Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » kod boljeg ginekologa pregled u kupatilu, cekaona u kuhinji » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
lannchy lannchy is a Female
seka




Poruka: 716
Location: uvijek na tockovima

Angry kod boljeg ginekologa pregled u kupatilu, cekaona u kuhinji Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I tako....dosao na red jos jedan godisnji pregled kod ginekologa. Do sada se prebivalo negdje drugo, van granica mostara, pa se i posjecivalo doktore negdje drugo, al ove godine (tj. prosle, 2008.) me ta sudbina zapala u mom rodnom gradu.

Pitaj ovog, pitaj onog, gdje, kako, kada....i netko mi preporuci Ademovica..."on je najbolji, svi kod njega idu"...tako mi bar rekose.

I spremim se, odem....Priblizavam se ordinaciji (kraj hotela Ruze), vidim da je u sklopu njegove kuce. Ulazim unutra, sjedam u cekaonu, okrecem se oko sebe,ruzan osjecaj mi struji tijelom...

Cekaona je naime kuhinja. Da, prava kuhinja sa kuhinjskim elementima, gdje se nalaze lijekovi, sa lavaboom,te malim kaucem i stolom (jer to je ipak CEKAONA). Na stolu neke Moj Dom novine, neki casopisi...nigdje strucnog letka, panoa, nista. Sjedim, pored mene jedna zena ceka svoju kcerku koja je na pregledu. Ispred nas vrata ordinacije...staklena (sa zamagljenim staklom). Sve siluete unutra se jasno ocitavaju, previse jasno cujem sve sto nas cijenjeni doktor govori i sto ona odgovara... Bukvalno znam sta joj je, i zasto je tu, kasni joj menstruacija....

Meni je vilica vec na podu, sokirana sam ambijentom, al haj...opet sebi govorim "on je najbolji...."

I dodje moj red. Ulazim u ordinaciju gdje nastupa sok br 2. To je kupatilo! Da pravo kupatilo, bez wc solje doduse. Ima samo ginekolosku stolicu, lavabo i jednu policu....te sa strane uredski stol i staru pisacu masinu iz '70ih. To je citava ordinacija. Pita on mene koliko mi je godina, pusim li, kad sam imala zadnji put ciklus....i to je to! Nema pitanja o prethodnom koristenju kontracepcije, o historiji bolesti u familiji, nema ni otvaranja kartona. Moje ime i br telefona su samo zapisani na jednu stranicu u rokovniku...onako usput.

Pregled kao pregled je bio najbrzi i NAJPOVRSNIJIi koji sam ikad imala, uz to jos i NAJNESTERILNIJI! Bukvalno je stapic od papa testa prvo stavljen pod mlaz vode sa cesme...

Pregleda grudi radi eventualnih kvrzica nije ni bilo...sondu covjek uopce ne posjeduje...

Ustajem onako zbunjena, nikakva...pitam ga kad cu dobiti rezultate papa testa, kaze za 7 dana. Ni 2 sedmice poslije....nista....

Da li su to nasa posla? NE! U mostaru ima itekako opremljenih i strucnih ginekologa....samo sto sam ja nazalost bila krivo obavijestena. Kako je zadovoljio najminimalnije standarde za dobivanje dozvole pojma nemam, ne kazu djaba da para busi gdje ni burgija ne moze...

Taj covjek ne vodi racuna o privatnoj sferi svojih pacijenata, o kvaliteti svog pregleda, o zdravlju pacijenta... Ko ga je proglasio najboljim je nazalost jako ogranicena osoba, a doktorima poput Ginekoga ADEMOVICA bi trebalo zabraniti rad!

___________________________________________________________________

01-08-2009 17:59 lannchy is offline Posalji Email za lannchy Pregledaj poruke od lannchy Dodaj lannchy u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro si ti prosla,ja i moja prijateljica zakazemo termine kod Dr.Ridusica,i on nas pita:,,znate li se vi?",mi kazemo da smo jaranice,a on nama:,,pa hajde vi mozete zajedno na pregled!!!!" 13.gif 13.gif covjek bi dvije muhe jednim udarcem 13.gif e pa to nema nigdje na svijetu...A za papa test koji mora da se radi min.10-ak dana,covjek me vec sutra nazvao i kaze da je sve OK.Cudo su ti nasi ginkici 14.gif

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

01-08-2009 19:15 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
lannchy lannchy is a Female
seka




Poruka: 716
Location: uvijek na tockovima
pokretac teme Thread Started by lannchy

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kako mene to ljuti...

ljute me uslovi u kojima rade...ljute me ova staklena vrata, ljuti me to sto cujem konverzaciju izmedju doktora i pacijenta, ljuti me njihova povrsnost (cuj 2 od jednom)....aaaaaaaaaaa, fuj!

