Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Da se ne zaboravi ! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
CEPBAHTEC CEPBAHTEC is a Male
Hercegovac




Poruka: 170
Location: Bosna i Hercegovina

. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
„Sudi mi, Boze, i raspravi parbu moju
s narodom rdjavim! Od coveka
nepravednoga i lukavoga izbavi me."
(Psalam 43, 1)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane CEPBAHTEC dana 06-14-2006 u 12:07.

06-09-2006 13:37 CEPBAHTEC is offline Homepage of CEPBAHTEC Pregledaj poruke od CEPBAHTEC Dodaj CEPBAHTEC u listu prijatelja
Dalibor Dalibor is a Male
brato




Poruka: 619
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ipak je vaznije prijaviti grobnice ili stratista u Komisiju za nestale, pa bilo kako. Ovaj Amerikanac nece kopati grobnice.

06-09-2006 13:46 Dalibor is offline Pregledaj poruke od Dalibor Dodaj Dalibor u listu prijatelja
CEPBAHTEC CEPBAHTEC is a Male
Hercegovac




Poruka: 170
Location: Bosna i Hercegovina
pokretac teme Thread Started by CEPBAHTEC

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
„Sudi mi, Boze, i raspravi parbu moju
s narodom rdjavim! Od coveka
nepravednoga i lukavoga izbavi me."
(Psalam 43, 1)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane CEPBAHTEC dana 06-14-2006 u 12:07.

06-09-2006 14:04 CEPBAHTEC is offline Homepage of CEPBAHTEC Pregledaj poruke od CEPBAHTEC Dodaj CEPBAHTEC u listu prijatelja
Mostarka83 Mostarka83 is a Female
Legally Blonde




Poruka: 3490
Location: U Cernici

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Americki profesor/istrazivac prikuplja price o pojedincima koji su pokazali iznimnu hrabrost



Svaki covjek koji je bio u BIH za vrijeme rata im moze ispricati po jednu takvu pricu



    Mnoge vazne price jos nikad nisu dokumentovane i treba da budu zabiljezene iz istorijskih razloga.



Koliko je do sada knjiga izaslo slicni ovoj sto taj profesor hoce da napise pa nikom nista...niko ne haje....

___________________________________________________________________
JaMojaTi.gif

06-09-2006 14:19 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
Dalibor Dalibor is a Male
brato




Poruka: 619
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od CEPBAHTEC:

    Zar mislis da se na ovaj nacin ne mogu "povezati konci" i da osim cilja ovog projekta nece biti vrijednih informacija o pronalazenju nestalih ?

    U svakom slucaju smatram da je ideja dobra i zao mi je sto nije potekla od BiH drzavljana !


To ti je zaobilazni put. Proci ce godine dok on napise knjigu, dok se knjiga prevede i dok se proda jedno 10 komada kod nas jer ce nam biti preskupa. Kraci i efikasniji put je zovnuti sada, prijaviti ovaj moment ako imas bilo kakvo saznanje koje moze voditi necemu. Amerikanac ce zabiljeziti price u kojoj je netko spasio nekoga i to je pohvalno. Ali sto cemo sa onim pricama u kojima nitko nije spasen i plus jos svi sute. Takvi se nece prijavljivati Amerikancu. A ja sam vec ranije rekao dosta o svijesti bh drzavljana. U ovoj zemlji postoji jos oko 30 000 nestalih osoba sto znaci da ima barem toliko osoba koje nesto znaju o nestalima. Tempo otkrivanja nam govori da je najcesci nacin otkrivanja grobnice ako je netko prezivio i izvukao se. Ovo nam govori o tome kakvi smo i sto mislimo o zlocinima. Jer svaki onaj koji suti o ratnom zlocinu ga podrzava, na ovaj ili onaj nacin.

06-09-2006 14:27 Dalibor is offline Pregledaj poruke od Dalibor Dodaj Dalibor u listu prijatelja
adis b adis b is a Male
rambling reck




Poruka: 1083

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Dalibor:

      Jer svaki onaj koji suti o ratnom zlocinu ga podrzava, na ovaj ili onaj nacin.



svaka cast care 10.gif

___________________________________________________________________
...

06-09-2006 14:34 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od adis b:

        citat od Dalibor:

        Jer svaki onaj koji suti o ratnom zlocinu ga podrzava, na ovaj ili onaj nacin.



    svaka cast care 10.gif


jeste, tako je, ali, nesmijemo zaboraviti da se mnogi boje, za sebe, za svoju djecu, svoje familije... ima ih sigurno koji znaju, ali kojima je zaprijeceno svim i svacim da drze jezik za zubima... eh, kad bi to bilo tako jednostavno....

