Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Nacizam » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington

Nacizam Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Otvaram diskusiju o Njemaèkom nacionalsocijalizmu

Cilj nije da se ono velièa, nego objektivno prikaže kako bi današnja generacija spoznala karakter toga pokreta i režima, koji je odigrao svoju ulogu i u Bosni i Hercegovini.

Zakletva:

    Obeæavam bezuvjetnu lojalnost Adolfu Hitleru. Obeæavam absolutnu poslušnost njemu i bilo kojem voði kojeg mi postavi.




Poviest nacistièke partije:

Poèetkom 1918. u Bremenu je osnovan Slobodni komitet za njemaèki radnièki mir. Bravar i pjesnik Anton Drexler osniva ogranak ove organizacije u Münchenu 7.3.1918.

1919. Drexler, Gottfried Feder, Dietrich Eckart i Karl Harrer su preimenovali organizaciju u NJEMAÈKU RADNIÈKU PARTIJU (DAP).

Da bi iztražila ovu stranku, obavještajna služba njemaèke vojske poslala je Adolfa Hitlera da promatra radnje te stranke. Zadivljen s onim što je èuo na sastancima, uèlanio se u stranku.

Ubrzo nakon svog uèlanjenja Hitler predlaže promjenu imena u Socijalna revolucionarna partija, ali Rudolf Jung je inzistirao da se sliedi tradicija austrijske Njemaèke nacionalsocijalistièke radnièke partije.

1920. stranka mienja ime u NACIONALSOCIJALISTIÈKA NJEMAÈKA RADNIÈKA STRANKA (NSDAP), a Hitler postaje njezinim voðom.
NSDAP Proglas 1929.:

1. Ne možemo se boriti s Židovom pozitivnim sredstvima. On je negativac, i taj negativac mora biti iztjeran iz njemaèkog sistema ili æe ga zauviek kvariti.

2. Ne možemo razgovarati o židovskom pitanju s Židovom. Njemu se ne može dokazati da imamo dužnost ukloniti ga.

3. Ne možemo dopustiti Židovu ista sredstva koja bi dali poštenim protivnicima, jer Židovi nisu pošteni protivnici. On æe upotriebiti dobrotu i plemenitost da zarobi svog neprijatelja.

4. Židov nema što kazati o njemaèkim problemima. Jer on je stranac, koji uživa naše gostoprimstvo, to pravo koje zloupotrebljava.

5. Takozvana religijska moralnost Židova nije nikakva moralnost, nego ohrabrenje izdaje. Dakle, oni nemaju pravo tražiti državnu zaštitu.

6. Židov nije pametniji od nas, nego samo snalaživiji. Njegov sistem se ne može pobiediti ekonomskim naèinom, nego izkljuèivo politièkim.

7. Židov ne može uvriediti Niemca. Židovske uvrede su medalje hrabrosti njemaèkim protivnicima Židova.

8. Što više Niemac se odušire Židovu, to je više vrjedniji. Ako je netko napadnut od Židova, to je znak njegove kvalitete. Onaj koji nije nikada bio napadan od Židova ili onaj kojeg hvale Židove, je bezkoristan i opasan.

9. Židov razglaba o njemaèkim problemima sa svoga stanovišta. Dakle, obratno od onoga što govori mora biti toèno.

10. Mora se ili prihvatiti ili odbaciti anti-semitizam. Onaj koji brani Židove škodi svom narodu. Može se biti ili Židovski prijatelj ili neprijatelj. Protivljenje Židovima je pitanje osobne higiene.

Oni mogu vikati o teroru, nu mi odgovorama rieèima: "Teror? Nikada! To je družtvena higijena. Mi izbacujemo te pojedince iz cirkulacije isto tako kao što doktor èini bakterijama".

Smijem li nastaviti ??? 19.gif 19.gif 19.gif

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane liberty dana 11-23-2006 u 05:18.

