Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Stephen Hawking tvrdi: Bog nije potreban za nastanak svemira » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (16): « prva ... « prethodna 10 11 12 [13] 14 15 16 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..evo za mene isto jednog od mitova ..kaze u Iranu da zena ne moze prisustovati nekom sportskom dogadjaju ,sad se evo godinu dana vodi proces protiv jedne Iranke koja ce biti osudjena na kaznu zatvora od goi religiji i ku re u vjeri dinau dana samo sto je pokusala da udje na odbojkasku utakmicu muski ekipa ..kazu da je zabranjeno ..gdje je tu uporistet u religiji da jedna zena ne moze prisustovati nekom sportskom dogadjaju gdje su ucesnici muskarci .a .Ok neki ce reci sheriajt ,medjutim sherijat je vjerski zakon koji je proziasho iz vjerski knjiga i za men je najsvetija knjiga vjerska ku ran iz te knjige trebali bi se i crpiti i zakoni a ne donositi zakoni na osnovu vjerskih mitova.

..po istom sherijatu onaj sheik obasipa gologlavu zenu parama

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 11-04-2014 u 19:50.

11-04-2014 17:54 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    evo otkrivena još jedna laž pustinjskih pastira...



      13.gif

      razumijem ja to da svi preko 45 godina starosti se polako pripremaju za onaj drugi svijet... nije lako odbacit Boga... i ne treba odbaciti, ali se može odbaciti zastarjela religija pustinjskih prevaranata 04.gif


    naivci progautaju sta im god nabacis
    more i meda a more i peksa a nekad i zela

    prvo Ibrahim nije arap, Ibrahim a.s. je iz iraka
    nadalje orginalni clanak kaze da su u iskopinama nasli ostatke deva koje datiraju 9700 B.C. u Pustinji koja granici Israel sa Jordanom, valjda je neko za 5000 godina dosao na ideju da ih domesticiraju
    prve domesticirane deve vode porijeklo bas iz Persije i Iraka
    Znaci Ibrahim je jahao deve

    pa i indijanci su jahali nepripitomljene konje osim ako ih nisu uvozili iz Engleske ili Lipicanere

    je li bilo štrapa

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    11-04-2014 19:07 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    04.gif pazi ovoga iz Kraševa

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane green dana 11-04-2014 u 21:25.

        11-04-2014 21:24 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto
        pokretac teme Thread Started by pravimostarac

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          04.gif pazi ovoga iz Kraševa




          13.gif 13.gif

          prima li samo muslimane ili mogu i "kafiri" 13.gif

          kako rekoh zabaci zelu ili medu ili palangar ko vovi aljo

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          11-04-2014 21:32 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Hm, zar može sema stat u onolišni ceker ? 02.gif




          -------------------

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          11-04-2014 21:32 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          pravimostarac
          SexNepoznat

          Poruka: 3132
          Location: Zaluto
          pokretac teme Thread Started by pravimostarac

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a ne pada im na pamet okanit se alkohola, kladionica, sapunica, ogovaranja, vratit se na pravi put
          nego ovom shejtanu davat lovu

          ___________________________________________________________________
          Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

          11-04-2014 21:36 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
          Ferrari Ferrari is a Male
          mister foruma '03, '04




          Poruka: 1841
          Location: Maranello

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Teorije evolucije i 'Velikog praska' su toène, a Bog nije 'maðionièar s èarobnim štapiæem', izjavio je papa Franjo i tim rijeèima stao na kraj pseudoteorijama o kreacionizmu i inteligentnom dizajnu koje je, smatraju mnogi, podupirao njegov prethodnik Benedikt XVI.


          Ne mogu da ovo ne komentarisem .
          Pa ako je tako cemu onda , Religija ?
          Mislim ili je Papa malo naciko po šavu pa ne zna sta prica?
          Ili smo mi ostali pukli pa ne kontamo sta hoce da kaze ?

          Mogu svasta razumjeti ali po meni Big Bang Teorija ,
          sama po sebi iskljucuje kreatora .... ili se varam ?

