Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LISKALUCI » Mostarac U Svijetu Cudesa » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland

Mostarac U Svijetu Cudesa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sa jednim prikom trazim treceg u nepoznatom gradu u Njemackoj

Na pustoj ulici u susret nam dolazi mlada svabica

na hlanskom imitirajuci njemacki pitam za adresu

moj prika iza mojih leda dobacuje
A dobrh guzova brato...a bataka

Djevojka na njemackom mi smireno objasnjava pravo lijevo desno
a prika ne prestaje Ko je ne bi trebalo bi njega...

A ona smieno njemacki LINKS ,REKS.....i onda zavrsi recenicu:
"I ONDA DODETE PRAVO U PICKU MATERINU"....na cistom nam materinjem i nastavi svojim putem
11.gif 11.gif

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-03-2010 14:13 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dode moj stariji sin sa bazena...12 mu godina i kaze staroj:

RADUJ SE MAMA IMAM VEZU ! (sto bi se reklo Skonto sam se)


Kaze mu zena
STA CU SE JA RADOVAT,TVOJA JE VEZA...?


A mali ce:
RADUJ SE MAJKO.....ZENSKO JE !!!! (ko veli moglo je i musko bit)

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-03-2010 14:52 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovaj isti mali sad mu 25 u prknu ....hoda sa curom vec 2 godine
Sto bi se reklo ozbilna veza...ne hodaju vec ono sve jedu, spavaju...zive zajedno

Kao dobar ostac starinskih svjetonazora pitam
SINE KAD CES SE ZENIT?

Kaze on:
Pa znas sta stari.. U HOLANDIJI SE SAMO PEDERI VJENCAJU!!11.gif 11.gif 11.gif

STA JEST JEST< TAKO JE---morah priznati

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-03-2010 u 14:57.

01-03-2010 14:56 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Poso ja jakom na kurs holandskog
ne znam jos ni svoje ime cestito holandski reci
kad ispade pruilika da provjerim prakticno svoje znanje

Posto holandani setaju samo po sumi a na ulicama su ili u autu ili na biciklu
pa ih je tesko zaustaviti i nesto pitati
tako i ja kao cesto pridoslice i stranci koji pjesace
bih zaustavljen od ljudi koji me upitase za neku ulicu.....

JNa postavljeno pitanje fino ja ko iz topa tecno na holanskom rekoh:
NA DRUGOM RASKRSCU LIJEVO I ONDA PRAVO...
Kad oni odose rece mi zenaL:
SVAKA TI CAST KAKO SI OVO ZNAO ZA OVU ULICU...
Kazem ja
AJMO MI ZENO BRZE U PARK dOK SE OVI NISU VRATILI....KAKVA ULICA, NIKAD NISAM CUO ZA NJU...OVU SMO RECENICU UCILI U PROSLOJ LEKCIJI

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-03-2010 u 21:11.

01-03-2010 21:00 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U istom ovom periodu moje borbe sa holanskim
sjedim tako ja i gledam Tv......

I gledam i slusam i ne vjerujem sam sebi ,Bog te mazo sve razumijem i pocnem se derat
ZENO ZENOooooo....
Zena doleti sa sprata ko bez duse
STA JE STA TI JE,STA ZSE DERES KO UBODENIK??

ZENO BOG TE MAZO SVE RAZUMIJEM....ushicen ja ko dijete

MA DE NECES RAZUMI T JADAN NE BIO KAD GLEDAS HTV NA SATELITU...
a ja se ponado

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-03-2010 u 21:15.

01-03-2010 21:04 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

01-03-2010 23:52 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

S obitelji 1992 preselili u Maribor. Ko to je slavenska skupina jezika - sve mi razumijemo. Prvi dan uveèer odluèujemo da djecu vodimo van na veèeru. Sinov je roðendan. Tražim neki bolji restoran. Krupnim slovima piše "MESTNA HRANILNICA". Aha, tu smo, tu se sigurno dobro jede. Ulazimo. Ups, pa ovo je banka! Kako banka, pa piše hranilnica? Shvaæamo, ušli smo u gradsku štedionicu. Logièno; ipak ima smisla "mestna" - mjesna, gradska; "hranilnica" - pohranjivati novac. Rijeèi razumljive, samo treba povezivati znaèenja.

