Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Boze me sacuvaj » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
adis b adis b is a Male
rambling reck




Poruka: 1083

Boze me sacuvaj Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa zar je moguce ovako nesto uraditi...ne znam koja bi im kazna bila dosljedna 08.gif

(autoru moram cestitati na analizi i objasnjenju)

    http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/panorama/clanak/art-2006,8,20,hina_saleem,39657.jl


Obitelj ubila kæer jer nije živjela kao 'prava muslimanka'?
Piše: Inoslav Bešker

Pakistanka Hina Saleem (21) zaklana je jednim potezom kuhinjskog noža. Ubio ju je 12. kolovoza, po svemu sudeæi, njezin otac Mohammed Saleem (51), dok su je držali tetak Mohamed Tariq (50) i pašanac Mahmoud Zahid (27). Tijelo su joj zatim zamotali u bijelu plahtu i, glavom okrenutom prema Mekki, ukopali u raku iskopanu po noæi u dvorištu kuæe obitelji Saleem u Sarezzu kod Brescie, u Lombardiji. Nije poznato jesu li je, prilikom klanja, takoðer okrenuli prema Mekki, kao kurbana, žrtvenu životinju. Te èinjenice trebalo bi da upute na zakljuèak da je Hina ubijena kao purifikacijska žrtva, da sebe i obitelj oèisti od sramote što se podala kaurinu, Talijanu, što nije živjela u strahu Božjemu, kao prava muslimanka.

Žrtva obiteljskog nasilja

Podaci koji izbijaju na vidjelo govore nešto drugo: Hina Saleem je žrtva nasilja, obiteljskog nasilja, koje od vjere jedva da ima ambalažu; žrtva je i države koja je u njezinu “sluèaju” bila rastresena; žrtva je, na kraju, svoga dobrog srca.

Otac i tetak su u zatvoru, ulovljeni nakon kraæeg bijega, pašanac se još krije. Ubojstvo je izazvalo talijanske rasiste, koji su smjesta otkrili da je to dovoljan razlog da se sruši prijedlog ministra unutrašnjih poslova Giulijana Amata, po kojemu bi Italija mogla davati državljanstvo doseljenicima poslije pet godina, a ne nakon 10 godina. Ustuknuo je i Amato: za državljanstvo æe trebati ne samo poznavanje jezika i prihvaæanje Ustava, nego i prihvaæanje temeljnih vrijednosti talijanskog društva. Podrazumijeva se, dakle, da je Hina Saleem ubijena u skladu s islamom, njegovim vjerskim i društvenim normama, kojima nema mjesta u pravno laièkoj i kulturalno katolièkoj Italiji. Na tome su, uostalom, jahala talijanska glasila, osobito u naslovima odnosno najavama.

Laž. Islam ne predviða takvu vrstu moralnog prava ni takvu vrstu oèinskog prava. U nekim zemljama moglo bi se dogoditi da “prijestupnica” toga tipa bude kamenovana, pa i to nakon javnog suðenja i presude seoskog vijeæa, uz moguænost priziva ulemi. Otkako je ukinuta rimska (ne muslimanska, dakle, nego zapadnjaèka) patria potestas, otac nigdje nema pravo presuditi i klati dijete. Nije ga imao ni Taras Buljba. Laž je, po svoj prilici, i to da je Hina Saleem ubijena zato što se odrekla muslimanskog naèina života, što je živjela “kao kršæanka”, što je stupila u vezu i suživot s razvedenim Talijanom.