I stvarno sam se zainatila da zenama dam do znanja da Ademovic stvarno radi LOSE svoj posao!

___________________________________________________________________

01-08-2009 19:25 lannchy is offline Posalji Email za lannchy Pregledaj poruke od lannchy Dodaj lannchy u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dzaba ti je, Lannchy, jer, kad se radi o doktorima, uvijek za jednog te istog doktora imas ko ga hvali, a s druge strane ko ga kudi. Nedavno sam na nakvom bih forumu citala neku temu o ljekarima u BiH, sve rijeci hvale za Ademovica. A kad procitam ovaj tvoj post, ne mogu da se ne zaibretim. 21.gif 21.gif

A sta reci o ovom sto je Sany napisala, da nije zalosno, bilo bi smijesno. 21.gif
I to bas ljekari kod kojih zeni treba ljubaznost i diskrecija, nemam rijeci.

Ali, ponavljam, evo, bilo koji ljekar da se spomene, neko ce reci da mu je valjao, neko da nije. To ti je vazda bilo tako.

01-08-2009 20:21 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A mene licno sve to isto ljuti sto ljuti i tebe. Nije mi se jos desilo u zadnjih 16 godina da odem kod nekog naseg dole ginekologa, pa nemam licno iskustvo u vezi toga, nego samo pisem o onome sta raja kazu o nekim doktorima.
Ja jos nisam nasla da se o nekom doktoru svi isto izjasne, a nije mi jasno zasto je to tako.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 01-08-2009 u 20:23.

01-08-2009 20:22 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
lannchy lannchy is a Female
seka




Poruka: 716
Location: uvijek na tockovima
pokretac teme Thread Started by lannchy

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cheri, evo npr moja poznanica takodjer ide kod njega, i to smo konstatovale kad sam ja pocela roncati na ademovica. Sta ce ona, nikad nije bilo ni kod koga drugog, nema s cim porediti, ona misli da je to to sto se tice pregleda.Zadovoljna je i hvali ga - sto je sasvim logicno.

To je eventualno moja sreca u nesreci, sto znam kako taj pregled po ps-u treba izgledati, a ovo kod njega ne zadovoljava ni NAJNIZE standarde.

___________________________________________________________________

01-08-2009 20:26 lannchy is offline Posalji Email za lannchy Pregledaj poruke od lannchy Dodaj lannchy u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ono sto si navela je daleeeeeeeko od standarda, kakvi standardi 21.gif 21.gif
Mozda u tome i jest sve, sto si ti vidjela i drukciji nacin rada i drukcije uslove rada, pa kad uporedis jadna ti majka, nigdje veze. Ostanes sokirana k'o sto bih i sama.

01-08-2009 20:33 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bona, Lunnchy, ja se sjecam i prije rata, naprimjer, na ginekologiji sam potrefila kad zeni rade abortus, vrata se otvaraju i zatvaraju, ulaze i izlaze, sve se cuje vani....
A kod zubara privatno kad sam isla, jedan od najpoznatijih u Mostaru, davno prije rata, ja idem isto tako kroz hodnik, a u dnevnom boravku mu zena pije kafu s nekom zenskom.

Mozda smo mi malo navikli da vidimo divno opremljene ordinacije i sve uslove kakvi moraju biti, ne znam koji je djavo, ali, posto sam ja i prije rata( ti si mladja) vidjala slicne situacije, mogu ti samo reci da to sto se tice opremljenosti ordinacija nije nista novo. Otvarali su je vazda i oni sto su imali uslove i oni sto nisu.
E, sad, pristup ljekara pacijentu je nesto drugo, tu sam rijetko sretala ovo sto napisaste ti i Sany, to moram priznati( u tim davnim vremenima). Ili sam ja imala srecu, ili sam isla vazda u onih koje poznajem...ili su se stvarno promjenili ljudi u bijelim mantilima. Na gore, naravno.