___________________________________________________________________

    21.gif

    06-09-2006 15:07 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    Dalibor Dalibor is a Male
    brato




    Poruka: 619
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svatko ima izbor a to je zivjeti casno ili necasno. Ima li icega goreg nego od zivota u strahu?! Par zlocina je otkriveno dojavama i nitko nije glavom platio. Ovi sto su progovorili za Skorpione su jos zivi i nitko nije glavom platio. Vremena su se ipak promjenila. Kada mislim na svjedoke ne mislim na direktne ucesnike, nego na onu tihu vecinu koja je znala kad i kako se nesto zbilo. Oni mogu poslati anonimnu obavijest bez velikog rizika po svoj zivot ili zivot svojih ukucana. Mnogi su se godinama hvalili zlocinima i nisu skrivali kad, gdje i kako su nesto uradili. Mnogo ljudi je to culo i eto im prilike. Bez velikog rizika.

    06-09-2006 15:24 Dalibor is offline Pregledaj poruke od Dalibor Dodaj Dalibor u listu prijatelja
    Dalibor Dalibor is a Male
    brato




    Poruka: 619
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ako moze ovaj, onda mogu i drugi:

    SVJEDOK tužiteljstva Zoran Eriæ je na sudu u Sarajevu potvrdio kako su masovna ubojstva u hangaru farme u Kravici poèinili srpski vojnici, objavio je srpski B92.

    Nedavno imenovani tužitelj tužiteljstva Bosne i Hercegovine, Britanac Kwai Hong Ip, u ovom predmetu pomoænik tužitelju Ibri Buliæu, je gotovo pet sati ispitivao je svjedoka o dogaðanjima na farmi u noæi kada su poèinjena ubojstva Bošnjaka.

    Tužitelj je tako postavljao pitanja o dezenu uniforme koju su nosili vojnici koje je svjedok vidio na farmi, o zvukovima koji su se èuli u noæi (inzistirajuæi pri tomu da svjedok oponaša te zvukove), o visini trave ispred hangara u kojemu su bili zarobljenici itd.

    Svjedok Tužilaštva Zoran Eriæ u vrijeme masakra na farmi u Kravici služio je vojnu obvezu poèevši s 13. srpnja 1995. godine.

    Svjedok je otkrio da su lica vojnika bila prekrivena tzv. fantomkama, crnim kapama koje imaju proreze na oèima i ustima. Eriæ je spomenuo kako je zajedno sa svojim kolegama sijenom prekrivao tijela ubijenih ispred hangara u trenutku kada je nailazila kolona UNPROFOR-ovih vozila. No, ovaj je detalj u sudnici ostao nerazjašnjen.

    "Dajte vode" i "Majko moja" uzvici su koji su dopirali s farme, pri èemu se, osim njih, èula i višesatna pucnjava. Kako svjedoèi, Eriæ je 13. srpnja vidio autobuse pune ljudi koji idu ka farmi, te je istoga dana oko 17 sati èuo pucnjavu koja je trajala oko sat vremena. Eriæ je naknadno èuo kako su zarobljenici ubili jednog specijalca.

    Eriæ je pri ispitivanju prošle godine izjavio kako su neki vojnici na farmi bili u crnim kombinezonima, te da su bili pod komandom "nekog Arkana s Pala", dodavši pri tomu da su govorili ekavskim narjeèjem.

    Eriæ je takoðer isprièao kako su nakon pucnjave neki zarobljenici izašli pred hangar, nakon èega im je jedan vojnik rekao da mogu reæi nešto ako žele, na što je jedan od zarobljenika zatražio vode.

    "Nakon toga se samo èula naredba ´Pali!´, te rafalna paljba koja je trajala oko pola sata." - stoji u Eriæevoj izjavi.

    Eriæ je, takoðer u jednoj od svoji prošlogodišnjih izjava danima istražiteljima SIPA-e, kazao kako je istoga dana vidio grupu od desetak muškaraca kako s podignutim rukama iza vrata dolaze iz obližnje šume. Dvojica muškaraca iz grupe koja je takoðer odvedena do hangara, bila su ranjena.

    Svjedok je takoðer izjavio kako je na putu prema bosanskohercegovaèkom mjestu Sandiæi vidio grupe vojnika naoružane automatskim puškama i bombama, te da je vidio i tenk kojim su vojnici pucali u pravcu šume odakle su se èuli muški jauci i krici.

    Nastavak glavne rasprave protiv 11 optuženih za masakr nad Bošnjacima u selu Kravica zakazan je za 4. srpnja.

    06-09-2006 15:29 Dalibor is offline Pregledaj poruke od Dalibor Dodaj Dalibor u listu prijatelja
    zgera
    SexNepoznat

    Poruka: 296

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Dalibor:

      Svatko ima izbor a to je zivjeti casno ili necasno. Ima li icega goreg nego od zivota u strahu?! Par zlocina je otkriveno dojavama i nitko nije glavom platio. Ovi sto su progovorili za Skorpione su jos zivi i nitko nije glavom platio. Vremena su se ipak promjenila. Kada mislim na svjedoke ne mislim na direktne ucesnike, nego na onu tihu vecinu koja je znala kad i kako se nesto zbilo. Oni mogu poslati anonimnu obavijest bez velikog rizika po svoj zivot ili zivot svojih ukucana. Mnogi su se godinama hvalili zlocinima i nisu skrivali kad, gdje i kako su nesto uradili. Mnogo ljudi je to culo i eto im prilike. Bez velikog rizika.

