Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » ***Situacija*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

***Situacija*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Izasla danas na pice s nekom rajom nakon posla, i dolazi tema o situaciji koja je stvarna, desila se, i svi imamo neko svoje misljenje o njoj....Mene zanima vase 18.gif
Dakle, situacija je slijedeca:

Momak i djevojka se dugo zabavljaju i zive zajedno (nazovimo ih Oliver i Mirela). U dobrim su odnosima sa njegovim bratom i zenom (koji imaju malog sina - njih cemo nazvati Predrag i Aida) . Cesto se posjecuju i druze, i djevojke su s vremenom postale dobre prijateljice.
Nakon tri ili cetiri godine tog druzenja, Oliver i Mirela se posvadjaju i oni se dogovore da se malo razdvoje, i razmisle sta zele pa da onda razgovaraju i donesu odluku.
U tom periodu (nekih dva mjeseca) Aida svako malo dolazi u posjetu kod Olivera sa sinom, bez Predraga, i na kraju se useli s njim, dok su jos uvijek skoro sve Mireline stvari i dalje u stanu. Sada su oni novi par, braca ne razgovaraju jedan s drugim i roditelji im pate zbog toga...
Kako bi se vi osjecali da ste u poziciji Predraga, ciji sin sada odrasta s njegovim bratom i vise nije siguran da li mu je on ujak ili otac? Da li bi mogli naci opravdanje i razumjeti Oliverov postupak? Kakva je to zena koja predje od jednog brata direkt drugom, i to sa djetetom?
Koliko ovo sve ima veze sa "ljubavi" i da li ona uopce postoji u ovoj situaciji? Je li ovakvo nesto moralno prihvatljivo po vasem misljenju?

Napomena: Tema ima zvjezdice. Tu i tamo poneki OFF je u redu, ali ne bih da se pretvori u chat. Hvala unaprijed. 10.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

11-03-2006 03:57 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
hercegovka84 hercegovka84 is a Female
raja




Poruka: 1874
Location: planet earth

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jel se ti zezas?????? 21.gif 21.gif 21.gif zar se i ovakve stvari desavaju?? da sam u poziciji Predraga trazila bih djete nazad..ako je zaista to njegov sin...a sve ostalo mars!!!

___________________________________________________________________

    girl.gif

    11-03-2006 05:07 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
    TigricaX TigricaX is a Female
    zvrk hanuma




    Poruka: 6105
    Location: Nesvrstana
    pokretac teme Thread Started by TigricaX

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne zezam se. Dijete je, bar ovdje, vrlo tesko od majke uzeti, zakonski, a onda, Predrag ne zeli jos vise trauma svom sinu stvarati (jeste njegov sin). Da ne znam de facto da je ovo istina, i ja bih se u cudu nasla da se to moze desiti, ali, eto, moze....
    Uglavnom, zanima me misljenje sa svakog aspekta, ali najvise ljubavnog i moralnog. Kako bi se vi osjecali da ste Predrag ili Mirela? Da li biste mogli uciniti isto kao Oliver i Aida? Je li pravedno prema malenom da se nadje i odrasta u takvoj situaciji?

    ___________________________________________________________________
    "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
    i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

    11-03-2006 05:23 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
    liberty liberty is a Male
    brato




    Poruka: 645
    Location: Washington

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pokushao bih da skontam Mirelu... 04.gif

    ___________________________________________________________________
    Prosla recesija.

    11-03-2006 05:51 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    prvo pitanje , jesul Predrag i Aida imali normalnu vezu , ljubav i to , il su imali puno nesuglasnica i trzavica?
    Mozda je on njoj nekako naudio i ona ga zeli kazniti na najgori nacin 14.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    11-03-2006 08:11 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    adica adica is a Female
    mofo beba


    Poruka: 1

    RE: ***Situacija*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    04.gif 02.gif 01.gif 10.gif cao!imas li msn? je li zivis mostaru????????????????????????????????????? 23.gif 33.gif 05.gif

    11-03-2006 10:16 adica is offline Pregledaj poruke od adica Dodaj adica u listu prijatelja
    Zadavalica Zadavalica is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 1632
    Location: s dna kace

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kazu da ljubav ne zna za granice

    al ovo mi je bash ono gnusno

    sharat po familiji 21.gif 21.gif 21.gif

    ___________________________________________________________________
    ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

    11-03-2006 11:28 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
    Gianni Gianni is a Male
    raja




    Poruka: 2201
    Location: North see

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jel ova MIrela jos uvjek slobodna 29.gif 19.gif

    Ovo ni u najgorim spanskim sapunicam ja mislim nema 21.gif Nema vishe morala ni postovanja

    ___________________________________________________________________
    There are no wrong choices; there are only different choices.

    11-03-2006 11:37 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jedna od gorih situacija svakako, po dijete naravno, odrasli.... 21.gif . Najljudskije bi bilo djete zaštiti od svih tih prepucavanja i svadja ali je nemoguæe. Dakle, gospodja mama (nju krivim iako sam žensko), jedino isprvano što može uraditi je odvojiti se od te obitelji za sva vremena, dopustiti djetetu da vidja pravog oca i zapoèeti novi život, sve ostalo je egoizam a ne ljubav.

