Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

obogatiti ?? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imam i tu rjesenje "komsinice" Mamba... Bogat muskarac ili zena je koji imaju dobre i vijerne prijatelje, zlatnu djecu, rahatluk, dobro zdravlje, da su cijenjeni kao posteni i od rijeci, da imaju respekt od svojuh najblizih i prijatelja, da su sretni u dusi i mirno spavaju svaku noc.... To su bogati ljudi Mamba...
"Nije sreca para puna vreca , to znaju oni sto je imaju...." Dino Merlin

"Ja legoh bismillah , ako ne ustanem - jalah a ako ustanem ehamdulillah...."
Carpe diem...svaki je dan nova nafaka prijatelji....Treba ziviti dan za danom. Trcati za parama ?? To je prokletstvo...
Kad je beg umro, amanet mu je bio da kad ga budu nosili iz kuce na tabutu , da mu izbace ruke van tabuta da vide sta je odnio.. Kakav je covjek bio vidi se kad umre... Koliko je bilo ljudi na dzenazi Siska, Grete-Habibe...? Jesu li oni bili bogati ??? Jesu..u dusi.
Ne trcite za parama, ni ti Mamba, jedan je zivot.
Vas Dr Phil...Ricina

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

07-20-2006 20:14 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
habiba75 habiba75 is a Female
raja




Poruka: 2341
Location: lebdim

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif Ricina 33.gif

___________________________________________________________________
JESAM LI VAM GOVORILA!?

07-20-2006 20:28 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jasta i ja kazem kakav merak procitat ovako nesto 33.gif 10.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      07-20-2006 20:34 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      Zadavalica Zadavalica is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 1632
      Location: s dna kace

      RE: obogatiti ?? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Ricina:

        Imam i tu rjesenje "komsinice" Mamba... Bogat muskarac ili zena je koji imaju dobre i vijerne prijatelje, zlatnu djecu, rahatluk, dobro zdravlje, da su cijenjeni kao posteni i od rijeci, da imaju respekt od svojuh najblizih i prijatelja, da su sretni u dusi i mirno spavaju svaku noc.... To su bogati ljudi Mamba...
        "Nije sreca para puna vreca , to znaju oni sto je imaju...." Dino Merlin

        "Ja legoh bismillah , ako ne ustanem - jalah a ako ustanem ehamdulillah...."
        Carpe diem...svaki je dan nova nafaka prijatelji....Treba ziviti dan za danom. Trcati za parama ?? To je prokletstvo...
        Kad je beg umro, amanet mu je bio da kad ga budu nosili iz kuce na tabutu , da mu izbace ruke van tabuta da vide sta je odnio.. Kakav je covjek bio vidi se kad umre... Koliko je bilo ljudi na dzenazi Siska, Grete-Habibe...? Jesu li oni bili bogati ??? Jesu..u dusi.
        Ne trcite za parama, ni ti Mamba, jedan je zivot.
        Vas Dr Phil...Ricina


      10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

      07-20-2006 21:24 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
      Black_Mamba Black_Mamba is a Female
      rodjena




      Poruka: 1055

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ma nebi ja komsija da trcim za parama, ja bi nekakavu dobru formulu da pronadjem pa da pare same pocnu da trche meni.Vazda malo djavo ih neodnio 23.gif Nego vidis ovako ja kontam, tcho ti ne trcho za parama moras ih imati. Ako nista radi djece. Evo ja neki dan gledam neke slike, i nadjem jednu a na njoj nekakav momcic ko holivudski glumac. 01.gif Pitam ja malu moju jeko ovo, vidi ga sto se napuco........kae ona pa to ti je bona Ricin'as son. 30.gif Ma glumac je malo rech, a tek na njemu garderobe, sve neke marke. Te opasac neakav treba mu oruzani list za njega......ma idi jadan.I kontam ja mora Ricina dobro para imat kad je malog vako napuco.E sad na stranu filozofija o bogatosti duse ali i ovo je faktum. Okle para frajeru a? 19.gif

