Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Poplave, ki » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (18): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dokle god su seljaci i gradjani sauèesnici u korupciji, stranaèkim igrama, mitu, uzurpaciji.... nastavit æe se erozija na svim nivoima i sunovrat se nastavlja

mogu žugat ili roncat kolko god hoæe

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-19-2015 18:40 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svemu dodje kraj a onda nastaje ucherivanje duga ,
a dug se uceruje bas kao i kratki samo sto
duze traje .A bilo koji dug je dug pa bio on kratki ili dugi.
Koja ce to igranka da bude ,
a vladajuca klasa(nemoj ko da kaze da je neima)
ce da bude ispod svakog kamena sakrivena .Kakva
prziona i "oktobarska revolucija"- kad je bila u novembru,
"Nekako s proljeca " bude najljepse.
Bas kad sve procvijeta i sve se proljepota a nema niti velikih kisa
niti potopa i krmeljave okice procure ispod jorgana a stomak i
crijeva prokrce bas kao u mede kad se haviza iz zimskog polusna.

Spavajte mirno rata nece biti!

10-19-2015 22:42 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..stecak nema revlucije po pitanju stomaka ,narod nije gladan ..malo sam vidio klasicni telefona na dugmice ,ko ce da napravi revoluciju kad seljaci nemogu ogladniti ,imaju zemlju hranu i meso sa zemlje i sve sto im je potrebno ..ono sto si vidio sa Musicom na spanskom trgu ..ono ti je jedino gradske sirotonja ,,sa onim brojem ljudi i sa onim brojem gladni stomaka se ne vodi revolucija.mali je ono broj.

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-20-2015 u 01:22.

10-20-2015 00:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nema se toliko koliko mislis .To sto starci posada ,i okopaju to ti je
za kratko i namalo nesto.Veliki ako ne i "glavni" izvor je ,nazalost-,ili ako bolje
odgovara ,na radost to sto je veliki priliv novca od dijaspore.
Podaci kazu da je u BiH "uslo" od 1998 do sada 2015 nekih 18 milijardi eurocica,
a to nije mala cifra za 4????? miliona stanovnika .Vanka je oko 1,5 miLJona .
Manjevise ,svako ima nekoga da "pomuze "izvana a onda kad se dodje -donese se ,
potrosi a i na kraju ostavi sumica za zimnice .E do tada ce seljakluk biti prisutan
.Sad ce zima -scucuri se zeko .....

10-20-2015 01:37 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..stecak nema revlucije po pitanju stomaka ,narod nije gladan ..


juèer na TV-u rekoše podatak da u BiH ima oko 1 milion registrovanih vozila

to je u prosjeku svaki treæi èovjek ima auto

___________________________________________________________________

    10-20-2015 03:41 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja sto znam dosta raje da svaka kuca ima po dva auta ispred kuce poneki imaju cak i tri ,ta auta ne idu na vodu ,ispred svake zgrade nemas gotovo mjesta da se parikiras i kad sve to zbrojish i oduzmesh ja mislim ipak da je solidan stadndard ,svako nosa najnovije modele telefona treba i to neko platiti..svaka kuca se grije na struju ili drva ,metar drva je oko sto maruna za jedno domacinstvo treba desetak metara ,vallja djeci knjige teke gumice i olovke kupiti ..ljeti se svi hlade na klimu ,na kraju se sve to plati i oima se za corbe i stomaci ne krce ..ne vidim josh za dugo vremena da ce doci do analne revolucije ,..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    10-20-2015 11:07 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..evo kako je najlakse pobjeci iz BIH da se izbjegne proljetno krcenje stomaka i da nemorate izlaziti na izbore ili na demonstracije




    ..Prije svega, azil u Njemaèkoj je samo pusti san, rat je prestao i koliko god situacija u zemlji bila loša, BiH spada u red “sigurnih zemalja porijekla”, a azil dobijaju samo ljudi koji su politièki progonjeni ili dolaze iz zemalja zahvaæenih graðanskim ratovima.

    “Loša ekonomska situacija, velika stopa nezaposlenosti te sveopšta kriza u zemlji iz koje dolazite nije nešto zbog èega æete dobiti azil”, izmeðu ostaloga stoji na stranici njemaèke vlade.

    I Andrea Nahles, njemaèka ministarka za rad i socijalna pitanja, nedavno je upozorila da je neprihvatljivo da se sa državama poput BiH pregovara o èlanstvu u EU, a da ljudi iz te zemlje traže azil u Njemaèkoj.

