Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Samoubistvo... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Sad Samoubistvo... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Citam o onoj zeni, sto je slavila rodjendan... I otisla i ubila se pistoljem...

Od jedne moje skolske prijateljice, je sestra to isto uradila.
Skocila s mosta...

Sad nesto mislim, sta se u covjeku treba prelomiti da se odluci na taj korak?
Zar je moguce da ne vidi izlaz? Da ne odluci prespavat jos jednu noc?
I koliko to problemi moraju biti, koliki teret?

Ja licno ne osudjujem takve osobe...
Ali stalno razmisljam i mislim na one koji ostaju... Mislim da je svakako tesko izgubiti nekog, ali da je puno teze na takav nacin...

Sta mislite?

07-06-2006 23:38
Gogi81 Gogi81 is a Male
brato


Poruka: 522
Location: Atlanta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neznam nemogu da skontam koji je to nagon u covjeku da sam sebi oduzme zivot.

Jer ipak jedan od naj veci i naj jaci instikta u covjeku je prezivljavanje po bilo koju cjenu, u takvim momentima postajemo gori od zivotinja kad je pitanje prezivljavanja.

Dosta samoubistava se desi pri koristenju droge ili alkohola ali nako sa cistom glavom mora da je nesto sa strane psihe.

Cudna i jadna stvar.

___________________________________________________________________
jope ti
-----------------------------------------------------------------------------
Gogi81:

The penis mightier than the sword.
---------------------------------------------------------------------------
kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

07-06-2006 23:50 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svima nam se nekad u momentu dogodi da zbog problema ili gubitka, ne vidimo izlaz......Valjda je razlika, ako je neko vise sklon depresiji, i desi mu se takav momenat, koji put u zivotu, nekad prekipi casa, ne vidi se drugi izlaz nego "okoncati" svoju muku.
Po meni je samoubistvo sebican akt, jer s namjerom povrijedis one koji te vole...S druge strane, pitanje je da li je kukavicluk ili hrabrost. Nema sanse da bih ja otisla negdje na most i skocila, il' svezala uze da se objesim, il' sta ja znam kako se jos to sve moze napraviti....Mene bi bilo strah.
Sad je pitanje, da li je i takve ljude u tom trenutku strah? Je li hrabrost uciniti to, ili odustati i nastaviti se dalje boriti u zivotu?
Malo sam smantana ovih dana, al' se nadam da kontate sta pricam 01.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

07-07-2006 00:05 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sve je stvar psihe ja koliko znam puno vise ljudi je izvrsilo samoubistvo a da naoko nisu imali problema tipa alkohol droga vise ih se ubilo kao "uzorni ljudi"


to je problem psihe i labilnosti jako mi je zao tih ljudi 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________

    07-07-2006 00:06 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od TigricaX:

      Svima nam se nekad u momentu dogodi da zbog problema ili gubitka, ne vidimo izlaz......Valjda je razlika, ako je neko vise sklon depresiji, i desi mu se takav momenat, koji put u zivotu, nekad prekipi casa, ne vidi se drugi izlaz nego "okoncati" svoju muku.
      Po meni je samoubistvo sebican akt, jer s namjerom povrijedis one koji te vole...S druge strane, pitanje je da li je kukavicluk ili hrabrost. Nema sanse da bih ja otisla negdje na most i skocila, il' svezala uze da se objesim, il' sta ja znam kako se jos to sve moze napraviti....Mene bi bilo strah.
      Sad je pitanje, da li je i takve ljude u tom trenutku strah? Je li hrabrost uciniti to, ili odustati i nastaviti se dalje boriti u zivotu?
      Malo sam smantana ovih dana, al' se nadam da kontate sta pricam 01.gif


    Ja kontam...
    U pravu si...

    Za tu osobu koja ne vidi dalje izlaz, je hrabrost ostati i zivjeti... Mislim golemo je suociti se sa problemima, i pokusati dalje...
    Ali isto tako mislim, da ta osoba, u momentu kad se odluci na taj korak, mora toliko patiti, da joj je bol tjelesna, zadnja misao...
    Ja koliko sam imala prilike raditi sa depresivnim osobama, one tu bol opisuju puno jacom i tezom od svake tjelesne... A nemaju tablete, da se smanji...

    Zato ja to ne osudjujem.
    I mislim, da ako tada nadje svoj mir, i to dusevni, onda je vrijedilo...

    Ja sam bila na jednoj sjednici, kad je jedna nasa zena, psihijatru opisivala svoje stanje...

    Place i pokazuje prstom na ivicu stola. Kaze, ispred je moja buducnost, i pokazuje prema podu, kao ponor... A ovo iza mene je moja familija...
    I kad covjek razmisli, ona nikakve perspektive nije vidjela, niti buducnosti, niti zivota... 33.gif

    Ipak, ona je razmisljala, i danas dan je depresivna i pati, ali zivi... Zbog familije...
    I to je hrabrost...