Maltretirana je godinama, a zatim ubijena, zato što nije htjela biti vlasništvo svog oca. U svakom smislu. Ubijena je zbog pobune nad autoritetom, i to kada se autoritet uvjerio da je pobuna definitivna, da je ne može podjarmiti nikako više - pa ju je, za odmazdu, zaklao. To nema veze s vjerom, to nema veze s kulturom. To je samo tlaèenje, puko gospodarenje ljudskim biæem, najodurnija vrsta eksploatacije. Kad je imala 14 godina, Hina Saleem je 1999. s ostatkom obitelji prispjela u Italiju gdje je otac još ranije našao posao. Brzo se uklopila u školu, nauèila jezik, sprijateljila sa školskim drugaricama, akulturirala se. Veæ ranije je bila odreðena za suprugu svome bratiæu (srodniku u drugoj liniji, što se u Evropi tehnièki smatra rodoskvrnuæem i odobrava se veoma rijetko). Nije nju muèio toliko incest koliko èinjenica da èovjeka nije ni znala, kamoli u njega bila zaljubljena. Time je mrsila raèune roditeljima. Što su èuvstva djeteta spram uporabne vrijednosti njezine spolnosti u ekonomskom interesu roditelja?

U ožujku 2003., kad joj je još bilo 17 godina, Hina Saleem je utekla od kuæe. Karabinijerima, kada su je našli i odluèili je vratiti roditeljima, objasnila je razloge svog bijega. Ti su zapisnici sada takoðer izašli na vidjelo i sami po sebi su dovoljno strašni.

Otac ju je pokušao silovati

Otac ju je sprijeèio u daljnjem školovanju iako je bila dobra uèenica, jer su je “obiteljski prijatelji” denuncirali da puši. Požalila se karabinijerima da je kore i da je tuku i otac, i mati, i sestre, i braæa, i pašanac. Da ju je otac u srpnju 2002. izmlatio štapom po svemu tijelu, slomivši joj palac, da je nisu htjeli voditi u bolnicu, a kad je ipak tamo pošla, mati je s nokta slagala da je “pala s bicikla”. Da joj je otac jednom za kaznu i nož zabô u ruku, da su je i majka i bratiæ (drugi, ne “vjerenik”) pljuskali, naizmjence, kako bi se jedno umorilo drugo bi nastavilo, kad im je opet dojavljeno da je pušila.

Sve zbog vjere? Ma kakvi: jednu od svaða otac je iskoristio ne samo da je izdrpa nego i da je pokuša silovati, èak i pred ravnodušnom braæom, pa se spasila tek udarivši ga nogom u genitalije i utekavši hitro na ulicu. Toliko o dobru muslimanu.

Otvoreni su kazneni postupci, sa svom sporošæu koju zakon sebi garantira u takvim sluèajevima (i u takvim državama, ukljuèujuæi Hrvatsku). Hina Saleem je, do punoljetnosti, smještena u zajednicu koja joj je jamèila život. Zaposlila se kao šankerica u baru, pa je - inteligentna i radišna - napredovala do konobarice i do šefice sale. Zaljubila se i poèela živjeti s èovjekom koji je i prijavio njezin nestanak.

Hina Saleem je povukla sve tri svoje prijave, ne zato da državi pruži alibi za nedjelovanje, nego zato što je - za razliku od najbližih srodnika - osjeæala obitelj kao vezu i kao obavezu. Zaštitila je svog oca od zakonskog progona. Zaštitila je majku od sramote i prezira. Požurila je kad su joj slagali da je stigao roðak iz Pakistana, na proputovanju iz Pariza - i tako uletjela u smrtonosnu zamku, naivno i bespomoæno - i samo u tome slièna kurbanu.

Država - bezvoljni promatraè

Obitelj Hinu nije zaštitila, nego se konstituirala kao eksploatacijska æelija, kao doušnièka služba, kao pomoæni ešelon za muèenje i slamanje volje. Nedugo prije ubojstva svi ostali èlanovi obitelji otputovali su u Pakistan. Ima mjesta sumnji da su otišli kako bi ubojstvo bilo olakšano.

Država se, meðutim, postavila kao bezvoljni promatraè, kao ustanova kojoj je komotnije ne djelovati dok zlo nije nepopravljivo, koja preferira sankciju nad prevencijom (jer prevencija traži ne samo više novca, nego i više pameti, više humanog angažmana, više ljudske odgovornosti - a to je u državnom aparatu deficitarna roba, državni aparat je plaæenièki po ekonomskoj suštini i po mentalitetu).

