Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Imagine If London Was Occupied by Israel [HQ].mp4 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Imagine If London Was Occupied by Israel [HQ].mp4 Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dYamviV7ZSY&feature=related


u zadnje 2. minute interesantna informacija slijedi....

01-04-2011 23:56 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Fini
SexNepoznat

Poruka: 161

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Veæina ljudi ne želi èuti istinu, oni radije ostaju pred svojim televizorima, u svojim udobnim foteljicama. Veæina ljudi ne želi spoznati bilo kakvu istinu, jer se boje da æe ih to izbaciti iz njihovih koloteèina. Istina može uzburkati njihove planove i predrasude. Ali ako se istina ignorira, ona æe otiæi.

    http://www.youtube.com/watch?v=lEU8c8sCfMc

01-10-2011 08:38 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u pravu si 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    01-10-2011 08:52 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jeste, skroz je u pravu..

    ALI...

    da li je istina ono sto ja mislim da je istina ??
    da li je istina ono sto mi drugi kazu da je istina ??
    ako je neko covjek od povjerenja, da li je istina sve ono sto on kaze ??
    ako neko nije bas covjek od povjerenja, da li je sve ono sto on kaze laz ??
    Ako procitas 4 razlicite novine, koje pisu o istoj stvari - koja od njih govori istinu ??
    (to isto vazi i za knjige, tv i radio)

    Ako sam ja ubijedjen da je nesto istina, znaci li to automatski da je to stvarno istina ??

    U prevodu:
    Eno tamo neko tvrdi da "PEPSI" znaci skupljanje love za Izrael

    Vjerujem da je to za njega 150 % istina !
    Za neke druge je to 150% laz !
    A za neke trece je to mozda istina, a mozda i nije..

    Dakle, nema pomaka od pocetka, ljudi zive u predrasudama, ovim ili onim. Tesko mijenjaju misljenje, bez obzira koliko naopako ono bilo. Dok se slazes sa njima - dobar si.
    Kad se pocnes "neslagati" onda vise nisi dobar, a malo fali da si zakleti neprijatelj ili izdajnik drzave ili naroda.

    Tako da bih ja ovu tvrdnju koja je generalno tacka preveo na nesto jos tacnije:
    Vecina ljudi zatvara oci pred informacijom, koliko god ona istinita bila, ako se ta informacija kosi sa onim u sto oni vec vjeruju ili imaju neko svoje misljenje o tome, ili ako informacija dolazi "sa one tamo strane", ili je u suprotnosti sa informacijom u koju smo vec povjerovali. Tako je puno lakse, manje boli glava jer se ne mora puno razmisljati, lakse se uklapas u sredinu, a i "njihove" novine i "njihove" tv-kanale je najbolje ne gledati.
    Jer sve sto kazu - lazu !

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      01-10-2011 16:11 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com