    07-07-2006 00:14
    TigricaX TigricaX is a Female
    zvrk hanuma




    Poruka: 6105
    Location: Nesvrstana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Polazim od sebe...Po prirodi nisam depresivna, al' sam imala momenata u zivotu, kad sam pomislila "ma heb'o ovo sve vise - bolje da me nema". Eh, sad, sto mene nesto goni da vidim sta ce i kako ce biti sutra, pa me uhvati inat da to promijenim, i da mi bude bolje, to je druga stvar....Nismo svi isti.
    Meni je zao ljudi koji se ubiju, jer, sve nesto kontam, mozda bi se sutradan predomislili ali nemaju priliku...Ima slucajeva gdje se neko pokusa ubiti vise puta, al' je naucno dokazano da su to vecinom osobe zeljne paznje, i nemaju bas ozbiljne namjere po tom pitanju.
    Najcesce se cuje komentar "ama sasvim normalno covjek izgled'o, i prica i shala, ne znam sta mu bi" 16.gif To su osobe koje tiho pate, nikom ne govore, sve drze u sebi, nakupi se puno toga...i onda dodje do "eksplozije".

    ___________________________________________________________________
    "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
    i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

    07-07-2006 00:22 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
    Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
    Licnost godine '05




    Poruka: 9968
    Location: Eo me tu sam !!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I ja mislim da je to do Psihe 10.gif

    ___________________________________________________________________


      Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
        13.gif

        07-07-2006 00:23 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
        laverna laverna is a Female
        seka




        Poruka: 898
        Location: i ja se pitam

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Skoro uvijek se dešava da nakon takvog dogaðaja ljudi komentarišu kako takva osoba nije imala problema zbog kojih bi se trebala ubiti.
        Ali šta je unutar nas?
        Imala sam ružno iskustvo u srednjoj školi kad se ubila kolegica iz razreda.Nikakvog objašnjenja nije bilo,sišla na Neretvu i ubila se.
        Je li to momenat,tren kad nas napusti naša liènost i ostane samo tijelo?
        Ja lièno sam prevelika kukavica po tom pitanju i neznam pri zdravom razumu šta bi me moglo natjerati na to.
        A opet majka jednog mog prijatelja iz Zagreba se ubila po povratku s ljekarske kontrole.Carcinom joj se ponovo pojavio nakon hemoterapije i zraèenja.Žena nije htjela da pati više.
        Ne osuðujem ih,ali ipak mislim da se desi neki klik u glavi koji odluèi umjesto èovjeka.

        07-07-2006 10:17 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
        Gianni Gianni is a Male
        raja




        Poruka: 2201
        Location: North see

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Princ-s-Neretve:

          I ja mislim da je to do Psihe 10.gif


        ma jok, to je radi rata u Palestini 29.gif 24.gif

        Ta jasta je nego do psihe , psiha je cudna stvar kod ljudi, neko je jak neko bas i nije pa zato i dolazi do pokusaja samoubistva a u biti mnogi od ti ljudi i nezele da se ubiju nego samo da skrenu pozornost na sebe kao neka vrsta vapaja za pomoci..
        Samoubistvo za mene je neka vrsta kukavicluka i egoisticnosti.....

        ___________________________________________________________________
        There are no wrong choices; there are only different choices.

        07-07-2006 10:41 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
        Aleksandra Aleksandra is a Female
        moforaja




        Poruka: 10252
        Location: Mostar

        RE: Samoubistvo... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od MJESECARKA:


          Ja licno ne osudjujem takve osobe...



        ni ja.

        sve ih pozdravljam i ucinite to sto bezbolnije.

        ___________________________________________________________________






                07-07-2006 10:51 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                Carmela Carmela is a Female
                vjeciti optimist




                Poruka: 7603
                Location: ja nisam odavle

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ne bih znala reæi šta nekog natjera na samoubistvo i teško da æe se to ikad otkriti jer mrtvi ne govore. U svakom sluèaju, psiha igra veliku ulogu, karakter takodjer. Tigrica napisa da su to sebiène osobe i tu se donekle slažem s njom. Predpostavljam da je u sluèaju samoubistva slièno kao i kad èovjek dodje u situaciju da spašava vlastiti život. Ne misliš tada na druge, ni na roditelje, ni na familiju, prijatelje...nikoga. Misliš na sebe i samo na sebe. Za život se jesam borila, žestoko, snažno, jako i...bolno. Na samoubistvo nisam pomišljala niti jedne jedine sekunde, ali oko mene je bilo ljudi koji jesu. I tada sam tvrdila, a i sada tvrdim, da je samoubistvo èin oèajnika koji nema snage ni za vapaj pomoæi a snažno je i iskreno želi, više èak i od toga da si oduzme život, vjerujte mi na rijeè.