- Oprostite, gdje ima neki dobar restoran? – pitam sluèajnog prolaznika.
- Tam, za vogalom!

Što mu je, hebote, vogal. Tražim natpis s tim imenom, uzalud. Konaèno zakljuèujemo, vogal je ugao.

- Tukaj imate prosto mizo – vodi nas konobar vozeæi slalom izmeðu stolova.
- Ma, mi ne bi baš prosto, djetetov je roðendan, pa bismo nešto bolje – žalim se ja, no na kraju shvaæamo da nam nudi slobodan stol.

___________________________________________________________________

    01-04-2010 08:59 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Blagajac Blagajac is a Male
    raja




    Poruka: 1972
    Location: Nederland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tvrancicu necu da se brukam ali napisi raji ako se kaze ulaz i izlaz na slovenskom 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif
    otprilike ovako ide prica ja morao pisati na auto putu i pise////
    sad ti nastavi tj.objasni kako sam se ja zahebo

    ___________________________________________________________________


      [
        B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

      01-04-2010 09:51 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland
      pokretac teme Thread Started by gizenga57

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      fala tibore ahj i vi odtali
      kako ste se blamirali 11.gif 11.gif

      Sjaranio se ja sa jednim sarajlijom dok smo jos na poljima radili
      Govnav posao golim ruka rujes rodnu holansku grudu i vadiz SKUPE SPAROGE
      takozvano limbursko bijelo zlato
      Dedo vadio mrki cumur unuk bijelo zlato.....napredak ocit

      Uglavnom dode jedno jutro onako na sabahu sarajlija i rece
      DE SI MOSTARSKI SUPAK
      ja jos mamuran jer to je pola sest ujutro,mjesec april,jos se sunce i mjesec na srtazi nisu mimoisli
      Pridigo se ja jer u tom poslu klanjas do crne zemlje bez obzira na vjerska ubjedenja i ozbiljan rekoh
      STA JE HILMO KAKAV JE TO POZDRAV...DA TI SE NISAM STA ZAMJERIO??
      STA SI SE ODMA NAROGUSIO BIL SE POBIO-rece on sa osmjehom
      BIL SE POBIO...BIL TI TI SI POCEO...KAKVO JE TO IZAZIVANJE..??
      MA BJERI ZDENA TI SE PRAVO NALJUTI...ZNACI NISI PRAVI MOSTARAC...
      JOK TI SI!!

      BOGAMI MENI REKO ONAJ MIRZA DA TI KAZEM DA SI SUPAK A ON JE PRAVI MOSTARAC
      PA AKO SE TI NALJUTIS DA TI NISI PRAVI!!!

      RECI TI MIRZI DA CU GA JEBAT U SUPAK PO MOSTARSKI HA GA VIDIM.....BOLA TAKO SE MI MOSTARCI CASTIMO MEDUSOBNO....KONTAM OKLE TEBE SARAJLIJE U TOME, VI ZA TAKVE STVARI CAKIJE VADITE....

      a jesam se nalozio pravo

      jos i danas sam sa njim pravo dobar

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-04-2010 u 10:08.

      01-04-2010 10:00 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dogadjaj - isto iz Maribora. Gledam èovjeka i ne mogu vjerovati da on stvarno misli to što govori. Na kavi u mom uredu, za vrijeme stanke za odmor, Karel zdušno objašnjava meni i mojoj ženi:

      - ...i onda u taj aparat stavite kavu u zrnu, ili šeæer i onda ga ukljuèite u struju i on usitnjava to sve do praha.
      - Pa u mikser? – zabezeknuto provjeravam jesam li ga dobro shvatio.
      - Otkud vi to znate? – pita Karel iskreno se èudeæi.