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    11-03-2006 12:01 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    Layla12 Layla12 is a Female
    trudim se




    Poruka: 195
    Location: Too daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    O ovakvim i slicnim slucajevima smo svi culi prije,citali ili vidjeli na tv....
    Razumjeti iste je sasvim druga stvar 21.gif Ja licno ne bi mogla...
    Meni se cini da Oliver i Aida imaju veoma strastvenu vezu,gdje im je poslije nekog vremena puko film i odlucili su da svoju ljubav vise ne kriju...Oni bi vam sigurno rekli nesto u smisli " Imamo i mi pravo da budemo srecni "
    Ali kad te pukna ona moralna strana vecina nas bi mislila i uradila drugacije , sto se ocito njima dvoma nije (jos) dogodilo...
    I onda najvaznije od svega je djete koje ce rasti u atmosferi ,rekla bi nezdravoj ..i kako mu objasniti zasto,kako ?! 21.gif
    Eto sad da vise ne duljim,na pitanje da li bi ih podrzala,moj odgovor je definitivno NE !!!

    ___________________________________________________________________
    mostarka.gif

    11-03-2006 12:03 Layla12 is offline Posalji email za Layla12 Pregledaj poruke od Layla12 Dodaj Layla12 u listu prijatelja
    Dzani Dzani is a Male
    moforaja




    Poruka: 2023
    Location: Coming near You!!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Carmela:

      Jedna od gorih situacija svakako, po dijete naravno, odrasli.... 21.gif . Najljudskije bi bilo djete zaštiti od svih tih prepucavanja i svadja ali je nemoguæe. Dakle, gospodja mama (nju krivim iako sam žensko), jedino isprvano što može uraditi je odvojiti se od te obitelji za sva vremena, dopustiti djetetu da vidja pravog oca i zapoèeti novi život, sve ostalo je egoizam a ne ljubav.


    Barem neko ima smisla 01.gif

    11-03-2006 12:04 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    RE: ***Situacija*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od TigricaX:

      Izasla danas na pice s nekom rajom nakon posla, i dolazi tema o situaciji koja je stvarna, desila se, i svi imamo neko svoje misljenje o njoj....Mene zanima vase 18.gif
      Dakle, situacija je slijedeca:

      Momak i djevojka se dugo zabavljaju i zive zajedno (nazovimo ih Oliver i Mirela). U dobrim su odnosima sa njegovim bratom i zenom (koji imaju malog sina - njih cemo nazvati Predrag i Aida) . Cesto se posjecuju i druze, i djevojke su s vremenom postale dobre prijateljice.
      Nakon tri ili cetiri godine tog druzenja, Oliver i Mirela se posvadjaju i oni se dogovore da se malo razdvoje, i razmisle sta zele pa da onda razgovaraju i donesu odluku.
      U tom periodu (nekih dva mjeseca) Aida svako malo dolazi u posjetu kod Olivera sa sinom, bez Predraga, i na kraju se useli s njim, dok su jos uvijek skoro sve Mireline stvari i dalje u stanu. Sada su oni novi par, braca ne razgovaraju jedan s drugim i roditelji im pate zbog toga...
      Kako bi se vi osjecali da ste u poziciji Predraga, ciji sin sada odrasta s njegovim bratom i vise nije siguran da li mu je on ujak ili otac? Da li bi mogli naci opravdanje i razumjeti Oliverov postupak? Kakva je to zena koja predje od jednog brata direkt drugom, i to sa djetetom?
      Koliko ovo sve ima veze sa "ljubavi" i da li ona uopce postoji u ovoj situaciji? Je li ovakvo nesto moralno prihvatljivo po vasem misljenju?

      Napomena: Tema ima zvjezdice. Tu i tamo poneki OFF je u redu, ali ne bih da se pretvori u chat. Hvala unaprijed. 10.gif




      joooj jaranice !!!
    14.gif 28.gif


    ovo je toliko zajebana tema da sam ostao otvorenih usta

    ti znas koliko sam je protiv preljube i sl. gluposti ali kad se nesto ovako desi onda ja ustuknem 14.gif ne znam sta bih mislio ako se radi o normalnim urbanim ljudima a ovo se desilo sta reci jebo te 14.gif

    a ako se radi o ljudima iz "ruralnih" sredina kojima su inace pojmovi emocija malo poremceni zao mi je sto to moram reci ali sam se 1000 puta uvjerio da je tako (cuo sam za takve slucajeve po nasim selendrama) onda to kod "seljacina" i nije chudo

    ___________________________________________________________________

      11-03-2006 13:26 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Carmela:

        Jedna od gorih situacija svakako, po dijete naravno, odrasli.... 21.gif . Najljudskije bi bilo djete zaštiti od svih tih prepucavanja i svadja ali je nemoguæe. Dakle, gospodja mama (nju krivim iako sam žensko), jedino isprvano što može uraditi je odvojiti se od te obitelji za sva vremena, dopustiti djetetu da vidja pravog oca i zapoèeti novi život, sve ostalo je egoizam a ne ljubav.




