Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Ante -Teni Jovic » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Ante -Teni Jovic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ante-Teni Jovic 1946 - 1996

Svi su ga znali kao "Teni"...Malo ko bi znao pravo ime a to bar u Mostaru nije bilo toliko vazno ako si prava raja...Bio je vrstan vozac i odlican mehanicar... Najvise je volio Audi od auta... Pitao sam ga zasto bas Audi...rekao je da je Ford dobro auto a Audi kralj auta... Radio je jedno vrijeme 60- 70-tih godina u Njemackoj pa kad se vratio u Mostar, zaposlio se kao vozac autobusa u tadasnjem "Autoprevozu".. Vrijedan , posten i nada sve otvorenog srca i duse , plijenio je srca Mostaraca a najvise jedne Mostarke koja se kasnije udala za njega..
Stizalo ga je na sve strane i pomagao je znanim i neznanim bez razlike... Stotine ljudi mu je ostalo "kratko" poslije popravke auta i nikad mu nisu ni donijeli taj dug.
Ali, Boga ima i on je radio i zaradjivao svojim rukama i vise nego sto je trebao.. U braku je stekao dvoje fine djece, dva sina. Volio je djecu puno... Darivao bi im svaki slobodni trenutak, kojih nije bilo puno.. Poslije "Autoprevoza" zaposlio se "Parkovima" pa u EAL-u . U EAL-u je vozio je radnicki autobus a kasnije radio u magacinu.. Rat ga je docekao kao i sve ostale dobre ljude - nespremno. Nije to bio njegov rat i nije htio da se ratuje bar u Mostaru...Uniformu nije oblacio ali je pomagao svima u popravci auta ... Doktori su mu nasli "tromb" u venama i trebao je to operisati krajem decembra 1996 godine... Posto su bili praznici, obecali su ga operisati odmah poslje praznika... Nije docekao operaciju...Tromb je negdje stao i zaustavio veliko Mostarsko srce , veliku Mostarsku dusu i zivot pravog Mostarca .. I danas se ljudi cesto sjete Tenija..Sjecaju ga se kao jednog dobricu, covjeka koji nije bio skrt , covjeka koji je uvijek bio spreman da pomogne pa i na svoju stetu i covjeka koji je volio svoju zenu i svoja dva sina...
Dragi moj Teni , moj Ronta...neka ti je vjecni pokoj tvojoj bogatoj i iskrenoj Mostarskoj dusi..
Ljudi ne umiru prestankom rada srca nego kada prestanu pricati o njima... Ja sam siguran , da ces ti moj Teni, vjecno zivjeti....

Ja cu te se sjecati i spominjati do kraja mog zivota... Tvoj Ronta


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane Ricina dana 11-18-2012 u 14:58.

11-13-2012 20:48 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4439
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pokoj mu dusi.
Bio je dobar covjek vazda spreman na zezanciju.
A kao sofer,maher nad maherima.
Dosta smo finog hljrba zajedno pojeli dok je vozio u EAL.u.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

11-13-2012 21:09 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif

11-13-2012 22:43 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jašta nego dobar.....bio pravi gospodin...
pokoj mu dobroj duši. 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    11-13-2012 22:57 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    Behma Behma is a Male
    rodjeni


    Poruka: 766
    Location: zemlja dembelija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif

    11-14-2012 04:08 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
    hari hari is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1110
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif

    11-14-2012 09:30 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
    zappa zappa is a Male
    brato




    Poruka: 538
    Location: evropska unija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif

    ___________________________________________________________________
    arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

    11-15-2012 08:38 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pokoj ti dusi Teni 33.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    11-15-2012 19:34 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara
    pokretac teme Thread Started by Ricina

    1996-2012 Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bio sam u Mostaru prosli mjesec... Posjetio sam grob mog Tenija, mog zeta....Za desetak dana ce biti 16 godina od kako nas je napustio ali svaki put kada odem u Mostar, ocekujem da ce se odnekle pojaviti ... Iako je proslo 16 godina, taj osjecaj je isti svaki put i uvijek ce se ponavljati dok sam ziv...Ljudi ne umiru prestankom rada srca nego zaboravom..

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 12-18-2012 u 23:30.

    12-14-2012 21:17 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif 33.gif 33.gif

    vjeruj mi da svaki put proðem pored Basketa pomislim da æe od nekud naletiti.

    33.gif 33.gif 33.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Viribus dana 12-14-2012 u 22:00.

    12-14-2012 21:59 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    Bridge Keeper
    SexNepoznat

    Poruka: 360

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo ga u elementu...

    12-14-2012 22:58 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
    hari hari is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1110
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif

    12-15-2012 12:03 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
    hønefoss
    SexNepoznat

    Poruka: 2
    Location: evropa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bio je pravi covjek i raja, nasa prava Mostarska

    12-18-2012 11:02 hønefoss is offline Pregledaj poruke od hønefoss Dodaj hønefoss u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com