      I puno je lakse i u dusi biti bogat ako imas u vreci para . I ako su djeca zadovoljna , jel vako? 10.gif 32.gif
      Elem, izvinjavam se na offtopic.........al moradoh ti rech da ti je sin frajericina prava iako mu jos ni 14 nema 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Eh kakve je Pesta kupleraje imala

      07-21-2006 08:39 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
      La mirage La mirage is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 406
      Location: N

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Svaka ti cast Ricina 10.gif , evo sam na poslu i citavu sam temu procitao u komadu

      ___________________________________________________________________
      If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

        07-21-2006 15:06 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1932
        Location: Predaleko od Mostara
        pokretac teme Thread Started by Ricina

        heheh Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Hvala na komplimentima za mog sina..Mambice. Na oca, naravno...I ja sam takav bio. Radio sam kao konj a i imao para..Ni malo ni previse... Ko je sretan ni u cenifi nije gladan...Hehehehe
        Ne treba trcati za parama.. Zasukati rukave i eto para. Stari ljudi kazu :
        "Baci niz vodu dodje uzvodu"... Ne treba biti proklet. Milion puta sam usluge ucinio bez para, ali Mambice, sve se vrati na kraju na neki nacin. Zajmic - vratic. Ako si skrta, stedis...mozes imati ali ti opet djavo odnese... Zivi zivot kao da ces sutra umrijeti jer to sutra ce doci jednog dana iznenada... Ricina

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 07-21-2006 u 16:53.

        07-21-2006 16:51 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Moja mama uvijek kaze: Allahu milosnice sacuvaj me velika bogtstva.
        Treba vazda reci elhamdulillah a ima ona starinska - ne moze se nicija nafaka ukrasti, kolko je od Allaha sudjeno, toliko ce se i zaraditi. Bitno je samo da se trosi u zdravlju i rahatluku.

        07-21-2006 16:57
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1932
        Location: Predaleko od Mostara
        pokretac teme Thread Started by Ricina

        Tako je... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U tudjem malu nema mala.... Zdravlje, rahatluk, postovanje, ljubav, djeca koja slusaju ....je najvece bogastvo....

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        07-21-2006 17:53 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1932
        Location: Predaleko od Mostara
        pokretac teme Thread Started by Ricina

        Ni mukajet Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo napisah koju "pametnu" u dijelu : Prijedlozi.... ali niko se ne nadje da odgovori. Koliko i sta treba da se avertimo, iz prkna dodje u glavu i shvatimo da smo zajedno jaci... Ne znam i ne razumijem ali sta cu...idemo dalje. Uvijek sam dobro slusao i perio usi sta stariji kazu...svaka im je bila na mjestu. Sto rece rahmetli Mujaga efendija jednom davno :
        sine slusaj me dobro, cilj je najvazniji..Moras imati cilj. Sve sto radis da dodjes do cilja nije uvijek logicno ali te vodi do cilja sto je i cilj. Nemoj biti tvrdoglav, gonjati neke ideale, principe...cilj je najvazniji.
        I u pravu je... Koliko mostaraca ima u svijetu ?? 1000 ? 2000 ?? 10.000 ??
        samo u Svedskoj ima oko 4000 kazu.
        Da svaki mostarac posalje na zajednicki konto 1 euro mjesecno... to je najmanje 10.000 eura . da ne kazem 2 ili vise mjesecno. Znate sta se moze uraditi sa 100.000 eura ??? cuda u Mostaru...
        Ali kako to uraditi ?? To je pitanje...

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 09-25-2006 u 02:01.

        09-25-2006 02:01 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1932
        Location: Predaleko od Mostara
        pokretac teme Thread Started by Ricina

        E da mi je sada... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Vruceg japraka, 2-3 struke mladoga luka, bijelog sira sa Tepe iz kace , malo soli, lepine sa Staroga mosta, malo prsuta , jedna raskrizana kavada,malo saransaka, miris Neretve , mostarski vjetar u obrazima i hladna loza iz cokalja....E da mi je...

