Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Sta spremate za Iftar? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Baltazar Baltazar is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1255

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od adis b:

    po vama ispade covjek posti da bi se mogao nazderati kada iftari...

05.gif 10.gif

___________________________________________________________________
Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

09-14-2007 17:01 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
bosnjak
SexNepoznat

Poruka: 224

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jos 2 sata i 40 minuta 11.gif

09-14-2007 17:10 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
Losa cura
SexNepoznat



Poruka: 977

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zacinjenu supu od misirace : zacini su od svega pomalo, po ukusu, a najvise chilli i bibera i limunovog soka, misiracu pirirati... sa suhim gloginjama, koje se ne moraju jesti usput, samo daju interesantnu notu jesenskim supama. Nakon toga riba, i za desert smokve sa cokoladnim prelijevom! 10.gif Bujrum! 02.gif

___________________________________________________________________

      VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

09-14-2007 18:38 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
Baltazar Baltazar is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1255

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od bosnjak:

    jos 2 sata i 40 minuta 11.gif

Jesi to ogladnio pa nemeres iscekat 21.gif

___________________________________________________________________
Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

09-14-2007 19:00 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
bosnjak
SexNepoznat

Poruka: 224

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jedine i pijte fino-za ono sto ste uradili

jedite i nasladjujte se


(Quran)


Prodje iftar,pravo sam se najeao,ako se ne udebljam ovog mjeseca onda neznam 11.gif

09-14-2007 20:01 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od adis b:

    sto covjek posti...

    kako kazu "sit gladnom ne vjeruje"
    post je jedan od nacina da se ocisti dusa i da se osjeti kako je onima sto nemaju, da probudi (ili da pomogne odrzati) merhamet u ljudima pa da pomognemo onima sto nemaju

    a cini mi se na ovoj temi se takmice ciji ce sto biti bogatiji sa hranom kada bude vrijeme iftara
    pomislite li onda kada vidite svu tu hranu "koliko ovdje hrane na stolu, raznolike, svega i svasta a neko mozda nema ni snitu hljeba da iftari"
    bas se fino suosjeca sa neimastinom 21.gif
10.gif 10.gif 10.gif 10.gif Svaka chast.

09-14-2007 20:34 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

    koru hljeba i casu vode 29.gif

    ne kuzim tu toliku brigu za sirotinjom na temi gdje ljudi koji iftare razmjenjuju ideje ili jednostavno pomzau drugima da im "sine lampice" i dobiju neku novu ideju za neki od slijedecih iftara...isto tako mozes doci na topic "sta je danas rucku..." pa napadati ljudi sto pripremaju ruckove jer negdje neko umire od gladi 28.gif

    elem, otvori topic o zekatu mozes postaviti i kalkulator pa racunati koliko ko treba podijeliti sitorinji i dati od svog imetka 29.gif (ako ti treba link za kalukulator, tu sam) ...a te lekcije drzi na nekom drugom topicu 35.gif 11.gif ovdje se pise o iftarskoj sofri 10.gif

    sinoc kod mene puna sofra, imala goste, moje drage sarajlije (poste ljudi za razliku od mostaraca 19.gif ) 11.gif

    hurme i limunada
    topa (to su me sarajlije naucile 17.gif ) 21.gif
    begova corba
    telece snicle u saftu
    pire krompir
    prasa na kineski nacin (s netta skinula recept 17.gif)
    riza s curry-jem
    zeljanica
    i na kraju zasladili
    panna cotta i cupavci

    iftar skoru u 8h moze se nakuhati ihihi...

    zao mi je sto ne uslikah sofru, pa da i sliku stavim 04.gif 04.gif
21.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Provler2 dana 09-14-2007 u 20:36.

09-14-2007 20:35 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
bosnjak
SexNepoznat

Poruka: 224

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

01.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane bosnjak dana 09-14-2007 u 20:56.

09-14-2007 20:54 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
Losa cura
SexNepoznat



Poruka: 977

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bosnjak 10.gif 01.gif
"Jedite i pijte... samo ne pretjerujte, jer Allah ne voli one koji pretjeruju" 10.gif 02.gif

___________________________________________________________________

      VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

09-14-2007 22:36 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
bosnjak
SexNepoznat

Poruka: 224

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

za iftar neznam jos sta ce se praviti,za sehur sam jeo cufteta i pizzu,to me jos drzi 01.gif

09-15-2007 12:16 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo ja nasla neki recept za ramazanske somune (ja neku vece stavila topu, ko da ih iznenadim, kazu oni dje su ti ba 19.gif somuni...sta ce topa bez somuna 21.gif ) evo cu veceras ove zamutiti, pa da vidim sta ce ispasti...tjesta mi ne idu od ruke 11.gif


"...U vrijeme Ramazana sarajevske mahale, ali i naselja zamirišu zamamnim mirisima svježe peèenih somuna iz brojnih pekara. Svako ima svoj recept i svi su barem malo razlièiti, a onda krenete u potragu za najboljiim, za savršenim.
I da vam žele odati tajnu, teško je jer u pekarama spremaju velike kolièine koje je teško prilagoditi domaæoj varijanti. Ovaj recept smo dobili od hanume koju smo svi zvali bula hanuma, muž joj je bio Albanac i imao je pekaru. Vjerujte na rijeè, odlièni su…