          ___________________________________________________________________
          Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

          11-04-2014 22:04 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Ferrari:

            Mogu svasta razumjeti ali po meni Big Bang Teorija ,
            sama po sebi iskljucuje kreatora .... ili se varam ?


          ne... ako postoji multisvemir, šta onda? 01.gif
          ako je eksplodirala samo jedna kapljica, a ostale uokolo su nezavisne, to bi znaèilo da je Bog izvan ovog našeg svemira.tako nekako reèe onaj najpoznatiji japanski fizièar... baš nedavno odgledah video na YTB, ne mogu da naðem link

          ___________________________________________________________________

            11-04-2014 22:39 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            Ferrari Ferrari is a Male
            mister foruma '03, '04




            Poruka: 1841
            Location: Maranello

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Po Religiji je Bog tvorac svega jeli ?
            Znaci da je on taj koji vedri i oblaci , samim tim on je trebo stvoriti
            sve te Universume ...
            I ako je on tako svemocan , onda mu se nije moglo tako nesto omaci ...
            Tvorac svega i svacega , pa da sam sebi zalupi vrata i ostane tamo negdje u nekom drugom Universumu ?
            Ko onda ima uticaj na nas , ko je onda taj rezervni bog ?


            Milsim ima tih teorija dosta , paralelni svjetovi , string teorija , Bijele rupe ...
            Po meni nije normalno da neka vjera propagira Big Bang teoriju ,
            Mogo je taj Kreator i nesto pametnije izmisliti , haj za mikro evoluciju ,
            to razumijem to ne mogu negirati jer je ocita .
            Ali BB teorija je po meni previse u kontrastu sa nasim poimanjem boga.

            ___________________________________________________________________
            Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

            11-04-2014 22:58 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7086
            Location: BiH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            sve su prilike da smo u nekom vinogradu... a pri tom je naš svemir samo jedna jedina boba grožða 10.gif
            gdje je grozd, gdje je èokot... a gdje je tek cijeli vinograd? 01.gif

            ova fotografija je jeziva, podsjeæa me na vrtlog iz umivaonika, kad ujutro perem zube...
            gdje li on vodi? do neke druge bobe ili do nekog drugog vinograda?

              ___________________________________________________________________

                11-04-2014 23:31 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                semirizsvemira semirizsvemira is a Male
                raja


                Poruka: 1860

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Ferrari:

                  Teorije evolucije i 'Velikog praska' su toène, a Bog nije 'maðionièar s èarobnim štapiæem', izjavio je papa Franjo i tim rijeèima stao na kraj pseudoteorijama o kreacionizmu i inteligentnom dizajnu koje je, smatraju mnogi, podupirao njegov prethodnik Benedikt XVI.


                  Ne mogu da ovo ne komentarisem .
                  Pa ako je tako cemu onda , Religija ?
                  Mislim ili je Papa malo naciko po šavu pa ne zna sta prica?
                  Ili smo mi ostali pukli pa ne kontamo sta hoce da kaze ?

                  Mogu svasta razumjeti ali po meni Big Bang Teorija ,
                  sama po sebi iskljucuje kreatora .... ili se varam ?

                E jesi naso genija da citiras 13.gif
                Jesi li ikad citao Kuran ? Ako nisi citaj jer su se najveci genijalci sastali da mu nadju mahanu i gle cuda , nisu je nasli . Sta mislis zasto . Procitaj sta je ebu Hanife ispricao ateistima kad su ga ovi cekali da se suprostavi sa misljenjima 10.gif

                ___________________________________________________________________
                "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
                (Johann Wolfgang Goethe)

                11-05-2014 00:02 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17887
                Location: na prinudnom radu :)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Ferrari:

                  Teorije evolucije i 'Velikog praska' su toène, a Bog nije 'maðionièar s èarobnim štapiæem', izjavio je papa Franjo i tim rijeèima stao na kraj pseudoteorijama o kreacionizmu i inteligentnom dizajnu koje je, smatraju mnogi, podupirao njegov prethodnik Benedikt XVI.


                  Ne mogu da ovo ne komentarisem .
                  Pa ako je tako cemu onda , Religija ?
                  Mislim ili je Papa malo naciko po šavu pa ne zna sta prica?
                  Ili smo mi ostali pukli pa ne kontamo sta hoce da kaze ?

                  Mogu svasta razumjeti ali po meni Big Bang Teorija ,
                  sama po sebi iskljucuje kreatora .... ili se varam ?


                varas se. papina izjava je potpuno tacna, ja dijelim njegovo misljenje.

                ne znam zasto mislis da big bang sam po sebi iskljucuje kreatora?
                kako se dogodio big bang? slucajno? tesko tesko vrlo tesko ....