    Tacno tako Dalibore.

    06-09-2006 15:36 zgera is offline Pregledaj poruke od zgera Dodaj zgera u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Upravo tako narode, slazem se ja potpuno, ima nacina da se to kaze, bez rizika...

    Medjutim ja sam to rekao da se sjetimo da strah i dalje vlada kod mnogih, a kad je strah prisutan, onda se tu manje razmislja, nemojte ovo prevoditi kao tolerisanje ili opravdavanje sa moje strane, ovdje pricam jednostavno o psiholoskom stanju pojedinaca...

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      06-09-2006 15:48 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      CEPBAHTEC CEPBAHTEC is a Male
      Hercegovac




      Poruka: 170
      Location: Bosna i Hercegovina
      pokretac teme Thread Started by CEPBAHTEC

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .

      ___________________________________________________________________
      „Sudi mi, Boze, i raspravi parbu moju
      s narodom rdjavim! Od coveka
      nepravednoga i lukavoga izbavi me."
      (Psalam 43, 1)

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane CEPBAHTEC dana 06-14-2006 u 12:08.

      06-09-2006 18:02 CEPBAHTEC is offline Homepage of CEPBAHTEC Pregledaj poruke od CEPBAHTEC Dodaj CEPBAHTEC u listu prijatelja
      Abdullah al-Mustari Abdullah al-Mustari is a Male
      ne more meda




      Poruka: 47
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        www.nezaboravi.tk

      ___________________________________________________________________

        “Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/

          الله اكبر

      06-10-2006 01:00 Abdullah al-Mustari is offline Posalji email za Abdullah al-Mustari Homepage of Abdullah al-Mustari Pregledaj poruke od Abdullah al-Mustari Dodaj Abdullah al-Mustari u listu prijatelja
      Miron Miron is a Male
      brato




      Poruka: 722
      Location: Graz, A

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Abdullah al-Mustari:

          www.nezaboravi.tk


      SMECE!

      Senade, Indijaner - vi se tom istorijom lupate...
      Ima li kakav dovbar link za BIH istoriju - moze i na njemackom ili engleskom 10.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Miron dana 06-10-2006 u 02:47.

      06-10-2006 02:38 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
      Rondo Rondo is a Male
      stalni dopisnik


      Poruka: 1085

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Upravo!!!

      06-10-2006 03:35 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
      mishko mishko is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 343
      Location: croatia

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Miron Janic:

            citat od Abdullah al-Mustari:

            www.nezaboravi.tk


        SMECE!

        Senade, Indijaner - vi se tom istorijom lupate...
        Ima li kakav dovbar link za BIH istoriju - moze i na njemackom ili engleskom 10.gif

      a sta je ovdje pogresno i netacno . Ocemo li uzeti povijest koju smo ucili u skoli ona je puno prihvatvljija , jel de 14.gif 19.gif

      ___________________________________________________________________

        06-10-2006 09:58 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Miron Janic:


          Senade, Indijaner - vi se tom istorijom lupate...

        O cemu ti?

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        06-10-2006 14:14 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        Miron Miron is a Male
        brato




        Poruka: 722
        Location: Graz, A

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        13.gif
        ocekujem linkove... karte ... itd

        06-10-2006 15:34 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
        Miron Miron is a Male
        brato




        Poruka: 722
        Location: Graz, A

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo ja cu da postavim jedan - strani ali politicki "korektan"... (nema veze sa predhodnom propagandom):

          http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnia_and_Herzegovina


        (prevodi su naravno DALEKO sturiji - BUKVALNO obojeni propagandom)
        Iskreno se nadam da ce se
          TAKVA (propagandna) istorija - ZABORAVIT
        !

        Bitno je dakle NE UZDATI SE u LOKALNE jezike ("tumacenja" rekao bih).

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Miron dana 06-10-2006 u 23:14.

        06-10-2006 23:13 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
        Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
        rezimski novinar




        Poruka: 3241
        Location: Iza

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Imas dobro uradjen "Povjesni atlas Bosne i Hercegovine" od Zijada Sehica i Ibrahima Tepica, Bosna i Hercegovina na geografskim i historijskim kartama (vidi sliku)

        P.S.
        Namjera mi je bila i jeste da nabitnije karte stavim na svoju stranicu. Kad, ne znam.


        Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

        ___________________________________________________________________
        Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

        06-11-2006 12:20 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
        Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com