Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Homeopatija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
sarah sarah is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 309
Location: stvaram novi svijet ...

Homeopatija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cini mi se da je jednom bila ova tema (ili ovdje ili na starom forumu) ali nije lose jos malo o tome protabiriti. Imate li iskustva sa ovim nacinom lijecenja?

10-02-2003 15:38 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

14.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-02-2003 15:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Zuta Zuta is a Female
miss foruma '03




Poruka: 1115

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imam. Kad sam bila trudna isla sam zbog bolova u ledjima medjutim nije mi pomoglo.

Kako ce mi pomoci kad sam od pocetka imala negativan stav prema tom vidu lijecenja. Cuj, ja dosla jer me bole ledja a on ce meni pomjerati bubrege i osluskivati koliko puta mi se lobanja pomjeri u minuti...... i jos mi ukine pola moje svakodnevne ishrane 29.gif

Elem, meni nije pomoglo, ne znam za vas 01.gif

___________________________________________________________________

    10-02-2003 16:09 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    de objasnite i nama pucanstvu ... o cemu se radi ovdje

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-02-2003 16:10 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    sarah sarah is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 309
    Location: stvaram novi svijet ...
    pokretac teme Thread Started by sarah

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tana, moram priznati da je i moje znanje o homeopatiji prilicno ograniceno ali jedan clanak u novinama me pravo zainteresirao, pa sad malo istrazujem ... Koliko sam skuzila, to je lijecenje preparatima na biljnoj bazi koji podizu imunitet i omogucuju organizmu da sam stvara odbrambene mehanizme protiv odredjene bolesti.

    10-02-2003 16:24 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ok, fala sarah

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-02-2003 16:25 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Zuta Zuta is a Female
    miss foruma '03




    Poruka: 1115

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    What is Homeopathy?
    In 1796 a German doctor, Samuel Hahnemann, discovered a different approach to the cure of the sick which he called homoeopathy ( from the Greek words meaning "similar suffering" ).

    Like Hippocrates two thousand years earlier  he realized that there were two ways of treating ill health, the way of opposites and the way of similar.

    Take for example, a case of insomnia. The way of opposites, (conventional medicine or allopathic), is to treat this by giving a drug to bring on an artificial sleep. This frequently involves the use of large or regular doses of drugs which can sometimes cause side effects or addiction.

    The way of similar, the homoeopathic way, is to give the patient a minute dose of a substance, such as   coffee, which in large doses causes sleeplessness  in a healthy person. Perhaps surprisingly this will enable the patient to sleep naturally.

    Homoeopathic remedies cannot cause side effects and you cannot become addicted to them. This is because only a very minute amount of the active ingredient is used in a specially prepared form.

    Your homoeopath will give you a homoeopathic medicine or remedy which matches your symptoms as you experience them. This also takes account of you as a person - your individual characteristics emotionally as well as physically.  

    How Homeopathy Works?
    Homoeopathic remedies work by stimulating the body's own healing power. This stimulus will assist your own system to clear itself of any expressions of imbalance. The aim is to get you to a level of health so that eventually you will need infrequent treatment.

    What will happen once Homeopathy Treatment Starts?
    After taking your remedy you may notice some changes. Some patients experience a period of exceptional well being and optimism. Sometimes your symptoms can appear to get worse for a short time. This is a good sign that the remedy is taking effect. Sometimes a cold, rash or some form of discharge may appear as a 'spring cleaning' effect which means your system is going through a cleaning stage. Similarly, old symptoms can reappear, usually for a short period. These symptoms will pass, and must not be treated as they are a very important part of the healing process. If any response to your treatment concerns you, do contact your homeopath as soon as you can, as it is important to know what happens as treatment progresses. You might also want to make notes of any changes and take them with you to discuss at your next appointment.

    How long does a treatment takes?
    This depends very much on what sort of illness you have, as well as the other individual characteristics of your case. So it is not realistic for your homeopath to assess this until it can be seen how you respond to the remedies prescribed over some time. It is possible to say that a slowly developing complaint, or one that has been experienced for some years, will not disappear immediately although there may be a response and some improvement quite soon. Other acute complaints may get better more quickly.