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                11-05-2014 00:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                pravimostarac
                SexNepoznat

                Poruka: 3132
                Location: Zaluto
                pokretac teme Thread Started by pravimostarac

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Kur'an 65:12

                Allah je sedam nebesa i isto toliko zemalja stvorio; Njegovo nareðenje na sve se njih odnosi, a nek znate da Allah ima moæ nad svim i da Allah znanjem Svojim sve obuhvaæa!

                napomena

                Ovaj Universum u kojem živimo ma koliko da je velik i ogroman je samo dio prvog neba
                pa ti sad gledaj

                ___________________________________________________________________
                Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

                11-05-2014 00:28 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
                vjetar vjetar is a Male
                moforaja


                Poruka: 13977
                Location: dk

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ..ne kaze se dzaba ..bila sam na sedmom nebu

                ___________________________________________________________________
                laku vam noc pijuni

                spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                11-05-2014 00:35 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                vjetar vjetar is a Male
                moforaja


                Poruka: 13977
                Location: dk

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ..ono sto religiske knjige kazu o bogu da je dovoljno da bog kaze budi i to je dovoljno da se neko rodi ili da se nekome oduzme zivot ili da se nekome produzi zivot ili da bude tako kao sto je on naredio pa t..kad nekad vidimo neku nesrecu i kaze se nije ogreban izasho iz auta ,da je mish bio u njemu sigruno da bi pogino ,pad aviona sa 10 000 metara i neko ostane ziv ,steljanje ljudi i opet neko prezivi ..jeli nas bog opominje sa takvim slucajevima u njegovo postojanje ,sigurno da jeste ,pa je tako sasvim normalno da je naredjen i veliki prasak i da nije izazvan tek tako..

                ___________________________________________________________________
                laku vam noc pijuni

                spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                11-05-2014 00:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                semirizsvemira semirizsvemira is a Male
                raja


                Poruka: 1860

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od vjetar:

                  ..Mitove i Hadise ja odbacujem pored tog sto vjerjem ,jer to su za mene epske junacke pjesme

                  ..teko da se nesto moze desiti revolucionarno pa da se ja uvjerim ili ubjedim u nepostojanje Boga ,ja vjerujem da postoji i tesko me od toga odvratiti i ne mislim da ce vrijeme doci da ja mogu promjenuti tu misao .medjutim lakse covjeka ubjediti u vjeru vec sto ga je iz vjere istjerati
                Ti si meni samo takva zvjezda nad zvjezdama. Prvo negira hadise , znaci Poslanik je sve slagao sto je rekao ( kako moze neko ko za sebe kaze da je musleman da ovo nesto prolupa nikad mi nece biti jasno a Allah u Kuranu na vise mjesta kaze slijedite Mene i slijedite Poslanika s.a.w.s. )A onda se koleba da li je Allah dz.sh u pravu ili nije . Pa na kraju ipak konstatira da ce ga biti tesko ubjediti u nepostojanje Boga / Allaha . Bolan ne bio i ti i ostali , jesi li musliman MORAS u svakom trenutku svog kratkog ,prolaznog zivota punog iskusenja i zadataka biti spreman i reci Allah je najveci i On postoji . Tacka . I stajati cvrsto iza toga kao i stajati iza stava da je Muhammed s.a.w.s. nas Poslanik i da smo mi njegov umet . I cijeniti i slijediti ono sto je on rekao kroz Poslanikov Sunnet . Ko to ne radi nema od njega muslimana ma klanjo on svaki dan terawiju 19.gif ili 50 namaza ko sto je Allah dz.sh dao u duznost Muhammedovom umetu . Evo nek mi vjetar objasni sto mi klanjamo pet namaza a u Kuranu su naredjena samo dva ?Cekkkaaaaammmmmmmmm

                ___________________________________________________________________
                "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
                (Johann Wolfgang Goethe)

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane semirizsvemira dana 11-05-2014 u 14:18.