      Pogledavam se krišom sa ženom. Ne odgovaramo ništa. Je li moguæe da ovdje stvarno misle da mi Bosanci, kako nas zovu, ne znamo što je mikser, da živimo po šumama? Za njega Bosna poèinje od Sutle, od granice s Hrvaškom. Dulje vremena nakon ovog dogaðaja saznajem da Karel živi u Spodnjoj Polskavi, seocetu na rubu Maribora, u kuæi koja ima pod od nabijene ilovaèe. Svejedno, to mu ne smeta da iskreno smatra kako je on viši nivo inteligencije od Bosanaca koji su svršili nekakav fakultet. Ne osuðujem ga. Tako je slušao od malena i u takvoj sredini živi.

      ___________________________________________________________________

        01-04-2010 10:11 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland
        pokretac teme Thread Started by gizenga57

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sad znam ko ti je sjebo ego 11.gif 11.gif 11.gif

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        01-04-2010 10:45 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od gizenga57:

          sad znam ko ti je sjebo ego 11.gif 11.gif 11.gif

        Moreš slobodno otvorit psihijatrijsku ordinaciju 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________

          01-04-2010 10:57 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          gizenga57 gizenga57 is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1099
          Location: nederland
          pokretac teme Thread Started by gizenga57

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dodem ja da upisem djecu u novu skolu poslije jednog osd mnogih preseljwenja
          udwem na najvisa VRATA I TRAZIM DIREKTORA
          Direktoru se predstavim i kazem za sto sam dosao
          kaze on da moja djeca ne mogu u ovu vec u drugu skolu
          kazem ja da hocu bas u ovu skolu iako nisam znao ni za kakvu drugu
          KAze on meni VASA SU DJECA JUGOSLOVENSKA i moraju u drugu skolu jer ocvo je skola sa SAMO HOLANDSKOM DJECOM i nemaju prilagoden program
          Kazem ja njemu MOJA DJECA SU MOJA NISU JUGOSLIVENSKA i sad ja ne zelim da idu u ovu skolu,gdje je ta druga skola

          Druga skola bila u istoj zgradi samo drugi direktor....sve u redu...vazno je da se shvatamo

          Posla moja djeca u holandsku skolu i zovu mene da dodem\
          Pitam djecu sta su radili.oni kazu nista sve je u redu
          Ja kontam oce uciteljica da upozna ropditelje i spremim se

          I poce uciteljica ozbiljno
          Kao s gradivom je sve u red a ni ostalo nije lose ali ona je vrlo zabrinuta jer djeca za vrijeme casa idu van.....
          I kontam ja svasta sam konto al da cemo sa SRANJEM imati SRANJA nisam

          Elem u cem bi problem
          Svi holandabni jedu glavno jelo u sest navecer, koga nema za stolom ide gladan u krevet
          tako da svi holandani se POKAKE prije posla i prije skole,a moja djeca po nasem obicaju jedu KAD SU GLADNI pa im se prituzi kad krene....
          To je bio nas prvi korak ka ASIMILACIJI....seri kad i drugi seru

          ___________________________________________________________________
          ne boj se ziivota s tobom je raja
          ne boj se smrti idi do kraja

          01-04-2010 11:03 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
          gizenga57 gizenga57 is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1099
          Location: nederland
          pokretac teme Thread Started by gizenga57

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Isao moj stariji u treci srednje kad dode kuci sav ljut
          PAFFY,PAVFLE,PAULUS,PABLITO,PABLO sve mogu izgovorit-ronca on

          STA JE? SINE STA JE BILO??

          STA STA JE BILO??? JEBO IH OTAC HOLANDSKI MOGU PRAVILNO I CECENIJU IZGOVORIT A NE MOGU MOJE IME PAVLE,,,,,,A NEMAJU NIKAKO SLOVO C U ABECEDI 11.gif 11.gif

          ___________________________________________________________________
          ne boj se ziivota s tobom je raja
          ne boj se smrti idi do kraja

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-04-2010 u 11:13.