01-08-2009 20:44 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja kad cujem sta sve ljudi dozivljavaju kod doktora ne znam da li bi plakala ili bi se smijala,ali posjeta ginekologu je nesto tako intimno ,puno zena ima problem sa tim,i jos kad naidu na onakve uslove 21.gif Ovaj doktor o kome sam ja pisala je u biti bio jako ljubazan i pricljiv,pun nekih sala i dobronamjernih savjeta,ali sam prijedlog da nas dvije zajedno pregleda me zgrozio.A o zubarima da ti i ne govorim,moja prijateljica radila navlake,i da bi joj bolje odredio boju zuba,njen zubar je odvede vani ,na ulicu i kaze ,,zini,na dnevnoj svjetlosti se bolje odreduje boja",zena se osramotila pravo,kaze ,,ja zinula,zubi mi zbruseni,prolaznici me gledaju cudno..."Toliko o privatnosti pacijenta...

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

01-08-2009 21:14 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
Mo-beba Mo-beba is a Female
Momentalno na daljinskom




Poruka: 7486
Location: Trebinje-Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

lannchy drugi put kada budes isla moj ti je prijedlog potrazi doktora Sarica 10.gif
Ja za njega mogu reci sve najbolje
Ja vise nisam u Mostaru ali i dalje svoje pregleda obavljam kod njega
Vjeruj neces se pokajat
Za broj telefona mozers mi se obratit na PP

___________________________________________________________________
Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


    33.gif

    01-08-2009 21:19 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
    velezovac37 velezovac37 is a Male
    mofo beba


    Poruka: 3
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja imam prijatelja radi u garazi na strelcevini 33.gif

    Cudo strucnjak

    01-08-2009 22:21 velezovac37 is offline Pregledaj poruke od velezovac37 Dodaj velezovac37 u listu prijatelja
    Mostarka83 Mostarka83 is a Female
    Legally Blonde




    Poruka: 3490
    Location: U Cernici

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nista je to Lanchy, robaj otici ginekologu kao moja prijateljica kada je bila trudna, kaze joj"vase dijete ima preveliku glavu , jaoo vidi i stomak, ovo me sve vise podsjeca na marsovca" 13.gif

    Srecom moju doktoricu posjecujem par godina, znam se dobro i sa sestrom tako da ne trebam zakazivat 07.gif

    ___________________________________________________________________
    JaMojaTi.gif

    01-08-2009 23:44 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
    kaokakao kaokakao is a Female
    raja


    Poruka: 1583
    Location: A11-A@

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jedan Ademoviæ, Mostarac, ima ordinaciju i ovdje u SA, u Domu željeznièara /dom zdravlja za radnike u saobraæaju/ iznajmio prostor. ali,. nemam pojma kakav je i da li je struènjak. možda je to isti, pa radi i u SA i u MO 14.gif 21.gif

    ___________________________________________________________________
    = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

    01-09-2009 01:26 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
    lannchy lannchy is a Female
    seka




    Poruka: 716
    Location: uvijek na tockovima
    pokretac teme Thread Started by lannchy

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Mo-beba:

      lannchy drugi put kada budes isla moj ti je prijedlog potrazi doktora Sarica 10.gif
      Ja za njega mogu reci sve najbolje
      Ja vise nisam u Mostaru ali i dalje svoje pregleda obavljam kod njega
      Vjeruj neces se pokajat
      Za broj telefona mozers mi se obratit na PP


    Eeee maci, njega mi je preporucila i jako dobra prijateljica, naime diplomirala medicinu u Grazu, a ljetnu praksu radila kod Sarica. Kaze djevojka da je sve prema austrijskim standardima (kako sam ja u biti i navikla), te da necu imati nikakve primjedbe...
    10.gif 10.gif 10.gif

    Vec imam sve brojeve, hvala puno 02.gif

    ___________________________________________________________________

    01-09-2009 10:54 lannchy is offline Posalji Email za lannchy Pregledaj poruke od lannchy Dodaj lannchy u listu prijatelja
    lannchy lannchy is a Female
    seka