    “To je pogrešan put koji samo optereæuje proceduru dodjele azila u ovoj zemlji”, rekla je Nahlesova.

    S druge strane, brojni otvoreni konkursi za radna mjesta u Njemaèkoj, kojih prema posljednjih podacima imao oko 600.000, prije svega bi bila šansa za osobe sa srednjim nivoom obrazovanja, kojima je u BiH teško da se zaposle.
    ..Ipak, treba biti svjestan da prilikom konkursa za posao prednost uvijek ima domaæi radnik i graðanin Evropske unije, a lista uslova koje treba ispuniti sve je duža. Graðani BiH mogu raditi u Njemaèkoj samo ako imaju dozvolu boravka i dozvolu za rad. Za dobijanje boravišne dozvole neko mora da dokaže da ima dovoljno sredstava za život, da dobija platu kojom može da se izdržava, ili da neko ko se veæ nalazi u zemlji garantuje izdržavanje. Izuzeci jedino postoje u sluèaju visokokvalifikovanih struènjaka i diploma deficitarnih zanimanja. U tom sluèaju se odustaje od pravila koje nalaže prioritet za državljane zemalja EU. U pitanju su zanati tipa varioca, mašinovoðe, vozaèa autobusa te poslovi njege bolesnika, ali i tada, ako graðanin EU ima istu diplomu ili zanat, on je u prednosti.

    “U Njemaèku sam došao prije sedam godina. Pokušavao sam na sve naèine da ostanem, i ništa nije uspjelo. Na kraju sam potpuno sluèajno našao djevojku sa kojom sam se vjenèao ‘za papire’. Sada imam radnu dozvolu i njihove dokumente, ali daleko od toga da je bilo lako. Kontrole su stroge, tražili su nam slike sa vjenèanja, ispitivali nas koji je omiljeni film i pjesma partnera, èak su dolazili i provjeravali da li imamo èetkice za zube u kupatilu i veš u ladicama”, prièa Marko P. (30) iz Banjaluke.
    vaj Banjaluèanin poslije uèenja jezika, polaganja odreðene grupe predmeta, vozaèkog ispita i još mnogih, kako kaže, peripetija, svoj hljeb zaraðuje na “baušteli”, štemajuæi zidove.

    “U zavisnosti od lokacije i velièine, iznamljivanje stana i režije mjeseèno se mogu popeti i do 1.000 eura, na to dodajte gorivo, razne takse i poreze. Ne žalim se, bolje mi je nego u BiH, ali daleko je od onoga kako se ponekad predstavlja. Prije su naši ljudi radili dosta na crno, pa su dobro zaraðivali, sada toga zbog užasnih kazni skoro da i nema”, rekao je on.

    I iz Udruženja nezaposlenih BiH upozoravaju da u Njemaèkoj nikoga ne èeka med i mlijeko, kao i da je puno lakše dobiti sezonsku vizu za rad nego trajnu.

    “Živio sam baš u toj Njemaèkoj sedam godina i radio u njihovom socijalnom osiguranju, ali sam se opet vratio u BiH. Procedura je daleko lakša za sezonske turistièke poslove koji traju od tri do šest mjeseci nego za stalno, a to malo ko traži. Njemaèka ima potrebu za radnicima u ljetnim mjesecima na poslovima vezanim za poljoprivredu, Hrvatska takoðe ljeti, ali za ugostiteljstvo, a Švicarska i Austrija u zimskim mjesecima”, rekao je Hasan Sejdiæ, koordinator u Udruženju nezaposlenih u BiH.

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    10-20-2015 19:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    TLN- Sarajevo -ratna 1994


    Komsija: "Pusti ga Dzemila
    nek' ide iz Saraj'va, pusti ga ,
    Dzemila :"nemoj ,Hamus nemoj da ides,kako ces da ostavis svoju Dzenifer svoju Kaprijati, nemoj "Pravit cu ti pita od rizi.
    Hamus:" Hocu, hocu da se deblokiram,dosta mi je ovakvog zivota "
    Dzenifer, Kaprijati slusajte majku .A ti da se cuvas metaka,znas!
    Komsija :
    :Jaoooooj,
    ode supak iz Sarajvo, a ovaj grad mu je sve dao.Hajde ,laka ti crna zemlja."


    Malo ko hoce da se "deblokira " iz Mostara svi su za onu "Bolje struca u hladu nego tri na suncu".
    Zna se to, isto kao sto ni seljak nece vise za dikelu.

