedes JAJA SA LJUSKAMA ZAJEDNO 19.gif 19.gif sami kalcij

      ljuske se inace daju dobrim kokama da budu jos bolje 23.gif 13.gif 35.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane metallica dana 02-13-2009 u 12:17.

        02-13-2009 12:17 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        dadana dadana is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1123
        Location: Helvetia

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja sam bila konstantno jedno vrijeme malokrvna i nisu mi pomogle nikakve tablete koje sam uzimala i onda mi doktorica prepise onu jednu ampulu zeljeza (visoka koncentracija zeljeza u tecnom stanju) dobiva se direkt u venu, kroz infuziju i evo da kucnem fala bogu od tada sve u redu. primila sam je u augustu poslje ferija i odma sutradan se osjetila velika razlika, nema vise malaksalosti ni bljedila ni umora. sad samo moram odrzavati uzimajuci redovno meso i cveklu, borovnicu, a inace se kroz ishranu ako je vrijednost zeljeza dobro pala nemoze puno popraviti krvna slika, samo odrzavati.

        ___________________________________________________________________

          Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

        02-13-2009 12:19 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        manja zeljeza je puno bolji od viska i to ne treba forsirati po malo popravljas hranom i on dodje sebi


        slicno kao i pritisak na valja ni nizak ni visok ali je visok puno opasniji a ni jedan se ne moze izlijeciti za sva vremena nego samo drzati pod kontrolom

        ___________________________________________________________________

          02-13-2009 12:24 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          refleksija refleksija is a Female
          moforaja




          Poruka: 3364
          Location: dark side

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          cveklu ne mogu nacrtanu, borovnica moze, kupine isto...a gdje cu ih sad nac 35.gif

          sladoled je rijesenje...volem sladoled hahahahah

          ma moram ja ponovo krv vadit da vidim ima li promjena...ja uopste ne izgledam kao anemicna osoba...bas naprotiv....i bas sam se iznenadila kad su mi rekli da sam anemicna...rekli su mi i voca da jedem a meni voce glavni izvor ishrane...ma sve je to moj metalac do tih hemijskih spojeva...i jaja sigurno 35.gif

          ___________________________________________________________________


            Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

            02-14-2009 09:46 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od refleksija:

              cveklu ne mogu nacrtanu, borovnica moze, kupine isto...a gdje cu ih sad nac 35.gif

              sladoled je rijesenje...volem sladoled hahahahah

              ma moram ja ponovo krv vadit da vidim ima li promjena...ja uopste ne izgledam kao anemicna osoba...bas naprotiv....i bas sam se iznenadila kad su mi rekli da sam anemicna...rekli su mi i voca da jedem a meni voce glavni izvor ishrane...ma sve je to moj metalac do tih hemijskih spojeva...i jaja sigurno 35.gif



            kupine i borovnice nadje u Mercatoru ili sl trgovonama nema veze sto su smrznute zeljezo ne bjezi 04.gif


            najvise su krivi hemijski spojevi i Jaja poglavito 19.gif 19.gif 10.gif

            ___________________________________________________________________

              02-14-2009 12:11 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com