          01-04-2010 11:12 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5028
          Location: Umag - Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Poèela je i nova 1995.godina, stiglo proljeæe i navršilo tri pune godine od našeg dolaska u Maribor. Bilo je vrijeme da zatražim stalne boravišne vize za sve nas èetvoro, na što smo imali zakonsko pravo, a i kako ne bi morao svake godine nanovo tražiti produljenje. Odem na opæinu, predam našu dokumentaciju i zatražim stalne vize:

          - Ali gospodine vi nemate tri godine boravka bez prekida u Sloveniji – èujem glas službenice.
          - Kako nemam; pa nisam nikamo selio, putovao jesam službeno i privatno, ali to se valjda ne raèuna, niti je igdje evidentirano!? Uostalom djeca mi ovdje redovito pohaðaju školu – objašnjavam joj ja naivno.
          - Ne, ne. Evo kod nas u raèunalu imate jedan dan prekida kod prvog produžetka vize i dva dana kod drugog, od prošle godine.

          I tek tada mi se upali lampica i sjetih se kako me je dotièna, "brižna" službenica, vraæala kada bih dva tri dana ranije dolazio tražiti produljenje viza, obrazlažuæi mi da je to prerano; da trebam doæi toèno dan prije isteka, e kako bi ona uzela našu dokumentaciju i vratila mi je ovjerenu dan nakon isteka. Vrlo pametno; lukavo – nema šta; što manje tujcev (stranaca) u deželi - to bolje.

          ___________________________________________________________________

            01-04-2010 11:20 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            chaba chaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 2558
            Location: EU

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Evo jedna obrnuta,

            došao moj zet slavonac prvi put u Mostar, naslušao se po prvi put svakakvih rijeèi, izmeðu ostalog i peksino. Pita me onako potiho, šta je to, rekoh, to ti je prljavo.
            Sutra ujutro, pita nas stara, šta æete za doruèak, jel mogu peksimeti, ovaj me zbunjeno pogleda i opet, šta je to, ja mu objasnim, a kaže on, uf, ja mislio kolaèi od prašine 05.gif

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 01-04-2010 u 12:18.

            01-04-2010 12:17 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5028
            Location: Umag - Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od chaba:

              Evo jedna obrnuta,

              došao moj zet slavonac prvi put u Mostar, naslušao se po prvi put svakakvih rijeèi, izmeðu ostalog i peksino. Pita me onako potiho, šta je to, rekoh, to ti je prljavo.
              Sutra ujutro, pita nas stara, šta æete za doruèak, jel mogu peksimeti, ovaj me zbunjeno pogleda i opet, šta je to, ja mu objasnim, a kaže on, uf, ja mislio kolaèi od prašine 05.gif

            13.gif 13.gif 13.gif

            ___________________________________________________________________

              01-04-2010 12:33 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              gizenga57 gizenga57 is a Male
              samo sto nisam




              Poruka: 1099
              Location: nederland
              pokretac teme Thread Started by gizenga57

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Bili hodza i ja u njemackoj i stanemo na pumpnoj da popijemo kafu
              kad smo trebali krenut, kod naseg auta mala guzvica
              kad tamo klepile nas dvije zgodne mlade svabice starom folcikom u hopdzinog novog audija
              IZVNJAVAJU SE ONE SAMO STO NE PLACU
              a steta nije neka velika ,audi sekund ogreban
              Kazem ja
              NEMA PROBLEMA SREDIT CEMO ....
              njima se lice ucasozari i poce druga prica

              BAS DIVNO , ....BAS STE DIVNI ...PRAVI DZENTLMENI...i spremaju se da krenu ...ZAHVALJUJU
              kad ce ti hodza
              STANI MALO STANI NECE MOCI OVE NOCI, uze on jednu za rame i pokaza prstom na mene ON DZENTLMEN, JA MOSTARSKI SUPAK, JA ZOVEM POLICIJU.,,NE MICI...
              i uze on mobilni

              ___________________________________________________________________
              ne boj se ziivota s tobom je raja
              ne boj se smrti idi do kraja

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-04-2010 u 13:05.