    10-22-2015 03:43 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mozete se sad naljutiti na mene ali potrebno je puno vise od 2-5 dana da se provede u Mostaru da bi znali kako se ovdje zivi....cinjenica je da jedan dio grada ima vise novca (mislim konkretno na hrvate)....ljudi imaju smisao za biznis, imali su i ocuvali biznis i tokom rata (mislim na siroki i okolicu)....ali cinjenica je i da narod gladuje...na osnovu cega vi zakljucujete da se ima para...mobiteli se dobiju za marku (isto kao i bilo gdje u svijetu)....evo radim, imam nokiu neku na touch(dobila je od telekoma za marku), imam m:tel(lg najnoviji) dobila za marku...da, imam dva mobitela(bogata sam garant),
    auta koja se vozaju, vani se kupe za 2000 EUR...u mene mercedes koji iduce godine ide u old timere....i evo sad cu kupiti corsu za 1000 maraka jer ne mogu muza moljakat (jesam li bogata i fino zivim?)....mislimm komparacije su vam besmislene....drugo, nema svak nekog vani ko ga gura....mene licno finansijski ne gura niko....ne kazem da dijaspora ne pomaze...hvala Bogu pa pomaze...
    posao koji ja radim u norveskoj,svedskoj, njemackoj bi bio 3 puta vise placen nego sto me sad placaju, isto tako i muz...dakle, radimo obadvoje pa jos uvijek ne zivimo po nekim evropskim standardima po kojima ocito po vama zivimo svi mi ovdje...radim od jutra do sutra,mimo regularnog posla, projekti i ostale pi...m...da bi mi dijete islo u kvalitetan vrtic, da bih je upisala na karate itd....da bi joj obezbjedila normalno djetinjstvo... (ne da bih joj kupila najskuplju krpicu)

    vjetre, metar drva je 60,00-75,00 KM....dovoljno je 4-5 metara ako oba roditelja rade i dijete ide u vrtic....
    klima nije luksuz nego sada potreba (jer smo sjebali prirodu oko nas) tako da ni celopek a ni zima nisu kao sto su bili...
    pribor za skolu je neophodan i ovo sto kazu da je skolstvo besplatno ne znam koga lazu (moraju se kupiti)...za pribor za skolu treba minimalno 150,00 KM + knjige....ljudi ne zive dobro nego nazalost strpani smo u geto od drzave i ljudi ne znaju za bolje jer nisu imali priliku da vide kako je to kad je bolje...nije nigdje med i mlijeko ali poenta je u uredenju drzave a to uredjenje u nas apsolutno izostaje a da ne pisem o nepostojanju bilo kakvog ekonomskog plana....mene licno ovdje u mostaru ljuti ta pasinost od strane ljudi koji su na rubu egzistencije...to ste u pravu...ljudi su pasivni ali ne zivi se ovdje dobro, sta vam je!

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      10-22-2015 10:31 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      Haidar
      SexNepoznat



      Poruka: 338

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Naravno da se ne zivi dobro, BiH je jos u ratu. Nema teorije da vecina ljudi dobro zivi u ratu. Istina (srecom) rat je bez pucnjave, ali ipak je rat. Kad se rat zavrsi, tek tada mislim da ce se poceti zivjeti bolje. Ne moze se krov od kuce praviti prije temelja...
      Kako, kada i da li ce se rat zavrsiti, to mislim da bi narod u BiH trebao da odluci.

      10-22-2015 10:43 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne radi se tu samo od 2 do pet dana vec su tu radi o godinama moga dolaska u Mostar..zapazam da su sve kuce obnovljene i cak da je na hiljade novi kuca koje se ne stide po svome izgledu i ne zaostaju nimalo pa cak i bolje su napucane od onih koje dijaspora pravi kupuje i renovira..kompletan novi grad je niko prolazeci krozopine i to sve sa novim kucama domicilnog stanovnistva..gdje god krocim nogom bilo to kroz sjevrnu zonu ili juznu a bigami i centralnu da se primjeniti znakovit napredak u gradnji..josh malo pa ce kuce da dodju do na forticu ono tamo gdje pishe Tito VOlimo te..ko pravi te kuce ,nisu valjda marsovci..mislim da nije malo para krenuli u izgradjnju porodicne kuce ,niko ne pravi malu kucu i gotovo su sve sa jednim ili vishe spratova ..internet i kablovksu i kompjutere ima gotovo svaka kuca ,sve te telefone mora neko i da nadpunjuje sa nadopumom od pet deset ili dvdeset marska bez obzira sto se telefon dobije za marku ,za marku se nemoze nadpunit telefon za razgovore..auta jesu jeftina ali tá auta treba odrzavati ,ljetni zinske gine ,opgravke i registracija ,tek ona onda na kraju benzin..onda se ja pitam odakle sve te pare ako narod nema para i kako se namicu i po svemu tome sudim da narod prilicito dobro zivi cim moze da parti taj standard..za takav standard koji ja primjecujem mora se daleko vishe raditi na zapadu da bi sep ratio takav standard koji imamo u BOsni..moj zakljucak je da ljudi malo vishe kukaju vec sto je stvarno stanje