    Poruka: 716
    Location: uvijek na tockovima
    pokretac teme Thread Started by lannchy

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Mostarka83:

      Nista je to Lanchy, robaj otici ginekologu kao moja prijateljica kada je bila trudna, kaze joj"vase dijete ima preveliku glavu , jaoo vidi i stomak, ovo me sve vise podsjeca na marsovca" 13.gif

      Srecom moju doktoricu posjecujem par godina, znam se dobro i sa sestrom tako da ne trebam zakazivat 07.gif


    Uh, tu imam jednu jos goru...i to jako pouzdanu pricu...
    Sestra od prijateljice u trecem mjesecu trudnoce ode na pregled, lik je jednom rukom pusio (znaci drzao cigaru, uvlacio dim), drugom nju pregledavao.....UZAS!!!!
    08.gif 08.gif 08.gif

    ___________________________________________________________________

    01-09-2009 10:56 lannchy is offline Posalji Email za lannchy Pregledaj poruke od lannchy Dodaj lannchy u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ademoviæ je bio vrhunski lijeènik, no oèito se vremena mijenjaju. Ja zadnjih 10ak godina posjeæujem dr. Tanoviæa kad trebam ginekologu. Njegova struènost i profesionalnost su bespredmetne!

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    01-09-2009 11:29 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    sany sany is a Female
    seka




    Poruka: 673
    Location: njemacka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Saric je po mom misljenju sada najprofesionalniji u gradu,ima nove aparate,ide u korak sa vremenom.Jeste da je malo skuplji,ali sve ima svoju cijenu.Inace je on bio moj doktor u MO,a kod Ridusica sam bila samo taj jedini put ,jer je Saric bio duze odsutan...

    ___________________________________________________________________
    Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

    01-09-2009 11:38 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    eto sve to zavisi....vidim par vas nafali sarica...ako ima najbolju opremu ne znaci da posveti svoje vrijeme pacijentu a posebno da uspostavi dijagnozu kako treba....ja imam uzasno iskustvo s njim....jos ti da terapiju koja drama kosta i kaze moras doc tad i tad da bi ta terapiaj dijelovala da bi se gospodin ispalio na odmor, pa moras ponovo platiti drama para da bi ponovio terapiju...suma mi je gruba previse ali odgovori na svako pitanje...zapravo joj i ne moras postaviti pitanje...u brankovac sam otisla samo jednom i nikad vise....covjek me ubdjejuje da imam upalu mokracnih kanala bez nalaza mokrace ili bilo kakvog ultrazvucnog pregleda...jos se poceo samnom prepirat..."pece te kad mokris, ti mi lagis jelde", ne bi da mi je 13 u prknu, drugo, vrata otvorena, ne zakljucavaju ih, onu presvlaku gdje ti guza dodje ne mjenjaju...narucis se u jedne doktorice ili doktora sestre nemaju pojma hoce li dezurni uopste bit dezurni...i onda kao da smo ovce....haj u djeke evo usao u kancelariju....mislim wtf...i na kraju mi papa test ovrh pogledaju...od sad privatno...tanovic 01.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      01-09-2009 15:42 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      dida62
      SexNepoznat

      Poruka: 1517

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kod nas sam isla samo par puta kod ginekologa - kad sam radjala....nemam bas dobro iskustvo na zalost.Ali eto prezivjelo se....
      Ovdje sam se dobro raspitala, sreca mi je da radim u bolnici, i nasla doktora kod kojeg idem vec 9 godina i prezadovoljna sam. On me je i operisao prije 7 god. i hvala Bogu nikakvih problema nemam.
      Najgore je sto su pregledi takve vrste sami po sebi jako neugodni za zenu pa jos kad naletis na kakvog hajvana 21.gif
      Ovaj moj doktor je cak bio u Mostaru nekoliko puta i svaki put kad me vidi kaze svojim sestrama D. je iz grada koji ima najljepsu rijeku na svijetu 01.gif onda tokom pregleda koji traje nekolike minute prica o Mostaru i Neretvi tako da taj pregled proleti za cas....

      01-09-2009 16:14 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com