Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (32): « prva ... « prethodna 9 10 11 [12] 13 14 15 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar
pokretac teme Thread Started by tvrancic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Den, prekrasna prièa i savjeti. 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    12-14-2009 08:52 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar
    pokretac teme Thread Started by tvrancic

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    MODERNA DJECA

    Neki je èovjek htio u svojoj djeci probuditi ljubav za glazbu i zato im je kupio piano. Kad se vratio kuæi, našao je djecu kako u èudu promatraju piano. "Kako æemo ga", pitali su, "prikljuèiti na struju?"

    ******************

    Neki je djeèak prvi put u životu bio na selu, daleko od velikog grada. Stajao je na ploèniku kad se neki stariji èovjek dovezao konjskom zapregom i otišao u duæan. Djeèak je u èudu gledao konja, životinju koju nikada nije vidio u svom životu. Kad se èovjek vratio iz duæana i spremao se odvesti, dijete mu reèe: "Hej, gospodine! Možda vas moram upozoriti da je upravo izgubio svoju naftu."

    *******************

    Djevojèica, u prodavnici voæa, s korom banane u ruci.
    "Što želiš, zlato?" upita trgovac.
    "Da mi napunite", bio je odgovor.

    ___________________________________________________________________

      12-14-2009 08:59 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      asataN asataN is a Female
      moforaja




      Poruka: 4110

      Uzvracene Usluge Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ime mu je bilo Fleming, bio je siromašan škotski seljak. Jednoga dana, dok je crnèio za preživljavanje porodice, èuo je iz obližnje moèvare povik u pomoæ. Odbacio je alat i požurio u moèvaru. Tamo je, zaglibljen do pasa u crnom blatu, prestrašeni djeèak vikao i borio se, da bi se izvukao iz moèvare. Seljak Fleming spasio je djeèaka od sigurne smrti.

      Sljedeæeg dana u seljakovo se dvorište dovezla raskošna koèija. Elegantno obuèeni plemiæ izašao je iz koèije i predstavio se kao otac djeèaka, kojega je seljak spasao.
      „Želim da Vam platim ”, rekao je plemiæ. „Spasli ste život mome sinu!”
      „Ne, ne mogu primiti novac za to što sam uradio”, rekao je škotski seljak i odbio ponudu.
      Tada je kroz vrata naišao seljakov sin.

      „Da li je to Vaš sin?” - upitao je plemiæ.
      „Da!” - ponosno je odgovorio seljak.
      „Napravimo dogovor” - predložio je plemiæ.
      „Dozvolite mi onda, da mu osiguram obrazovanje, kakvo ima i moj vlastiti sin.”
      „Ako je momak imalo slièan ocu, bez sumnje æe stasati u èovjeka, na koga æemo obojica biti ponosni.”
      Tako je i bilo. Sin seljaka Fleminga pohaðao je najbolje škole i za kratko vrijeme je završio medicinsku školu Sv. Marije u Londonu i postao je poznat u cijelom svijetu kao Sir Aleksander Fleming, pronalazaè penicilina.
      Nakon nekoliko godina plemiæev sin, koji je bio spasen iz moèvare, razbolio se od tuberkuloze.
      I šta ga je tada spaslo ? - Penicilin!
      A kako je bilo ime plemiæu? - Lord Randolf Èerèil.
      A ime njegovog sina? - Sir Vinston Èerèil.

      ___________________________________________________________________

        12-14-2009 20:44 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar
        pokretac teme Thread Started by tvrancic

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        DR. CHUNG SPAŠAVA ŽIVOT

        "Možete li mi preporuèiti dobrog lijeènika?"
        "Predlažem ti Dr.Chunga. On mi je spasio život."
        "Kako se to dogodilo?"
        "Ovako. Bolovao sam od ozbiljne bolesti i otišao sam dr.Chungu. Uzeo sam lijek kojeg mi je propisao i osjeæao sam se još gore. Zatim sam ponovno otišao dr.Chungu. Uzeo sam drugi lijek i mislio sam da æu umrijeti kako mi je loše bilo. zato sam naposlijetku otišao dr.Chungu - a on nije bio u ordinaciji."