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-22-2015 u 11:17.

      10-22-2015 11:10 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        Ne radi se tu samo od 2 do pet dana vec su tu radi o godinama moga dolaska u Mostar..zapazam da su sve kuce obnovljene i cak da je na hiljade novi kuca koje se ne stide po svome izgledu i ne zaostaju nimalo pa cak i bolje su napucane od onih koje dijaspora pravi kupuje i renovira..kompletan novi grad je niko prolazeci krozopine i to sve sa novim kucama domicilnog stanovnistva..gdje god krocim nogom bilo to kroz sjevrnu zonu ili juznu a bigami i centralnu da se primjeniti znakovit napredak u gradnji..josh malo pa ce kuce da dodju do na forticu ono tamo gdje pishe Tito VOlimo te..ko pravi te kuce ,nisu valjda marsovci..mislim da nije malo para krenuli u izgradjnju porodicne kuce ,niko ne pravi malu kucu i gotovo su sve sa jednim ili vishe spratova ..internet i kablovksu i kompjutere ima gotovo svaka kuca ,sve te telefone mora neko i da nadpunjuje sa nadopumom od pet deset ili dvdeset marska bez obzira sto se telefon dobije za marku ,za marku se nemoze nadpunit telefon za razgovore..auta jesu jeftina ali tá auta treba odrzavati ,ljetni zinske gine ,opgravke i registracija ,tek ona onda na kraju benzin..onda se ja pitam odakle sve te pare ako narod nema para i kako se namicu i po svemu tome sudim da narod prilicito dobro zivi cim moze da parti taj standard..za takav standard koji ja primjecujem mora se daleko vishe raditi na zapadu da bi sep ratio takav standard koji imamo u BOsni..moj zakljucak je da ljudi malo vishe kukaju vec sto je stvarno stanje


      dobro godine tvog dolaska od po 5-10 dana...izvini....
      nove kuce obicno renovira dijaspora (bila sam u procesu kupovine pa zato znam)
      - koji napredak i koja gradnja?!
      - u dolini sunca 90% stanova nije prodato
      - kuce prema fortici su prodavane budzasto (bile srpske)...moja sestra je kupila izgradjenu kucu na 3 sprata od ne znam ni ja koliko kvadrata za 50.000 KM (radi samo zet i to privatno parketar), ja sam sad kupila od covjeka iz nevesenjia pola duluma zemlje s izgradjenim jednim spratom i mrtvom dekom za samo 15.000 KM....tako da ne znam o kakvim novim kucama pricas (ljudi dizu kredite pa ih prave) ta ne beru ih s grane...
      hajmo dalje....cuj telefone, kablovsku,internet imamo...jok....zivjet ce ljudi ko u pecini...
      ja imam kablovsku, internet i telefon za cirka 27,00 KM mjesecno!!!
      I o kojem standardu vjetre pricas....kad dodjes, okreni se malo oko sebe...ali se ono zadubi kad gledas, ne gledaj samo po povrsini....kakve bola zimske gume hahahah (sta je vama), registraciju ljudi placaju u ratama (mjesecnim)....citav nam je zivot u ratama...
      ali neka price....standard u Bosni je bolji nego vani....meni je zaista apsurdno da neko takvo nesto provali!!!
      pa kad je tako, zaista ako u to vjerujete...haj malo ovamo dodjite da zivite....necete...aha...pa normalno da necete, znate zasto...jer gore zivite puno bolje nego sto bi zivjeli ovdje....bolje u svakom smislu, ekonomskom,socijalnom, svakom....ali dobro dijaspora bolje zna kako je zivjeti ovdje od nekog ko zaista zivi ovdje!!! jebo lud zbunjenog

      standard se ne odredjuje na osnovu toga koliko kuca ima, koliko ko mobitela ima
      - dakle, radim i ja i muz ali ja moram ako mi crkne ves masina istu kupiti na rate (je li to standard o kojem pricas)
      - moram se dobro stisnut od prvog do prvog
      - ne mogu bas otici 2-3 puta na neko ljetovanje,zimovanje
      uh....nastavak nakon reklama (moram nastavit radit)