                11-05-2014 14:05 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
                vjetar vjetar is a Male
                moforaja


                Poruka: 13977
                Location: dk

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ..slushaj sema ja donosim tekbir allahuekber i kazem da je Allah najveci to je meni dovoljno i sa onim sto stoji u kur anu ja to slijedim ..Hadise su pisali ljudi i nisu od boga ,ili sto kazu neki teoreticari naisle daske niz rjeku i on napravio camac da dodje na drugu obalu ,ja u te rijec i te bajke nevjerujem ,svka rjec u kur anu je od Allaha i napisana je onako kako je allah izreko i poucio poslanika a to sto se prenosi nekim drugim izvorima gdje pisano necijom rukom i necijom mishlju ili dopisivano i oduzimano od plemena do plemena ja tome ne poklanjam veliku paznju ..mogu posluziti predavacima u mektebima ili medresama na teravijama za neka pojasnjenja ..

                ___________________________________________________________________
                laku vam noc pijuni

                spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                11-05-2014 16:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                semirizsvemira semirizsvemira is a Male
                raja


                Poruka: 1860

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od vjetar:

                  ..slushaj sema ja donosim tekbir allahuekber i kazem da je Allah najveci to je meni dovoljno i sa onim sto stoji u kur anu ja to slijedim ..Hadise su pisali ljudi i nisu od boga ,ili sto kazu neki teoreticari naisle daske niz rjeku i on napravio camac da dodje na drugu obalu ,ja u te rijec i te bajke nevjerujem ,svka rjec u kur anu je od Allaha i napisana je onako kako je allah izreko i poucio poslanika a to sto se prenosi nekim drugim izvorima gdje pisano necijom rukom i necijom mishlju ili dopisivano i oduzimano od plemena do plemena ja tome ne poklanjam veliku paznju ..mogu posluziti predavacima u mektebima ili medresama na teravijama za neka pojasnjenja ..
                Vidi buraz , moram opet biti blag prema tebi . Fino je tosto radis ali nedovoljno . Nisi glup ali ne koristis mozak i razum. Lijepo sam ti rekao pocni polahko citati o Sunnetu Poslanikovom . Sta je to kako to , sta su hadisi , ko ih je zapisivao i skupljao . U ovom tvom citiranom postu se nalazi masa gresaka .
                - Hadise su pisali ljudi tj sakupljali . To je tachno . A ko nam je prenio stvari bitne za upraznjvanaje Islama ? Kako znamo klanjati ? Kako se klanja dzenaza namaz? Kako se posti ? Sta kvari post? Ko nam je to prenio ? Ko nam je prenio o Sudnjem danu , o islamskom bontonu ( npr kako ulazimo u WC , kako izlazimo iz WC.a, kako pocinjemo jesti a kako zavrsavamo , kojom rukom jedemo , kako lijezemo , kako ustajemo , kako lijezemo sa zenama , o Dedzalu , Milion pitanja i milion odgovora. Kad pocnes citati potrazi sta je Allah dz.sh rekao o prvoj i drugoj generaciji , ashabima i taibinima
                - Nisi uopste shvatio poentu ebu Hanife i njegovog odgovora ateistima . On se fakticki poigrao sa njima da bi im na jedan komican , ateisticki nacin pojasnio kreatora . Naravno da se camas ne moze sam napraviti ali EBu Hanife je iskoristio ateisticko objasnjenje , dakle njihovo oruzje. Isto tako Ibrahim a.s. kad je polomio sve kipove i ostavio samo jednog i kad su ga mnogobosci pitali ko ih polomi a on isaretom na tog kipa sto ga je Ibrahim a.s. ostavio , da njega pitaju . I sta oni rekose?

                ___________________________________________________________________
                "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
                (Johann Wolfgang Goethe)

                11-05-2014 17:28 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
                vjetar vjetar is a Male
                moforaja


                Poruka: 13977
                Location: dk

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                .to sto si ti naveo ja znam i dalje mi od toga ne treba i ti hadisi su mi poznati ako to zoves hadisima to su elementarne stvari koje se uce u mektebu o kojima ti govorish ..

                ___________________________________________________________________
                laku vam noc pijuni

                spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                11-05-2014 19:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                pravimostarac
                SexNepoznat

                Poruka: 3132
                Location: Zaluto
                pokretac teme Thread Started by pravimostarac

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ako je svemir nastao iz nicega i bog nije potreban sta je potrebno i sta je onda iniciralo taj dogadjaj

                ___________________________________________________________________
                Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

                11-05-2014 22:00 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
                Stranica (16): « prva ... « prethodna 10 11 12 [13] 14 15 16 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com