        ***********

        Hvala Bogu da smo na izlet sa sobom poveli mazgu, jer, kad je jedan djeèak bio ranjen, upotrijebili smo mazgu da ga odnese lijeèniku."
        "A kako se ozlijedio?"
        "Udarila ga je mazga."

        ___________________________________________________________________

          12-15-2009 09:15 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5028
          Location: Umag - Mostar
          pokretac teme Thread Started by tvrancic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          LIJEÈNIK ZNA BOLJE OD TEBE

          Lijeènik se nagnuo nad beživotno tijelo u krevetu. Potom se uspravio i kazao: "Nažalost, moram vam reæi da je vaš muž prešao u bolji život, draga moja."
          Iz beživotnog tijela èuo se slabašan protestirajuæi glas: "Nije istina, ja sam još živ."
          "Zaveži!" reèe žena. "Lijeènik zna bolje od tebe."

          ___________________________________________________________________

            12-16-2009 10:17 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            asataN asataN is a Female
            moforaja




            Poruka: 4110

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            LOVCI NA SRECU


            Jednoga dana vidješe djeèaci nekog starca kako ide ulicom sa velikom korpom na ramenu, prepunom blistvaih zvijezda. Laganim zamahom ruke on bi s vremena na vrijeme zagrabio iz korpe i zavitlao kao da sije. Tada bi mnogo prekrasnih zvjezdica zalepršalo oko njega kao jato varnica.
            - Šta to radite? – upitaše djeèaci goreæi od znatiželje.
            - Sijem sreæu! – odgovori èovjek i mirno nastavi svoj posao dok su mu se meðu prstima caklili prekrasni dragulji iz kojih su djeèake gledale tople dugine boje.
            Osvojeni tom ljepotom mališani smjesta pojuriše da uhvate sreæu, ali uzalud.
            I oni najhitriji i najokretniji ostajali bi praznih ruku.
            - Uzalud je to što èinite – osvrnuo se tajanstveno starac. Tako je nikada neæete uloviti.
            - Zašto? – upitaše zaèuðeno djeèaci.
            Nasmiješivši se, starac im odgovori:
            - Tek kad se nauèite sijati radost i ljepotu oko sebe, biæete pozvani na žetvu sreæe.
            Onaj ko grabi sebi, nikada neæe uhvatiti sreæu.

            ___________________________________________________________________

              12-16-2009 17:45 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5028
              Location: Umag - Mostar
              pokretac teme Thread Started by tvrancic

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Prekrasno, pouèno 10.gif 33.gif

              ___________________________________________________________________

                12-16-2009 17:49 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17884
                Location: na prinudnom radu :)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                procito. razmislio. odlicno.

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                12-16-2009 20:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                tvrancic tvrancic is a Male
                moforaja




                Poruka: 5028
                Location: Umag - Mostar
                pokretac teme Thread Started by tvrancic

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                VJEROVATI MAGARCU

                Došao susjed Nasruddinu da posudi magarca. "Veæ sam ga posudio drugome", odgovori Nasruddin.
                U tom se trenutku životinja u štali oglsi njakanjem.
                "Ali èujem ga kako njaèe", reèe susjed.
                "A kome ti vjeruješ, magarcu ili meni?"

                ___________________________________________________________________

                  12-20-2009 13:57 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5028
                  Location: Umag - Mostar
                  pokretac teme Thread Started by tvrancic