      P.S. Izivnjavam se ako je ton bio svadjalacki, nije mi namjera bila1

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        10-22-2015 12:53 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        makso makso is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 2849
        Location: andaluzija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Refla 10.gif

        nek si nam rekla... 33.gif


        U pravu si. Nije bitno koliko puta i koliko dana mozemo doci tamo. Hebeno i tesko pa eto ti.

        Prvo sto mi pada u oci je da su cijene u supermarketima iste ili skuplje nego u EU, a da je kvalitet zadnji i cesto skoro istekli proizvodi.

        O kaficima ne bi. Svugdje u svijetu se narod sakuplja po kaficima, pa sto ne bi kod nas. Sad sto raja sjede po 3 sata na jednoj kafi od 1km, to je druga stvar.

        Druga stvar sto mi je pala u oci, da je razlika u cijenama u kaficima ili radnjama minimalna. Sto kaze da je skoro isto sjesti u kafic i popit sok ili ga kupiti u radnji i popiti kuci ( ne kontam sirupe za mucenje i tetrapakovane uvozne i domace sokove sumnjive kvalitete)
        Kila mesa je prevelika, ne kontam kako se isplati prodavati cevape, piletinu itd u SUR objektima.

        Rezultat je jednostavan i potresan. Margine zarade su nistavne, ali eto, nek se prevrne para.

        Treca stvar sto upada u oci, su tajkuni, lokalni mocnici...
        Oni otvaraju benzinske, restorane i imaju biznise. Imaju kucetine i dobar vozni park. Neki su se posteno obogatili iskoristavajuci svoj rad i posljeratnu sansu, a neki su fino suradjujuci sa vladajucom strukturom dobili budzasto razne koncesije.


        Cetvrta stvar ili zakljucak je automatski .'Nek im je bog na pomoci' Duboko se klanjam Refli i ostatku BH naroda. Ja ne znam bi li bio u stanju. Jest lakse preziviti u BiH nego u EU (prije svega jeftinije rezije i porezi, jeftiniji krov nas glavom, i svakodnevne usluge), ali je puno teze ziviti. Teze je u BiH zaraditi 1000KM mjesecno, nego 1500€ u EU.


        Refla, ima nas i u EU, sto zivimo isto ko i ti, i mozda losije, ali nam je lako uzeti kredit od 1-2000€ i otici heftu u BiH i uzivati

        33.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________
        prest'o sam 18.gif

        10-22-2015 13:16 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
        Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
        moforaja




        Poruka: 5981
        Location: U podrumu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ....ma, Refla je jedno veliko srce i duša ovog foruma......! 10.gif
        ....svi postovi na temama gdje piše su joj vanj taki......! 07.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Moj Mostare ko ti lomi grane,
        ko zavadi mostarske jarane,
        ko to tebi istoriju piše,
        ko to želi da te nejma više.

        10-22-2015 14:39 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        bona Refla ne sekiraj se

        80% dijaspore žive od kredita
        i oni kupuju veš mašine na rate i auta i TV
        uvale se u kredite za kuæe i stanove

        ako ušparaju par hiljada za Mostara i malo mora i to ti je to

        grah i makaroni se pucaju redovno
        teletina se vidi samo na slikama

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pravimostarac dana 10-22-2015 u 15:11.

        10-22-2015 15:10 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..eto refla ja corav kod ociju pa nevidim.. 02.gif Da te opet ispravim nije ni pet ni deset dna ,ja u Mostaru provedem najmanje mjesec dana i to svaki dan od jura do navecer..stvarno detaljno zavirim u svaki dio grada Mostara i Kolind pa i malo sire i odlicno vidim bez naocala ,jedino me malo vid ne sluzi kod citanja ,zbog toga izgubim koje slovo u postu kad nesto pishem 04.gifSMS poruke ne vidim bez naocala ,vidim dobro daleko

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-22-2015 u 15:54.