Zbog svega toga ubojstvo Hine Saleem (21) nije egzotièan dogaðaj negdje u inozemstvu, nego naša stvar, dogaðaj beskrajno slièan ovoj povorci žena i djece ubijenih u Hrvatskoj u rastresenoj odsutnosti pravne i socijalne države, dogaðaj frapantno nalik nasilju nad slabijima od kojih nije imun, vidjeli smo, ni Caritas, dogaðaj koji nema veze s religijom i kulturom, ali ima s neravnopravnošæu i nepravdom koja, meðutim, vapi do Neba

___________________________________________________________________
...

08-21-2006 05:33 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nesto mi pade starozavjetna prica
o Abrahamu i njegovom sinu na pamet

I nesto mi pade na pamet
da ga je sef licno sprijecio
da zrtvuje sina


A ovakve price me prave ljutim
i cesto se upitam
procitaju li ovi "turbo vjernici"
svete knjige do kraja,
pokusavaju li dosegnuti
neku istinu i poruku iz svega,
ili uzmu jedno poglavlje
vade rijeci iz kontexta
i koriste ga kao pokrice
za svoje nezrele postupke.

Tuga je ovo, tuga golema...

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Indijanac dana 08-21-2006 u 07:17.

08-21-2006 07:13 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
MUNIRA
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovakvi postupci kao sto su ova dva "navedena" slucaja, su proizvod bolesnih umova pojedinaca, i nemaju nista sa vjerom.Pa u svakodnenom zivotu desavaju se ubistva, od strane psihopata (to su dusevno poremeceni ljudi), i nemoze se zlouptrebljavati religija,
u ovakvim slucajevima.A, Abrahama je Bog SAMO stavio na kusnju, (za tvoju informaciju), da vidi da li je Abraham predan Svevisnjem Bogu!
Moja casna vjera , me upucuje:
"KO UBIJE JEDNO NEVINO BICE, KAO DA JE POUBIJAO CIJELI SVIJET,
A KO SPASI JEDAN LJUDSKI ZIVOT ,KAO DA JE SPASIO CIJELO COVJECANSTVO" (ajet)
A, propagandna politika, kao sto su pojedinacni , slucajevi obicno se iskoristi, od onih koji
su nevjernici (u principu) i ne znaju sustinu religije.
Toliko!
"Meni moja vjera ,vama vasa"

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane MUNIRA dana 08-21-2006 u 08:18.

08-21-2006 08:16
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E ove Munire 21.gif

Pa ja nisam nista drugo ni rekao o Abrahamu
Rekao sam to isto sto i ti 29.gif

Evo, da prevedem

Bog je od samih pocetaka pokazao da mu ne trebaju ljudske zrtve.

Jel sad oke ? 23.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

08-21-2006 08:30 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
MUNIRA
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Indijanac:

    E ove Munire 21.gif

    Pa ja nisam nista drugo ni rekao o Abrahamu
    Rekao sam to isto sto i ti 29.gif

    Evo, da prevedem

    Bog je od samih pocetaka pokazao da mu ne trebaju ljudske zrtve.

    Jel sad oke ? 23.gif

10.gif 10.gif
Ma nije tebi nego ovom "bosnjaku", ja i ti smo ok sagovornici, nego "ovaj" se ubacio i po forumu pljuje po Islamu, (otvori str." Sta se desava u SDA).. vidi jaro , ovaj bi da nestane Islama, ,, 13.gif 13.gif ko Raso 92,,, 13.gif kontas 10.gif

08-21-2006 08:35
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Srecom, ne zavise sudbine
ni naroda ni religije od
namjera jednog covjeka

A sto se tice pljuvanja po SDA
(i inace pljuvanja po svim nacionalnim strankama)....

Brat je mio, koje vjere bio (samo nek se zuga na njih 19.gif )...

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

08-21-2006 08:39 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
MUNIRA
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

19.gif ja jaro!
Izbrkali vjeru i politiku, a djaba zugat svima,, ko ce nogirati naciste (sta je ratnih zlocoinaca u vladama),, kad hajvani glasaju za njih!
Ja nisam ni u jednoj straci ali, ne dam da moju BiH, raju, iko dira,, eto 10.gif kaze teta Munira...

