Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Braca i sestre » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Braca i sestre Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kakav odnos imate sa svojom bracom , sestrama .....Kako djecu ucite da budu bliski s bratom ili sestrom?

Moje curice su do puberteta bile jako bliske .....i sada su , ali cesto dodje do nekih glupavih svadjica koje me izludjuju.....Ono tipa ...." to je moje , ja sam to mislila danas obuci"..." tvoja muzika je glupa, zar to slusas"......i sl..... Ako se umijesam kazu mi da se ne svadjaju i gledaju me kao da sam pala s Marsa , a opet ako se ne umijesam pocinju se derati jedna na drugu i haos do mjere da mi se dolaze zaliti i same me umjesati u raspravu ko je kriv a ko nije ....Tacno ne znam vise kako da postupim 26.gif
Mene stariji braco uvijek cuvao i pazio , nemam sestru pa ne znam jel ovo samo faza i kad ce proci ???

___________________________________________________________________

    09-28-2010 20:26 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11491
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sa svojim sestrama imam fantastican odnos..njihovu djecu smatram kao i svoju.
    Takoder svoju djecu ucim, tj, nastojim takvim odnosom

    Nato, nesekiraj se..nije to samo kod tebe, kod mnogih je..kod mene su brat i sestra..disu jedno za drugo.Ako jedno vidi nesto fino za drugo odmah se zove, preporucuje..ali znaju biti tako zajedljivi jedno prema drugome da nije normalno...to se gasi muzika onog drugog, to su diskusije oko stvari sta je bolje sta je losije...klasicno, izadji iz moje sobe.i sl.
    Tako sam i ja k'o i ti upadala..a oni me kulturno odbiju..Mama ovo je nesto izmedju nas i moramo rjesiti..nema problema..

    cuj nema problema, 28.gif a klacarda opada 07.gif

    medjutim, to je ipak dobrim djelom proslo, mislim da je samo faza kroz koju svi prolaze i izgradjuju svoje licnosti

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    09-28-2010 20:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    konstantno ucim djecu da su one jedna drugoj SVE NA SVIJETU. vjerovatno su jos male da bi shvatile, ali nema veze ..... ja ih ucim i ucim. 07.gif shvatice kad shvate.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    09-28-2010 20:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    asataN asataN is a Female
    moforaja




    Poruka: 4110
    pokretac teme Thread Started by asataN

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Djemila , znas uvijek mi je bilo drago da su blizu u godinama i bliske ....kontam divno , uvijek ce imati jedna drugu ( ovako sam im uvijek pricala i jos uvijek pricam , kao Tana).....Ali da mi je pregurati pubertet , preporodila bih se.....Sada cesto pomislim " a sto ne napravih vecu razliku u godinama , da bar jednoj prodje dok drugu uhvati". Majke mi mogu gaziti po meni , ali kad cujem da se njih dvije svadjaju poludim. I ja ne zna sta drugo da radim nego prica.....Cak sam im i prijetila da cu ih obadvije kazniti bez obzira koja je kriva....jesam li ne fer?

    ___________________________________________________________________

      09-28-2010 20:47 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11491
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Naravno, Nato...sve te razumijem..nisu to svadje..to su samo prepirke, malo tvrdoglavosti... ali po meni je bolje sto su blizu..to je sad taj period i proce, vidjeces... znam taj osjecaj, i ja sam ih isto tako znala zaharlaisati, bez obzira ko je kriv..jer ako slusas jedno u pravu je..slusas drugo isto u pravu je...ali ja sam znala kao i ti. oboje..sve kontam da ce nadoci..nekad pomaze nekad ne...
      Njima je strasno drago kad vide kako se ja sa svojim sestrama slazem, pa razmisljam da ce i oni sami uvidjeti.
      tesko je ili ne moguce biti sudija svojoj djeci kad je izmedju njih.

      Ne nisi ne fer... 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      09-28-2010 21:01 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      tweetymo tweetymo is a Female
      moforaja




      Poruka: 3089
      Location: dvica kruzno oko hita

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nato mozes bit sretna sto su ti ublizu , od mene je brat 13 g stariji ii do nazad par godina nisam imala osjecaj da imam brata jer kad je on otisao u bijeli svijet jatek zinula na njega i bila uvijek jedinica sto nije bash uvijek najljepse i uvijek mije falilo to nesto , s druge strane sad imam jedno djete i vise ih necu moc imati i vec bvidim kako ce imoje djete s te strane biti zakinuto , a te svadje pa to svi prolaze i kad tad to ce se slegnut