        10-22-2015 15:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od makso:

          Refla 10.gif

          nek si nam rekla... 33.gif


          U pravu si. Nije bitno koliko puta i koliko dana mozemo doci tamo. Hebeno i tesko pa eto ti.

          Prvo sto mi pada u oci je da su cijene u supermarketima iste ili skuplje nego u EU, a da je kvalitet zadnji i cesto skoro istekli proizvodi.

          O kaficima ne bi. Svugdje u svijetu se narod sakuplja po kaficima, pa sto ne bi kod nas. Sad sto raja sjede po 3 sata na jednoj kafi od 1km, to je druga stvar.

          Druga stvar sto mi je pala u oci, da je razlika u cijenama u kaficima ili radnjama minimalna. Sto kaze da je skoro isto sjesti u kafic i popit sok ili ga kupiti u radnji i popiti kuci ( ne kontam sirupe za mucenje i tetrapakovane uvozne i domace sokove sumnjive kvalitete)
          Kila mesa je prevelika, ne kontam kako se isplati prodavati cevape, piletinu itd u SUR objektima.

          Rezultat je jednostavan i potresan. Margine zarade su nistavne, ali eto, nek se prevrne para.

          Treca stvar sto upada u oci, su tajkuni, lokalni mocnici...
          Oni otvaraju benzinske, restorane i imaju biznise. Imaju kucetine i dobar vozni park. Neki su se posteno obogatili iskoristavajuci svoj rad i posljeratnu sansu, a neki su fino suradjujuci sa vladajucom strukturom dobili budzasto razne koncesije.


          Cetvrta stvar ili zakljucak je automatski .'Nek im je bog na pomoci' Duboko se klanjam Refli i ostatku BH naroda. Ja ne znam bi li bio u stanju. Jest lakse preziviti u BiH nego u EU (prije svega jeftinije rezije i porezi, jeftiniji krov nas glavom, i svakodnevne usluge), ali je puno teze ziviti. Teze je u BiH zaraditi 1000KM mjesecno, nego 1500€ u EU.


          Refla, ima nas i u EU, sto zivimo isto ko i ti, i mozda losije, ali nam je lako uzeti kredit od 1-2000€ i otici heftu u BiH i uzivati

          33.gif 10.gif




        Makso, hoš se ti penzionisat i kad odeš u penziju ostat u dijaspori, ili vratit u Mo ?



        -

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        10-22-2015 15:37 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..refla ja ne pricam o srpskim kucama na fortici prije ratnim, vec onim koji su napravljeni iz temeljab,baci malo pogled sa carinskog mosta ,odlicno se vide novoizgradjene i tek one koje su trenutno zapocete ,nije ih tesko uociti ..ovo sto je sad prokrceno bagerima od rata tu nije bilo srba ,bio je samo kamen i po koji boric..provozaj se kroz dracevice ,gnjojnice opine pa se spusti dole na put za blagaj ,napravljeni je hiljadama novi kuca ,na tim mjestima dijaspora ne kupuje placove i ne gradi vikendice ..sve su to domicilni napraviti ..ja vise nepadam na kuknjavu raje u mostaru jer vidim da nimalo losije ne zove od mene ,cak sebi priste i odmor na moru ,jeli i to sve na kredit diavo ce znati ali vidim da ih ima svugdje i da niko pjaske ne ide ,vec sve je u autima ,nekad se pitam mozda njihova auta idu na vodu..sve moje komshije oko mene imaju dovrsenu kucu vec odavno a nidje vani nisu bili ,ja moju josh nisam zavrsiio jer me pare ne padaju sa neba i mjesec mora da prodje da bi primiio nove pare na konto i kod nas traje godina 12 mjeseci a u Mostaru godina ima najmanje 24 mjeseca ,jer dole se svaki dan vrti neka para 02.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 10-22-2015 u 15:52.

        10-22-2015 15:39 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

          ..eto refla ja corav kod ociju pa nevidim.. 02.gif Da te opet ispravim..ja u Mostaru provedem najmanje mjesec dana i to svaki danod jutta do navecer..stvarno
            detaljno zavirim
          u svaki dio grada mostaru pa i malo sire i odlicno vidim bez naocala ,jedino me malo vid ne sluzi kod citanja ,zbog toga izgubim koje slovo u postu kad nesto pishem 04.gif



        Ovo podebljano me podsjeti... 02.gif da ne idem u detalje sad... 02.gif



        -

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        10-22-2015 15:42 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Bude i toga ne sekiraj se 02.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        10-22-2015 15:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        Stranica (18): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com