                Nego, pomažimo jedni druge, prièajmo, "istresajmo" na stol sve karte, jer duša zaboli, srce to samo ili produži ili prekine.

                ___________________________________________________________________

                  Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                07-07-2006 11:18 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                refleksija refleksija is a Female
                moforaja




                Poruka: 3364
                Location: dark side

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                neko rece to su labilne osobe, ne bih se slozila. to su osobe koje imaju problema da pokazu svoje emocije. najcesce niko ne zna u kojem psihickom stanju se one nalaze. zacahure se u sebe i nikom ne govore ono sto prozivljavaju. ima toliki broj ljudi kojima je uspjeh ustati se tog dana iz kreveta.


                samoubistvo èin oèajnika koji nema snage ni za vapaj pomoæi a snažno je i iskreno želi, više èak i od toga da si oduzme život, vjerujte mi na rijeè.

                s ovim carmelnim se slazem 10.gif

                ___________________________________________________________________


                  Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                  07-07-2006 13:40 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                  R2-D2 R2-D2 is a Male
                  BUKACHAAAAA


                  Poruka: 5594
                  Location: La La Land

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ja mogu reci...
                  SIT GLADNOGA NE RAZUMIJE....
                  Isto tako....nedao dragi bog nikome da dodje u takvu situaciju....

                  ___________________________________________________________________
                  I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
                  Sha-Shi is my name..and off course,

                    I do piss excellence in the morning..

                  07-07-2006 18:18 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
                  al capone al capone is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5015
                  Location: grad andjela

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  sve je stvar psihe...najvise psihicki bolesnici pokusavaju samoubistvo..normala da ima i normalnih ljudi koji pokusaju...te ne razumijem..al psiho bolesnici..valjda je i to dio bolesti...

                  ___________________________________________________________________



                    http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

                    07-07-2006 18:31 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
                    Rondo Rondo is a Male
                    stalni dopisnik


                    Poruka: 1085

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    I ja kazem ne d'o Bog nikome...
                    Ali opet mislim da se covjek treba uhvatiti u kostac sa svojim problemima i da nije ni bruka ni sramotazatraziti strucnu pomoc!

                    07-07-2006 18:43 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                    Maggie Maggie is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 2736
                    Location: daleko

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Ne osudjujem ljude koji se odluce na takav korak, ali u jednu ruku smatram da su sebicni. Skratili su sebi muke, ali su iza sebe ostavili toliko jada, zalosti, pitanja. Najmanje su povrijedili sebe, a jako mnogo sve one koji su ostali iza njih. I koji ce da zive sa traumama do kraja zivota.

                    Ne razumijem sta moze covjeka natjerat na taj korak i bolje mi je.

                    ___________________________________________________________________

                      07-07-2006 18:48 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                      beli beli is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 4109
                      Location: USA

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Zadnja stvar koju bi sebi ucinio.....
                      svakom svoje...meni je najvishe
                      zalost djece a nje mi sekunde nije zao... 23.gif

                      ___________________________________________________________________
                      audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
                      autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
                      Princ cuvaj mjesto na seciji....

                      07-07-2006 19:07 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
                      tana tana is a Male
                      rigorozni




                      Poruka: 17879
                      Location: na prinudnom radu :)

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      licno mislim da nijedan covjek u normalnom stanju ne bi digo ruku na sebe

                      ne znam sta kazu psiholozi,

                      ali mi logika govori da covjek koji napravi samoubistvo u tom trenutku nije normalan i nije svjestan sta radi. i mislim da se moze svakome dogoditi, mozda labilnijim osobama lake nego stabilnim, ali se svakome moze dogoditi.



                      nedo bog ih razumjeti

                      ___________________________________________________________________
                      kad ce mostar mama?

                      07-07-2006 19:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                      First Lady First Lady is a Female
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1404
                      Location: NY

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      ne znam, nedo Bog nikome

                      zamisli da si na teretu i sebi i drugima
                      citavoj porodici, djeci... kontam da se takvi ljudi osjecaju bespomocno, da ne vide izlaz iz te neke situacije... i jedini izlaz je smrt



                      zao mi je reci da se cesto sjetim starog clana pentatonika
                      cesto je pricao o takvim stvarima 33.gif

                      ___________________________________________________________________
                      Live, and let LIVE!!!

                      07-07-2006 19:16 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
                      laverna laverna is a Female
                      seka




                      Poruka: 898
                      Location: i ja se pitam

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      vjerovatno ti ljudi se i odluèe na takav èin da bi skratili svoje muke,a sad što povrijede porodicu vjerovatno njihov problem prevagne.
                      i kao što fl reèe kad èovjek postane težak i sebi i drugima možda je to spas i za jedne i druge

                      07-07-2006 19:31 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
                      Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com