    Homoeopathy cures from the inside, and often outer symptoms such as a skin complaint, are the last to clear. Be patient! In the long term it is much better for you to be cured of both the cause of your illness and its symptoms, rather than merely relieving or suppressing the symptoms. Remember that every case is different,, and no two patients are alike.

    If you wish to discontinue your treatment for any reason, your homeopath will talk things over with you

    Philosophy of Homeopathy?
    A study of any field of alternative medicine such as homoeopathy is likely to take the student into a whole host of derivative concepts ranging from ancient religious rituals to quantum physics. Almost any book on the subject is going to contain a full range of holistic jargon that has no agreed upon meaning by people in the field. "We are fields of energy with a reality separate from the mind" we might be told.

    There is nothing wrong here in the sense that any assertion can be proved or disproved. The problem is that people are answering a question that we don't know about yet. Does the answer tell us why we get sick and what the process will be to get better? Are we accepting the process on faith as a substitute for what we might discover is a principle that can be used to improve our current health practice?

    The establishment doctors have stayed away from developing the same sort of holistic principles and rely on chemical effects and lab tests resulting in more detailed information. They look on the alternative field with cynicism and containing a lack of ability to provide the bridge that would they would like to arrive at so that the laws of healing would derive benefit to the unquestionably disordered bodies they see but have no hope of helping.

    The current popularity of mind-body study has not brought a solid bond between the need of logical inquiry and the desire to understand the murky connection between the curative powers of the mind and the illness. Instead it has opened the door to the dialog of internal mythologies which ends in belief or disbelief by a matter of faith.

    On this web site, there will be no mention of metaphysical concepts unless they are labeled as such and the known facts surrounding the important principles are revealed.  

    ___________________________________________________________________

      10-02-2003 16:55 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
      Zuta Zuta is a Female
      miss foruma '03




      Poruka: 1115

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://home.planetinternet.be/~a031585/homeo%20engels.htm

      ___________________________________________________________________

        10-02-2003 16:56 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Homeopatija, "energetska medicina" je grana medicinske znanosti koja se bazira na principu da se bolest moze izlijeciti putem jacanja obrambenih mehanizama organizma sa substancama izabranim prema njihovoj sposobnosti da predaju energiju organizmu.

        Nju neki sa punim pravom nazivaju i energetska medicina, zato jer koristi veoma suptilne i snazne energetske vibracije, koje sadrze informaciju i energiju potrebnu za prirodno (i postepeno) izlijecenje organizma. Za to koristi na poseban nacin pripremljene supstance iz biljnog, mineralnog i zivotinjskog svijeta, a takodjer i iz (bolesnog) tkiva covjeka. Trenutno su poznate indikacije za oko 3000 homeopatskih lijekova, od kojih je nekoliko stotina narocito znacajna.

        Osnovna postavka homeopatije je da se treba lijeciti totalnost simptoma, tj. pacijent, a ne bolest ili pojedini simptomi.

        Osnovni princip homeopatije je slicno se lijeci slicnim .

        Npr: Ako dajemo odredjenu tvar zdravim osobama u vecoj kolicini, ona ce izazvati odredjeno simptome, (npr. kafa ce izazvati povecanu budnost, nesanicu ). Ta ista tvar ce u neznatnim kolicinama materijalne tvari, ali uz vecu dozu energije - tj. vibracije te tvari, izlijeciti one pacijente, koji imaju identicne simptome onima uzrokovanim tom tvari kod zdravih ljudi ( npr. homeopatizirana kafa moze izlijeciti odredjeni tip nesanice - nesanice zbog toga sto pacijentima vrlo brzo dolaze razne misli). Dakle, ono sto uzrokuje bolest, ujedno je i lijeci.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane obrisana dana 10-04-2003 u 20:09.

        10-04-2003 20:08
        Sona Sona is a Female
        gusterica




        Poruka: 80

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Svojevremeno sam na drugom forumu pokrenula ovu temu i da ne bih dvaput pisala isto, evo mojih postova i iskustava.
        Toplo preporucujem 01.gif

        -----------------------

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sona dana 10-12-2003 u 16:36.