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      09-29-2010 07:52 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moj odnos sa sestrom do prije dvije godine uvijek je bio malo poseban. Kako smo po karakteru i naravi totalno razlièite, tako nismo imale nešto puno dodirnih taèaka kad je u pitanju "društevni" život na koji sam svojevremeno puno polagala. Mlaða je od mene 14 mjeseci, što je apsolutno nikakva razlika kad je starost u pitanju. Prošle smo ono što prolaze svi tinejdžeri ovog svijeta, dakle te svaðe i deranja, omalovažavanja i slièno. Ali, nikad nismo dale nekom sa strane da napada onu drugu, tada bi "faktoru c vadile oèi" 19.gif .
      No, prije nekih dvije godine, kad se moj pokojni muž razbolio, ona je isti tren ostavila majku samu u kuæi i preselila k nama da mi pomogne oko muža, djece, kuæe... jer bila sam rastrzana izmeðu njih i bolnice i svega što me je tamo oèekivalo. Nemam rijeèi da opišem što je sve uèinila za mene, moju djecu, mog muža...za sto života joj ne mogu vratiti 33.gif .
      Svoju djecu uèim veæ odavno da jedan drugog štite i paze. Jednostvno im samo kažem da se ugledaju na mene i moju sestru koju obožavaju i nikako je ne doživljavaju kao tetku veæ kao stariju sestru. Ako se povremeno i potuku, sve je to normalno. Ali, u javnosti ne smiju jedan drugom biti protivnici ma šta da je u pitanju. Uèim ih da sve nesporazume rješavaju kuæi a ne u društvu jer æe tada "raja" poèeti iskorištavati njihove ranjivosti.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      09-29-2010 09:33 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sa sestrom se nikad nisam slagala...od kako smo se rodile meni se cini dva svijeta razlicita...em sto ne licimo jedna na drugu...ona plava, plave oci, visoka.... ja mala, crna, ters....em ni u muzici, stilu oblacenja, pogledu na zivot...ma ko da se u putu srele nismo...uvijek smo se svadjale...u biti u mene se desila slicna situacija kao u carmele...nekako kako smo odrasle postale smo pravo bliske a i puno nas je zblizilo i to sto je ona kad je rodila curicu morala po bolnicama letat...anw...volim ja svoju sestru nenormalno...djecu njenu ko da su moja...zadnju marku za njih dajem...nije mi zao...valjda covjek kad odraste skonta neke stvari...ne znam, prerastes, sazrijes....
      zovemo se telefonom redovno, vidjamo se cesto posto zivi blizu mene....prije je to bilo...sta me zoves, kani me se hahahah

      doduse ni dan danas nemamo isti stil oblacenja ni ukus u muzici 24.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        09-29-2010 10:38 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        PST PST is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1156
        Location: vazda u kuci

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sa sestrom sam se uvijek slagala,kao i dan danas. Mnogi ne mogu da shvate tako prisan odnos i pomaganje jedna drugoj . Djeca samo snimaju,te primjenjuju u svom medjusobnom odnosu sto mi je veoma drago.

        09-29-2010 20:56 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        RE: Braca i sestre Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od asataN:

          Kakav odnos imate sa svojom bracom , sestrama .....Kako djecu ucite da budu bliski s bratom ili sestrom?

          Moje curice su do puberteta bile jako bliske .....i sada su , ali cesto dodje do nekih glupavih svadjica koje me izludjuju.....Ono tipa ...." to je moje , ja sam to mislila danas obuci"..." tvoja muzika je glupa, zar to slusas"......i sl..... Ako se umijesam kazu mi da se ne svadjaju i gledaju me kao da sam pala s Marsa , a opet ako se ne umijesam pocinju se derati jedna na drugu i haos do mjere da mi se dolaze zaliti i same me umjesati u raspravu ko je kriv a ko nije ....Tacno ne znam vise kako da postupim 26.gif
          Mene stariji braco uvijek cuvao i pazio , nemam sestru pa ne znam jel ovo samo faza i kad ce proci ???


        to je normalno da se djeca izmedju sebe "nadmecu" ko ima bolji ukus ko bolje zna neke "strasne" fore itd.
        kad prodje pubertet proci cei to i nemoj se puno mijesati u te rasprave ako nije bas "ozbiljno" a to je kod djece tog uzrasta rijetko vecinom su svadje oko muzike i sl. djetinjarija 02.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________

          09-29-2010 21:09 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          gizenga57 gizenga57 is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1099
          Location: nederland

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ha ha ha ...ne mogu se o ovoj temi izjasniti od smijeha 16.gif

          ___________________________________________________________________
          ne boj se ziivota s tobom je raja
          ne boj se smrti idi do kraja

          09-30-2010 09:35 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
          niko niko is a Female
          bice nesto od mene


          Poruka: 484

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          moje dvije starke mene nisu nikada u sobu htjele pustiti..na kraju je tata pjesmicu napisao "ja sam vasa mala seka",pa kad je odrecituje pred zakljucanim vratima njihove sobe onda me puste ko fol,pa me nogiraju opet nakon 5 minuta..uvjek je bila svadja koja me od njih "NECE" pricuvati..to je valjda situacija kad treca sreca dodje u poodmaklim godinama,pa one dvije su sestre a ja sam uljez..sve u svemu dodje rat,problemi,ja odrastoh preko noci,sad se volimo samo tako,valjda kako se vidjamo jednom godisnje 19.gif

          ___________________________________________________________________
          Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

          09-30-2010 09:42 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com