Bosanski somuni
500 g brašna
20 g svježeg kvasca
200 ml kiselog mlijeka
50 ml tople vode
1 žlièica soli
kockica šeæera




Priprema
Kvasac namrviti u toploj vodi, dodati kockicu šeæera i ostaviti da se upjeni.
Brašno prosijati u dublju posudu za mješanje, dodati so.
Napraviti udubljenje u sredini brašna, dodati nadošli kvasac, pokriti brašnom i uz ruèno mješanje postepeno dodati kiselo mlijeko. Napraviti tijesto rjeðe nago za hljeb, pokriti èistom krpom i ostaviti na toplom da nadolazi pola sata.
Nadošlo tijesto podjeliti na osam loptica, koje treba još malo doraditi na pobrašnjenoj radnoj površini. Loptice spljoštiti na velièinu somuna (krug promjera oko 14-15 centimetara) i ostaviti još 10-tak minuta.
Na rešetku u peænici staviti alu foliju. Zagrijati peænicu na 220 stepeni i peæi somune po 20 minuta."


a ja cu veceras praviti, topu da zamacem ove somune, riblju corbu, punjene patlidjane (neki turski recept) i malo pilecih fileta sa sezamom...veceras sam skromna 04.gif a i samo nas je dvoje 11.gif

09-15-2007 16:02 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sad mi pade na um da bi nam mozda Djelmas moga pomoci oko ovih somuna. Djelmas daj recept sevap ti je 11.gif

09-15-2007 16:05 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
Losa cura
SexNepoznat



Poruka: 977

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala na receptu Amaryllis! 10.gif 01.gif Ja veceras nista ne planiram, samo salatu, imam jos jedan avokado ubacicu i njega i kruh imam jos, pravila sam ga juce, od kukurznog brasna. 10.gif Kad sam sama, sta mogu! 12.gif

___________________________________________________________________

      VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

09-15-2007 17:10 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
pleska pleska is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1247
Location: u podrumu nisam vise...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Losa cura:

    Hvala na receptu Amaryllis! 10.gif 01.gif Ja veceras nista ne planiram, samo salatu, imam jos jedan avokado ubacicu i njega i kruh imam jos, pravila sam ga juce, od kukurznog brasna. 10.gif
      Kad sam sama, sta mogu
    ! 12.gif
de ..de.. samo ti 21.gif a vidi koliko nas je 07.gif

___________________________________________________________________
|^^^^^^^^^^^^^|____
|taxista sam majko ja | '|";\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
"(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

    i
      jerbo je plaho koristan 07.gif

      09-15-2007 17:27 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
      Losa cura
      SexNepoznat



      Poruka: 977

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Neka bolan pleska, znam da sam ovdje sama, sto me trzas sa tim! 12.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________

          VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

      09-15-2007 18:11 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
      pleska pleska is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1247
      Location: u podrumu nisam vise...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Losa cura:

        Neka bolan pleska, znam da sam ovdje sama, sto me trzas sa tim! 12.gif 21.gif
      aaaaaa ne trzam te bona 33.gif

      ___________________________________________________________________
      |^^^^^^^^^^^^^|____
      |taxista sam majko ja | '|";\,___.
      |_..._....._____===|=_|__|...,]|
      "(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

        i
          jerbo je plaho koristan 07.gif

          09-15-2007 18:59 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
          Ceznja Ceznja is a Female
          moforaja




          Poruka: 3970
          Location: Bogu iza noga

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sta ces ti , pleska, iftariti?

          ___________________________________________________________________
          "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

          09-15-2007 19:05 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
          pleska pleska is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1247
          Location: u podrumu nisam vise...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Ceznja:

            Sta ces ti , pleska, iftariti?
          evo pravim sutliju ima neke teletine salata i el hamdulillah 01.gif

          ___________________________________________________________________
          |^^^^^^^^^^^^^|____
          |taxista sam majko ja | '|";\,___.
          |_..._....._____===|=_|__|...,]|
          "(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

            i
              jerbo je plaho koristan 07.gif

              09-15-2007 19:10 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
              Ceznja Ceznja is a Female
              moforaja




              Poruka: 3970
              Location: Bogu iza noga

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Aferim 10.gif

              ___________________________________________________________________
              "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

              09-15-2007 19:11 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
              pleska pleska is a Male
              samo sto nisam




              Poruka: 1247
              Location: u podrumu nisam vise...

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Ceznja:

                Aferim 10.gif
              11.gif ... a sta je kod tebe?

              ___________________________________________________________________
              |^^^^^^^^^^^^^|____
              |taxista sam majko ja | '|";\,___.
              |_..._....._____===|=_|__|...,]|
              "(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

                i
                  jerbo je plaho koristan 07.gif

                  09-15-2007 19:15 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
                  Stranica (5): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com