          10-12-2003 16:33 Sona is offline Posalji email za Sona Pregledaj poruke od Sona Dodaj Sona u listu prijatelja
          Sona Sona is a Female
          gusterica




          Poruka: 80

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            10-12-2003 16:34 Sona is offline Posalji email za Sona Pregledaj poruke od Sona Dodaj Sona u listu prijatelja
            Sona Sona is a Female
            gusterica




            Poruka: 80

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              10-12-2003 16:34 Sona is offline Posalji email za Sona Pregledaj poruke od Sona Dodaj Sona u listu prijatelja
              Plastic Plastic is a Male
              moforaja


              Poruka: 2533
              Location: space

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Moj buraz se pravo ufuro na tu homeopatiju, zavrsio sve moguce kurseve, procitao tonu literature i jos cita, i eto cak ima nekih koji dolaze do njega kao pacijenti, jednome je pomogoa pravo, tako kaze isti....koliko ja vjerujem u to.... to je vec druga prica, ali ako ljudi misle da je to ok i pogotovo kad se osijecaju dobro poslje tretmana,onda, zasto da ne???

              10-14-2003 15:35 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
              buckuris buckuris is a Female
              buduca bahra :)




              Poruka: 2084
              Location: SFRJ Njemacka

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Homeopatija 10.gif

              Moje licno iskustvo.Vec 6 godina ne uzimam ni "aspirin".Imam pravo dobrog hecima,prvi kojem 100 % vjerujem."Cita" me ko bukvar.Dodjem npr. zbog ledja,kad mi se sta pomjeri,a on mi s vrata prica da "opet ne spavamo"...ne vrijedi vrdanje....Dva put godisnje imam maler sa krajnicima...3-4 dana me izbace....prije su pomagali samo antibiotici,od kojih mi je redovno bila muka,"rusili"su me vise nego sto su pomagali.Sad uzimam homeopatske lijekove,obloge,caj....posve druga prica.Mali mi je astmaticar....(alergije)Prvih 6 mjeseci zivota bio je sav nikakav.Malo je ljigavo da pricam,uglavnom,probava je bila 30.gif ,bio je sav ognojen,(usi,nos,oci) krvarenje iz nosa...(nocu u bolnicu,u panici)..Lijekovi koje sam dobila od djecijeg doktora nista nisu pomagali....poslije prvog tretmana(pregled Kineziologija)...ne mogu da kazem da sam ista"vjerovala"...nego,eto,probali smo svasta,da probamo i to... Ali...stvarno...poboljsanje iz dana u dan...nije bilo za vjerovat.Do sestog mjeseca jadan nije mogao da dise a da ne "pisti",djeciji doktori(dva promijenili)su mi rekli da ce mu to ostati citav zivot,da nece moci bez inhaliranja...bla,bla,bla...Nije proslo 7 dana pistanje je prestalo...sad ga uhvati u jesen i proljece,ne spavamo par noci,ok.,ali....Imam kapi i globuli.. Inhaliranje...sta je to?Homeopatija mi je pomalo postala hobi,kad se neko iz familije razboli(prehlada i sl.),prvo nazove i pita sta imam,pa ako ne upali,onda doktoru. 19.gif Uglavnom,mogu da kazem da imam samo pozitivno misljenje... 10.gif Ne zelim da "crnim" ovu skolsku medicinu...ali homeopatija je meni,na prvom mjestu.

              ___________________________________________________________________
              muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

              11-09-2003 11:10 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
              refleksija refleksija is a Female
              moforaja




              Poruka: 3364
              Location: dark side

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              nisam ja imala iskustva ali jeste moj stari i prezadovoljan je 10.gif

              ___________________________________________________________________


                Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                12-23-2005 22:12 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                djemila djemila is a Female
                Naj-Moder 2008




                Poruka: 11491
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ovo me pocelo interesovati....

                Imate li vas jos s nekim iskustvima Homeopatije?

                ___________________________________________________________________
                Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                01-20-2010 10:52 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                metallica metallica is a Male
                moforaja




                Poruka: 8228
                Location: CH.WILLA(uglavnom)

                RE: Homeopatija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od sarah:

                  Cini mi se da je jednom bila ova tema (ili ovdje ili na starom forumu) ali nije lose jos malo o tome protabiriti. Imate li iskustva sa ovim nacinom lijecenja?



                imam ja odlicna stvar 01.gif 10.gif 10.gif



                  10.gif

                  ___________________________________________________________________

                    01-20-2010 11:00 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                    nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com