11-23-2006 04:41 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

steta sto je ovaj hitler bio na pogresnoj strani. da je slucajno bio okrenut dje treba svasta bi napravio. znao je povesti i zavesti mase ko sto niko nikad nije znao. veliki govornik.

steta sto je bio prljavi odvratni fasista, steta

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-24-2006 05:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington
pokretac teme Thread Started by liberty

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slijedi uvodne teze Nacionalsocijalista:

Zašto smo mi nacionalisti?

Mi smo nacionalisti jer vidimo NAROD kao jedini put koji æe združiti svu narodnu snagu da bi saèuvali i unaprijedili svoje postojanje i uvjete pod kojim živimo.
Nacionalizam je širih nazora od internacionalizma. Vidi stvari kakve jesu. Samo onaj koji sebe poštuje, može poštovati druge.
Mi smo nacionalisti jer kao Nijemci, volimo Njemaèku. Zato što volimo Njemaèku, mi je hoæemo oèuvati i boriti se protiv onih koji bi je htjeli uništiti.

Zašto smo mi socijalisti?

Mi smo socijalisti jer vidimo u socijalizmu, to jest savezu svih graðana, jedinu šansu oèuvati naše rasno naslijeðe i zadobiti opet našu politièku slobodu i obnoviti našu Njemaèku državu.
Socijalizam je doktrina osloboðenja radnièke klase. Bez nacionalizma, ono je ništa, fantom, samo teorija, dvorac na nebu, knjiga. Sa njim, ono je sve, buduænost, sloboda, domovina!

Zašto smo Radnièka partija?

Rad nije prokletstvo èovjeèanstva, nego blagoslov. Èovjek bez rada je ništa. Bez rada nema hrane, a bez hrane nema života.
Ideja da što prljavije ruke jesu to je rad više ponižavajuæi, je židovska ideja, a ne njemaèka.
Mi smo radnièka partija jer vidimo u bitci izmeðu novca i rada poèetak i kraj struktura 20. vijeka. Mi smo na strani rada, a protiv novca. Novac je mjerilo liberalizma, rad i napredak jesu vrijednosti socijalizma. Liberali se pitaju: Što si ti? Socijalisti pitaju: Tko si ti?

Zašto se protivimo Židovima?

Mi se protivimo Židovima jer branimo slobodu njemaèkog naroda. Židov je uzrok i uživaoc našeg ropstva. Židov je neproduktivan. Ne proizvodi ništa, nego samo trguje proizvodima. Kada napadne državu, onda je revolucionar. Kada drži vlast, onda propovijeda mir i red da bi tako uživao plodove svoga plijena.
Kao nacionalisti protivimo se Židovima jer vidimo Židovstvo kao vjeènog neprijatelja našeg narodnog ponosa i naše narodne slobode.
Ali, Židov je ipak ljudsko biæe. Naravno, to nitko od nas ne spori. Mi samo kažemo da on nije dostojno ljudsko biæe. Èinjenica da je on ljudsko biæe nije dovoljan razlog da mu dozvolimo da nas drži u podložnosti na neljudski naèin.

Revolucija

Mi ne ulazimo u parlament da bi upotrebljavali parlamentarne metode. Mi znamo da je sudbina naroda odreðena pojedincima, a ne parlamentarnom veæinom. Dole sa demokratskim parlamentarizmom! Smrtnu kaznu za zloèine protiv naroda!
Njemci æe uvijek imati prednost pred strancima i Židovima.

To je naš cilj. To je naš program.

Sad gledajuchi nisu svi Nijemci nacionalsocijalisti, ali su nacionalsocijalisti pretežno Nijemci.
Nisu svi Srbi èetnici, ali èetnici su pretežno Srbi.

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

11-24-2006 07:25 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ogromna je razlika izmedju Nacionalizma i Nacizma.

