Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Ivan Medvesek - Medo 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo jos jedne slike sto mi je Zoki poslala. Stize jos slika i jos teksta dok mi Zoki posalje...


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

05-10-2010 23:13 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Snjezana Snjezana is a Female
mofo beba


Poruka: 3

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... Iako su ove fotografije i textovi davno objavljeni, ja cu ipak iskoristiti priliku i zahvaliti se Ricini na predivnom textu i predivnim rijecima o mome tati! 33.gif Bez obzira sto je proslo 32 godine od smrti moga oca, lijepo je vidjeti da se mnogi sjecaju njegovog lika i djela i pamte ga po dobru. Jako sam ponosna, kao i moja sestra Zorica na nasega oca. Njegov lik i njegova dobrota zivjet ce vjecno u nasim srcima!
Jos jednom VELIKO HVALA svima, na komentarima i lijepim rijecima.

Tata, volim te! 33.gif


Snježana.

08-24-2010 22:18 Snjezana is offline Pregledaj poruke od Snjezana Dodaj Snjezana u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Snjezana Medvesek Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Baka Katinka i njena rodica putovale su za Tuzlu, u posjet jednoj obitelji. Na stanici prije Tuzle voz je stajao poprilièno dugo, baka je izašla na prozor i pitala konduktera, koliko još ima do Tuzle, on je odgovorio da ima još mnogo, a kondukter koji je išao iza njega je rekao, '' Ne gospoðice, nema mnogo, sat i po ''. Taj drugi kondukter bio je moj djed Franc, tako su se i upoznali. Nakon toga su razmjenili adrese i poslije nekog vremena i dopisivanja su se vjenèali u Sarajevu. Po nalogu željeznice, djed je dobio prekomandu za Mostar, nakon toga toènije 1918. godine, ponovno je dobio prekomandu za Metkoviæe, za otpravnika vozova, ali je sam tamo otišao, jer su braæa i sestre veæ krenuli u školu, a 1919. godine se rodio moj tata. Samo godinu dana poslije, umro mu je otac, odnosno moj djed Franc od malarije u Metkoviæu, gdje je i sahranjen."

Ovo sam dobio od Snjezane Medvesek, Medine kcerke ... Da pojasnim malo... :

Katinka je Medina majka koja je sa rodicom putovala za Tuzlu. Tu je upoznala Medinog oca Franca koji je radio kao kondukter. Franc je umro u Metkovicu 1919 , godinu dana poslije Medinog rodjenja.
Nas dragi Medo je imao dva brata i tri sestre :


-Rudolf i Jozo
-Adela , Marica i Rudolfina (Finka)

Medini roditelji : Franc Medvesek i majka Katinka (rodj. Rendic) Medvesek

Zivjeli su u Drljevica kuci , preko puta bivse samoposluge na carini u Mostaru.
Na slici nadgrobne ploce naseg Mede ,vidite imena njegove majke Katice (Katinka) i starije sestre Adele
Njegov brat Rudolf (Franc) Medvesek je poginuo kao partizan 1943...

Eto malo podataka i nadam se da ce doci jos slika od Snjezane ili Zorice...
Zahvaljujem Snjezani na ovim podacima...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 08-25-2010 u 21:50.

08-25-2010 21:41 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Snjezana Snjezana is a Female
mofo beba


Poruka: 3

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... Evo još jedna fotografija. 33.gif
Ovo je fotografija iz Zagreba, po završetku srednje graðevinske škole.
Snježana.

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Snjezana dana 08-26-2010 u 15:16.

08-26-2010 15:14 Snjezana is offline Pregledaj poruke od Snjezana Dodaj Snjezana u listu prijatelja
Snjezana Snjezana is a Female
mofo beba


Poruka: 3

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... Na ovoj slici je moj tata

    , ja ( imala sam otprilike 2-3 mjeseca ), baka Katinka ( Katica ) i moja mama Ana - Mira.

    08-26-2010 15:22 Snjezana is offline Pregledaj poruke od Snjezana Dodaj Snjezana u listu prijatelja
    Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com