08-21-2006 08:44
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Eh gdjo Munira

Ima fine raje i van BiH.
Po svim dijelovima bivse nam
socijalisticke i samoupravne domovine.
Ima naravno i zivine, ali
me oni ne interesuju.

Vego, kad cemo dizat revoluciju ? 19.gif

Nemre ovo vise vako...

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Indijanac dana 08-21-2006 u 08:53.

08-21-2006 08:52 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
MUNIRA
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Indijanac:

    Eh gdjo Munira

    Ima fine raje i van BiH.
    Po svim dijelovima bivse nam
    socijalisticke i samoupravne domovine.
    Ima naravno i zivine, ali
    me oni ne interesuju.

    Vego, kad cemo dizat revoluciju ? 19.gif

    Nemre ovo vise vako...
10.gif
08.gif 08.gif 08.gif
ja i ti, i slicni nama bi u prve redove, juuurrriiis!! 08.gif poletili, a bojim se da bi mnogi u rov se sakrili, pa mi nadrljali 19.gif

08-21-2006 08:57
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bosnjak, de malo pretresi istoriju, geografiju, logiku, googlaj, pa onda prepravi jos jednom svoj post, kad vidis da nisi u pravu, a ako ti se ne da, evo ja cu ti reci, to se desava samo kod umobolnika, koji najcesce i nemaju vjeru, ili ne znaju sta je to, a ne samo kod muslimana, kako si ti naveo...

___________________________________________________________________

    21.gif

    08-21-2006 10:11 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    Indijanac Indijanac is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 530
    Location: Fuckin' Germany

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ante, pa jel u tebe gumica u futroli il nije ?

    Obrises,
    a zalbe upravi vodovoda 18.gif

    ___________________________________________________________________
    Ko bi mogo opjevati redom
    sve ljepote divnoga Mostara,
    zar se èudiš srce što ga ljubim
    sa ljubavlju sinovskoga žara?

    08-21-2006 12:58 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ama jes gumica tutekan, ali ja sve kontam da je to najlakse, nego treba djelovati "vaspitno" 19.gif

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      08-21-2006 13:04 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od bosnjak:

        Prije godinu dana sin ubio mater u Sarajevu,i onda kad su ga pitali zasto on rekao "ona je moj kurban".i ubio sam je jer nije sa mnom htjela da klanja sabah namaz tog jutra....ovo se samo dogadja kod muslimana


      Nadam se da se šališ s ovakvim postom?! 30.gif (mislim na ovaj zadnji dio reèenice)

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      08-21-2006 13:16 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      adis b adis b is a Male
      rambling reck




      Poruka: 1083
      pokretac teme Thread Started by adis b

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Carmela

      kao i ocekivano nick bosnjak je jedan obicni maloumnik koji ne moze da procita i shvati sta je autor htio da kaze
      bas kao sto je i slucaj sa ovim clankom
      da je malo dublje procitao i razmislio mozda bi i racionalno zakljucio poentu clanka
      ali ili na srecu ili na zalost, nisam siguran, to njegov mozak nije sposoban da uradi
      zato ce nastaviti praviti rupe u zidu pri udarima glavom u isti i govoreci sebi "udri se bekane"

      ___________________________________________________________________
      ...

      08-21-2006 13:26 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
      buckuris buckuris is a Female
      buduca bahra :)




      Poruka: 2084
      Location: SFRJ Njemacka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od MUNIRA:

            citat od Indijanac:

          Eh gdjo Munira

          Ima fine raje i van BiH.
          Po svim dijelovima bivse nam
          socijalisticke i samoupravne domovine.
          Ima naravno i zivine, ali
          me oni ne interesuju.