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ZABLUDA BISKUPA WRIGHTA

                  Prije mnogo godina jedan biskup s istoène obale Sjedinjenih Amerièkih Država posjetio je malo privatno vjersko sveuèilište na zapadnoj obali. Bio je smješten u kuæi rektora sveuèilišta koji je bio napredan mladi profesor fizike i kemije.
                  Jednog dana je rektor pozvao na veèeru èlanove sveuèilišta kako bi se okoristili biskupovom mudrošæu i iskustvom. Nakon veèere razgovaralo se o svršetku svijeta, a biskup je tvrdio da svršetak ne može biti daleko. jedan od razloga, koje je za to naveo, bila je èinjenica da je u prirodi veæ sve otkriveno i sva moguæa iznašašæa su ostvarena.
                  rektor se, na pristojan naèin, nije s time složio. Po njegovom mišljenju, reèe, èovjeèanstvo je na pragu sjajnih novih otkriæa. Biskup je pozvao rektora neka spomene jedno. rektor je odgovorio da oèekuje da æe u iduæih 50 godina ljudi nauèiti letjeti.
                  Biskup se na to glasno nasmijao. "Glupost, draggi moj," uskliknuo je, "da je u Božjem naumu bilo da letimo, On bi nam dao krila. Let je rezerviran za ptice i andjele."
                  Biskup se zvao Wright. Imao je dva sina, Orvillea i Wilbura, koji su konstruirali prvi zrakoplov.

                  ___________________________________________________________________

                    12-21-2009 09:29 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    Pipi Duga Carapa
                    SexNepoznat



                    Poruka: 2170
                    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Interesantna prica koja me navodi na razmisljanje...
                    Je li biskup stvarno bio u pravu?
                    Leti li covjek time sto je napravio avion, pa u njemu komforno sjedi i promatra Zemlju iz vazduha?
                    Kakav napor covjek ulaze prilikom tog leta?
                    Osjeca li let, kao sto ga ptice osjecaju?
                    Ili, radi li se o varci, iluziji?

                    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 12-21-2009 u 10:06.

                    12-21-2009 10:05 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                    tvrancic tvrancic is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 5028
                    Location: Umag - Mostar
                    pokretac teme Thread Started by tvrancic

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Mislim da leti. Neko (ptice) koriste instikt, èovjek koristi mozak (konstrukcija pomagala - aviona). Niti orao dok lebdi visoko ne koristi krila, nego koristi tople zraène struje koje ga dižu i drže u zraku, zar ne?

                    ___________________________________________________________________

                      12-21-2009 12:04 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                      Pipi Duga Carapa
                      SexNepoznat



                      Poruka: 2170
                      Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Prije nekih 20 godina sam se bavila jedrilicarstvom, letenjem najblizem pticijem letu, ako se tako moze reci, jer nema motora.
                      Nisam imala utisak da letim, vec da lebdim, bez obzira sto sam ja bila ta koja je upravljala komandama aparata...
                      Ova prica me navela na razmisljanje o osjecaju prilikom upravljanja avionom, tehnikom, koncentracijom, nema u tome nista spontano, kao sto je spontan pticji let...
                      Meni to djeluje kao iluzija, hocemo da dokazemo da smo jaci od prirode...

                      12-21-2009 12:11 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                      cheri cheri is a Female
                      moder u peMziji




                      Poruka: 3810
                      Location: Svizzera

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      U nama postoji golema snaga,
                      samo mi to èesto zaboravljamo.
                      Prièa „Zaleðeno jezero“ :

                      Dva su se mala prijatelja klizala na zaleðenom jezeru. Bio je oblaèan i hladan dan.
                      Led je iznenada popustio i jedan od njih je propao u vodu. Voda nije bila duboka, ali led se poèeo stezati.
                      Drugi djeèak je otrèao na obalu, dohvatio kamen i pojurio do unesreæenoga. Svom je snagom razbijao led, i uhvativši prijatelja za ruku, izvukao ga iz vode.
                      Kad su stigli vatrogasci zaèuðeno su pitali: - Kako si uspio samo kamenom i svojim slabim rukama razbiti toliki led?
                      Djeèak nije znao odgovoriti.
                      Jedan starac polako reèe: - Ja znam kako je uspio!
                      NIJE BILO NIKOGA DA MU KAŽE DA JE TO NEMOGUÆE!!