              01-04-2010 13:00 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
              gizenga57 gizenga57 is a Male
              samo sto nisam




              Poruka: 1099
              Location: nederland
              pokretac teme Thread Started by gizenga57

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              U holandiji svake godine organizuju biblioteke rasprodaJU OTPISANIH STARIH KNJIGA
              a posto nema drzave oni su sve o JUGI bacali a ja sve kupovo.....da ne kaze neko nije nikad bilo

              Uglavnom jedne prilike ka su jos bili guldeni u igri dodem ja na jednu takvu rasprodaju
              i izmedu ostalog vidim jednu ELEKTRONSKU ENCIKLOPEDIJU ZA PRVACICE
              POvrh nje stoji 1 euro
              a stvar prava DJECA UMECU SLICICE i ako pravilno odgovopr gore lampice
              i tako se upalise i meni lampice ponjet cu to u Mostar u Desetu osnovnu
              jest bio februar al velim ni juli nije daleko...
              I pokupim ja sest koma da....jebo sest guldena
              Govori mi bibliotekarka gospodine mozete maximalno tri uzeti
              I ja povukoh u pomoc na DISKRIMINACIJU i zena dize ruke od svega i da mi sest komada

              Da shvatite koliko je to moram reci da sam od tri puta u auto natovario

              Dozem kuci a zena za oci GDJE CES SA TIM JADNA TI SAM JA
              ali posto joj objasnih svoje svijetle ciljeve i BAGATELNU cijenu i ona udunu

              Prosla dva mjeseca kad stize pismo iz biblioteke
              Da je prosao rok zadrzavanja UCILA i da moram OPET platiti 6 guldena DOPLATE ZA UCILA ako ih zelim jos zadrzati

              Tad se meni UPALISE PRAVE LAMPICE...da ih nisam kupio vec samo pozajmio
              za knjige nema al za UCILA POSTOJI DOPLATA od 1 guldena.....
              E TE SRAMOTE....te blamage.......E TOG PODJEBAVANJA OD ZENE I DJECE, BOGO MOJ
              tovari i vracaj u biblioteku

              SRECOM DA JE JULI BIO TAKO DALEKO ...sta bi da sam ih poklonio DESETOJ

              ___________________________________________________________________
              ne boj se ziivota s tobom je raja
              ne boj se smrti idi do kraja

              01-04-2010 13:21 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5028
              Location: Umag - Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od gizenga57:

                U holandiji svake godine organizuju biblioteke rasprodaJU OTPISANIH STARIH KNJIGA
                a posto nema drzave oni su sve o JUGI bacali a ja sve kupovo.....da ne kaze neko nije nikad bilo

                Uglavnom jedne prilike ka su jos bili guldeni u igri dodem ja na jednu takvu rasprodaju
                i izmedu ostalog vidim jednu ELEKTRONSKU ENCIKLOPEDIJU ZA PRVACICE
                POvrh nje stoji 1 euro
                a stvar prava DJECA UMECU SLICICE i ako pravilno odgovopr gore lampice
                i tako se upalise i meni lampice ponjet cu to u Mostar u Desetu osnovnu
                jest bio februar al velim ni juli nije daleko...
                I pokupim ja sest koma da....jebo sest guldena
                Govori mi bibliotekarka gospodine mozete maximalno tri uzeti
                I ja povukoh u pomoc na DISKRIMINACIJU i zena dize ruke od svega i da mi sest komada

                Da shvatite koliko je to moram reci da sam od tri puta u auto natovario

                Dozem kuci a zena za oci GDJE CES SA TIM JADNA TI SAM JA
                ali posto joj objasnih svoje svijetle ciljeve i BAGATELNU cijenu i ona udunu

                Prosla dva mjeseca kad stize pismo iz biblioteke
                Da je prosao rok zadrzavanja UCILA i da moram OPET platiti 6 guldena DOPLATE ZA UCILA ako ih zelim jos zadrzati

                Tad se meni UPALISE PRAVE LAMPICE...da ih nisam kupio vec samo pozajmio
                za knjige nema al za UCILA POSTOJI DOPLATA od 1 guldena.....
                E TE SRAMOTE....te blamage.......E TOG PODJEBAVANJA OD ZENE I DJECE, BOGO MOJ
                tovari i vracaj u biblioteku

                SRECOM DA JE JULI BIO TAKO DALEKO ...sta bi da sam ih poklonio DESETOJ

              Ništa - faktura bi išla na desetu osnovnu 13.gif 13.gif 13.gif

              ___________________________________________________________________

                01-04-2010 13:39 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                Stranica (10): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com