        Ali bi ce i to nekada ....Insala

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        11-01-2006 00:14 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        behar behar is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1141

        RE: Ni mukajet Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Ricina:

          Evo napisah koju "pametnu" u dijelu : Prijedlozi.... ali niko se ne nadje da odgovori. Koliko i sta treba da se avertimo, iz prkna dodje u glavu i shvatimo da smo zajedno jaci... Ne znam i ne razumijem ali sta cu...idemo dalje. Uvijek sam dobro slusao i perio usi sta stariji kazu...svaka im je bila na mjestu. Sto rece rahmetli Mujaga efendija jednom davno :
          sine slusaj me dobro, cilj je najvazniji..Moras imati cilj. Sve sto radis da dodjes do cilja nije uvijek logicno ali te vodi do cilja sto je i cilj. Nemoj biti tvrdoglav, gonjati neke ideale, principe...cilj je najvazniji.
          I u pravu je... Koliko mostaraca ima u svijetu ?? 1000 ? 2000 ?? 10.000 ??
          samo u Svedskoj ima oko 4000 kazu.
          Da svaki mostarac posalje na zajednicki konto 1 euro mjesecno... to je najmanje 10.000 eura . da ne kazem 2 ili vise mjesecno. Znate sta se moze uraditi sa 100.000 eura ??? cuda u Mostaru...
          Ali kako to uraditi ?? To je pitanje...


        10.gif

        taki smo ti mi, ta znas nas.

        Edit: sto bi nasi stari rezkli: prdjele zrele, opadale zelene.

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane behar dana 11-01-2006 u 09:59.

          11-01-2006 09:58 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
          almonda almonda is a Female
          seka


          Poruka: 681
          Location: NYC

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          E moj Ricina i ja bih sada Ilicke kavade, a ne ove sto sazriju u novini,
          zatim pipuna iz Dubrava, pa malo one prave zilavke grozda, a sve
          to uz miris Neretve i Mostarskog colopeka, ili pirjana od suhe loze uz fijuk Mostarskog vjetra.

          ___________________________________________________________________
          Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

          11-07-2006 23:38 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17884
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od cokula:

            E moj Ricina i ja bih sada Ilicke kavade, a ne ove sto sazriju u novini,
            zatim pipuna iz Dubrava, pa malo one prave zilavke grozda, a sve
            to uz miris Neretve i Mostarskog colopeka, ili pirjana od suhe loze uz fijuk Mostarskog vjetra.
          10.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          11-08-2006 16:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od cokula:

            E moj Ricina i ja bih sada Ilicke kavade, a ne ove sto sazriju u novini,
            zatim pipuna iz Dubrava, pa malo one prave zilavke grozda, a sve
            to uz miris Neretve i Mostarskog colopeka, ili pirjana od suhe loze uz fijuk Mostarskog vjetra.


          Mogu ti reæi i ja bih 10.gif jer od svega što ti nabroja imam "samo" miris Neretve, æolopek i mostarski vjetar...kavade, pipun i groždje prodaju na veliko, ovi dignu cijenu pa kupiš tek da omrsiš usta 21.gif a ne da se najedeš ko nekad.

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          11-08-2006 16:53 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1932
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          Jah... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Evo dodje i ova kijametska 2007 godina.. Sve je krenulo naopako ali se nadamo da ce biti hairli na kraju.
          Slavimo u mjesecu januaru tri nove godine,kurban bajram, jedan bozic i kijamet ostalih praznika..
          Pocela je 2007 po kalendaru,pa kurban bajram poceo 30 decembra, pa bozic 7 januara, pa nova godina 13 januara , pa onda nova Hidzretska 1428 godina 20 januara (Muharem mjesec)... samo boze na dobro i hairli...
          Ne pohasi se u dobru , rekose stari ...Nismo ih slusali..Uvijek smo govorili : "Sta vi znate. To je bilo kad ste vi bili mladi"... Ali evo,stize i nas i generacije prije nas i generacije poslije nas.. Sad dolazi pitanje : Kad cemo se havizati ?? Kad ce doci iz prkna u glavu? Kenjcu uliti voda u usi ?
          Nije se nikad kasno dozvati tobe sve do tabuta... Ne radite zlo , ne samo radi sebe nego i vase djece.. Dosta je primjera da djavo dodje po svoje kad-tad.. Kolo srece uokoli vrteci se ne prestaje...
          Zelim vam sretne sve praznike, nove godine i da se ako bog da , dozovemo pameti kolektivno....