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

11-24-2006 22:28 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hebo mater, ovaj im program u svakoj tacki ima nesto protiv zidova.
Nije mi jasno kako su uspjeli zavesti toliki narod sa programom koji tako otvoreno poziva na mrznju, rasne razlike i genocid.
Bilo bi mi vjerovatno jasnije da je to sve ukamuflirano, ucelofanjeno, da se ne vidi na prvi pogled, a istovremeno, nije mi jasno kako je takva partija mogla djelovati tolike godine sa takvim programom, a da ostatak svijeta posmatra mirno sve to i ceka da ova toliko ojaca pa da zarati maltene sa cijelim svijetom.. Cak je vecina zemalja poslala svoje sportiste na olimpijske igre, a samo je jedan mali dio bojkotovao, cini mi se...

___________________________________________________________________

    21.gif

    11-24-2006 22:36 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od antiprotivan:

      hebo mater, ovaj im program u svakoj tacki ima nesto protiv zidova.
      Nije mi jasno kako su uspjeli zavesti toliki narod sa programom koji tako otvoreno poziva na mrznju, rasne razlike i genocid.
      Bilo bi mi vjerovatno jasnije da je to sve ukamuflirano, ucelofanjeno, da se ne vidi na prvi pogled, a istovremeno, nije mi jasno kako je takva partija mogla djelovati tolike godine sa takvim programom, a da ostatak svijeta posmatra mirno sve to i ceka da ova toliko ojaca pa da zarati maltene sa cijelim svijetom.. Cak je vecina zemalja poslala svoje sportiste na olimpijske igre, a samo je jedan mali dio bojkotovao, cini mi se...

    S obzirom na povijest ucijelini nisu ni zidovi male mace 19.gif Raspitaj se sta je to
      goye
    kod zidova
    Drugo bz obzira , hajka na zidove je pocela onda kada su zidovi objavili rat Njemackoj . Kad ti neko objavi rat ...... onda su sva sredstva dozvoljena pa su tako i Ameri odveli sve japance u konc logore , navodno na sigurno 19.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    11-24-2006 23:11 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovo je tema o nacizmu, a ne o zidovima, znaci tema o jednoj ideologiji, a ne tema gdje se generaizuje nacija, bar tako sam ja razumio...

    Rasna mrznja i genocid je jedna stvar, a politika jedne zemlje je druga stvar, koliko mi se cini, ako aludiras na Izrael i njihovu politiku.

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      11-25-2006 01:49 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      krushko
      SexNepoznat



      Poruka: 433

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nikakve veze AP . Ne pricati o zidovima kad se spominje njihovo stradanje 14.gif
      Pa Svabe su kao sto rekoh napali zidove zato sto su im objavili rat jos 1933

        http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/articles/jdecwar.html


      Rece musala da svaka drzava stiti svoje interse svim sredstvima i da je to normalno 19.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________
      http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

      Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
      Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

      11-25-2006 02:29 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
      Miron Miron is a Male
      brato




      Poruka: 722
      Location: Graz, A

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif

      krusko,
      ti si meni "Tito" - izvora informacija... 13.gif


      Prvo cetnicku, a sad njemacku fashisticku stranicu... 21.gif

      Sa tobom je stvarno shega pricat... 13.gif
      Vic za vicom.... 13.gif hajde valja - samo nastavi 10.gif 13.gif

      Evo uvoda:




        odprilike ovo kaze:
        "... U ova vremena shiroko rasprostranjenog
          , a u vezi sa
            - je sad potrebno - da MI u srcu
              , da se slozimo i da one snage koje teze nasem etnickom raspadanju
                (sto je u Njemackoj
                  ) - i da im se efikasno suprotstavimo.
                  Pero je jace od macha, a Istina je jedno mocno oruzije..."