          Vego, kad cemo dizat revoluciju ? 19.gif

          Nemre ovo vise vako...
        10.gif
        08.gif 08.gif 08.gif
        ja i ti, i slicni nama bi u prve redove, juuurrriiis!! 08.gif poletili, a bojim se da bi mnogi u rov se sakrili, pa mi nadrljali 19.gif


      jeste,ne kaze onaj dzaba
      na barikadama su uvijek najbrzi,al nikad i najmudriji 29.gif
      trebalo bi malo razmislit ,sta i kako

      ___________________________________________________________________
      muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

      08-21-2006 13:46 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ih, po tome ispade da su politicari najmudriji, jer su oni najdalje udaljeni od barikada...
      A kad bolje razmislim, u tom smislu i jesu najmudriji, kad uspiju nahuskati te najbrze a oni se sklone malo vise "tatlane" 35.gif

      Hajdemo sad o onim sektama malo u americi, gdje jedan "propovjednik" posalje 900 ljudi u smrt u jednom danu, samo se ne sjecam koja mu je sveta knjiga u ruci bila kad je to ucinio.. 35.gif

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        08-21-2006 13:52 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        Indijanac Indijanac is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 530
        Location: Fuckin' Germany

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Al znas sta mene cudi ?

        Kada se ovakvo sto desi,
        bilo gdje u svijetu i sa bilo kojim
        "religioznim motivom",
        zasto se vjerske zajednice ne ograde
        od ovakvih postupaka
        i ostro ih osude ?

        Radi svih mogucih budala
        koje bi da ponove slicno
        vodjene "svetom misijom".

        ___________________________________________________________________
        Ko bi mogo opjevati redom
        sve ljepote divnoga Mostara,
        zar se èudiš srce što ga ljubim
        sa ljubavlju sinovskoga žara?

        08-21-2006 13:56 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
        antiprotivan antiprotivan is a Male
        moforaja




        Poruka: 2825
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        pa zato sto uvijek dumaju nesto u smislu "kakvu ja/mi koristi mozemo imati od ovoga"..

        Zato sto se svete knjige tumace na milion nacina, i zato sto bi se mozda neko i ogradio, ali onda dodje "big brother" ove ili one vrste i kaze da to ne uradi, jer znas ono neka vas, mi imamo kontrolu, svoj poso, sve cemo mi to rijesiti, ja bacim jaje, on spali zastavu, ja mu ubijem vojnika, on posalje bombu, ja posaljem avion, on u rupu, ali u kojoj je rupi kad ih je na hiljade, ko mu daje lovu, sredi mu familiju, hajmo dobrovoljci, hajmo mobilizacija, upssss...ja odavno presao na rat, a o vjeri se radilo ?!?!?

        ili mozda tako i jest ??

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          08-21-2006 14:07 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          buckuris buckuris is a Female
          buduca bahra :)




          Poruka: 2084
          Location: SFRJ Njemacka

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od antiprotivan:

            ih, po tome ispade da su politicari najmudriji, jer su oni najdalje udaljeni od barikada...
            A kad bolje razmislim, u tom smislu i jesu najmudriji, kad uspiju nahuskati te najbrze a oni se sklone malo vise "tatlane" 35.gif

            Hajdemo sad o onim sektama malo u americi, gdje jedan "propovjednik" posalje 900 ljudi u smrt u jednom danu, samo se ne sjecam koja mu je sveta knjiga u ruci bila kad je to ucinio.. 35.gif

          pa ja...nahuskaju i guzu u fotelju...a vi,hrabra braco(da ne kazem ludaci)koljite se brate 35.gif

          ___________________________________________________________________
          muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

          08-21-2006 14:13 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
          Indijanac Indijanac is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 530
          Location: Fuckin' Germany

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ma ja

          Da je glavesinama vjerskim do pomirenja
          davno bi se to desilo.

          Vego, ko sto ovi moji Svabe kazu (mlogo be pametan narod, mlogo)
          "Riba od glave smrdi" (ko ovo pogresno shvati, nono mu veliko)

          ___________________________________________________________________
          Ko bi mogo opjevati redom
          sve ljepote divnoga Mostara,
          zar se èudiš srce što ga ljubim
          sa ljubavlju sinovskoga žara?

          08-21-2006 14:14 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
          Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com