      jadno dijete Carmela 21.gif 21.gif bez obzira na sve ono nece nikad imati "cistu sliku" pred ocima u vezi cijele te situacije tu ja dizem ruke niti smijem ista reci to mi je horor skoro kao incest 21.gif 21.gif 21.gif


      ja da svom bratu otmem curu ili zenu 21.gif 21.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________

        11-03-2006 13:29 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana
        pokretac teme Thread Started by TigricaX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kosmija, radi se o urbanim ljudima (sad nesto i nisam sigurna oko toga "normalni"). Nije uopce bila ljubav u pitanju, a nisam sigurna ni da li je sada, bar sa Aidine strane.
        Mene se sinoc pokusalo uvjeriti da je ovo sasvim normalna situacija i da razmisljam "plitko", da je djetetu bolje sa ocevim bratom zivjeti, nego da je, ne daj Boze neki crnac ili pijanac u pitanju ( 14.gif ovako doslovice).

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        11-03-2006 14:39 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana
        pokretac teme Thread Started by TigricaX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Zadavalica:

          kazu da ljubav ne zna za granice

          al ovo mi je bash ono gnusno

          sharat po familiji 21.gif 21.gif 21.gif


        Najgore je, sto u ovoj prici, najmanje od svega ima ljubavi, a najvise povrijedjenih osoba, i na zalost, mislim da se nece na ovom zavrsiti. 21.gif

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        11-03-2006 14:40 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana
        pokretac teme Thread Started by TigricaX

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Carmela:

          Jedna od gorih situacija svakako, po dijete naravno, odrasli.... 21.gif . Najljudskije bi bilo djete zaštiti od svih tih prepucavanja i svadja ali je nemoguæe. Dakle, gospodja mama (nju krivim iako sam žensko), jedino isprvano što može uraditi je odvojiti se od te obitelji za sva vremena, dopustiti djetetu da vidja pravog oca i zapoèeti novi život, sve ostalo je egoizam a ne ljubav.


        Nece ona to napraviti, mada i ja mislim da je tako trebala odmah u startu. Da bih docarala njen nacin razmisljanja.....ide 'vako:

        Prvi muz - direktno iz njegovog stana - Predragu, tj. drugom muzu - i onda direkt od Predraga - kod Olivera. Pauza izmedju ovih veza je duga koliko treba da se putuje od tacke A do tacke B.
        Radni staz doticne bi moja srenjoskolska praksa ushila 29.gif a prohtjevi bi me u bankrot bacili 18.gif

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        11-03-2006 14:44 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        Zadavalica Zadavalica is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 1632
        Location: s dna kace

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        tigrice,razlozi nisu bitni 21.gif

        meni je to bolesno i nepojmljivo 21.gif

        jedino mi je zao tog nevinog dijeteta

        ___________________________________________________________________
        ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

        11-03-2006 14:53 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Žao mi djeteta 21.gif gdje su tu ljudska prava? U ovakvim bi sluèajevima trebale raditi socijalne službe a ne kad ih roditelji vole a nemaju para za skupe stvari pa im ih otimaju.

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        11-03-2006 14:55 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        antiprotivan antiprotivan is a Male
        moforaja




        Poruka: 2825
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ima jedna (u ovom slucaju preblaga) rijec za to, EGOIZAM, ocito je sve ostalo manje bitno...

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          11-03-2006 15:26 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1141

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Carmela:

            Jedna od gorih situacija svakako, po dijete naravno, odrasli.... 21.gif . Najljudskije bi bilo djete zaštiti od svih tih prepucavanja i svadja ali je nemoguæe. Dakle, gospodja mama (nju krivim iako sam žensko), jedino isprvano što može uraditi je odvojiti se od te obitelji za sva vremena, dopustiti djetetu da vidja pravog oca i zapoèeti novi život, sve ostalo je egoizam a ne ljubav.



          Upravo tako, pokupiti prnje za sva vremena i sto dalje od brace i njihove/ih (buducih) porodica, a dijete neka vidja svoga oca...Ma kad bolje razmislim, ovo dijete bi trebalo dodijeliti ocu a njoj sretni puti, neka dijete vidja po propisu suda i tacka.

          Chud je zenska cudna rabota...a bogami i muska, jer hajde sto ona hoce, tudja kost, ali kako moze ON? BRAT!!!!???

          Da je prava ljubav i da su njih dvoje "normalni" pa radje bi zapretala tu ljubav u najdublje dubine sebe same i sam/a patila...ma necu vise hipoteticki, sto moja susjeda kaze da je babi m 38.gif bila bi deda.

          P.S. Tigrice, znam ja da ti znas, ali evo - ispravan ti je stav i neka te ne ubjedjuju da je to normalno ili dobro po dijete 21.gif

          ___________________________________________________________________

            11-03-2006 15:55 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com