                  13.gif 13.gif 13.gif

                  Hajde Krusko daj nam jos koji fashisticki sajt... nisi odavno .... 13.gif 13.gif 13.gif

                  13.gif
                  Divi kako i "prosvijeceni" Nijemci koriste
                    iste fraze
                  ...
                  Da niste slucajno skupa u mejtef isli...? 13.gif



                  Stvarno sam uvijek protiv ove Izraelske fashisticke politike, ali ovo nije daleko od ovih prosvijecenih...
                  I divi "logike":
                  Zidovi su "objavili" rat Hitlerovoj Njemackoj (nakon evo ovakvog programa gore...) - i to u engleskim novinama.... 13.gif 13.gif 13.gif

                  Pa ja sam konto da su ovi Nijemci makar "visha rasa" - kad jok ... isto ko i nasi "prosvjetitelji" 13.gif 13.gif 13.gif

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Miron dana 11-25-2006 u 05:59.

                  11-25-2006 05:27 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
                  Miron Miron is a Male
                  brato




                  Poruka: 722
                  Location: Graz, A

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od liberty:

                    .....

                    Sad gledajuchi nisu svi Nijemci nacionalsocijalisti, ali su nacionalsocijalisti pretežno Nijemci.
                    Nisu svi Srbi èetnici, ali èetnici su pretežno Srbi.



                  Bash zanimljivo Liberty...
                  Nego de mi pojasni sta si mislio sa ovim reci?

                  11-25-2006 06:15 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
                  liberty liberty is a Male
                  brato




                  Poruka: 645
                  Location: Washington
                  pokretac teme Thread Started by liberty

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ovaj program je samo jedan primjerak grozne ideologije ljudozderstva, dok je srpski nacionalni (cetnicki) program jedan proces sa dugom historijom.
                  Zloglasni Memorandum SANU je nasljednik prijasnjih memoranduma, sve do Garasaninovog "Nacertanija" iz sredine 19. vijeka. Srpska egomanija i genocidnost je produkt jedne dugorocne ideologije, ukorijenjene ne samo u knjizevnosti, nego i u vjeri, mitologiji, kulturi, pa i jeziku. To sam htio rechi.

                  ___________________________________________________________________
                  Prosla recesija.

                  11-25-2006 06:46 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
                  Indijanac Indijanac is a Male
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 530
                  Location: Fuckin' Germany

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Tako je i Jevreji su uvijek krivi,
                  muslimani su teroristi
                  a Liberty je dobar decko

                  19.gif

                  08.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Ko bi mogo opjevati redom
                  sve ljepote divnoga Mostara,
                  zar se èudiš srce što ga ljubim
                  sa ljubavlju sinovskoga žara?

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Indijanac dana 11-25-2006 u 10:23.

                  11-25-2006 10:22 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
                  Dzani Dzani is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 2023
                  Location: Coming near You!!

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  OK Indijanac

                  Sto se tice Zidova - Hitler je bio upravu

                  11-25-2006 11:09 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
                  Indijanac Indijanac is a Male
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 530
                  Location: Fuckin' Germany

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Jeste, jeste, kad se okliznes na bananu i za to su Jervreji krivi.

                  19.gif

                  Blago ovom narodu sa ovakvom omladinom 21.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Ko bi mogo opjevati redom
                  sve ljepote divnoga Mostara,
                  zar se èudiš srce što ga ljubim
                  sa ljubavlju sinovskoga žara?

                  11-25-2006 11:44 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
                  krushko
                  SexNepoznat



                  Poruka: 433

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ne Indijanac hoces reci da je ovo laz i da ovo nije objavljeno u novinama . vazno je napomenuti da svak ma pravo koristiti informacije koje su dostupne pa zasto i ta stranica . Drugo nisam stranicu uzeo sa fasistickih novina nego sa

                    www.
                  islam.com tako da to nema veze s koje jse tranice nego da je ta vijest istinita 10.gif A to je i najbitnije . ne znam ko skloni vijest ali nema veze . Naravno nije mi cilj da opravdam bilo cije zlocine kao sto neki vole raditi, posebno mundiri , pa bili to hitlera , staljina tite , pola pote , pa i muslimana . za mene je zlocin i nema opravdanja ni za jedan zlocin , niti ima predznaka niti ima oporavdanja . Pravdati jedne zlocine drugim je smijesno a to bas komunisti rade , ili danas jevreji kad im kazes bola unististe i napraviste genocid nad palestincima oni kazu pa nas je hitler poubijao 19.gif