                      12-21-2009 12:21 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                      tvrancic tvrancic is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 5028
                      Location: Umag - Mostar
                      pokretac teme Thread Started by tvrancic

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      SVEÆENIK UVIJEK ZNA

                      Bio je župnikov rodjendan, a djeca su došla da mu èestitaju i predaju darove.
                      Veleèasni je uzeo zamotani paket od male mary i rekao: "Ah, vidim da si mi donijela knjigu." (Maryn otac radio je u gradskoj knjižari.)
                      "Da. Kako ste pogodili?"
                      "Veleèasni uvijek zna."
                      "A ti, Tommy, ti si mi donio džemper", reèe župnik primajuæi od Tommyja poklon. (Tommyjev je otac bio prodavaè odjeæe.) "Toèno. Kako znate?"
                      "Ah! Veleèasni uvijek zna."
                      I tako je to išlo dalje sve dok župnik nije uzeo Bobbyjevu kutiju. Papir, u koji je kutija bila umotana, bio je vlažan. (Bobbyjev otac je prodavao vino i alkoholna piæa.) "Vidim da si mi donio bocu viskija, a nešto ga se i razlilo!"
                      "Krivo", reèe Bobby.
                      "Dobro, onda bocu ruma."
                      "Opet krivo."
                      Župnikovi prsti su bili vlažni. jedan je prst stavio u usta, ali nije mogao odgonetnuti što je.
                      "Da nije džin?"
                      "Nije", odgovori Bobby. "Donio sam vam psiæa."

                      ___________________________________________________________________

                        12-22-2009 09:09 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                        gandalf gandalf is a Male
                        Mo-Starac




                        Poruka: 4676
                        Location: NEBUCHADNEZZAR

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od Pipi Duga Carapa:

                          Interesantna prica koja me navodi na razmisljanje...
                          Je li biskup stvarno bio u pravu?
                          Leti li covjek time sto je napravio avion, pa u njemu komforno sjedi i promatra Zemlju iz vazduha?
                          Kakav napor covjek ulaze prilikom tog leta?
                          Osjeca li let, kao sto ga ptice osjecaju?
                          Ili, radi li se o varci, iluziji?


                        Da li ova riba leti? 18.gif

                        ___________________________________________________________________
                        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
                        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

                        12-22-2009 10:04 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
                        Pipi Duga Carapa
                        SexNepoznat



                        Poruka: 2170
                        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Neces mi vjerovati, sinoc bas citam o ribi u vazduhu. 04.gif
                        Prica je o tome trebaju li mistici pricati ono sto vide, ono sto osjecaju, kad ih i tako niko ne razumije.
                        Primjer koji Osho uzma je sljedeci:
                        Zamisli majmuna koji vidi da dolazi potop, pa odluci spasiti ribu.
                        Izvadi ju iz vode, odnese visoko na stablo, misleci da ju spasava, a ona pri tome ugine.
                        Poenta je : ostavi svakoga u njegovoj prirodnoj sredini, tamo gdje se osjeca sretan.

                        Sto se ribe sa slike tice, ne mislim da leti, mislim da lebdi, da prvi i zadnji put vidi zivot iz druge perspektive.

                        Ne zelim biti gruba i negativna, samo je to ono sto ova slika u meni evocira.

                        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 12-22-2009 u 10:09.

                        12-22-2009 10:09 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                        gandalf gandalf is a Male
                        Mo-Starac




                        Poruka: 4676
                        Location: NEBUCHADNEZZAR

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        A jeste se svezali Osho-a 29.gif

                        ___________________________________________________________________
                        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
                        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

                        12-22-2009 10:12 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
                        tvrancic tvrancic is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 5028
                        Location: Umag - Mostar
                        pokretac teme Thread Started by tvrancic

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od gandalf:

                          A jeste se svezali Osho-a 29.gif

                        Šta mu fali? 07.gif

                        ___________________________________________________________________

                          12-22-2009 10:13 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                          Pipi Duga Carapa
                          SexNepoznat



                          Poruka: 2170
                          Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od gandalf:

                            A jeste se svezali Osho-a 29.gif

                          Mene on recimo inspirise, volim ga citati, cak i kad smatram da je otisao u ekstrem.
                          Mislim da je upravo to nejgova velicina.
                          Trenutno mi vise prija od filozofa zapadne hemisfere.

                          12-22-2009 10:15 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                          Stranica (32): « prva ... « prethodna 9 10 11 [12] 13 14 15 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                          Postavi novu temu Odgovori
                          Go to:
                          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com