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 01-05-2007 u 06:11.

          01-05-2007 05:31 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1141

          RE: Jah... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Ricina:

            Evo dodje i ova kijametska 2007 godina.. Sve je krenulo naopako ali se nadamo da ce biti hairli na kraju.
            Slavimo u mjesecu januaru tri nove godine,kurban bajram, jedan bozic i kijamet ostalih praznika..
            Pocela je 2007 po kalendaru,pa kurban bajram poceo 30 decembra, pa bozic 7 januara, pa nova godina 13 januara , pa onda nova Hidzretska 1428 godina 20 januara (Muharem mjesec)... samo boze na dobro i hairli...
            Ne pohasi se u dobru , rekose stari ...Nismo ih slusali..Uvijek smo govorili : "Sta vi znate. To je bilo kad ste vi bili mladi"... Ali evo,stize i nas i generacije prije nas i generacije poslije nas.. Sad dolazi pitanje : Kad cemo se havizati ?? Kad ce doci iz prkna u glavu? Kenjcu uliti voda u usi ?
            Nije se nikad kasno dozvati tobe sve do tabuta... Ne radite zlo , ne samo radi sebe nego i vase djece.. Dosta je primjera da djavo dodje po svoje kad-tad.. Kolo srece uokoli vrteci se ne prestaje...
            Zelim vam sretne sve praznike, nove godine i da se ako bog da , dozovemo pameti kolektivno....


          10.gif

          Sve najljepse i tebi Ricina 01.gif

          ___________________________________________________________________

            01-05-2007 10:23 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            orion orion is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1113
            Location: mobilna

            RE: Jah... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Ricina:

              Nije se nikad kasno dozvati tobe sve do tabuta... Ne radite zlo , ne samo radi sebe nego i vase djece.. Dosta je primjera da djavo dodje po svoje kad-tad.. Kolo srece uokoli vrteci se ne prestaje....



            na zalost ljudska pohlepa nema granica, mocnicii grabe sebi bez ikakvih skrupula, otimaju od sirotinje da bi njihova djeca mogla imati ne vise nego i previse. Nikako da shvate da u tudjem malu mala nema 21.gif

            ___________________________________________________________________

              01-05-2007 10:33 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
              a_m_r_a82 a_m_r_a82 is a Female
              seka




              Poruka: 629
              Location: U.S.A-New York

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Svaka cast Ricina...
              Ljudi su gori od zivotinja uvijek bilo,das nekome prst uzece ti ruku...za mene je uvijek vazilo i od malena su me ucili ne cini nikome ono sto ti ne bi zeljela da neko ucini tebi.
              Zivotna skola je najveca skola na svijetu,kada prodjes sve situacije,i dobre i lose,imas i nemas boris se za sebe potpun si covjek ako to nemas dzaba svi fakulteti svijeta siromasan si u shvatanjima i pogledima na zivot...onda za mene su dosta roditelji krivi u tome treba se od malena djete uciti da radi,dijete se od malena vaspitava...biljka se sijece u korijenu i te navike ostaju kroz cio zivot kao sto je Ricina spomenuo u svom postu pamtim toliko tih izreka nasih starih ljudi,i puno stvari nosi se iz kuce 04.gif

              ___________________________________________________________________

                01-05-2007 14:48 a_m_r_a82 is offline Homepage of a_m_r_a82 Pregledaj poruke od a_m_r_a82 Dodaj a_m_r_a82 u listu prijatelja AIM Screenname: x YIM Screenname: x
                Dzani Dzani is a Male
                moforaja




                Poruka: 2023
                Location: Coming near You!!

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Upravo tako Amra 10.gif "A Man becomes a Man from all the Bullshit that he goes thru" 01.gif

                01-05-2007 20:35 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
                Stranica (29): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com