                  ___________________________________________________________________
                  http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

                  Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
                  Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

                  11-25-2006 12:37 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
                  Indijanac Indijanac is a Male
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 530
                  Location: Fuckin' Germany

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Krusko...

                  Znas, naceta je tema o nacionalsocijalizmu u tadasnjoj Njemackoj
                  i kao prvo zaletva Hici

                  Nakon, toga par proglasa NSDAP
                  (uglavnom huskanje protiv Jevreja)

                  Nije se nimalo dotakao politicke i privredne situacije
                  izmedju dva rata u Evropi i Njemackoj,
                  nego samo stanca parole NSDAPa i na kraju se ko lafo ogradi od toga.

                  Osim toga, pokretao je Liberty vec ovakvih tema
                  i ni na jednoj ne vidjeh da je pokusao ista analizirati,
                  nego samo postavlja slike da bi promovirao fasizam.

                  Glavno je da se proseta ovde par idola,
                  pokazu crne uniforme
                  (Cetnici, Ustase i Handzarci)
                  i ocrne komunisti.


                  A za izjavu ovog tipa se obicno banira

                  "Srpska egomanija i genocidnost je produkt jedne dugorocne ideologije, ukorijenjene ne samo u knjizevnosti, nego i u vjeri, mitologiji, kulturi, pa i jeziku. To sam htio rechi."

                  No, to nek odluce moderatori, njihov posao.

                  ___________________________________________________________________
                  Ko bi mogo opjevati redom
                  sve ljepote divnoga Mostara,
                  zar se èudiš srce što ga ljubim
                  sa ljubavlju sinovskoga žara?

                  11-25-2006 13:37 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
                  antiprotivan antiprotivan is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 2825
                  Location: Norway

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od liberty:

                      Ovaj program je samo jedan primjerak grozne ideologije ljudozderstva
                    , dok je srpski nacionalni (cetnicki) program jedan proces sa dugom historijom.
                    Zloglasni Memorandum SANU je nasljednik prijasnjih memoranduma, sve do Garasaninovog "Nacertanija" iz sredine 19. vijeka.
                      .


                    Liberty i ostali...

                    Zaista sam se ponadao da smo u stanju razgovarati ovdje i o takvim stvarima kakve su raznorazne ideologije, na nacin kakav prilici ljudima koji koriste glavu i razmisljaju, bez da u svojim postovima generalizuju ovako grubo, i etiketiraju (u ovom slucaju) srpsku i jevrejsku naciju kao genocidne, a na temi o nacizmu... 14.gif

                    Podebljao sam recenicu iz tvog posta koja se odnosi na nacizam, dok se sav ostali dio posta odnosi na "srpsku genocidnost", tako da nisam siguran koje su ti bile namjere otvaranjem ovakve teme. Poseban "biser" ti je recenica koju sam "zacrvenio"..

                    Zalosno, trazis da budes moderator na istoriji, a bacas ovakve izjave o genocidnosti cijelog jednog naroda ?!?

                    Evo ti jedna tacka iz forumskog pravilnika kojeg bi ti trebao znati napamet, jer toliko dugo zelis moderatorsku "funkciju" !




                      Ovu temu (nazalost) privremeno kljucam, dok ne odlucimo sta cemo sa njom, jer opet pokazasmo da svasta nesto nisko cuci u nekima od nas, samo se ceka prva prilika da to i pokazemo...

                      ___________________________________________________________________

                        21.gif

                        11-25-2006 14:20 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                        nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Thread is closed
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com